X

Pomyśl na statyw do DRMELA

26 May 2007 09:58 C+c++
  • #1 26 May 2007 09:58
    c++
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    witam,
    ostatnio stałem zadowolnym posiadaczem DREMELKA. Chcac miec do niego statyw udalem sie do dealera Boscha. Za taki statyw chca ponad 300zl. Ma ktoś jakis pomysł jak taki statyw zrobic?? Nie musi byc to cos pieknego, chodzi mi o sm pomysl ten przekladni, dzwigienki. Myśle nad takim czyms, ze po prosty poprzez napcisniecie na dzwignie jakas rurka do ktorej jest przymocowany dremel bedzie sie opuszczac. Ma ktos jakis pomysl?? Chodzi mi o rysunki, jakies przejrzste objasnienia.
    Pozdrawiam,
    c++
  • Helpful post
    #2 26 May 2007 10:33
    Paweł007
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Może daj jakieś wskazówki o jaki ci konkretnie chodzi mniej więcej. Bo mi sie na myśl nasunoł statyw że dremel wisi na nim tylko a dalej opisałeś coś więcej i niewime już co to ma być.
  • #3 26 May 2007 13:15
    c++
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dremel ma na przodzie specjalne miejsce gdzie nakreca sie te oprzyrzadowanie. W oryginale wlasnie tak mocuje sie dremela do statywu.
    Chodzi mi o to zeby dremelkiem mogl wiercic otwory. Ma byc to po prostu statyw do wiertarki, tylko z takim koncem gdzie mozna wkrecic dremela.
    Z tym ze nie wiem jak sie do tego zabrac.

tak to wyglada

• #4 26 May 2007 13:57
    Paweł007
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    NO to bierz statyw od wiertarki i uchwyty takie jak np weźe się mocuje w samochodzie i będzie dobrze.
  • #5 26 May 2007 14:03
    c++
    Level 22  
    Paweł007 wrote:
    NO to bierz statyw od wiertarki i uchwyty takie jak np weźe się mocuje w samochodzie i będzie dobrze.

chodzi o to zeby zrobic cos samemu. Chodzilo mi o jakies pomysly jak dziala ten mechanizm
  • #6 26 May 2007 19:44
    Paweł007
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Kurzcze ciężko tak wytłumaczyć jak to działą najlepiej jakbyś chociaż w necie pooglondał takie rzeczy albo gdzies w sklepie obadał co i jak. Tag z grubsza to masz płaskownik z ząbkami do tego koło zębate którym poruszasz dzięki dźwigni i tyle w sumie.

Pozdrawiam.
  • #7 26 May 2007 21:25
    c++
    Level 22  
    zrobilem statyw, nie wychodzilem do sklepu, za nic nie palcilem wszystkie czesci sa z szuflady. Ponizej fotki:

Tak dziala podswietlnie, we wtorek zmienie diode na biala :D

P.S. jutro beda lepszej jakosci, bo dzis mi jakos reka drzy, a dostepu do cyfrowki chwilowo nie mam :D
  • #8 26 May 2007 21:32
    dowodca_armii
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Widze ze jednka udalo ci sie zbudowac statyw. Z tego co widze to do tego pionowego kawalka drewna przykreciles plaskownik a do 2 konca plaskownika Dremla i to caly bajer ?
  • #9 26 May 2007 21:38
    c++
    Level 22  
    dowodca_armii wrote:
    Widze ze jednka udalo ci sie zbudowac statyw. Z tego co widze to do tego pionowego kawalka drewna przykreciles plaskownik a do 2 konca plaskownika Dremla i to caly bajer ?

1, to nie dreml, tylko dremel
    2, brawo za dobry wzrok, tak zrobilem jak napisalem, jesli nie pasuje to nie patrz
    3, tak to taki bajer
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products