Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jakie są najlepsze akumulatory?

clip7 10 Maj 2007 22:32
  • #1 10 Maj 2007 22:32
    clip7
    Poziom 23  

Witam. Jakiej firmy są najlepsze akumulatory? Poszukuję 61Ah do MK3 '95 TD.
    Miałem webera ale po 2 latach sypnał się. Niby bezobsługowy a elektrolit wyparował. Jak to jest z tymi bezobsługowymi akumulatorami, czy trzeba i tak sprawdzać poziom elektrolitu?
    Jaki akumulator kupić żeby wytrzymał 4-5 lat? Chciałem Boscha ale nie wszyscy go chwalą i w niemieckich testach też nie wypada różowo. Podobno jest coś takiego jak megawatt lub gigawatt i są podobno bardzo dobre?

• #2 10 Maj 2007 22:59
    milejow
    Poziom 42  

Kup BANERA,nie do zarzniecia.Katowane wyciagarkami na OFF ROAD w terenowkach i maja sie ok.

Dodano po 1 [minuty]:

W nim nie sprawdzisz elektrolitu bo jest czarny i nie ma zadnych korkow

• #3 10 Maj 2007 23:15
    momik12
    Poziom 31  

ale są Banner-y z korkami najlepiej podejdzie 74 ah

• #4 10 Maj 2007 23:19
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

oby tylko nie kupić ZAPa
    Najlepiej zawsze sprawowała mi się centra (4-lata bezproblemowo)
    Exide też dobry (w sumie to to samo co i centra)
    a bosch to jak się trafi (nie polecam nie odradzam)

• #5 10 Maj 2007 23:32
    Usunięty
  • #6 11 Maj 2007 12:08
    WujekWszystkoZlo
    Poziom 12  

Ja mam od conajmniej 1 roku gigawatt 74Ah, produkcji toto chyba niemieckiej, daje rade bez większego kłopotu odpalić Rovera 420TD ze świecami do wymiany więc jest moim zdaniem OK. Sprzedawca twiedził, że bezobsługowy ale korki ma więc raczej taki bezobsługowy do końca pewnie nie jest.
    Poprzednio miałem BOSCHa 74Ah, miał dobre 5-6 lat kiedy zaczął niedomagać ale ani ja ani ojciec NIGDY nic przy nim nie robiliśmy więc nawet się nie wypowiem czy trzeba było dolewać elektrolit czy nie :P Z naszego punktu widzenia: bezobsługowy :)
    Ogólnie ojciec zawsze sobie chwalił boscha i nie dotykał centry ale to było xx lat temu więc może teraz centra jest faktycznie dobra.

• #7 11 Maj 2007 20:13
    momik12
    Poziom 31  

elektrit napisał:

-varta blue dynamic

jaki problem jest z blue dynamic?

• #8 11 Maj 2007 20:21
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

i z five star?
    służył mi 5 lat później sprzedałem auto więc nie wiem ile jeszcze wytrzymał

• #9 11 Maj 2007 20:27
    Usunięty
  • #10 25 Maj 2007 23:14
    PanMinus
    Poziom 10  

Używałem przez 9 lat Sznajdera.Jak odmówił pierwszy raz posłuszeństwa pojechałem do sklepu w którym go kupiłem ,dziwo sklep był.Jakie było żdziwienie właściciela kiedy pokazałem mu gwarancję (data zakupu)Podsumował , że ten akumulator którego kupiłem na pewno tyle nie po żyje.

• #11 23 Maj 2008 08:32
    bokos
    Poziom 1  

Ja od dwóch lat jeżdże na Loxa Batterien takie polskiej produkcji w sumie mało znane ale nie do zajechania w dieselu mam 74-ke i daje radę , a polecił mi go wujek co pracuje w transporcie i mówił że u nich firma do autobusów je montuje i są zadowoleni, bo dobre i co ważne nie drogie:)
    Pozdrawiam!

• #12 26 Maj 2008 20:42
    DarekBytom
    Poziom 17  

Polecam osobiście Baner'a , Exide - czyli Centra , Varty unikaj jak ognia te baterie nie wytrzymują nawet roku ( zresztą w moim środowisku mówią z Vartą nie warto ).
    Wiem coś na ten temat , a w wózku widłowym to bateria nie ma lekko zwłaszcza zimą .
    Bosch też jest dobry ale jak już to coś z wyższych model np Silver . Nie polecam boscha w przeźroczystej obudowie Made in Czech republic , to nic innego jak szmelc marki Akuma .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty