Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Alternator od poloneza

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Alternator od poloneza
Autor
Wiadomość
max18
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Piła

Post#1 Post autora tematu 23 Maj 2007 20:00   

Alternator od poloneza

Witam!!!
Posiadam alternator od poloneza i chce go założyć do ciągnika Ursus C-330. Posiadam regulator jak na zdjęciu. Aletrnator był sprawdzany przez mojego kolegę i mnie wartości sa nasępujące:
-Diody wzbudzenia mierzone na zakresie diody 936 mV
-Diody minusowe (na obudowie) 783 mV
-Diody plusowe 760 pare dokładnie nie pamiętam
-Cewki twornika po 0.2 Ω
-Wirnik był sprawdzany prostownikiem podłoczono + i - do pierścieni ślizgowych i przyciągnął metalowy wkrętak.
Rezystancję wirnika mierzyłem po złożeniu alternatora i obracając wałem wahała sie 3-10 Ω ale średnio przy kreceniu było ok 5 Ω
Uzwojenia wturnika nie mają nigdzie przebić były równiez sprawdzne.

Alternator od poloneza
Alternator od poloneza
Alternator od poloneza
Alternator od poloneza
Alternator od poloneza

Alternator ten podłaczyłem z regulatorem zółty - wzbudzenie,lampka, Zielony szczotka. Alternator napędzłem wiertarka 2000 obr/min lampka nie gasła a alternator był podłaczony z akumulatorem i podrzas krecenia miernik pokazywał napięcie akumulatora 12,7 V. Potem zmieniłem przewody odizolowałem masę z jednej ze szczotek i także nie łądował.Podłaczyłeminny rgulator Z Renault Clio firmy Valeo (reg. był ze szczotkotrzymaczem) przyitowałem przewody do tych szczotek i do alternatora podłaczyłem wszystkie przewody + do akka, L- do lampki, Wsuwke do wzbudzenia i jeden przewód do zacisku 30. podczas kręcenia alternator wogóle nie ładował. Podłaczyłem go jescze pod silnik o obrotach 1400 i przekłądni 2:1 więc na alternatorze było prawie 3000 obr/min. Również nie ładował. Mógłby mi ktoś wyłumaczyć cz robi e coś nie tak i jak poprawnie podłaczyć regulator na zdjeciu.(jest on nowy)

Byłbym bardzo wdzięczny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2007 20:00   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 23 Maj 2007 20:15   

Re: Alternator od poloneza

ten regulator się nie nada
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2007 20:15   

Powrót do góry

max18
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 23 Maj 2007 20:27   

Wiem że ten regulator nie pasuje bo jesna z zsuwek jest węższa i jest on dla alternatore z nieumasowioną szczotką. Ja odizolowałem tą umasowioną szczotke i takż nie ładował. Ale na regulatorze od Clio powinien ładować ale tak sie nei stało.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2007 20:27   

Powrót do góry

ANDYW6
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: białystok

Post#4 23 Maj 2007 21:00   

Daj mu regulator od fiata , łady lub poloneza i po kłopocie.
Powrót do góry

manta
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Elbląg.

Post#5 23 Maj 2007 21:00   

Poszukaj orginalnego regulatora, uważaj bo były dwa typy.
Powrót do góry

max18
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 23 Maj 2007 23:14   

No to mógłbys podać typ tego regulatora i jak go podłaczyć. A podłaczyłem jeszcze reg od renówki i tamtez nie ładował. Mam pytanie bo w tym reg. Valeo jest + czyli 12 V od stacyjki i L -Lampka jak ją podłaczyć szereg z tego wyjścia do masy ?? Podając 12 V na zacisk + to na zacisku L jest 5 V. Ale w renówce kontrolka jest 12 V.

A kierunek obrótów ma znaczenie bo w książce pisze że powinien obracać sie zgodie zze wskazówkami zegara patrząc od strony napędu ?? Bo w traktorze to nie będzie pasowac wał kręci sie w drugą strone. Na próbiekręconej wiertarką kreciłem w obie strony i nie ładował.

Dodano po 26 [minuty]:

No to mógłbys podać typ tego regulatora i jak go podłaczyć. A podłaczyłem jeszcze reg od renówki i tamtez nie ładował. Mam pytanie bo w tym reg. Valeo jest + czyli 12 V od stacyjki i L -Lampka jak ją podłaczyć szereg z tego wyjścia do masy ?? Podając 12 V na zacisk + to na zacisku L jest 5 V. Ale w renówce kontrolka jest 12 V.

Moderowano przez Błażej:
A ja polecam funkcje SZUKAJ. Bo o podłączaniu alternatorów w miejsce prądnic w ciągnikach i innych sprzętach rolniczych jest już kilka rzetelnych dyskusji. Poza tym cena regulatora psującego do tego alternatora nie jest zaporowa i nie widzę sensu kombinowania z innymi regulatorami.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Alternator od poloneza
Strona 1 z 1