Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12

fullsound 12 Maj 2007 18:54 10152 40
  • Witam serdecznie,

Chcialem przedstawic Wam moja konstrukcje, ktorej projekt powstal jeszcze w tamtym roku, gdy bylem w delegacji w Mexyku i troche sie nudzilem ;-) http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...anie&sid=be444d2f10f9da811b86cd5403bd29fc

Ponizej kilka fotek:
    Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12 Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12 Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12
    Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12 Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12 Eleganckie satelitki na Eminence DeltaPro15'' + B&C DF12

Wymiary to okolo: 72cm x 48cm x 45cm.

Podstawowe koszty to:
    DeltaPro 15'' - 665 pln (za 2 sztuki)
    B&C DF12 - 800 pln (j/w)
    zwrotnice - 350 pln (j/w)
    okleina, raczki, narozniki - ceny wg allegro
    plyta 18mm - udalo mie sie za darmo wyrwac z pracy
    EFEKT I SATYSFAKCJA - BEZCENNE !!!

Bylo wielu niedowiarkow, ale udalo sie zmontowac naprawde dobre kolumny. JBL SF15, które byly pierwowzorami, wysiadaja!
    Wrazenia sluchowe bardzo pozytywne. Srodek i gora bardzo czyste i czytelne - az sie milo slucha. Niestety nie jest to demon basu (troche mala obudowa), ale musialy mi sie do Ibizy na tylne siedzenie zmiescic ;-) Na mniejszych imprezach podkrecam bass na mikserze, a na wieksze zabieram subbas (wielki kloc/odwrotka wlasnej roboty). Kilka testow i imprez juz bylo - 100% zadowolenia i skutecznosci.

Jezeli chodzi o wykonczenie to owszem, mozna dopatrzec sie kilku bledow przy oklejaniu,ale jak na pierwszy raz mysle ze wyszlo mi calkiem niezle ;-)

MUCIAS GRACIAS para SPECU1 za zwrotnice - ciezkie jak cholera i troche drogie,ale warto bylo! Pewnie bedzie kilka pytan o jej parametry - licze na Twoja pomoc ;-)

Bardzo prosze o opinie.

Fajne!
  • #2 12 Maj 2007 19:10
    gucio.
    Poziom 22  

no no

naprawdę ładne kolumnienki a ta żarówka w zwrotnicy to chyba na 230V i ok 60wat :D

pozdrawiam

Dodano po 53 [sekundy]:

Cewki wyglądają jak transformatory a te rezystory:) masakra

• #3 12 Maj 2007 19:19
    fullsound
    Poziom 15  

Ano, jak poszedlem na poczte po te zwrotki to pani ledwo paczke wytargala na lade !! A po rozpakowaniu to mo kopara opadla - tak jak piszesz: zarowka to normalna 60W a zamiast cewek - to chyba transformatory ;-) Ale za to nie do zdarcia sa!! I moc tez przeniosa taka jak powinny ;-)

Kosztowaly sporo, ale nie zaluje, bo to naprawde porzadny sprzet ;-)

• #4 12 Maj 2007 20:37
    adamlen1
    Poziom 15  

Całkiem ciekawa konstrukcja i starannie wykonana. Nie ma co tylko pogratulować autorowi projekciku tego sprzętu :D wymiatać to on musi równo :)
    Pozdro

• #5 12 Maj 2007 22:44
    maxrider
    Poziom 20  

nie no te zwrotnice to naprawde bajka możesz podać gdzie je kupiłeś??
    a ogólnie to super konstrukcja dobrze dobrane głośniki i estetycznie wykonane czyli jak oceniać to maxik czyli 6/6

• #7 13 Maj 2007 00:09
    mac_ker
    Poziom 12  

witam ładnie,ładnie,jaki bass płynie z tych głośników?? pozdro

• #8 13 Maj 2007 10:37
    maxrider
    Poziom 20  

gucio zacznij czytać opisy konstrukcji tam masz podane ceny zwrotnic;/

• #9 13 Maj 2007 10:50
    gucio.
    Poziom 22  

fakt nie doczytałem racja mój błąd

• #10 13 Maj 2007 20:11
    fullsound
    Poziom 15  

Gracias za pozytywne opinie ;-)

A jak pisałem powyżej bas nie jest domeną tych kolumn. Owszem, na małch imprezach z tej Delty można sporo wycisnąć podkręcając korektor, ale przy dużych mocach potrzebna jest podpora subików ;-)
    W tej postaci bas jest krótki i kopiący, ale go nie 'czuć w żołądku', niestety...

• #11 13 Maj 2007 21:54
    maxrider
    Poziom 20  

a można wiedzieć zkąd kolega który składał Ci zwrotnice bierze tego typu cewki??

• #12 14 Maj 2007 01:07
    fullsound
    Poziom 15  

niestety nie wiem - poznałem go tu, na forum i dobiliśmy targu ;-) jego nick to SPECU1,ale ostatnio coś się nie udziela...

• #13 16 Maj 2007 22:40
    Pixelmen
    Poziom 23  

Noo, muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem... :D Kolumny naprawdę OK, widać starannie wykończone no i pewnie swoje grają ... Na pewno sie napracowałeś, ale myślę, że było warto :D

Aa, ciekawi mnie też ta tuba (odwrotka) o której zresztą wspominałeś i jest widoczna częściowo na zdjęciach... może coś więcej? jakieś szczegóły, jaki głośnik/głośniki?

• #14 17 Maj 2007 11:46
    fullsound
    Poziom 15  

Hmm... może kilka słów i rysunków zamieszczę, ale niestety będzie to info bardzo ogólne - tych odwrotek sam nie robiłem, niestety - kilka lat temu jeszcze płaciłem za takie rzeczy ;-)
    Postaram się to szybko załatwić...

• #15 17 Maj 2007 14:32
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Nie no kolumny 1 klasa, jak fabryczne ;). 6/6 normalnie wypas :D. Głośniki rownież super no i widać, że nie żałowałeś pieniędzy na nie. Zazdroszczę Ci xD. Pozdrawiam i zycze innych konstrukcji tak dobrych jak ta ;).

• #16 18 Maj 2007 09:14
    fullsound
    Poziom 15  

witam ponownie,

Oto kilka 'szczegółów' - niestety nic więcej nie mam - pudła nie stoją u mnie w domu, więc strzelałem wymiarami trochę z pamięci. W najbliższym czasie będę miał grania, więc postaram się je wtedy dokładnie zmierzyć - może nawet rozebrać, bo mnie to wszystko 'wciągło' ;-)

Niestety nie wiem jaki jest tam głośnik - na pewno żaden firmowy. Pamiętam, że kupiłem coś wtedy na giełdzie we Wrocławiu (pamiętam bardzo duże i ciężkie to chyba 18'') od jakiejś firmy spod Warszawy.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat takiej konstrukcji. Nie miałem niestety okazji porównania moich z innymi subami, ale subiektywnie mam mieszane odczucia - spodziewałem się czegoś lepszego, ale zapewne to przez głośnik. Może jakiś do takich konstrukcji polecicie? A może w ogóle inną konstrukcję sklecić? Imprezy różne - w lecie sporo na wolnym powietrzu.

pozdrawiam,
    Jarek

PS. Nie ukrywam, że czekam na więcej opinii od 'starych wyjadaczy' tego forum - nie obrażając innych userków oczywiście ;-)

• #17 18 Maj 2007 14:16
    Pixelmen
    Poziom 23  

Przyznam, że budowa tego basu dość ciekawa, ale odwrotka to to raczej nie jest... Największym minusem wg mnie jest wielkość - bardzo duża buda, myślę że nie opłacalna na głośniku 'no name', ale zawsze można włożyć inny gar, tak aby wożenie tego dołka stało sie bardziej opłacalne...

• #18 18 Maj 2007 15:01
    fullsound
    Poziom 15  

A ja przyznam że nomenklatury typu odwrotka mogę używać niepoprawnie - tak jak być może powyżej ;-)
    Tylko co to w takim razie za konstrukcja? I czy jakaś odwrotka, mniejsza gabarytowo (bo ta przyznaję, jest kolosalnie niewygodna!) nada się na podparcie takich satelit? Na jakim musiałaby być głośniku?

Z góry dzięki za propozycje,
    Jarek

• #19 18 Maj 2007 15:46
    digger4
    Poziom 11  

Moim zdaniem to projekt full.Wykonanie też.Bardzo ładne.Co do gabarytów to takie paczki muszą być duże.Kiedyś na imprezie słyszałem jak grają praktycznie identyczne.Pytałem gościa z zespołu i powiedział, że siedzą tam kilomax'y 1250rms!Nooo ale efekt był...powalający.Bardzo ładnie to grało.Zastanawiam się czy samemu sobie takich nie zrobić.

• #20 18 Maj 2007 20:07
    Pixelmen
    Poziom 23  

Również mogę polecić emi, kilomax, omega, sigma ... ale to takie dobieranie metoda prób i błędów, ponieważ nie potrafię odpowiedzieć na pytanie jak by zagrało na w/w głośnikach... jedno jest pewne - że lepiej niz obecny no name :)

• #21 21 Maj 2007 08:39
    fullsound
    Poziom 15  

Czyli jak to jest? Warto inwestować w taką konstrukcję? Czy może lepiej zrobić sobie mniejsze i wygodniejsze odwrotki?

• #22 21 Maj 2007 09:53
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

hehe daj sobie spokój z ta konstrukcja to jest tuba kiedyś takie EV robił o ile pamiętam. Nie jest to za długie bardziej puka niż gra miałem kiedyś taka tylko na 15 cali. Nie podobał mi sie dźwięk z tego. Sklep zwykłego BR na jakieś dobrej 18stce i zobaczysz ze znacznie lepiej zagra :)

• #24 29 Maj 2007 12:44
    fullsound
    Poziom 15  

I Jeszcze jedno pytanie o opinie dotyczące BR. Tutaj są wycięte po prostu otwory (ok 10cm - dokładnie teraz nie pamiętam). Czy to jest prawidłowe tak bez tunelików? Co by było gdybym wstawił rurki BR? Takie np. śr. 8cm i dł. 16cm - takie mam ;-) Czy może wycisnę z tego więcej basu? A jaki wpływ będzie to miało na głośnik?

• #25 29 Maj 2007 12:59
    Pixelmen
    Poziom 23  

Wkładając dłuższe BR obniżasz strojenie, co za tym idzie teoretycznie również bas. Jaki wpływ na głośnik? Większe wychyły, mniejsza wytrzymałość mocowa, głośnik będzie 'wolniejszy'

• #26 29 Maj 2007 13:36
    fullsound
    Poziom 15  

teoretycznie powiadasz... a praktycznie da się to usłyszeć? I czy warto męczyć głośnik - będzie to słyszalne dla publiczności czy tylko dla wytrawnych audiofili?

• #27 29 Maj 2007 15:30
    Pixelmen
    Poziom 23  

Myślę, że różnica będzie słyszalna, ale te wymiary Br które podałeś, to raczej odpadają - za długie (16cm)
    Możesz pobawić się trochę na słuch i wybrać jak wg ciebie gra najlepiej lub zasymulowac paczkę i dobrać właściwe strojenie.

• #28 08 Cze 2007 03:08
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To nie Electro Voice skonstruował tę obudowe basową zwaną V-Bass tylko Peavey.Typowa konstrukcja końce lat 80'-początku lat 90',czyli przy oryginalnych 350W 18" Black Widowach poniżej 50Hz nie mamy czego szukać - "szał" jest od 60 do 80Hz,czyli mowa tu o typowym kick-basie ale w połaczeniu z tymi nadstaweczkami może to grac daleko acz kopiąco...

Wchodzi jeszcz erozwiązanie z podziałem aktywnym(dwie końcówki mocy plus crossover no i eq 2x31pkt by sie przydał) ale to podwyższa koszta - chyba,ze ma grać a koszta calkiem na drugi plan schodzą to POLECAM to rozwiązanie ;)

Co do samych nasdtaweczek - dobry pomysł twórcy dopalic brzmienie tych Emi driverkami B&C - z tego co sie orientuje mają dobrą barwę - lepsza nawet od Ti210 (mówimy o mniej więcej tym samym przedziale cenowym).Osobiście jeśli grają basem ale nie tak nisko jakbyś chciał proponowałbym je ciut niżej zestroić ew.dać cieńszą gąbkę na tylną ściankę przy jednoczesnym przedłużeniu br - może zyskasz pare Hz.WYKONANIE - poprostu jak spod igły/funkel nówki/firmówki itp - szacuneczek.P.S.Masz tam flansze na statywy?

Pozdrawiam

• #29 08 Cze 2007 23:07
    fullsound
    Poziom 15  

Witam,
    Dzięki za pozytywy ;-)

Aktualnie zasilam to właśnie dwoma końcówkami:
    -> do nadstawek mam wzm SMOUND 2x1000W - jestem baaaardzo zadowolony ;-) dokładam do nich jeszcze czasem swoje stare szafy (gdzieś tam w poście się przewinęło o nich kilka słów),
    -> do dołów mam końcówkę ELMUZA - coś 2x300W, ale nie pamiętam modelu - kupiłem okazyjnie z likwidowanej dyskoteki ;-)

Odcinam aktywnie Behringerem 2310 - do moich amatroskich nagłośnień wystarcza.

No i oczywiście w nadstawkach są 'dziurki' na statywy ;-) I marzą mi sie jeszcze dwie takie same...

A'propos dołów - mam tam głośniki Hanssena - proszę o komentarz na ten temat w temacie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic765143.html - będę wdzięczny.

pozdrawiam,
    Jarek

• #30 09 Cze 2007 14:13
    mateusz885
    Poziom 23  

Ogólnie wykonanie ładne, bardzo podobają mi sie kolumny z kratami bo te okrągłe grile wyglądają okropnie, gdzie można kupić takie kraty?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME