Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory na Vifie

czaroslaww 09 Maj 2007 13:51 3949 20
  • witam, jest to pierwsza moja konstrukcja jeśli chodzi o monitory.

postanowiłem wykonać je na głośnikach vify

tweeter: dx 25tg 05-04
    midbass: tc 18

budowa jeszcze w toku (do dokończenia sprawy kosmetyczne, terminal i kolce) więc na razie prosze o nieocenianie wyglądu i estetyki wykonania. :)

z założenia monitorki miały być muzykalne i przyjemne dla ucha, oraz charakteryzować się szeroką sceną.

spostrzeżenia: założenie zostało spełnione, scena jest bardzo szeroka, niesamowita detaliczność i muzykalność.

zdecydowałem się na obudowę zamkniętą, i okazał się to trafny wybór.

jak dokończę strone wizualną wstawie zdjęcia gotowych, na razie troche z budowy i stan pierwotny.

Fajne!
  • #2 09 Maj 2007 13:57
    postiga
    Poziom 25  

Jak ladnie o okleisz to beda bardzo fajne monitorki :) Wymien moze te wkrety kartongipsowe na jakies ladniejsze, no imbusowe ;)

• #3 09 Maj 2007 14:09
    czaroslaww
    Poziom 26  

tak, wymienie wkręty mocujące głośniki na srebrne imbusowe.

ale nie bedzie zadnego oklejania, oklejalem tube i srednio to wyszlo - jest kilka tematów nizej, tym razem zastanawiam się albo nad fornirem, albo lakierem fortepianowym :)

• #4 09 Maj 2007 20:00
    nakon
    Poziom 13  

hmm.. ale po co to oklejać?
    jeśli mnie oczy nie mylą to kolumny są z litego drewna? (co to za drewno?)
    jak będzie ładnie wyszlifowane i dziury po śrubach zaszpachlowane to wystarczy pomalować jakimś lakierem półmatowym (albo na połysk na ciemno np. jakiś mahoń ;-)

• #5 09 Maj 2007 20:20
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

No fajnie się zapowiada. Możesz napisać coś więcej o zwrotnicy i samej obudowie, jaki litraż, wymiary.

• #6 09 Maj 2007 23:18
    czaroslaww
    Poziom 26  

zwrotnica jest specjalnie zaprojektowana przez specjaliste, cewki powietrzne itp, niestety nie posiadam schematu, wymiary: S x W x G - 22cm x 39cm x 25 cm

a co do materiału to lite drewno z sosny. a lakierowac nie będę, prawdopodobnie pobawie się w malowanie na fortepianowy czarny :)

• #7 10 Maj 2007 21:02
    Marcin_126
    Poziom 16  

buuu :( szkoda juz po wszystkim.
    Niestety seria tc jest dosyć słaba.
    Sam mam monitorki na tc14 które podobno mają lepszy bas od tc 18(mniej mulący) ale w porównaniu do podłogówek na xg18 są biedne.
    Scena fakt jest nawet fajna.
    Co do skrzynek to szkoda że tak to wykonałeś, może lepiej było zamówić wersje bez ścięć.
    Ścięcia są po to żeby zrobić wąską kolumnę.
    Wpuszczany przód robi się w kolumnach estradowych.

• #8 10 Maj 2007 21:46
    czaroslaww
    Poziom 26  

ale glosnik wysokotonowy wystaje przed te boki więc jest ok, seria tc faktycznie nie slynie z pięknego basu, ale po to bedzie peerless.

• #9 11 Maj 2007 17:22
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

czaroslaww napisał:

a co do materiału to lite drewno z sosny. a lakierowac nie będę, prawdopodobnie pobawie się w malowanie na fortepianowy czarny :)

Nie jest to sosna na 100% :D na fotach wygląda to jak buk.
    Lakier fortepianowy jest orkopnie trudny do położenia. Na twoim miejscu sfrezował bym te boczki i położył fornir.
    O głośnikach poprzednicy się wypowiedzieli.

• #10 11 Maj 2007 18:31
    czaroslaww
    Poziom 26  

przepraszam za pomylke, faktycznie buk.
    a fortepianowy.... hmm trudny - fakt, ale chociaz zwykly czarny chcialbym.

zabieram się za szpachlowanie.

• #11 12 Maj 2007 17:32
    --killer--
    Poziom 11  

lite drewno nie jest dobrym materiałem na kolumny .. obudowa bedzie wibrować i grac razem z głośnikami ...

• #12 12 Maj 2007 19:30
    czaroslaww
    Poziom 26  

--killer-- napisał:
    lite drewno nie jest dobrym materiałem na kolumny .. obudowa bedzie wibrować i grac razem z głośnikami ...

specjalnie dla Ciebie po malowaniu zrobie foto wewnątrz kolumny, i wytŁumaczysz mi jak obudowa wykonana z drewna 2 cm grubości, ze wzmocnieniami co 10 cm może wibrować razem z głośnikami.

• #13 12 Maj 2007 20:13
    adamlen1
    Poziom 15  

Witam, konstrukcja ogólnie ciekawa, jestem ciekaw jak się będzie prezentować po ukończeniu :) Jaki był koszt wykonania tych monitorków ?

• #14 12 Maj 2007 22:17
    czaroslaww
    Poziom 26  

koszty:
    deski 30zł
    kleje - patex i wikol 15 zł
    wkręty ok 5 zł
    głośniki włącznie z wysyłką 530zł :)
    zwrotnice 380zł
    wygłuszenie 10zł
    kable 80zł (monster cable z1) 2m - zostalo ok 0,5m
    terminale 50zł
    szpachla 10zł
    farba 15zł

łącznie ok 1200zł.

• #17 17 Maj 2007 23:12
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Mniam mniam :) bardzo ladniutkie :) a z czego zrobiles te podstawki pod nie?? chodzi mi o te poszerzenia na dole?? jakies listewki czy lite drewno tak obciete po skosie na krawedziach??

• #18 17 Maj 2007 23:23
    czaroslaww
    Poziom 26  

drewienko tak obcięte.
    ogólnie fajnie bo za deseczki zapłaciłem 30zł i już były fajnie pościnane, pozdrawiam :)

• #19 18 Gru 2007 09:53
    --killer--
    Poziom 11  

dalej twierdze ze lite drewno jest okropne dla brzmienia ... 20mm to bardzo malutko ...

obiecałes mi fotki wzmocnień "s[ecjalnie dla mnie"...

zwrotnice za 380 zł ?? mniej głosniki kosztowały ... jestem ciekawy zamiesc fotki napewno jakies zrobiłes przed montazem ...

wystajace krawedzie przednie wprowadza pełno drobnych podbic wysokich czestotliwosci ...

mogłes zostawić je jasne .. teraz nie wygladaja za ciekawie ... wszystko czarne

pozdrwiam .

• #20 18 Gru 2007 18:04
    MJ_Seba
    Poziom 10  

no no wyglad mają naprawde niezły no ale dzwiek to juz pewnie wogole :P
    mam wielką chrapke na tego dxa cena nie mała no ale pewnie dzwiek daje niezły :]

Konstrukcja naprawde niezła!

• #21 20 Gru 2007 00:01
    czaroslaww
    Poziom 26  

dzieki.
    killer... kolumienek nie mam od... pol roku...
    zwrotki kosztowaly bardzo duzo poniewaz skladal mi to koles ktory jak sie okazalo po fakcie skasowal 150 za robocizne...

co do podbic wysokich tonow... watpie, poniewaz nie bylo podfrezu na wysokotonowke, ktora wystawala bardziej niz krawedzie.

teraz rozwiazalbym to inaczej...

na czyms czlowiek sie uczy.

co do TC.. fakt glosniki slabe, ale kiedy je kupillem bardzo mi odpowiadaly.

monitorki wspomagal sub wiec efekt byl zadowalajacy gdyz TC ma naprawde niezla srednice, i potrafi zbudowac scene jak o wiele drozsze glosniki.
    pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme