Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak sprawdzic czy telefon nie jest kradziony?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Jak sprawdzic czy telefon nie jest kradziony?
Autor
Wiadomość
Uro
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 24 Maj 2007 15:31   

Jak sprawdzic czy telefon nie jest kradziony?

Witam.
Pytanie jak w temacie. Moze istnieje jakas ogolnie dostepna lista zgloszonych telefonow? Mozna to gdzies sprawdzic?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 24 Maj 2007 15:36   

Re: Jak sprawdzic czy telefon nie jest kradziony?

na www.gsmcenter.pl mozna sprawdzic czy ktos nie zglosil do bazy tej strony ze telefon jest kradziony ale to jest malo pewne lepiej udac sie z telefonem na policje oni to sprawdza. ostatnio podczas kontroli pan policjant kazal mi wpisac gwiazdka plotek zero szesc plotek :wink: i sprawdzili ze mam legalny telefon. pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 15:36   

Powrót do góry

Artech
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Lubelskie

Post#3 24 Maj 2007 15:37   

najpewniejsze tylko na policji ..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 15:37   

Powrót do góry

Uro
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wrocław

Post#4 Post autora tematu 24 Maj 2007 15:45   

Gdyby sie okazalo, ze jest kradziony to telefon zatrzymuje policja? Prowadze serwis i gdy w rece wpada mi tel przy ktorym zachodzi prawdopodobietwo, ze jest kradziony to moim obowiazkiem jest zglosic ten fakt policji. Jak wyglada to w praktyce? Dodam, ze osoba ktora przynosi mi taki telefon wcale nie musi wiedziec ze telefon ktory nabyla pochodzi z kradziezy.
Powrót do góry

dr.master
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#5 24 Maj 2007 16:24   

Uro napisał:
Gdyby sie okazalo, ze jest kradziony to telefon zatrzymuje policja?

tak, niestety niezależnie czy jest to Twój telefon czy nie zatrzymują go :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 16:24   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#6 24 Maj 2007 16:37   

dr.master napisał:
Uro napisał:

Wtedy zależnie od okoliczności i wartości telefonu masz postawiony zarzut: paserstwo umyślne, lub nieumyślne.
Powrót do góry

=Tesla=
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: P-ń

Post#7 24 Maj 2007 17:13   

jak nokie to moge wam sprawdzac wszytkie dane na pewnej nieoficjalnej stronce nokii-tylko dla autoryzowanych servisow sa wszystkie dane od gwarancji zakupu po wszytkie naprawy jakie byly wykonane na gwarancji
Powrót do góry

cinekk
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gołdap

Post#8 24 Maj 2007 18:13   

robokop napisał:
dr.master napisał:
Uro napisał:

Wtedy zależnie od okoliczności i wartości telefonu masz postawiony zarzut: paserstwo umyślne, lub nieumyślne.

Dokładnie ich nie obchodzi że chciałeś tylko zapytać automatycznie jako posiadacz kradzionej rzeczy stajesz się paserem umyślnym/nieumyślnym. Nawet jeżeli w dobrej wierze chciales przed kupnem zapytać policje czy telefon nie jest kradziony i sie okaze kradziony to zarzuty zostana postawione.

W wielu przypadkach nie ratuje nawet umowa, znajomy miał spisaną umowe ze sprzedającym ale i tak dostał w sądzie 500zł grzywny.
Powrót do góry

ubik
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#9 24 Maj 2007 19:14   

Jak to miał umowę i dostał grzywnę coś mi sie wierzyć nie chce, zresztą to co by było jak by do jakiegoś lombardu wpadli :/. Morze źle umowę spisał pomylił imei czy co ?? Lub jeżeli cena była dużo niższa od rynkowej to sie zgadza bo jeżeli wszędzie kupuja słuchawki po 300 ,a ktoś daje 100 to ........... coś musi podejrzewać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2007 19:14   

Powrót do góry

merf3
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: gdynia

Post#10 24 Maj 2007 21:14   

jak masz umowe to poprostu biora dane goscia i jada do niego wyjasniac ....nastepnie zabezpieczaja telefon i wszystko na temat
Powrót do góry

Nosek1
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 24 Maj 2007 22:16   

Ja jak biore tela ktory odrzuca karty to sprawdzam go tak ze wpisuje numer do noki 3310 i jezeli na niej odrzuci tz. ze tel. jest kradziony.Nie wiem czy to jest legalne ale wydaje mi sie ze tak.Osobiście uważam że to nie powinno byc tajne ktory telefon jest kradziony,powinno być szeroko publiokowane wtedy kazdy przed zakupem by mogl sprawdzić telefon i zlodzieje telefonow by musieli niestety zmienic telefony na cos innego...
Powrót do góry

kemot_81
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: tomaszów maz

Post#12 25 Maj 2007 08:27   

Nie zawsze telefon zgłoszony jako kradziony na policji odrzuca kartę. Operatorzy nie spieszą się z tym za bardzo i rzadko wymieniają się numerkami. Np w erze potrafi taki fon chodzić 2 miesiące a w innych sieciach poblokowany (klient przyniósł do naprawy zasięgu 1800, bo mu w idei nie chce chodzić...).Czasem okradziony celowo nie blokuje u operatora, bo wtedy jest większa szansa odzyskania aparatu np przy kontrolach w komisach, jak będzie bez zasięgu to wiadomo że pójdzie na części i nie ma szans. Sposób z 3310 skuteczny, ale niestety nielegalny (oczywiście zadziała tylko z zablokowanymi przez opa).

Rozmawiałem z policjantami, którzy robili u mnie profilaktyczne trzepanie (w mieście kilka komisów, u mnie ok 100 imei, troche roboty mieli ). Jeśli masz umowę k-s, lub druk przyjęcia do naprawy z danymi klienta to nie ma problemu. Jeśli coś znajdą zabierają i wraca do właściciela, ty możesz dochodzić cywilnie zwrotu kasy od sprzedającego. Policjant loguje się do bazy skradzionych prez swoje ID więc jeśli sprawdza i znajdzie, to musi nadać sprawie bieg, inaczej odpowiada za to swoją d..., więc nie licz na to że ktoś powie ci, że masz dziobaka i puści wolno z telefonem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Jak sprawdzic czy telefon nie jest kradziony?
Strona 1 z 1