Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

prostownik BR - 12/10 Eltron-Elektromet

prog85 28 Maj 2007 19:15
  • #1 28 Maj 2007 19:15
    prog85
    Poziom 8  

Znajomi przynieśli mi prostownik, który już ktoś wcześniej naprawiał. Działał on krótki czas i znowu padł. Schemat przedstawia aktualny układ. Mi osobiście nie bardzo pasuję tyrystor KY202N. Nie wiem czy jest on odpowiedni do tego układu czy powinien być jakiś inny, jeśli tak to jaki zastosować i co ewentualnie zmienić w układzie żeby to podziałało. Jeśli wartości rezystorów będą potrzebne to zmierzę, aktualnie nie podałem bo nić z nich nie idzie odczytać.

• #2 28 Maj 2007 22:41
    janek_66
    Poziom 19  

Uważam że tyrystor KU202 nie jest niczemu winien, można go obciążyć do 10A, oczywiście z odpowiednim radiatorem. Wartości elementów określałem szacunkowo - moim zdaniem powinien działać. Rx oraz Cx można zmienić, a ich parametry mają wpływ na zakres regulacji prądu ładowania. Na pewno elementy w orginale mają nieco inne wartości. Układu w tej wersji nie sprawdzałem, i być może wartości niektórych elementów należałoby skorygować. Jako załącznik przesyłam nieco zmieniony schemat.

• #3 29 Maj 2007 23:26
    prog85
    Poziom 8  

W tym prostowniku jest tyrystor Ky202n o parametrach:
    KY202N:
    > U(DRM) 200V
    > I(TSM) 3A
    >
    > I(H) 300mA
    > I(GT) 100mA pri U(GT) 5V
    > U(T) 2V pri I(T) 10A
    > I(R) 10mA pri U(R) 200V
    > T(g) 150us

Nie wiem, czy taki był od nowości, czy ktoś go zamieniał. Tyrystor KU202 i KY202N to chyba nie to samo, może powinien być ten KU202 tylko ktoś go zmienił.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty