Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki regulator temp. z czujnikiem z dokł. 0,1 stopnia?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> Jaki regulator temp. z czujnikiem z dokł. 0,1 stopnia?
Autor
Wiadomość
jakubm15
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Tarnów

Post#1 Post autora tematu 22 Maj 2007 20:21   

Jaki regulator temp.

Potrzebuje kupić regulator temp. razem z czujnikiem z dokładnością 0.1 stopnia C .Ma on pracować w zakresie 37.7-37.8 (wahania nie mogą być większe jak 0.2 stopnia C .Cena do350 zł. Proszę o podanie jakiś ciekawych ofert z internetu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2007 20:21   

Powrót do góry

Wirginiusz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Sosnowiec

Post#2 23 Maj 2007 11:05   

Re: Jaki regulator temp.

Nie podałeś najważniejszej rzeczy, gdzie go chcesz zastosować. Jest to ważne bo sprawa dotyczy bezwładności układu regulacji a do tego narzuciłeś histerezę 0,2 C. Do tego dochodzi czujnik pomiaru temperatury sterujący regulatorem, który też ma swoją klasę i bezwładność. Bez tych danych cały dialog jest o niczym. Pozdrawiam.
Powrót do góry

jakubm15
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 23 Maj 2007 17:28   

Ma on mi służyć w inkubatorze,ma regulować temp. powietrza.Znalazłem w internecie coś takiego http://elpro.iq.pl/rgt-550MA.htm tylko nie znam się na elektronice i nie wiem czy on się nadaje.Polecają czujnik DALLAS DS18XX - z jaką on mierzy dokładnością
Powrót do góry

Wirginiusz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Sosnowiec

Post#4 24 Maj 2007 10:05   

Czy kurnik ma duża wymianę powietrza bo to będzie Twój główny wróg. Powietrze jest złym przewodnikiem ciepła i będzie dużą bezwładnością układu regulacji temperatury. Moim zdaniem w tej sytuacji szybka odpowiedź czujnika nie będzie miała wielkiego znaczenia a raczej może powodować zakłócenia. Sygnał czujnika może działać rewersyjnie czyli naprzemian wzrost/spadek temperatury mimo, że faktyczne zmiany w masie powietrza nie nastąpiły. Przemyśl cały problem i dopiero wtedy zdecyduj o sposobie pomiaru i regulacji. Może sposób rozwiązania wentylacji pozwoli uzyskać potrzebne efekty. Mówiąc po chłopsku zanim wydasz pieniądze dowiedz się więcej od tych, którzy ten problem rozwiązali. Ja w swoim działaniu kieruję się zapytaniem, czego nie wiem, gdy to rozwiąże to problem załatwiony. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 10:05   

Powrót do góry

jakubm15
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 24 Maj 2007 15:17   

Inkubator będzie miał wymiary wewnętrzne: wysokość-55, szerokość 48 i głębokość 55 cm tak więc nie będzie to duże urządzenie.Wymiana powietrza będzie minimalna z otoczeniem,w górnej ściance będzie niewielka rozeta powietrzna. U góry będzie się znajdował wentylatorek do mieszania powietrza oraz grzałka -tylko nie wiem jeszcze jaką moc dobrać (coś w granicach 250-300 W),całe pudło będzie ocieplone styropianem . Dzięki za zainteresowanie tematem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 15:17   

Powrót do góry

Zbyszek_64
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bukowno/małopolska

Post#6 24 Maj 2007 15:37   

Mam spore doświadczenie z budową inkubatorów i wylęgiem .Sam termostat to jeszcze nie wszystko do poprawnej pracy, aczkolwiek jest bardzo ważnym elementem.Sam stosuję termostat o podobnych parametrach jaki wskazałeś. Moc grzałki należy dobrać doświadczalnie .Chodzi oto aby temperatura po wyłączeniu nie narastała do krytycznych wartości.Proponuję ,abyś zaprojektował grzejnik na max 150 W i sterował zasilaniem przez triaka lub zastosował gotowy ściemniacz.
Powrót do góry

jakubm15
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 24 Maj 2007 17:49   

Z narastaniem temp. wiem o co ci chodzi muszę to przemyśleć cz lepiej mocniejszą grzałkę czy słabszą a morze dwie takie same.Mam zamiar kupić którąś w tej firmie,myślałem o tej grzałce http://www.netgfx.nazwa.pl/inkubator/product_info.php?cPath=28&products_id=81[url][/url]
Natomiast nie wiem co to jest ten ściemniacz i triak i czy wie ktoś z jaką dokładnością mierzy ten czujnik który wymieniłem wcześniej .Nie wiem czy dobrze kombinuję jeśli źle to proszę o wskazówki.Z góry dzięki.
Powrót do góry

jakubm15
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 25 Maj 2007 16:39   

Mój inkubator ma wyglądać tak http://www.netgfx.nazwa.pl/inkubator/product_info.php?cPath=20_21&products_id=7[url]
tylko muszę się dowiedzieć jaką grzałkę użyła ta firma w tym inkubatorze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2007 16:39   

Powrót do góry

leszek2604
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Nowa Sól

Post#9 14 Sie 2007 12:36   

Witam

Ja do swojego inkubatora kupiłem taki:

http://allegro.pl/item217504856_inkubator_klujnik_sterownik_inkubatora_automat_.html

jest świetny. temp. w inkubatorze utrzymuje w 0,3 st.C
wilgotność +- 1%

Pozdrawiam
Leszek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> Jaki regulator temp. z czujnikiem z dokł. 0,1 stopnia?
Strona 1 z 1