Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet
Autor
Wiadomość
prog85
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 28 Maj 2007 19:15   

prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet

Znajomi przynieśli mi prostownik, który już ktoś wcześniej naprawiał. Działał on krótki czas i znowu padł. Schemat przedstawia aktualny układ. Mi osobiście nie bardzo pasuję tyrystor KY202N. Nie wiem czy jest on odpowiedni do tego układu czy powinien być jakiś inny, jeśli tak to jaki zastosować i co ewentualnie zmienić w układzie żeby to podziałało. Jeśli wartości rezystorów będą potrzebne to zmierzę, aktualnie nie podałem bo nić z nich nie idzie odczytać.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2007 19:15   

Powrót do góry

janek_66
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Brodnica

Post#2 28 Maj 2007 22:41   

Re: prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet

Uważam że tyrystor KU202 nie jest niczemu winien, można go obciążyć do 10A, oczywiście z odpowiednim radiatorem. Wartości elementów określałem szacunkowo - moim zdaniem powinien działać. Rx oraz Cx można zmienić, a ich parametry mają wpływ na zakres regulacji prądu ładowania. Na pewno elementy w orginale mają nieco inne wartości. Układu w tej wersji nie sprawdzałem, i być może wartości niektórych elementów należałoby skorygować. Jako załącznik przesyłam nieco zmieniony schemat.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2007 22:41   

Powrót do góry

prog85
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 29 Maj 2007 23:26   

Re: prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet

W tym prostowniku jest tyrystor Ky202n o parametrach:
KY202N:
> U(DRM) 200V
> I(TSM) 3A
>
> I(H) 300mA
> I(GT) 100mA pri U(GT) 5V
> U(T) 2V pri I(T) 10A
> I(R) 10mA pri U(R) 200V
> T(g) 150us

Nie wiem, czy taki był od nowości, czy ktoś go zamieniał. Tyrystor KU202 i KY202N to chyba nie to samo, może powinien być ten KU202 tylko ktoś go zmienił.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet
Strona 1 z 1