Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SubHornJr + BSW 154 II

Lepszy Johnny 28 Maj 2007 01:10 10019 43
  • Witam!

HornSub powstal jako uzupelnienie systemu stereo na Tubach ARZ6608.
    Ich dynamika pozostawiala w tyle nawet BSW 154 II w b-r dlatego zdecydowalem sie na tube.
    Konstrukcja na podstawie projektu Williama Cowana jednak zmodernizowana pod Ravemaster-a.
    Sub ma 275 litrow brutto, glownie zrobiony do domu z uwagi na to ze jako ostatni segment tuby wykorzystuje sie naroznik pokoju, takze mozna duzo eksperymentowac z ustawieniem... naprawde DUZO:)

Testowalem go rowniez w ogrodzie i... zagral na tyle dobrze ze jeszcze go zniose:)
    Ustawiony na otwartej przestrzeni traci jednak kilka hertzow na dole ale char-ka sie nie krzywi zbytnio takze garden party mozna zrobic..

W moim pokoju ok 35m2 schodzi liniowodo 32Hz - dla mnie spoko, a kop tuby jest warty wyrzeczen.

Aktualnie dzieli pamo z ARZkami w 62Hz filtrem aktywnym 12dB/okt.
    Slucham go narazie tylko jeden WIECZOR(niestety wieczor), ale juz wiem ze pasuje do zestawu!
    Muzyka z hornow jest dynamiczna nawet przy b.cichym sluchaniu, dlatego nie widzialem innego rozwiazania dla moich tesli;)

Sorka ze bez wykonczenia ale poki co slucham:)
    W razie pytan pytac!
    pozdrawiam

Fajne!
  • #2 28 Maj 2007 02:22
    Diazd
    Poziom 15  

Widze, że jestem pierwszy:)

Pomysł fajny, musi mieć kopa:) Czym to napędzasz?
    Jak wykończysz to będzie można ostatecznie ocenić.
    Jak Ci się budowało z OSB?

• #3 28 Maj 2007 07:30
    pan_membran
    Poziom 12  

hm , a moze za pare punkcików podasz projekcik?

• #4 28 Maj 2007 14:46
    zoonkRadom
    Poziom 10  

Bardzo fajny projekt tylko ta plyta OSB jest ciezka do wykonczenia. Przylaczamsie do prosby o projekt

• #5 28 Maj 2007 18:03
    Nevon
    Poziom 21  

jak ja lobię takie konstrukcje :) szczególnie jak ktoś robił od projektu .

Tylko pochwalić :)

czekam na wrażenia przy pełnej mocy - w tedy dopiero pokaże co potrafi :)
    Troszkę mi sie nie podobają te wystające kanty w tunelu - mogą coś nieprzyjemnego powodować.

Jaka jest długość tuby ??

• #6 28 Maj 2007 22:32
    crazy_88
    Poziom 42  

Praktycznie nie ma się do czego przyczepić elegancki fornir lub okładzinka i będzie naprawdę konkretny sprzęt.

• #7 28 Maj 2007 23:18
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

Juz popierwszych odsluchach!
    Na razie napedzam to 70Watowcem na bipolarach i cisnienie jest tak ogromne ze mozna stracic rachube co do mocy tymbardziej ze trzeszczaca szafa po przeciwnej stronie pokoju zagluszy ewentualny przester... oczywiscie bedzie nowy wzmachol i cos zrobie z ta szafa;)

->Nevon
    188cm ale jak juz pisalem to horn naroznikowy!
    Jesli chodzi o kanty w tunelu wydaje mi sie ze nie mialyby specjalnego wplywy ale tez mnie to meczylo wiec zaszpachlowalem:)
    Na pierwszym zakrecie tuby jest jeszcze jedna deska ktorej nie ma na pierwszym zdjeciu.

->Diazd
    Jesli chodzi o OSB jest sztywniejsza i lzejsza od wiorowki i MDF-u i o dziwo wcale sie nie kruszy... naprawde niezly budulec!

pozdrawiam!

• #8 29 Maj 2007 16:51
    czaroslaww
    Poziom 26  

dołączam się do prośby o projekt.

poproszę również o wykres opóźnienia...

• #9 29 Maj 2007 17:25
    Nevon
    Poziom 21  

188cm :) no nieźle to upchane :)
    właśnie o ta deskę miałem się pytać - bo coś mi nie pasowało ;)

Co do kantów - maja znaczenie - nawet spore, ale przy większych mocach

czaroslaww - ja bym wolał żeby autor nie dawał tego wykresu - on jest nieco "inny" i sporo ludzi może źle go zinterpretować. i by były różne sytuacje.
    Ogólnie - Tuba zagra znacznie szybciej od BR ale ciut wolniej od zamkniętej.

• #10 30 Maj 2007 19:21
    hawi89
    Poziom 9  

świetny pomysł zobaczymy jakie bedzie wykonczenie powodzenia:)

• #11 30 Maj 2007 20:12
    Umberto
    Poziom 13  

No ładnie,ładnie,ale soków z BSW nie wycisnąłeś.W tubie spoko F0 ok34-36Hz można osiągnąć.Jedyny plus to skromny litraż w porównaniu z moją.400L.
    Daj jej minimum 300 RMS-u,zrozumiesz dopiero coś popełnił.
    Co do szybkości,nie Panowie,nawet closed sie chowa.I akurat wiem co mówię.

• #12 30 Maj 2007 21:49
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

->Umberto
    A co Ty tam wiesz o wyciskaniu sokow z BSW??!!
    hehe...
    widzialem twoja tube spoko:)
    tak czy inaczej nisko schodzaca tuba w pomieszczeniach moze okazac sie "niebezpieczna" w niskich zakresach..

jesli chodzi o dynamike i impuls zgodze sie z Umberto ze Horny nie maja sobie rownych!Wykresy wam tego nie pokaza..

Na co dzien w robocie mam mozliwosc posluchania B&W801D. co jak co ale bas jaden z lepszych jakie slyszalem z Bass-reflex. tubie jednak nie dorownuje pod wieloma wzgledami!
    to jest moje zdanie oczywiscie, ale wezcie to pod uwage przed projektowaniem kolejnych skrzynek z dziurka!

jesli chodzi o projekt to ze ja kiedys nie dostalem go od Umberto zaowocowalo tym ze dzis wiem duzo wiecej o HORN-ie... dlatego jesli potrzebujecie pomocy zapraszam na priv.
    pozdrawiam!

• #13 30 Maj 2007 23:50
    50146
    Usunięty  
  • #14 31 Maj 2007 13:07
    AVG
    Poziom 30  

Lepszy Johnny widzę konstrukcja typu nie rozbieralnego jak bolówka, przypadkiem nie myślałeś dodaniu kalpy jeśli zaszła by konieczność wymiany głośnika?

• #15 31 Maj 2007 17:10
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

->AVG
    nie! gora jest odkrecana(na fotce nie ma jeszcze wkretow)
    Ciecie 24dB/okt okazalo sie jednak lepszym wyjsciem.

Do Umberto:
    Ile litrow ma tylna komora w twojej tubie(bez glosnika)?

• #16 31 Maj 2007 21:17
    Umberto
    Poziom 13  

barthezz napisał:
    Dodam tylko jedna zasadnicza rzecz - odwrotka nie nadaje sie do malych pomieszczen ponizej 100m

Mam wyjasniać że to bzdura czy juz może sam do tego doszedłeś?A jesli nie to proszę o uzasadnienie.Takie sensowne.Bo mam 16 metrów,30 metrów jak i ponad 200,i róznice nie sa powalające, co nawet panasonic obrazuje.Jak to wytłumaczysz?

Cytat:
    od Umberto zaowocowalo tym ze dzis wiem duzo wiecej o HORN-ie

Daj Ci Bóg...lecz jakoś watpię.
    Cytat:
    Do Umberto:
    Ile litrow ma tylna komora w twojej tubie(bez glosnika)?

A kto to teraz pamięta?Ponad rok od budowy...może,gdzieś,zapiski...wątpię jednak.

• #17 31 Maj 2007 21:27
    czaroslaww
    Poziom 26  

sluchajcie, a jak liczy się obudowę pod dany głośnik? mam peerless SLS-12 i zastanawiam się nad taką obudową...

• #18 31 Maj 2007 21:31
    Umberto
    Poziom 13  

Hornresp,wciskasz paramole i kombinujesz,choc ja go w tubie srednio widzę.Ale na chama da się.Np. scooperek.

• #19 31 Maj 2007 21:50
    czaroslaww
    Poziom 26  

nie chodzi o o na chama.... ale ogólnie zastanawiam się nad obudową... w win isd przy 80l 35Hz -3db b-r więc bez rewelacji...
    co radzicie?

• #20 01 Cze 2007 20:14
    Umberto
    Poziom 13  

Daj go z MB,zbijesz litraż na zejściu nie koniecznie zyskasz.Choć 35Hz w muzyce jest i tak wystarczające.
    Pomimo niskiej zawartości harmonicznych nie lubię tej serii,jak i wyższych braci.Grają tępo,nijako.Komuś może sie podobać ale raczej są to wyjątki.

• #21 01 Cze 2007 23:17
    czaroslaww
    Poziom 26  

na razie mam go w obudowie 50l b-r (nie liczona w ogole, po prostu taką miałem) i ładny bas generuje.... aczkolwiek zejścia brak.... 40Hz i pozniej juz wyraźne wyciszenie

• #22 02 Cze 2007 01:41
    50146
    Usunięty  
  • #23 03 Cze 2007 21:41
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

Po pierwsze kolego barthezz komentujesz wypowiedz Umberto a podwazasz moje argumenty.
    Po drugie nie podales zadnego konkretnego powodu dlaczego jakakolwiek tuba mialaby nie zagrac w pomieszczeniu.
    Wiem jak wygladaja wykresy opoznien w tubach(b. czesto gorzej niz w przypadku bass-refleksu) jednak biorac pod uwage ich skutecznosc(czyli sile impulsu) nie powinno sie ich porownywac... zreszta slychac od razu ze dpobrze wykonana tuba na dobrym glosniku gra duzo dynamiczniej i bardziej punktowo niz nawet zamknieta.

I prosze po raz kolejny nie uzywac argumentu ze w pomieszczeniu dzwiekow ponizej 50hz nie uslyszymy bo chyba kazdy z nas juz slyszal:D
    Poprostu ponizej pewnej czestotliwosci w pomieszczeniu zaczynaja dokuczac powstajace fale stojace i nasz pokoj zaczyna rezonowac niczym piszczalka w organach.
    Dluga fala zaczyna odbijac sie od prostopadlych scian powodujac miejscami podbicia miejscami spadki cisnienia. Nie znaczy to jednak ze fala nie powstanie, a wrecz przy dobrym ustawieniu mozemy uzyskac korzystne podbicie niskiego zakresu, stad 32Hz slychac u mnie juz dobrze, bo mniej wiecej przy tej czestotliwosci powstaje najnizszy rezonans(na powietrzu pasmo bedzie zblizone do tego na wykresie).
    Dzwiek w CAŁYM pomieszczeniu zaniknie zupelnie dopiero wtedy, gdy nie zmiesci sie w nim 1/2 dlugosci fali(dla pomieszczenia zamknietego).

A tak poza tym wylot tuby dziala poprostu jak wielka membrana glosnika i nie wmowisz mi ze jakis tam band pass jest w stanie dorownac skutecznosci HORN-owi!(gdyby na wielkich koncertach graly B-P powietrze z otworow poprzewracalo by publike w pierwszych rzedach!!:)

• #24 03 Cze 2007 22:57
    czaroslaww
    Poziom 26  

czy mógłbyś podać wymiary desek potrzebnych do zbudowania tego cacka (chce się za to zabrać) głośniczek 16'' więc gabaryty pozostaną takie same.

• #25 05 Cze 2007 22:17
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

juz pisałem

• #26 06 Cze 2007 11:03
    kitkat
    Poziom 12  

Gdzie są wymiary tego SubHorn . Ma je ktoś już?

• #27 06 Cze 2007 20:46
    Lepszy Johnny
    Poziom 13  

Tylko priv.
    Nie wrzuce ich na forum!

• #28 28 Lip 2007 23:15
    miszal
    Poziom 19  

fajny sub.
    a mozna wiecej danych tego glosniczka i przedzial cenowy wykonania tego SubHornJr ??????

• #29 30 Lip 2007 21:51
    maxrider
    Poziom 20  

Piękna Tuba i sam jestem zdania że tego typu basy są extra też mam takie odczucie że lepsza niż BR ja mam podobną ale na 18" w moim pokoju ok 30m^2 i na głośniku Cerwin Vega 189 to wymiata nieziemsko pozdrawiam wykonawce
    PS. wykończ to czymś!!

• #30 12 Sie 2007 18:04
    saddam_hussein
    Poziom 10  

ma moze ktos projekt od johna bo pisalem mu na priv ale sie nieodzywa wiec jak ktos by mial to prosze o wyslanie na maila albo chociaz o jakis kontakt

sadddam(malpa)gmail.com

Z gory dzieki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME