Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze monitorki Wojtka

22 Maj 2007 17:01 10458 17
  • #2 22 Maj 2007 17:34
    Shanleaf
    Poziom 17  

Konstrukcja bardzo ładna i "schludna", chociaż na Twoim miejscu użyłbym ciemniejszego forniru. Otwór BR jest po prostu obłędny : ]

• #3 22 Maj 2007 18:02
    BolzZ
    Poziom 26  

no drewniany br wyglada swietnie :D
    kolorek kolumienek fajny, mi by paslowal do sosnowej podlogi ;)
    natomiast "budżet" pisze sie przez "ż" ;)

• #4 22 Maj 2007 19:09
    barszcz17
    Poziom 14  

Nawet fajne monitorki. Szkoda że nie zrobiłeś frezów pod głośniki.

• #5 22 Maj 2007 19:36
    Alton88
    Poziom 21  

Świetnie!!!

Fornir położony bez zastrzeżeń ...kolor rzecz gustu mi się podoba.
    Wszystko dokładnie i schludnie.

9/10 ...za to że nie przepadam za wysokimi stx'a

PS..
    Bass reflex wygląda rewelacyjnie, gdzieś kupiłeś czy wytoczyłeś ??

• #6 22 Maj 2007 21:23
    393418
    Usunięty  
  • #7 23 Maj 2007 07:46
    Shanleaf
    Poziom 17  

Tak, z ciekawości jeszcze spytam, czym robiłeś otwory pod głośniki i BR?

• #8 23 Maj 2007 09:44
    393418
    Usunięty  
  • #9 03 Lip 2007 11:56
    Jareen
    Poziom 21  

Kolumienki naprawdę przemyślane, bass-reflex bardzo ładnie tu wygląda. Malutki OT będzie bo do czegoś przyczepić się trzeba. Nie wiem czy z tym wzmakiem w pionie to dobry pomysł, jak wygląda chłodzenie ?

• #10 03 Lip 2007 14:56
    łowieca
    Poziom 29  

Super sprawa, ładnie wyglądają, jakości dżwięku pewnie też starcza ;)
    Mega dobry pomysł ma BR, sam bym na to nie wpadł :D

Odemnie 4+/5 tak na zachęte przy kolejnym projekcie ;)

• #11 03 Lip 2007 17:44
    gófer
    Poziom 34  

Jak za taka kasę rewelka :D Doskonały przykład że da sie zrobić coś sensownego mając niewiele pieniędzy. Zrób do tego jeszcze porządną zwrotke i bedzie git ;)

• #12 03 Lip 2007 17:59
    Usunięty
  • #13 06 Lip 2007 00:35
    393418
    Usunięty  
  • #14 13 Gru 2007 20:39
    Farmi18
    Poziom 14  

Hej! Sporo czasu minęło od twojego ostatniego postu w tym temacie, no ale co - napisze kilak słów!
    Zestaw kolumnowy oklepany, no ale pewny. Sam mam zamar zrobic cos takiego, chocoaz BR nie bedzie wcale, a napewno nie bedzie na przedniej scianie. Moze z tyłu, a może z boku??
    Co myslice na BR z boku, a to dlatego, żeby moża było postawic kolumienki blisko ściany.

Co do tak zrobionego BR...... swoje br miałem toczyć angażując w to kogos z tokarką, ale widze, że samemu zrobie tak jak ty, chociaż wole z kołnierzem.
    Sam pisałeś, ze kolejne z kołnerzem... jaki masz plan żeby to zrobić w BR go. Moze już zrobiłes więc jak?

BR natomiast zrobie napewno na froncie w moich kolumnach przednich 3way. Sredni do nich mam TONSIL 16/80W, sopran po częsic jes opisany na dole, a szukam jakie dać BASY. Myslalem 25/60 albo 25/80W TONSIAL, ale moze jednak jakieś
    Żeby BR był z drewna wpadłem oglądając te kolumny.

Pierwsze monitorki Wojtka
    Inny kolor po to, żeby się wyróznało. Kolumny będą ciemne, a BR chyba z sosny, bo sosna do tego najtańsza.
    Do tego wszytkiego chcę zamast stożków z TONSILOWYCH GDWT wykręcic te plastiki i wytoczyć je z drewna o takim samym kolorze jak BR. To tez wlasnie pomysł ogoladając powyzsze kolumny.
    BR juz wiem jak zrobić bez pomocy tokarza, lejków do tonsila sam nie zrobie. Może szkoda zabawy z nimi i lepiej kupic jakies GDWK orygianlne, bo nie wadomo jak to bedzie grało taki strugany GDWT. Wizualnie napewno bedzie kozak.

A jeśli ci chodzi o robienie suba., to pewnei juz zrobiles, albo .....
    W kazdym razie, jesli napisales, że musisz taniego zrobic bo masz 18, to radze nic nie robic, tylko za jakisc czas, jak kasa bedzie kupic cos wiekszego, bo jednak 20cm to chyba troche mało.

o innym kolorze niż kolumny

• #15 13 Gru 2007 21:48
    393418
    Usunięty  
  • #16 13 Gru 2007 22:18
    Farmi18
    Poziom 14  

Sobie myśle, ze zamiast tokarki do BR , BR złożyć z kilku, przynajmniej z 2 częsci. Pierwsza część, to taka jak twoja rura, tylko nie zaokraglana na końcach, a druga, to pierścień 5-8mm o średnicy wewetrznej jak rura i zewnętrzenej odpowednio szerszej, a całość skleić. No ale....

Co powesz od siebie na temat braku BR w takich kolumnach, albo br z boku w kształcie kolanka?

• #17 22 Wrz 2008 22:32
    KrzysiekA
    Poziom 15  

Co do otworu BR z drewna to rzecz gustu. Moim zdaniem kiczowate ale o gustach się nie dyskutuje. Poza tym to wygląda estetycznie. Ale w zasadzie to chciałem napisać co innego co nasunęło mi się przy przeglądaniu forum. Ludzie nie nazywajcie każdych kolumn dwudrożnych monitorami. Monitory to kolumny używane w studiach nagraniowych służące do oceny nagranego materiału, które wyróżniają się specyficznymi właściwościami a przede wszystkim bardzo liniową charakterystyką i brakiem własnego charakteru brzmienia. Nie chcę się czepiać ale dosyć mam już czytania o monitorach zbudowanych na Tonsilach i innych wynalazkach.

• #18 11 Lut 2009 22:11
    Bartek8508
    Poziom 14  

Właśnie. Ma ktoś schemat zwrotnicy do tych głośników? Nie lepiej zamiast GDW wstawić ARV? A konstrukcja bardzo udana :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME