Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Odtwarzacze cyfrowe -> S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Autor
Wiadomość
ukking
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Southampton

Post#1 Post autora tematu 29 Maj 2007 19:09   

UWAGA!! - Jeśli padł ci odtwarzacz mp3 to zanim wgrasz do niego jakiś inny firmware, spróbuj ekstraktować ten stary, może da się ten firmware naprawić (to może być twoja jedyna szansa na firmware pasujący do twojego odtwarzacza). Nigdy nie wgrywaj do działającego odtwarzacza firmware, którego nie jesteś 100% pewny że odtwarzacz będzie na nim działał. Najlepiej używać TYLKO firmware zgranego z tego urządzenia. Każde nieumiejętne ingerowanie w playera może go "uśmiercić". Jeśli chcesz wgrać nowszą wersję to zanim ro zrobisz wyciągnij stary firmware, który będziesz miał jako backup.

Do części programów zrobiłem polską wersję dla ułatwienia obsługi (dużo było po chińsku ;p ).

S1Mp3Player - odtwarzacz na kościach Hynix lub Samsung z firmware zaprojektowanym przez firmę Actions.

Cechy S1Mp3:
- Nawigacja folderami.
- Pliki odtwarzne są w kolejności w jakiej fizycznie znajdują się na dysku (tak jak je skopiowałeś).
- Możliwośc regulacji prędkości odtwarzania muzyki.
- Możliwość ustawienia czasów: AutoOff i SleepTime.
- Do każdego folderu można wrzucić tylko 99 plików mp3 i 130 bez folderu. Każdy kolejny nie będzie widziany przez odtwarzacz. (!!!)
- Żadne podfoldery też nie zostaną wykryte. (!!!)
- Animowane logo (14 klatek) lub 14 obrazków logo do wyboru i logo pożegnalne (9 klatek, żadko 14 klatek).
- Możliwośc ustawienia daty i godziny.

1. Czy mój odtwarzacz to (Actions) S1mp3 player?

- Firmy i marki otwarzaczy S1: lista
- Odtwarzacze S1 mają w menu opcje przejścia w tryb uaktualniania firmware.
- Można też sprawdzić informację o urządzeniu przy pomocy programów (kliknij na obrazki aby powiększyć):

CheckUDiskS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera EasyChips_v0.6S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Baza firmware do odtwarzaczy SigmaTel zajżyj tutaj.
Edycja firmware do odtwarzaczy SigmaTel zajżyj tutaj.

2. Jak zrzucić firmware z odtwarzacza S1?

Żeby wyciągnąć firmware z odtwarzacza można posłużyć się jednym z poniższych programów:

atjupload_v3.1 lub starza wersja: atjupload_v1.0

Atjupload_v3.1 => Znajdź => Ekstraktuj Firmware => Zapisz

s1fwx_v3.1

Odpal poprostu gotowe polecenia 1. (zrzuci firmware z playera do folderu w którym się znajduje) i 2. (naprawi strukturę pliku - flashowanie nienaprawionym firmwarem popsuje odtwarzacz). Plik dump.bin to nasz gotowy do edycji, lub wgrania z powrotem do playera firmware, a dump.bi$ to backup pliku z przed naprawy.

3. Jak wgrać firmware do odtwarzacza S1?

Do wgrania firmware do odtwarzacza najlepiej użyć RdiskUpdate v2.22 w MP3 Player Utilities - podstawowa wersja ale najlepsza (linki do nowszych pakietów z RdiskUpdate v3.00: MP3 Player Utilities 4.05 , MP3 Player Utilities 4.07 , MP3 Player Utilities 4.09 (ten bez polskiej wersji RdiskUpdate)).

4. Wgrałem zły firmware i mp3player nie działa (sam tak robiłem dziesiątki razy i zawsze udawało mi się ożywić playerka, czasami po kilku dniach prób).

Tu już zaczyna się kombinowanie. Po pierwsze musisz mieć firmware z odtwarzacza wykonany jak w punkcie 2. a jak nie to trzeba zgłosić się z prośbą do producenta o oryginalny pełny firmware.
Jeśli nie możesz zdobyć oryginalnego firmware to pozostaje szukać w sieci.

Strony gdzie możesz poszukać firmware do swojego odtwarzacza mp3 (pełnego firmware do ożywienia swojego odtwarzacza):
http://www.mympxplayer.org/firmware-dc4.html
http://www.mplive.net/bbs/index.asp?boardid=21
http://www.s1mp3.org/pl/downloads_fw.php

- Jeśli twój odtwarzacz nie jest wykrywany przez komputer to nacisnij przycisk play i trzymając go podłącz odtwarzacz pod wejście USB, nie puszczaj przycisku do puki odtwarzacz nie zostanie wykryty. Jeśli to nie działa możesz spróbować naciskać przycisk impulsowo podczas podłączania lub innych kombinacji klawiszy.
Jeżeli to nie pomogło to trzeba go będzie rozkręcić i zewrzeć kilka pinów na pamięci jak na zdjęciu (dokładniejsz instrukcja w temacie: >>TUTAJ<<). Na mojego playerka działa za każdym razem.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera lub ostatecznie: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Do zwierania proponuję urzyć odpowiednio uformowanej foli aluminiowej lub sreberka od czekolady. Śrubokrętem można uszkodzić nóżki układu.

Twój odtwarzacz powinien zostać wykryty jako urządzenie ADFU (zwierając piny trzeba czasami chwilę poczekać na wykrycie urządzenia). Pewnie komputer zapyta cię o sterownik, wybierz opcje automatyczną, i w wyszukiwaniu uwzględnij miejsce, gdzie masz zainstalowane narzędzie do wgrywania firmware (np.: MP3 Player Utilities, MP3PlayerProductTools419 - tam są sterowniki ADFU). Jeśli nie masz zapytania o sterownik, a urządzenie jest wykryte jako jakieś inne to uaktualnij sterownik w Manadżerze Urządzeń. Wtedy jeśli masz oryginalny firmware od producenta to bez problemu powinieneś go wgrać przy pomocy programu RdiskUpdate, jeśli masz zrzut z tego odtwarzacza to prawdopodobnie tak się nie uda.
Potrzebujesz wgrać jakiś inny pełny firmware (najlepiej tej samej wersji), taki, po którym odtwarzacz chociaż trochę ożyje (zapali się podświetlenie, a najlepiej jak uda się go wykryć jako dysk przenośny) i wtedy próbować RdiskUpdate. Można też spróbować któregoś z poniższych programów (kiedyś mi ożywiły playera):

MP3 Player Product Tools 4.19
Posiada dwa pełne firmware, które mogą pomóc go wykryć jako dysk przenośny.

waterlily-v1

- Jeśli jest widoczny jako dysk to bez problemu powinno dać się go naprawić podstawowym RdiskUpdate. Czasami trzeba go sformatować (odtwarzacze mp3 o mniejszych pamięciach formatuje się w systemie plików FAT16 (FAT)). Po wgraniu innego firmware mogą się zmienić konfiguracje klawiszy i jeśli odtwarzacz nie daje się sformatować to trzeba przełączyć blokadę przycisków w przeciwne położenie, podłączyć playera ponownie pod komputer i spróbować jeszcze raz. Ciągle problemy z wgraniem firmware? Użyj innej wersji RdiskUpdate (np. z MP3 Player Utilities 4.07 - link jest wyżej), lub innego programu flashującego powyżej.

5. Jak zmienić co nieco w pliku firmware?

W firmware S1mp3 można zmienić praktycznie wszystko: logo powitalne i pożegnalne, czcionki, wszelkie ikonki i każdy tekst weświetlany w menu.

- Zmiana tekstu, czcionek i ikon.
Do tego można użyć programu s1res i EasyFW.
s1res:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera EasyFW:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Polskie znaki są często nieładnie pokazane w odtwarzaczach S1. Na dole możecie też znaleźć poprawione polskie czcionki na wymianę przy pomocy EasyFW lub s1fwx.

Edycji eksportowanych w s1res obrazków i czcionek można dokonać w Paint'cie.
Same czcionki można też edytować w tlp11 (wyciągnięte jako pliki bin przy pomocy np. EasyFW).

- Zmiana logo.
Zmiany logo można dokonać powyższym programem s1res importując po kolei wszystkie klatki,
lub kilkoma innymi sposobami poniżej:

MP3LogoTools (lub starsza wersja tego programu: s1_mod)

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera Ustaw monochromatyczne w paint'cie:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Tylko logo powitalne (od pożegnalnego jakoś ta opcja nie działa). Należy wybrać katalog z czternastoma monochromatycznymi plikami bmp nazwanymi od BOOT1 do BOOT14, a program juz załaduje je do firmware, po czym zapisz zmiany.

EasyFW

Usunąć pliki logo z firmware, dodać nowe pliki logo, po czym zapisz zmiany.

s1fwx

Uruchomić po kolei komendy 3. i 4. (plik firmware musi być w katalogu programu i nazwany dump.bin), zastąpić istniejące w katalogu => /dump => /fw loga, nowymi, po czym przy pomocy komendy 5. otrzymamy firmware nowy_dump, który zawiera już nowe animacje.

Teraz tylko trzeba wgrać nowy firmware do mp3 playera.

Oto kilka logo:

Powitalne (14 klatek):
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Pożegnalne (9 klatek):
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Więcej logo tutaj.

Proponuję umieszczać w tym temacie pliki firmware z waszych odtwarzaczy, które mogą pomóc innym w naprawieniu ich S1Mp3Playerów.

Umieszczam też poniżej pliki firmware od moich odtwarzaczy S1 (IItronics i MPower).

Wszystkie polinkowane (te co były największe) programy są w mojej skrzynce tutaj, a reszta poniżej:

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2007 19:09   

Powrót do góry

Lazer
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 29 Maj 2007 20:59   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla

Aleś się rozpisał... Temat powielany już któryś raz z kolei a wszystko co potrzebne jest tu http://www.s1mp3.org/pl/
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 30 Maj 2007 15:14   

Nie zgadzam sié z tym. Umiescilem tu programy , które znalezc mozna tylko na japonskich stronach (i tam je znalazlem) i zobilem do wiekszosci polskie wersje jezykowe. Wszystko jest opisane jasno i klarownie. Znajduje sié tu wiele informacji, które mogá pomóc innym. Prosze mi pokazac lepszy temat jezeli zamierzacie go usunác.
Powrót do góry

Lazer
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 30 Maj 2007 17:16   

ehhh ...SEARCH... na górze tego forum
Powrót do góry

SONIK1
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: wielkopolska

Post#5 30 Maj 2007 20:54   

Popieram Cię kolego ukking włożyłeś dużo pracy a kolega Lazer nich pokaże co jest identycznie powielone
Powrót do góry

sl
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 31 Maj 2007 09:49   

Witam
Osobiście uważam , że autor posta włożył dużo pracy i proszę o nie usuwać jego opracowania.Ciekawe że niektórym nie przeszkadza to , że na głównej stronie są trzy opracowania jak z puszki,zasilacza,wiatraka i paru kostek lodu zrobić "prawie jak" klimatyzator.To jest dopiero cudo ;-) w sensie włożonej pracy i myśli technicznej.
Powrót do góry

voytalo
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Koszalin

Post#7 01 Cze 2007 18:44   

popularny firmware samsunga - do pobrania

witam. wrzucam firmware do kosci samsunga - dzialajacy.

s1 mp3 Wilson Co. Ltd. ver. 3.0.43

ten akurat siedział w szwedzkim "Euroline", ale jest bardzo czesto spotykany w popularnej , taniej chinszczynie;)

Moderowano przez oldboy:
Scalono do tematu

Załączniki:
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 06 Cze 2007 16:30   

UNIbit x-320 ver.: 9.0.43 full

Mam tu pelny firmware od playerka znajomego. Moze sie komus przyda.
UNIbit x-320
ver.: 9.0.43
S1Mp3

Załączniki:
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 13 Cze 2007 20:07   

inovix IMP-65 512mb ver: 3.0.43

Mam tu pelny firmware prosto od producenta do:
inovix (IItronix) IMP-65 512mb
IMP-65 HY512(1109)

ACTS11_16
Ver: 3.0.43

Załączniki:
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 14 Cze 2007 14:37   

bobeke napisał:
Plissss..... podarujcie parę punkcików (musze sprobować jeszcze te ostatnie firmwary.)

MOŻE KTOŚ MA SOFTA DO TAKIEGO PLAYERA??:
POJEMNOŚĆ: 512MB

A sprawdzales na forum: http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1

Sa tam jakies firmware 9.0.50 (bo chyba taki masz).
Powinienes tez rozkrecic tego playerka i sprawdzic co masz napisane na kosci pamieci. Wtedy bedzie latwiej cos znalezc. Pewnie jakies: ATJ209xx
Podaj co tam jest to ci sprobujemy pomoc.

Podaje tez link do strony gdzie znajduja sie firmware do mp3 i mp4 MPower. Jest tam kilka plikow zip, z czego kazdy zawiera po kilka firmware. http://www.mixhit.pl/download.html
Powrót do góry

shymek33
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Pruszcz Gdański

Post#11 16 Cze 2007 09:31   

Witam! Potrzebuję, firmware do odtwarzacza MP4 (2,0")+FM, znany także jako "GLACIER" : (.. aczkolwiek w tej samej obudowie występują zupełnie różne "wnętrzności")
pamięć Samsung 707 (2GB)
K9LAG08U0M PCB0

chip - ATJ2097h .... jeżeli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ... proszę o pomoc !

Fabryczny firmware to Wilson 9.0.50 ...... z 12.2006r. ... już kilka wypróbowałem ale jeszcze nie trafiłem na właściwy ..... nie spotkałem jeszcze firmware pod ATJ 2097H. Z góry dzęki !
szymonki4(małpa)wp.pl
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 Post autora tematu 17 Cze 2007 21:57   

Jak na razie to może być ciężko znaleźć tego typu firmware, bo z tego co wiem to jeszcze nie ma narzędzia do ekstraktowania go z playera, więc tylko pozostają ci oryginalne ze stron producentów. Spróbuj zwrócić się do producenta z prośbą o oryginalny firmware. Możesz też próbować znaleźć jakiś pasujący, ale szanse są małe. Zobacz http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html, albo link na dole. Może jakieś firmware będą w wersji na ATJ2097H.

Umieszczam poniżej link do ponad 60 firmware'ów mp3 i mp4 firmy Boke. Chińszczyzna. Ale może komuś się przyda.

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Link 1 (przepuszczony przez translator google)
Link 2 (oryginalny link do strony)

Powrót do góry

grzess1
Poziom 1
Poziom 1

Post#13 23 Cze 2007 03:18   

Witam.
Czy będzie potafił mi ktoś pomóc ? Mam taki problem - po wgraniu nowego (jak się okazało nieprawidłowego) firmware Mp4 nie daje oznak życia.
Ale najgorsze jest to, że nie mogę wgrać nowego firmware - mp4 po podłączeniu do kopma jest wykrywane jako USB Device i nie mam żadnych sterowników. Dodam, że próbowałem z AdfuUpdate.
Czekam na pomocną dłoń :)
Powrót do góry

bobeke
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Przysietnica

Post#14 23 Cze 2007 09:40   

[quote="ukking"]
bobeke napisał:
Plissss..... podarujcie parę punkcików (musze sprobować jeszcze te ostatnie firmwary.)

MOŻE KTOŚ MA SOFTA DO TAKIEGO PLAYERA??:
POJEMNOŚĆ: 512MB

Sa tam jakies firmware 9.0.50 (bo chyba taki masz).
Powinienes tez rozkrecic tego playerka i sprawdzic co masz napisane na kosci pamieci. Wtedy bedzie latwiej cos znalezc. Pewnie jakies: ATJ209xx
Podaj co tam jest to ci sprobujemy pomoc.

Jest ATJ2091

Mam tak problem, że n awyświetlaczu jest cały czas napis starting i nic się więcej nie dzieje. Czy ktoświe jaka jest przyczyna? Próbowałem juz ztykac ze sobą nóżki IC Hynixa
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 Post autora tematu 24 Cze 2007 17:19   

grzess1 napisał:
Witam.
Czy będzie potafił mi ktoś pomóc ? Mam taki problem - po wgraniu nowego (jak się okazało nieprawidłowego) firmware Mp4 nie daje oznak życia.
Ale najgorsze jest to, że nie mogę wgrać nowego firmware - mp4 po podłączeniu do kopma jest wykrywane jako USB Device i nie mam żadnych sterowników. Dodam, że próbowałem z AdfuUpdate.
Czekam na pomocną dłoń :)

Jeśli zewrzesz nóżki na kości (tak jak na górze opisane) to urządzenie zostanie wykryte jako urządzenie ADFU, zapyta o strownik i po zainstalowaniu sterownika powinno się dać wgrać nowy firmware, ale musi to być wtedy oryginalny firmware od producenta, bo zrzutu nie przyjmie w trybie recovery.
Spróbuj użyć RdiskUpdate v2.22. - jest na górze.

bobeke napisał:

Jest ATJ2091

Mam tak problem, że n awyświetlaczu jest cały czas napis starting i nic się więcej nie dzieje. Czy ktoświe jaka jest przyczyna? Próbowałem juz ztykac ze sobą nóżki IC Hynixa

Prawdopodobnie jest to wina firmware. Robiłeś może formatowanie zanim to się stało? Spróbuj sformatować dysk (oczywiście na FAT jeśli jest tak opcja). Wykrywa ci komp tą mp3 jako dysk przenośny? Jak tak to jeśli jeszcze nie wgrywałeś żadnego nowego firmware to możesz spróbować ekstraktować ten stary (programy są na górze), może da się go naprawić. Ale nie wiem czy to się to uda z ATJ2091. Najlepiej to byłoby wyciągnąć firmware od producenta. Jak masz jakieś papiery od tego to muszą być tam namiary na serwis. Jak już wszystko zawiedzie to możesz próbować inne firmware w wersji 9.0.50. Może coś dopasujesz, choć szanse nikłe. Masz tu kilka linków:
http://forum.s1mp3.org/viewtopic.php?t=6655
http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1
http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html

Jeśli możesz znaleźć kogoś z identycznym mp3 playerem na takiej samej kości, to jest taki program S1CLONE, który może zrobić kopie firmware z jednego S1 mp3 playera, po to by wgrać ją do drugiego takiego samego.
http://www.s1mp3.de/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2007 17:19   

Powrót do góry

bobeke
Poziom 14
Poziom 14

Post#16 25 Cze 2007 12:26   

grzess1 napisał:

[

Prawdopodobnie jest to wina firmware. Robiłeś może formatowanie zanim to się stało? Spróbuj sformatować dysk (oczywiście na FAT jeśli jest tak opcja). Wykrywa ci komp tą mp3 jako dysk przenośny? Jak tak to jeśli jeszcze nie wgrywałeś żadnego nowego firmware to możesz spróbować ekstraktować ten stary (programy są na górze), może da się go naprawić. Ale nie wiem czy to się to uda z ATJ2091. Najlepiej to byłoby wyciągnąć firmware od producenta. Jak masz jakieś papiery od tego to muszą być tam namiary na serwis. Jak już wszystko zawiedzie to możesz próbować inne firmware w wersji 9.0.50. Może coś dopasujesz, choć szanse nikłe. Masz tu kilka linków:
http://forum.s1mp3.org/viewtopic.php?t=6655
http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1
http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html

Jeśli możesz znaleźć kogoś z identycznym mp3 playerem na takiej samej kości, to jest taki program S1CLONE, który może zrobić kopie firmware z jednego S1 mp3 playera, po to by wgrać ją do drugiego takiego samego.
http://www.s1mp3.de/

To stało się po wgraniu jakiegoś oprogramowania. A formatu nie zrobię ponieważ komp go wykrywa ale w mój komputer ten player nie jest widziany jako dysk...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Cze 2007 12:26   

Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#17 Post autora tematu 26 Cze 2007 20:58   

bobeke napisał:

To stało się po wgraniu jakiegoś oprogramowania. A formatu nie zrobię ponieważ komp go wykrywa ale w mój komputer ten player nie jest widziany jako dysk...

Mowisz o instalacji jakiegos programu w Windowsie, czy wgraniu firmware na mp3 playera? Sprawdzales na innym kompie? Bo jak to samo to pozostaje ci tylko to co napisalem wyzej.
Powrót do góry

bobeke
Poziom 14
Poziom 14

Post#18 27 Cze 2007 09:34   

ukking napisał:
bobeke napisał:

Mowisz o instalacji jakiegos programu w Windowsie, czy wgraniu firmware na mp3 playera? Sprawdzales na innym kompie? Bo jak to samo to pozostaje ci tylko to co napisalem wyzej.

Sorki za niezrozumienie........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru... a na innym kompie spróbuje dzisiaj popołudniu i dam znać
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#19 Post autora tematu 28 Cze 2007 15:50   

bobeke napisał:
........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru...

No to nie dobrze. Skoro to przez nowy firmware to na innym kompie tez nie zadziala. Zanim wgrales nowy firmware mogles sprobowac wyciagnac ten oryginalny. Teraz to juz tylko zostaje prosba o firmware do producenta, albo jak znajdziesz kogos z identycznym playerem to mozesz uzyc programu s1clone zeby sklonowac firmware. Mozesz tez sprobowac firmware z linkow ktore ci podalem wczesniej.
Ale najlepiej znajdz w papierach jakies namiary na producenta i napisz do nich.
Powrót do góry

Rafal560
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Orneta

Post#20 29 Cze 2007 23:35   

Ludzie, ratunku!! Kiedy player prawie działał zauwarzyłem że nie dziła przcis HOLD i - do zciszania muzyki, myslałem że to problem związany z złym złorzeniem playera ale to znowu chodziło o fimware. No więc podłanczam player'a do kompa, włanczam RdiskUpdate i wskazuje fimware wyciągnięte z ego playera. Cos ładuje i mówi że sukces. Wspoglądam na ekranik playera a tam loading... i loading... i nic. Odrazu windows rozpoznał go jako USB 2.0 (HS) ADFU Device i prosił o sterowniki. Więc wskazuje mu folder w RdiskUpdate i instaluje sterowniki. po instalacji sterowników wyskakuje okienko że sprzet został pomyslnie zainstalowany i że moge z niego korzystać. No więc ja ucieszony wchodze w "Mój Komputer" a tu nic. Nie ma żadnego dysku wymiennego. komputer wykrywa go jako sprzet ADFU Device ale nie jako dysk wymienny. ściągnełem sobie MP3 Player Product Tools 4.19 i program wykrył go jako mp3 player i 1 ADFU urządzenia. Chciałem tym programem wgrać firmware (z tego programu) żeby chociarz sie cos zapaliło, ale gdy wciskam "Uaktualnij Fimware" program zatrzymuje sie na 5 kreskach i nie odpowiada. próbowałem też inne firmware ale niby pomyślnie a nadal playr nie działa. Probowałem też normalnym Rdisk Update ale też nie działa "nie powiodło się" i jak ja mam ozywic tego playera?? Jgby komp widział go jako dysk wymienny poradził bym sobie, a teraz ani sformatować ani wgrac nowy fimware. Juz chcem go przestawić na 120 V i go poprostu spalić. Ale narazie nie. chociarz żeby z niego pendrive zrobić.. bym był bardzo ucieszony... Sorry za rozpisanie się, ale teraz bedzie mniej pytań co do mego postu.
Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#21 Post autora tematu 30 Cze 2007 15:47   

Sprobuj wgrac na niego jakis pelny (nie zrzut) firmware, najlepiej w wersji takiej samej jak firmware oryginalny. Odtwarzacz musi byc w trybie recovery (jako urzadzenie ADFU - przez zwarcie ukladu pamieci). Zazwyczaj firmware o takich samych wersjach powoduja wykrycie mp3 playera jako dysk przenosny. Probuj do puki nie bedziesz mial go widocznego jako dysk. Wtedy mozesz sprobowac wgrac firmware, ktory wczesniej z niego zrzuciles. A na konfiguracje przyciskow jest sposob. Mozna to zalatwic.
Powrót do góry

bobeke
Poziom 14
Poziom 14

Post#22 30 Cze 2007 18:07   

ukking napisał:
bobeke napisał:
........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru...

No to nie dobrze. Skoro to przez nowy firmware to na innym kompie tez nie zadziala. Zanim wgrales nowy firmware mogles sprobowac wyciagnac ten oryginalny. Teraz to juz tylko zostaje prosba o firmware do producenta, albo jak znajdziesz kogos z identycznym playerem to mozesz uzyc programu s1clone zeby sklonowac firmware. Mozesz tez sprobowac firmware z linkow ktore ci podalem wczesniej.
Ale najlepiej znajdz w papierach jakies namiary na producenta i napisz do nich.

No i d*p* zbita...... na papierach dołączonych do mp3 niema zadnych namiarów na producenta. Zna ktoś jkiś namiar?
Powrót do góry

Rafal560
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Orneta

Post#23 30 Cze 2007 21:38   

Cytat:
No i d*p* zbita...... na papierach dołączonych do mp3 niema zadnych namiarów na producenta. Zna ktoś jkiś namiar?

A czego ty się spodziewałeś w no name?? Namiary szukaj w google.

Cytat:

Sprobuj wgrac na niego jakis pelny (nie zrzut) firmware, najlepiej w wersji takiej samej jak firmware oryginalny.

próbowałem wszystkich fimware do kości Hynix'a i ATJ2091. Żaden nie dał się wgrać prawidłowo zadnym programem np. MP3 Player Product Tools. Tak jak juz wcześniej wspominałem program zatrzymuje się na 5 kreskach i możesz czekac pieć dni a ni ch*uja nic sie nie stanie. Wgrałem nawet jakis firmware do kości samsunga ale wtedy musiałem zewrzeć piny. Nie wiem co z nim zrobic. oddam do serwisu najwyrzej zapłace te 5 dych...
Powrót do góry

nort_pl
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Częstochowa

Post#24 30 Cze 2007 23:18   

mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ w momencie zwarcia kosci zawsze windows wykrywa mi USB DEVICE i prosi o stery oczywiscie stery ADFU nie dzialaja komunikat - w podanej lokalizacji nie ma informacji o urzadzeniu :/ oczywiscie nie jest widoczny w systemie i nie moge nic zrobic, mp4 swieci na bialo,

MP4 (china ;)
Firmware org. 9.0.50
board id: ATJ2091N
pamięć SAMSUNG 707K9G8G08U0M

Powrót do góry

ukking
Poziom 11
Poziom 11

Post#25 Post autora tematu 01 Lip 2007 16:45   

NO NAME - to jak nic absolutnie niema w papierach, ani na odtwarzaczu odnosnie marki i modelu. Osobiscie jeszcze nie widzialem na oczy odtwarzacza "No name". W papierach musza byc jakies najglupsze nawet numerki, czy nazwy, ktore mozna wykorzystac, zeby znalezc producenta.

A z tymi ATJ2091 to w ogole ciezko jest na razie bo jeszcze nie wyszly do nich w pelni kompatybilne narzedzia.
nort_pl napisał:
mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ ......

Zwarcie na kosci robi sie jak urzadzenie nie jest widoczne jako dysk przenosny, czyli tez przez program do wgrywania firmware. Lub jak sa problemy z wgraniem firmware mimo wykrytego mp3 jako dysk. Sterownik ADFU pomaga w wykryciu odtwarzacza w celu wgrania pelnej wersji firmware. ATJ2091 to nowy chip, ale tez powinien dac sie wprowadzic w tryb ADFU. Pozwol niech windows sam przeskanuje ci dysk w poszukiwaniu sterownika. Mozesz tez sprobowac kliknac prawym przyciskiem na ten plik, ktory jest w folderze razem ze sterownikiem ADFU i wybrac: instaluj. Kombinuj. Sprobuj tez przytrzymujac przycisk play podczas podlaczania pod komputer. Ja sam zeby ozywic playera nie raz walczylem ponad tydzien i zawsze w koncu sie udawalo.
Powrót do góry

nort_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#26 02 Lip 2007 18:32   

niestety windows nie znajduje sterownika do usb drivver,
brak reakcji na stykanie nozek (tylko przy styknieciu 2 srodkowych restartuje sie) windows znowu wynajduje usb driver, czasai zapaki sie lcd i wisi na klepsydrze :) sil powoli brakuje mecze sie z nim juz kilka dni ale spradze jeszcze na innym kompie moze ruszy na innym windowsie,.,.
Powrót do góry

rafal8916
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zamość

Post#27 12 Lip 2007 20:09   

Proszę moderatora o przyklejenie tematu, gdyż jest tego wart. Może w końcu skończą się pytania typu "Padł mi MP3 player, co robić"
Powrót do góry

Irkysz
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ostrowiec Św

Post#28 14 Lip 2007 12:45   

Padł mi DIGITAL MP4 PLAYER 1.5" LCD Display 4GB

Witam serdecznie

Potrzebuję oryginalnego firmware do odtwarzacza DIGITAL MP4 PLAYER 1.5" LCD Display 4GB - Stainless Steel "i-Nickel". Podaję link:

http://www.uxcell.com/mp4...kel-p-6905.html

Wgrałem niewłaściwy firmware do niego i teraz jest tylko ciemnogranatowy ekran a nie zrobiłem kopii zapasowej oryginalnego firmware. Co mam zrobić żeby ten odtwarzacz znów działał tak jak działał od nowości. Błagam pomóżcie!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lip 2007 12:45   

Powrót do góry

nort_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#29 20 Lip 2007 22:05   

nort_pl napisał:
mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ w momencie zwarcia kosci zawsze windows wykrywa mi USB DEVICE i prosi o stery oczywiscie stery ADFU nie dzialaja komunikat - w podanej lokalizacji nie ma informacji o urzadzeniu :/ oczywiscie nie jest widoczny w systemie i nie moge nic zrobic, mp4 swieci na bialo,

MP4 (china ;)
Firmware org. 9.0.50

czesc MP4 juz jest wykrywany jako urzadzebue ADFU (w zalaczniku zmodyfikowany plik dla osób z podobnym problemem) teraz potrezbuje dobrego FULL FLASHA do niego
dla przypomnienia:

MP4 (china ;) + FM
LCD 1.8"
POJEMNOŚĆ 1G
Firmware org. 9.0.50

Załączniki:
Powrót do góry

tibiosz4
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: zarpizdzie

Post#30 22 Lip 2007 17:47   

Witam.
Przejdę do rzeczy, mianowicie pomyliły mi sie foldery z softami i wgrałem nie właściwego softa do swojego mp3, wyświetlacz przestał działać, wgrałem oryginalnego i teraz jest cały czas w trybie przywracania. Sprawdzałem czy nóżki układu czasem sie nie stykają. Czy mp3 zostało uszkodzone przez nie właściwego softa i mogę już wyrzucić za okno, czy może da sie uratować?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Odtwarzacze cyfrowe -> S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Strona 1 z 5 Idź do strony 12345  Następny