X
  • #1 23 May 2007 07:10
    padmak
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam Windows XP. W START - Mój Komputer - nie ma ikony napedu optycznego.
    Bios widzi i okresla typ ( mam teraz dwie nagrywarki DVD :D ) i okresla dokladnie typ raz jednej raz drugiej - w zależności co podepne.
    natomiast: Mój komputer - właśiwości - Sprzęt - Menedzżer urządzeń - Stacja dysków CD-ROM/DVD jest podany rodzaj napędu z "!" wykrzyknikiem a dalej we właściwościach : Lokalizacja 0 (0);
    System Windows pomyślnie załadował sterownik urządzenia dla tego sprzętu, ale nie może odnaleźć urządzenia sprzętowego. (Kod 41)

Taśma łącząca napęd z płtyą główną jest dobra ( zamieniłem z Twardym dyskiem )

Szuflady sie otwierają i dioda świeci.
    W biosie przy starcie z CD i z płtyą z systemem operacyjnym XP normalnie startuje.

Prosze o pomoc
  • #2 23 May 2007 09:29
    Dydzio
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Jeśli to Lite-On, to w ustawieniach BIOSu WYŁĄCZ obsługę UDMA dla kanału, na który podłączasz napęd (ustaw PIO).
    Jeśli nie, to też warto spróbować.
  • #3 23 May 2007 09:35
    krzyżak
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam !
    Przeczytaj TU
  • #4 23 May 2007 14:48
    padmak
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam

Zacząłem w kluczach usuwać Upperfilter po jednym i tak juz sysytem nie uruchomił sie. Wiec dzisiaj caly dzien instalowalem system i teraz oba napedy dzialają OK. Piekne dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products