Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera


  Main Page -> Forum Index -> Other -> Digital Media Players ->S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#1 29 May 2007 19:09  Topic author   

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera


UWAGA!! - Jeśli padł ci odtwarzacz mp3 to zanim wgrasz do niego jakiś inny firmware, spróbuj ekstraktować ten stary, może da się ten firmware naprawić (to może być twoja jedyna szansa na firmware pasujący do twojego odtwarzacza). Nigdy nie wgrywaj do działającego odtwarzacza firmware, którego nie jesteś 100% pewny że odtwarzacz będzie na nim działał. Najlepiej używać TYLKO firmware zgranego z tego urządzenia. Każde nieumiejętne ingerowanie w playera może go "uśmiercić". Jeśli chcesz wgrać nowszą wersję to zanim ro zrobisz wyciągnij stary firmware, który będziesz miał jako backup.

Do części programów zrobiłem polską wersję dla ułatwienia obsługi (dużo było po chińsku ;p ).

S1Mp3Player - odtwarzacz na kościach Hynix lub Samsung z firmware zaprojektowanym przez firmę Actions.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Cechy S1Mp3:
- Nawigacja folderami.
- Pliki odtwarzne są w kolejności w jakiej fizycznie znajdują się na dysku (tak jak je skopiowałeś).
- Możliwośc regulacji prędkości odtwarzania muzyki.
- Możliwość ustawienia czasów: AutoOff i SleepTime.
- Do każdego folderu można wrzucić tylko 99 plików mp3 i 130 bez folderu. Każdy kolejny nie będzie widziany przez odtwarzacz. (!!!)
- Żadne podfoldery też nie zostaną wykryte. (!!!)
- Animowane logo (14 klatek) lub 14 obrazków logo do wyboru i logo pożegnalne (9 klatek, żadko 14 klatek).
- Możliwośc ustawienia daty i godziny.

1. Czy mój odtwarzacz to (Actions) S1mp3 player?

- Firmy i marki otwarzaczy S1: lista
- Odtwarzacze S1 mają w menu opcje przejścia w tryb uaktualniania firmware.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
- Można też sprawdzić informację o urządzeniu przy pomocy programów (kliknij na obrazki aby powiększyć):

CheckUDiskS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera EasyChips_v0.6S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Baza firmware do odtwarzaczy SigmaTel zajżyj tutaj.
Edycja firmware do odtwarzaczy SigmaTel zajżyj tutaj.

2. Jak zrzucić firmware z odtwarzacza S1?

Żeby wyciągnąć firmware z odtwarzacza można posłużyć się jednym z poniższych programów:

atjupload_v3.1 lub starza wersja: atjupload_v1.0

Atjupload_v3.1 => Znajdź => Ekstraktuj Firmware => Zapisz
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

s1fwx_v3.1

Odpal poprostu gotowe polecenia 1. (zrzuci firmware z playera do folderu w którym się znajduje) i 2. (naprawi strukturę pliku - flashowanie nienaprawionym firmwarem popsuje odtwarzacz). Plik dump.bin to nasz gotowy do edycji, lub wgrania z powrotem do playera firmware, a dump.bi$ to backup pliku z przed naprawy.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

3. Jak wgrać firmware do odtwarzacza S1?

Do wgrania firmware do odtwarzacza najlepiej użyć RdiskUpdate v2.22 w MP3 Player Utilities - podstawowa wersja ale najlepsza (linki do nowszych pakietów z RdiskUpdate v3.00: MP3 Player Utilities 4.05 , MP3 Player Utilities 4.07 , MP3 Player Utilities 4.09 (ten bez polskiej wersji RdiskUpdate)).

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

4. Wgrałem zły firmware i mp3player nie działa (sam tak robiłem dziesiątki razy i zawsze udawało mi się ożywić playerka, czasami po kilku dniach prób).

Tu już zaczyna się kombinowanie. Po pierwsze musisz mieć firmware z odtwarzacza wykonany jak w punkcie 2. a jak nie to trzeba zgłosić się z prośbą do producenta o oryginalny pełny firmware.
Jeśli nie możesz zdobyć oryginalnego firmware to pozostaje szukać w sieci.

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Strony gdzie możesz poszukać firmware do swojego odtwarzacza mp3 (pełnego firmware do ożywienia swojego odtwarzacza):
http://www.mympxplayer.org/firmware-dc4.html
http://www.mplive.net/bbs/index.asp?boardid=21
http://www.s1mp3.org/pl/downloads_fw.php


- Jeśli twój odtwarzacz nie jest wykrywany przez komputer to nacisnij przycisk play i trzymając go podłącz odtwarzacz pod wejście USB, nie puszczaj przycisku do puki odtwarzacz nie zostanie wykryty. Jeśli to nie działa możesz spróbować naciskać przycisk impulsowo podczas podłączania lub innych kombinacji klawiszy.
Jeżeli to nie pomogło to trzeba go będzie rozkręcić i zewrzeć kilka pinów na pamięci jak na zdjęciu (dokładniejsz instrukcja w temacie: >>TUTAJ<<). Na mojego playerka działa za każdym razem.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera lub ostatecznie: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Do zwierania proponuję urzyć odpowiednio uformowanej foli aluminiowej lub sreberka od czekolady. Śrubokrętem można uszkodzić nóżki układu.

Twój odtwarzacz powinien zostać wykryty jako urządzenie ADFU (zwierając piny trzeba czasami chwilę poczekać na wykrycie urządzenia). Pewnie komputer zapyta cię o sterownik, wybierz opcje automatyczną, i w wyszukiwaniu uwzględnij miejsce, gdzie masz zainstalowane narzędzie do wgrywania firmware (np.: MP3 Player Utilities, MP3PlayerProductTools419 - tam są sterowniki ADFU). Jeśli nie masz zapytania o sterownik, a urządzenie jest wykryte jako jakieś inne to uaktualnij sterownik w Manadżerze Urządzeń. Wtedy jeśli masz oryginalny firmware od producenta to bez problemu powinieneś go wgrać przy pomocy programu RdiskUpdate, jeśli masz zrzut z tego odtwarzacza to prawdopodobnie tak się nie uda.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Potrzebujesz wgrać jakiś inny pełny firmware (najlepiej tej samej wersji), taki, po którym odtwarzacz chociaż trochę ożyje (zapali się podświetlenie, a najlepiej jak uda się go wykryć jako dysk przenośny) i wtedy próbować RdiskUpdate. Można też spróbować któregoś z poniższych programów (kiedyś mi ożywiły playera):

MP3 Player Product Tools 4.19
Posiada dwa pełne firmware, które mogą pomóc go wykryć jako dysk przenośny.

waterlily-v1

- Jeśli jest widoczny jako dysk to bez problemu powinno dać się go naprawić podstawowym RdiskUpdate. Czasami trzeba go sformatować (odtwarzacze mp3 o mniejszych pamięciach formatuje się w systemie plików FAT16 (FAT)). Po wgraniu innego firmware mogą się zmienić konfiguracje klawiszy i jeśli odtwarzacz nie daje się sformatować to trzeba przełączyć blokadę przycisków w przeciwne położenie, podłączyć playera ponownie pod komputer i spróbować jeszcze raz. Ciągle problemy z wgraniem firmware? Użyj innej wersji RdiskUpdate (np. z MP3 Player Utilities 4.07 - link jest wyżej), lub innego programu flashującego powyżej.

5. Jak zmienić co nieco w pliku firmware?

W firmware S1mp3 można zmienić praktycznie wszystko: logo powitalne i pożegnalne, czcionki, wszelkie ikonki i każdy tekst weświetlany w menu.

- Zmiana tekstu, czcionek i ikon.
Do tego można użyć programu s1res i EasyFW.
s1res:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera EasyFW:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Polskie znaki są często nieładnie pokazane w odtwarzaczach S1. Na dole możecie też znaleźć poprawione polskie czcionki na wymianę przy pomocy EasyFW lub s1fwx.

Edycji eksportowanych w s1res obrazków i czcionek można dokonać w Paint'cie.
Same czcionki można też edytować w tlp11 (wyciągnięte jako pliki bin przy pomocy np. EasyFW).
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

- Zmiana logo.
Zmiany logo można dokonać powyższym programem s1res importując po kolei wszystkie klatki,
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
lub kilkoma innymi sposobami poniżej:

MP3LogoTools (lub starsza wersja tego programu: s1_mod)

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera Ustaw monochromatyczne w paint'cie:S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
Tylko logo powitalne (od pożegnalnego jakoś ta opcja nie działa). Należy wybrać katalog z czternastoma monochromatycznymi plikami bmp nazwanymi od BOOT1 do BOOT14, a program juz załaduje je do firmware, po czym zapisz zmiany.

EasyFW

Usunąć pliki logo z firmware, dodać nowe pliki logo, po czym zapisz zmiany.
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

s1fwx

Uruchomić po kolei komendy 3. i 4. (plik firmware musi być w katalogu programu i nazwany dump.bin), zastąpić istniejące w katalogu => /dump => /fw loga, nowymi, po czym przy pomocy komendy 5. otrzymamy firmware nowy_dump, który zawiera już nowe animacje.

Teraz tylko trzeba wgrać nowy firmware do mp3 playera.

Oto kilka logo:

Powitalne (14 klatek):
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Pożegnalne (9 klatek):
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Więcej logo tutaj.

Proponuję umieszczać w tym temacie pliki firmware z waszych odtwarzaczy, które mogą pomóc innym w naprawieniu ich S1Mp3Playerów.

Umieszczam też poniżej pliki firmware od moich odtwarzaczy S1 (IItronics i MPower).

Wszystkie polinkowane (te co były największe) programy są w mojej skrzynce tutaj, a reszta poniżej:

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
Lazer
Level 23
Joined: 03 Mar 2004
Posts: 625
Helped: 37
Post rating: 21
Lazer
Level 23
Post#2 29 May 2007 20:59    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Aleś się rozpisał... Temat powielany już któryś raz z kolei a wszystko co potrzebne jest tu http://www.s1mp3.org/pl/

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#3 30 May 2007 15:14  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Nie zgadzam sié z tym. Umiescilem tu programy , które znalezc mozna tylko na japonskich stronach (i tam je znalazlem) i zobilem do wiekszosci polskie wersje jezykowe. Wszystko jest opisane jasno i klarownie. Znajduje sié tu wiele informacji, które mogá pomóc innym. Prosze mi pokazac lepszy temat jezeli zamierzacie go usunác.

Helpful post? + +1
Back to top
Lazer
Level 23
Joined: 03 Mar 2004
Posts: 625
Helped: 37
Post rating: 21
Lazer
Level 23
Post#4 30 May 2007 17:16    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


ehhh ...SEARCH... na górze tego forum

Helpful post? + 0
Back to top
SONIK1
Level 24
Location: wielkopolska
Joined: 06 Jan 2002
Posts: 583
Helped: 49
Post rating: 2
SONIK1
Level 24
Post#5 30 May 2007 20:54    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Popieram Cię kolego ukking włożyłeś dużo pracy a kolega Lazer nich pokaże co jest identycznie powielone

Helpful post? + 0
Back to top
sl
Level 12
Joined: 04 Mar 2003
Posts: 85
sl
Level 12
Post#6 31 May 2007 09:49    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Witam
Osobiście uważam , że autor posta włożył dużo pracy i proszę o nie usuwać jego opracowania.Ciekawe że niektórym nie przeszkadza to , że na głównej stronie są trzy opracowania jak z puszki,zasilacza,wiatraka i paru kostek lodu zrobić "prawie jak" klimatyzator.To jest dopiero cudo ;-) w sensie włożonej pracy i myśli technicznej.

Helpful post? + 0
Back to top
voytalo
Level 25
Location: Koszalin
Joined: 12 Nov 2006
Posts: 791
Helped: 61
voytalo
Level 25
Post#7 01 Jun 2007 18:44    

popularny firmware samsunga - do pobrania


witam. wrzucam firmware do kosci samsunga - dzialajacy.

s1 mp3 Wilson Co. Ltd. ver. 3.0.43


ten akurat siedział w szwedzkim "Euroline", ale jest bardzo czesto spotykany w popularnej , taniej chinszczynie;)

Moderated by oldboy:
Scalono do tematu


Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#8 06 Jun 2007 16:30  Topic author   

UNIbit x-320 ver.: 9.0.43 full


Mam tu pelny firmware od playerka znajomego. Moze sie komus przyda.
UNIbit x-320
ver.: 9.0.43
S1Mp3

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#9 13 Jun 2007 20:07  Topic author   

inovix IMP-65 512mb ver: 3.0.43


Mam tu pelny firmware prosto od producenta do:
inovix (IItronix) IMP-65 512mb
IMP-65 HY512(1109)

ACTS11_16
Ver: 3.0.43

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#10 14 Jun 2007 14:37  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


bobeke wrote:
Plissss..... podarujcie parę punkcików (musze sprobować jeszcze te ostatnie firmwary.)

MOŻE KTOŚ MA SOFTA DO TAKIEGO PLAYERA??:
POJEMNOŚĆ: 512MB


S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera


A sprawdzales na forum: http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1

Sa tam jakies firmware 9.0.50 (bo chyba taki masz).
Powinienes tez rozkrecic tego playerka i sprawdzic co masz napisane na kosci pamieci. Wtedy bedzie latwiej cos znalezc. Pewnie jakies: ATJ209xx
Podaj co tam jest to ci sprobujemy pomoc.


Podaje tez link do strony gdzie znajduja sie firmware do mp3 i mp4 MPower. Jest tam kilka plikow zip, z czego kazdy zawiera po kilka firmware. http://www.mixhit.pl/download.html

Helpful post? + 0
Back to top
shymek33
Level 9
Location: Pruszcz Gdański
Joined: 15 Jun 2007
Posts: 22
shymek33
Level 9
Post#11 16 Jun 2007 09:31    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Witam! Potrzebuję, firmware do odtwarzacza MP4 (2,0")+FM, znany także jako "GLACIER" : (.. aczkolwiek w tej samej obudowie występują zupełnie różne "wnętrzności")
pamięć Samsung 707 (2GB)
K9LAG08U0M PCB0

chip - ATJ2097h .... jeżeli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ... proszę o pomoc !

Fabryczny firmware to Wilson 9.0.50 ...... z 12.2006r. ... już kilka wypróbowałem ale jeszcze nie trafiłem na właściwy ..... nie spotkałem jeszcze firmware pod ATJ 2097H. Z góry dzęki !
szymonki4(małpa)wp.pl

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#12 17 Jun 2007 21:57  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Jak na razie to może być ciężko znaleźć tego typu firmware, bo z tego co wiem to jeszcze nie ma narzędzia do ekstraktowania go z playera, więc tylko pozostają ci oryginalne ze stron producentów. Spróbuj zwrócić się do producenta z prośbą o oryginalny firmware. Możesz też próbować znaleźć jakiś pasujący, ale szanse są małe. Zobacz http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html, albo link na dole. Może jakieś firmware będą w wersji na ATJ2097H.

Umieszczam poniżej link do ponad 60 firmware'ów mp3 i mp4 firmy Boke. Chińszczyzna. Ale może komuś się przyda.

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera
S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playeraS1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Link 1 (przepuszczony przez translator google)
Link 2 (oryginalny link do strony)


Helpful post? + 0
Back to top
grzess1
Level 1
Joined: 23 Jun 2007
Posts: 1
grzess1
Level 1
Post#13 23 Jun 2007 03:18    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Witam.
Czy będzie potafił mi ktoś pomóc ? Mam taki problem - po wgraniu nowego (jak się okazało nieprawidłowego) firmware Mp4 nie daje oznak życia.
Ale najgorsze jest to, że nie mogę wgrać nowego firmware - mp4 po podłączeniu do kopma jest wykrywane jako USB Device i nie mam żadnych sterowników. Dodam, że próbowałem z AdfuUpdate.
Czekam na pomocną dłoń :)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
bobeke
Level 15
Location: Przysietnica
Joined: 07 May 2006
Posts: 210
Helped: 1
Post rating: 6
bobeke
Level 15
Post#14 23 Jun 2007 09:40    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


[quote="ukking"]
bobeke wrote:
Plissss..... podarujcie parę punkcików (musze sprobować jeszcze te ostatnie firmwary.)

MOŻE KTOŚ MA SOFTA DO TAKIEGO PLAYERA??:
POJEMNOŚĆ: 512MB


Sa tam jakies firmware 9.0.50 (bo chyba taki masz).
Powinienes tez rozkrecic tego playerka i sprawdzic co masz napisane na kosci pamieci. Wtedy bedzie latwiej cos znalezc. Pewnie jakies: ATJ209xx
Podaj co tam jest to ci sprobujemy pomoc.


Jest ATJ2091

Mam tak problem, że n awyświetlaczu jest cały czas napis starting i nic się więcej nie dzieje. Czy ktoświe jaka jest przyczyna? Próbowałem juz ztykac ze sobą nóżki IC Hynixa

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#15 24 Jun 2007 17:19  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


grzess1 wrote:
Witam.
Czy będzie potafił mi ktoś pomóc ? Mam taki problem - po wgraniu nowego (jak się okazało nieprawidłowego) firmware Mp4 nie daje oznak życia.
Ale najgorsze jest to, że nie mogę wgrać nowego firmware - mp4 po podłączeniu do kopma jest wykrywane jako USB Device i nie mam żadnych sterowników. Dodam, że próbowałem z AdfuUpdate.
Czekam na pomocną dłoń :)


Jeśli zewrzesz nóżki na kości (tak jak na górze opisane) to urządzenie zostanie wykryte jako urządzenie ADFU, zapyta o strownik i po zainstalowaniu sterownika powinno się dać wgrać nowy firmware, ale musi to być wtedy oryginalny firmware od producenta, bo zrzutu nie przyjmie w trybie recovery.
Spróbuj użyć RdiskUpdate v2.22. - jest na górze.


bobeke wrote:

Jest ATJ2091

Mam tak problem, że n awyświetlaczu jest cały czas napis starting i nic się więcej nie dzieje. Czy ktoświe jaka jest przyczyna? Próbowałem juz ztykac ze sobą nóżki IC Hynixa


Prawdopodobnie jest to wina firmware. Robiłeś może formatowanie zanim to się stało? Spróbuj sformatować dysk (oczywiście na FAT jeśli jest tak opcja). Wykrywa ci komp tą mp3 jako dysk przenośny? Jak tak to jeśli jeszcze nie wgrywałeś żadnego nowego firmware to możesz spróbować ekstraktować ten stary (programy są na górze), może da się go naprawić. Ale nie wiem czy to się to uda z ATJ2091. Najlepiej to byłoby wyciągnąć firmware od producenta. Jak masz jakieś papiery od tego to muszą być tam namiary na serwis. Jak już wszystko zawiedzie to możesz próbować inne firmware w wersji 9.0.50. Może coś dopasujesz, choć szanse nikłe. Masz tu kilka linków:
http://forum.s1mp3.org/viewtopic.php?t=6655
http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1
http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html

Jeśli możesz znaleźć kogoś z identycznym mp3 playerem na takiej samej kości, to jest taki program S1CLONE, który może zrobić kopie firmware z jednego S1 mp3 playera, po to by wgrać ją do drugiego takiego samego.
http://www.s1mp3.de/

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
bobeke
Level 15
Location: Przysietnica
Joined: 07 May 2006
Posts: 210
Helped: 1
Post rating: 6
bobeke
Level 15
Post#16 25 Jun 2007 12:26    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


grzess1 wrote:


[

Prawdopodobnie jest to wina firmware. Robiłeś może formatowanie zanim to się stało? Spróbuj sformatować dysk (oczywiście na FAT jeśli jest tak opcja). Wykrywa ci komp tą mp3 jako dysk przenośny? Jak tak to jeśli jeszcze nie wgrywałeś żadnego nowego firmware to możesz spróbować ekstraktować ten stary (programy są na górze), może da się go naprawić. Ale nie wiem czy to się to uda z ATJ2091. Najlepiej to byłoby wyciągnąć firmware od producenta. Jak masz jakieś papiery od tego to muszą być tam namiary na serwis. Jak już wszystko zawiedzie to możesz próbować inne firmware w wersji 9.0.50. Może coś dopasujesz, choć szanse nikłe. Masz tu kilka linków:
http://forum.s1mp3.org/viewtopic.php?t=6655
http://forum.s1mp3.org/viewforum.php?f=1
http://www.mympxplayer.org/actions-9xx-firwmare-dc37.html

Jeśli możesz znaleźć kogoś z identycznym mp3 playerem na takiej samej kości, to jest taki program S1CLONE, który może zrobić kopie firmware z jednego S1 mp3 playera, po to by wgrać ją do drugiego takiego samego.
http://www.s1mp3.de/


To stało się po wgraniu jakiegoś oprogramowania. A formatu nie zrobię ponieważ komp go wykrywa ale w mój komputer ten player nie jest widziany jako dysk...

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#17 26 Jun 2007 20:58  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


bobeke wrote:

To stało się po wgraniu jakiegoś oprogramowania. A formatu nie zrobię ponieważ komp go wykrywa ale w mój komputer ten player nie jest widziany jako dysk...


Mowisz o instalacji jakiegos programu w Windowsie, czy wgraniu firmware na mp3 playera? Sprawdzales na innym kompie? Bo jak to samo to pozostaje ci tylko to co napisalem wyzej.

Helpful post? + -1
Back to top
bobeke
Level 15
Location: Przysietnica
Joined: 07 May 2006
Posts: 210
Helped: 1
Post rating: 6
bobeke
Level 15
Post#18 27 Jun 2007 09:34    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


ukking wrote:
bobeke wrote:

To stało się po wgraniu jakiegoś oprogramowania. A formatu nie zrobię ponieważ komp go wykrywa ale w mój komputer ten player nie jest widziany jako dysk...


Mowisz o instalacji jakiegos programu w Windowsie, czy wgraniu firmware na mp3 playera? Sprawdzales na innym kompie? Bo jak to samo to pozostaje ci tylko to co napisalem wyzej.


Sorki za niezrozumienie........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru... a na innym kompie spróbuje dzisiaj popołudniu i dam znać

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#19 28 Jun 2007 15:50  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


bobeke wrote:
........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru...


No to nie dobrze. Skoro to przez nowy firmware to na innym kompie tez nie zadziala. Zanim wgrales nowy firmware mogles sprobowac wyciagnac ten oryginalny. Teraz to juz tylko zostaje prosba o firmware do producenta, albo jak znajdziesz kogos z identycznym playerem to mozesz uzyc programu s1clone zeby sklonowac firmware. Mozesz tez sprobowac firmware z linkow ktore ci podalem wczesniej.
Ale najlepiej znajdz w papierach jakies namiary na producenta i napisz do nich.

Helpful post? + 0
Back to top
Rafal560
Level 2
Location: Orneta
Joined: 17 May 2007
Posts: 4
Rafal560
Level 2
Post#20 29 Jun 2007 23:35    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Ludzie, ratunku!! Kiedy player prawie działał zauwarzyłem że nie dziła przcis HOLD i - do zciszania muzyki, myslałem że to problem związany z złym złorzeniem playera ale to znowu chodziło o fimware. No więc podłanczam player'a do kompa, włanczam RdiskUpdate i wskazuje fimware wyciągnięte z ego playera. Cos ładuje i mówi że sukces. Wspoglądam na ekranik playera a tam loading... i loading... i nic. Odrazu windows rozpoznał go jako USB 2.0 (HS) ADFU Device i prosił o sterowniki. Więc wskazuje mu folder w RdiskUpdate i instaluje sterowniki. po instalacji sterowników wyskakuje okienko że sprzet został pomyslnie zainstalowany i że moge z niego korzystać. No więc ja ucieszony wchodze w "Mój Komputer" a tu nic. Nie ma żadnego dysku wymiennego. komputer wykrywa go jako sprzet ADFU Device ale nie jako dysk wymienny. ściągnełem sobie MP3 Player Product Tools 4.19 i program wykrył go jako mp3 player i 1 ADFU urządzenia. Chciałem tym programem wgrać firmware (z tego programu) żeby chociarz sie cos zapaliło, ale gdy wciskam "Uaktualnij Fimware" program zatrzymuje sie na 5 kreskach i nie odpowiada. próbowałem też inne firmware ale niby pomyślnie a nadal playr nie działa. Probowałem też normalnym Rdisk Update ale też nie działa "nie powiodło się" i jak ja mam ozywic tego playera?? Jgby komp widział go jako dysk wymienny poradził bym sobie, a teraz ani sformatować ani wgrac nowy fimware. Juz chcem go przestawić na 120 V i go poprostu spalić. Ale narazie nie. chociarz żeby z niego pendrive zrobić.. bym był bardzo ucieszony... Sorry za rozpisanie się, ale teraz bedzie mniej pytań co do mego postu.

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#21 30 Jun 2007 15:47  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Sprobuj wgrac na niego jakis pelny (nie zrzut) firmware, najlepiej w wersji takiej samej jak firmware oryginalny. Odtwarzacz musi byc w trybie recovery (jako urzadzenie ADFU - przez zwarcie ukladu pamieci). Zazwyczaj firmware o takich samych wersjach powoduja wykrycie mp3 playera jako dysk przenosny. Probuj do puki nie bedziesz mial go widocznego jako dysk. Wtedy mozesz sprobowac wgrac firmware, ktory wczesniej z niego zrzuciles. A na konfiguracje przyciskow jest sposob. Mozna to zalatwic.

Helpful post? + 0
Back to top
bobeke
Level 15
Location: Przysietnica
Joined: 07 May 2006
Posts: 210
Helped: 1
Post rating: 6
bobeke
Level 15
Post#22 30 Jun 2007 18:07    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


ukking wrote:
bobeke wrote:
........to stało się po wgraniu do mp3 jakiegos firmwaru...


No to nie dobrze. Skoro to przez nowy firmware to na innym kompie tez nie zadziala. Zanim wgrales nowy firmware mogles sprobowac wyciagnac ten oryginalny. Teraz to juz tylko zostaje prosba o firmware do producenta, albo jak znajdziesz kogos z identycznym playerem to mozesz uzyc programu s1clone zeby sklonowac firmware. Mozesz tez sprobowac firmware z linkow ktore ci podalem wczesniej.
Ale najlepiej znajdz w papierach jakies namiary na producenta i napisz do nich.


No i d*p* zbita...... na papierach dołączonych do mp3 niema zadnych namiarów na producenta. Zna ktoś jkiś namiar?

Helpful post? + 0
Back to top
Rafal560
Level 2
Location: Orneta
Joined: 17 May 2007
Posts: 4
Rafal560
Level 2
Post#23 30 Jun 2007 21:38    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Quote:
No i d*p* zbita...... na papierach dołączonych do mp3 niema zadnych namiarów na producenta. Zna ktoś jkiś namiar?


A czego ty się spodziewałeś w no name?? Namiary szukaj w google.

Quote:

Sprobuj wgrac na niego jakis pelny (nie zrzut) firmware, najlepiej w wersji takiej samej jak firmware oryginalny.


próbowałem wszystkich fimware do kości Hynix'a i ATJ2091. Żaden nie dał się wgrać prawidłowo zadnym programem np. MP3 Player Product Tools. Tak jak juz wcześniej wspominałem program zatrzymuje się na 5 kreskach i możesz czekac pieć dni a ni ch*uja nic sie nie stanie. Wgrałem nawet jakis firmware do kości samsunga ale wtedy musiałem zewrzeć piny. Nie wiem co z nim zrobic. oddam do serwisu najwyrzej zapłace te 5 dych...

Helpful post? + 0
Back to top
nort_pl
Level 9
Location: Częstochowa
Joined: 25 Apr 2006
Posts: 10
nort_pl
Level 9
Post#24 30 Jun 2007 23:18    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ w momencie zwarcia kosci zawsze windows wykrywa mi USB DEVICE i prosi o stery oczywiscie stery ADFU nie dzialaja komunikat - w podanej lokalizacji nie ma informacji o urzadzeniu :/ oczywiscie nie jest widoczny w systemie i nie moge nic zrobic, mp4 swieci na bialo,

MP4 (china ;)
Firmware org. 9.0.50
board id: ATJ2091N
pamięć SAMSUNG 707K9G8G08U0M

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Helpful post? + 0
Back to top
ukking
Level 12
Location: Southampton
Joined: 05 Apr 2007
Posts: 67
Helped: 3
Post rating: 69
ukking
Level 12
Post#25 01 Jul 2007 16:45  Topic author   

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


NO NAME - to jak nic absolutnie niema w papierach, ani na odtwarzaczu odnosnie marki i modelu. Osobiscie jeszcze nie widzialem na oczy odtwarzacza "No name". W papierach musza byc jakies najglupsze nawet numerki, czy nazwy, ktore mozna wykorzystac, zeby znalezc producenta.

A z tymi ATJ2091 to w ogole ciezko jest na razie bo jeszcze nie wyszly do nich w pelni kompatybilne narzedzia.
nort_pl wrote:
mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ ......


Zwarcie na kosci robi sie jak urzadzenie nie jest widoczne jako dysk przenosny, czyli tez przez program do wgrywania firmware. Lub jak sa problemy z wgraniem firmware mimo wykrytego mp3 jako dysk. Sterownik ADFU pomaga w wykryciu odtwarzacza w celu wgrania pelnej wersji firmware. ATJ2091 to nowy chip, ale tez powinien dac sie wprowadzic w tryb ADFU. Pozwol niech windows sam przeskanuje ci dysk w poszukiwaniu sterownika. Mozesz tez sprobowac kliknac prawym przyciskiem na ten plik, ktory jest w folderze razem ze sterownikiem ADFU i wybrac: instaluj. Kombinuj. Sprobuj tez przytrzymujac przycisk play podczas podlaczania pod komputer. Ja sam zeby ozywic playera nie raz walczylem ponad tydzien i zawsze w koncu sie udawalo.

Helpful post? + 0
Back to top
nort_pl
Level 9
Location: Częstochowa
Joined: 25 Apr 2006
Posts: 10
nort_pl
Level 9
Post#26 02 Jul 2007 18:32    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


niestety windows nie znajduje sterownika do usb drivver,
brak reakcji na stykanie nozek (tylko przy styknieciu 2 srodkowych restartuje sie) windows znowu wynajduje usb driver, czasai zapaki sie lcd i wisi na klepsydrze :) sil powoli brakuje mecze sie z nim juz kilka dni ale spradze jeszcze na innym kompie moze ruszy na innym windowsie,.,.

Helpful post? + 0
Back to top
rafal8916
Specjalista - spawarki
Location: Zamość
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 1376
Helped: 132
Post rating: 70
rafal8916
Specjalista - spawarki
Post#27 12 Jul 2007 20:09    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Proszę moderatora o przyklejenie tematu, gdyż jest tego wart. Może w końcu skończą się pytania typu "Padł mi MP3 player, co robić"

Helpful post? + 0
Back to top
Irkysz
Level 10
Location: Ostrowiec Św
Joined: 12 Mar 2005
Posts: 13
Irkysz
Level 10
Post#28 14 Jul 2007 12:45    

Padł mi DIGITAL MP4 PLAYER 1.5" LCD Display 4GB


Witam serdecznie

Potrzebuję oryginalnego firmware do odtwarzacza DIGITAL MP4 PLAYER 1.5" LCD Display 4GB - Stainless Steel "i-Nickel". Podaję link:

http://www.uxcell.com/mp4...kel-p-6905.html

Wgrałem niewłaściwy firmware do niego i teraz jest tylko ciemnogranatowy ekran a nie zrobiłem kopii zapasowej oryginalnego firmware. Co mam zrobić żeby ten odtwarzacz znów działał tak jak działał od nowości. Błagam pomóżcie!!!

Helpful post? + 0
Back to top
nort_pl
Level 9
Location: Częstochowa
Joined: 25 Apr 2006
Posts: 10
nort_pl
Level 9
Post#29 20 Jul 2007 22:05    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


nort_pl wrote:
mam problem z wywolaniem urzadzenia ADFU :/ w momencie zwarcia kosci zawsze windows wykrywa mi USB DEVICE i prosi o stery oczywiscie stery ADFU nie dzialaja komunikat - w podanej lokalizacji nie ma informacji o urzadzeniu :/ oczywiscie nie jest widoczny w systemie i nie moge nic zrobic, mp4 swieci na bialo,

MP4 (china ;)
Firmware org. 9.0.50
board id: ATJ2091N
pamięć SAMSUNG 707K9G8G08U0M

S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera


czesc MP4 juz jest wykrywany jako urzadzebue ADFU (w zalaczniku zmodyfikowany plik dla osób z podobnym problemem) teraz potrezbuje dobrego FULL FLASHA do niego
dla przypomnienia:

MP4 (china ;) + FM
LCD 1.8"
POJEMNOŚĆ 1G
Firmware org. 9.0.50
board id: ATJ2091N
pamięć SAMSUNG 707K9G8G08U0M

Attachments:

Helpful post? + 0
Back to top
tibiosz4
Level 2
Location: zarpizdzie
Joined: 09 Jun 2007
Posts: 3
tibiosz4
Level 2
Post#30 22 Jul 2007 17:47    

Re: S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie pla


Witam.
Przejdę do rzeczy, mianowicie pomyliły mi sie foldery z softami i wgrałem nie właściwego softa do swojego mp3, wyświetlacz przestał działać, wgrałem oryginalnego i teraz jest cały czas w trybie przywracania. Sprawdzałem czy nóżki układu czasem sie nie stykają. Czy mp3 zostało uszkodzone przez nie właściwego softa i mogę już wyrzucić za okno, czy może da sie uratować?

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Other -> Digital Media Players -> S1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera 12345  Next
Page 1 of 5

Similar topics to s1Mp3 player: edycja firmware, menu, logo, ratowanie playera

Odtwarzacz S1MP3 potrzebny firmware (3)
Firmware Upgrade mp3 playera! (2)
szukam firmware do mp3 playera (4)
Potrzebuję Firmware do mojego playera manta mm265 panoramic (1)
Edycja firmware w DVD Philips - jak ? (np. DVD700, DVDR75) (4)
MP3 Player MD40838 i firmware (4)
MP3 Player LG MF-FE 422T Firmware (4)
Mp3 player, problem z firmware ! POmocy ! (2)
Player MP3, Firmware - mój błąd (4)
DVD Player Onkyo DV-SP501 -firmware (3)


Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.093 seconds