Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny domowe na podzespolach STX

nismar 15 Maj 2007 21:51 3412 8
  • Witam,
    chcialbym zaprezentowac kolumny wykonane przezemnie i mojego kolege na podzespoach stx. Dobor przetwornikow nie jest przypadkowy ale kwestia finansowa byla rownie wazna. Brzmienie jest zrownowazone i czyste, bas nie pozostawia wiele do zyczenia a konstrukcje ocencie sami :)

Fajne!
  • #2 15 Maj 2007 22:17
    lobo14
    Poziom 13  

Mogłeś napisać oznaczenia głośników jakie tam siedzą....
    A tak po za tym to nawet nawet takie nietypowe dla mnie ( takie kwadraciki hehe)..
    I z ciekawości prosimy o koszt wykonania ....
    pozdrawiam.

• #3 15 Maj 2007 22:24
    zeberko
    Poziom 31  

Przydałoby się więcej info (wymiary, jakie przetworniki, coś o zwrotnicy, jakie założenia) i coś o brzmieniu.
    Kilka uwag wielka kobyła i osobiście poszedłbym w kierunku pionowego rozmieszczenia głośników, z czasem mogą zacząć denerwować przy ustawianiu w małym, czy średnim pokoju.
    Czy nie za blisko siebie są cewki w zwrotnicy oraz czy nie za daleko są od siebie średnio a wysoko tonowy.
    Można spróbować zamontować kolce bas powinien się zmienić na plus.
    Pierwsze koty za płoty, ale kolumna powinna mieć jakiś swój charakter dźwięku, ciekawy jestem jaki?

• #4 15 Maj 2007 23:03
    czaroslaww
    Poziom 26  

witam, zacznę od minusów:
    -za duża skrzynia
    -złe rozmieszczenie przetworników (mid-hi)
    -brak usztywnień obudowy (przy takich gabarytach są konieczne)

plusy:
    -estetyczne wykonanie
    -dobre wytłumienie

zastanawia mnie taka rzecz:
    po co umieściłeś wysokotonowca w oddzielnej komorze?

tego wymaga średniotonowiec, dobrze jest też zwrotnice wsadzić w osobną komorę.

ogólnie ok, najbardziej razi wielkość skrzyni.

8/10
    pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

ojj mój błąd... sorry nie zauważyłem że kol są lustrzanymi odbiciami i pomyliłem otwór od mida z otworem od high'a.

• #5 15 Maj 2007 23:57
    SzokalML
    Poziom 36  

Ciekawy kształt, jakaś odmiana, ale zdecydowanie za mało informacji, można się domyślać oczywiście co to za przetworniki przeglądając stronę STX, ale lepiej gdybyś sam napisał. No i jeszcze o zwrotnicy i kosztach przydałoby się troche informacji.

• #6 16 Maj 2007 07:09
    JokoPS
    Poziom 15  

Witam kolumienki jakieś dziwne osboście raczej takich kwadraciaków bym nie zrobił. A i jeszcze czy to uniwersalna zwrotka stx??? jak tak to tragedia trzeba było zrobić ja po te głośniki

• #7 16 Maj 2007 13:41
    15jacek15
    Poziom 21  

kolumny na sto % sa za duże, tzn za duze obudowy, basy to prawdopodobnie stx27/150. ogolnie co do wykończenia nie ma sie do czego przyczepić.

czym je napędzasz ?? i w jak dużym pokoju.

nie rozumiem tylko słów : czaroslaww

po co zwrotnica w osobnej obudowie ??

Pozdrawiam 15jacek15

• #8 21 Maj 2007 17:40
    neo9120
    Poziom 13  

Witam ja mam podobną kolmnę tylko że nie wykończoną :D duuuuuuże bydle ale ładnie gra basik jest jaki jest ale jest mały dylemat jak zrobić do tego zwrotnice podpowiedzcie coś.
    Pozdrawiam neo9120

• #9 22 Maj 2007 19:16
    Nevon
    Poziom 21  

witam

tak szczerze - dało by sie zrobić kolumne na tych samych przetwornikach grająco znacznie lepiej,
    Także by dało sie zbudować za te same pieniądze grająco naprawdę na poziomie .

Minusy wpływające na dźwięk:
    Rozmieszczenie !! - za duże odległości między wysoko- a średnio tonowym, wysoko tonowy powinien byc na wysokości uszu, albo przynajmniej skierowane w tym kierunku.
    Kształt !! gorsz od tego są jedynie sześciany.
    Brak wzmocnień.
    Fatalna zwrotnica.

Teraz tak : Średnio tonowy - to pomyłka , na jego miejsce poleciłbym http://www.audio-sklep.com.pl/produkt.php?id_prod=203
    Wysokotonowy ?? a poco taki wżeszczak ?? jeszcze kierunkowy mocno, kopułka zdecydowanie wystarczyła by, tym bardziej że jest za taka sama cene co ten GDWT

Ale trzeba przyznać wykonanie dobre :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME