Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

skoda octavia 1.9 tdi k這pot z przyspieszeniem

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> skoda octavia 1.9 tdi k這pot z przyspieszeniem
Author
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post from the author of the topic 29 May 2007 20:30   

17957 P1549 ZAW紑 KONTROLNY CI吉IENIA DOxDOWANIA - ZWARCIE DO B-

17958 P1550 NIE PRAWIDΜWE CI吉IENIE W KOLEKTORZE SS。YM LUB CI吉IENIE DOxDOWANIA

TAKIE INFORMACJE ZOSTAΧ WY名IETLONE NA KOMPUTERZE?? PROSZ O ODPOWIEDZ

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 29 May 2007 20:30   

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 29 May 2007 21:39   

Re: skoda octavia 1.9 tdi k這pot z przyspieszeniem

Witam. Prosz sprawdzi przewody z elementu kt鏎y zaznaczony jest na zdj璚iu. Je郵i ci郾ienie do豉dowania jest nieprawid這we to znaczy, 瞠 element ze zdj璚ia nie wytwarza odpowiedniego podci郾ienia potrzebnego do zadzia豉nia zaworu, kt鏎y reguluje ci郾ienie do豉dowarki. Zaw鏎 reguluj帷y ci郾ienie do豉dowania jest bezpo鈔ednio przy turbinie!!! Z niego wychodzi w篹yk ci郾ieniowy, kt鏎ym jest po陰czony z elementem zaznaczonym na zdj璚iu. Po tym idzie pozna, kt鏎y to jest. Z b喚d闚 kt鏎e Pan odczyta wynika, i albo jest zwarcie bezpo鈔ednio w samym elemencie zaznaczonym na zdj璚iu albo na jego przewodach sygna這wych.

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

meniu86
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post from the author of the topic 29 May 2007 21:55   

dziekuje bede pr鏏owa sprawdzic !a gdybyby這 to zwarcie bezpo鈔ednio w samym elemencie zaznaczonym na zdj璚iu albo na jego przewodach sygna這wych. to co nalzey zrobic? wymienic na nowe? heh mechanicy m闚ia juz o intercoolerze a inni o prtzep造womierzu

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 29 May 2007 22:01   

Najlepiej podmieni ten element, wykasowa b喚dy i sprawdziSmile je郵i to nie to to mo瞠 przewody:) Je郵i moje podpowiedzi Ci pomog to licze na "POM茛" Smile a je郵i nie to b璠ziemy my郵e dalej:) Pozdrawiam - Markom

Helpful message? + -

Back to top

meniu86
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post from the author of the topic 29 May 2007 22:09   

a trzeba kasowac b喚dy! zeby sprawdzic czy dzia陰 poprawnie!

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 29 May 2007 22:55   

Jesli skasujesz b陰d to po zapaleniu bedziesz widzi豉 czy dalej powstaje czy te uda這 Ci sie usun帷 usterk. Osobiscie proponuj kasowaSmile

Helpful message? + -

Back to top

meniu86
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post from the author of the topic 29 May 2007 23:12   

rozumiem tylko ze oni za kazdym razem kasuj odemnie pieniadze Sad ! a jk nazywa sie fachowo ta cz窷 kt鏎 pokaza mi pan na zdj璚iu

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 30 May 2007 06:29   

Jak sprawdze w katalogu to napisze bo nie znam fachowej nazwy tej cze軼i. Skoro nie ma Pan osobistego interfejsu to jest problem z tym kasowaniem b喚d闚. Proponuje w takim razie sprawdzi te przewody czy nie maja zwarcia do masy oraz podmieni z innej skody ten element a nast瘼nie skasowac b喚dy i si przejecha.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 30 May 2007 06:29   

Back to top

Jka
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 31 May 2007 08:18   

Witam.Kolego masz do sprawdzenia(podmiany)zaworek N75,przewody podci郾ieniowe steruj帷e mi璠zyinnymi tym zaworkiem(nieszczelno嗆),Je郵i masz turbo ze zmienn geometri to sprawd czy przypadkiem nie masz zatartych 這patek.Powodzenia

Helpful message? + -

Back to top

meniu86
Poziom 7
Poziom 7

Post#10 Post from the author of the topic 31 May 2007 17:14   

dziekuje wszytskim za pomoc ! niestety dopiero w sobote bede przy samochodzie i wtedy zaczne to wszytsko ogladac Sad

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#11 31 May 2007 22:05   

Kolego "Jka" kolega pisze o rzeczach, kt鏎e jak najbardziej odpowiadaj za regulacj ci郾ienia turbiny, ale prosz si zastanowi czy b陰d (zwarcie ..... do masy), kt鏎y odczyta z Vaga autor postu jest przyczyna np. nieszczelnego zaworu lub przetartego w篹yka??? Wydaje mi si, 瞠 chyba nie, bo z w篹yka nie przychodz alarmy o zwarciu do masy Smile. Podzespo造 kt鏎e wymieni貫 wp造waj jak juz wspomnia貫m na regulacj ci郾ienia turbo ale w tym przypadku problem tkwi po stronie elektrycznej. Jak ta przyczyna zostanie usuni皻a, to w闚czas je郵i nadal b璠zie nieprawid這we ci郾ienie do豉dowania nale篡 sprawdzi podzespo造 wymienione przez koleg "Jka" a nie odwrotnie. Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 31 May 2007 22:05   

Back to top

Jka
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 01 Jun 2007 07:13   

Kolego "markom" chyba dobrze napisa貫m i w dobrej kolejno軼i 瞠 do sprawdzenia zaworek(b陰d zwarcie do masy-to chyba wiadomo co sprawdza w N75,jego okolicach i sterowaniu) pozatym chcia貫m potwierdzi 瞠 masz racj w swoich odpowiedziach i to zrobi貫m(chyba 瞠 ju nie wolno wtr帷a si w nie swoje sprawy na tym forum? - to bardzo Przepraszam).A w篹ykami ???-to prawda informacja elektryczna nie idzie po nich do ECU - zle zinterpretowa貫 moj podpowied.Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#13 01 Jun 2007 10:44   

Kolego "IKA" wszystkie odpowiedzi s wa積e na tym forum Smile

Helpful message? + -

Back to top

meniu86
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post from the author of the topic 06 Jun 2007 14:28   

witam! odwiedzi貫m serwis skody BO JUZ SAM NIE WIEDZIAΒM CO ROBIC!! nowa przep造w闚ka 2 lata gwarancji a samoch鏚 smiga jak marzenie Smile))))))!!! dzi瘯uje wszystkim za porade a w szczegolnosci dla markoma Smile pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

zeusaj
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 25 Mar 2008 22:02   

Witam Panowie. Nowy jezdem wiec sorry, ze tak z grubej rury.
Mam podobne problemy jak wyzej opisane. Moja skoda zaczela dzisiaj wariowac. Na czwartym biegu przycisnalem pedal gazu i przy 3 500 obrotow ,,zabraklo mu tchu".Po zrestartowaniu auta turbinka znowu zaczela dzialac. Po ujechaniu kilku kilometrow usterka znowu wystapila. Podjechalem zrobic ,,skan" i wystapily nastepujace bledy:
P1557 - Charge preasure control
P1155 - Manifold preasure ...
Nie bardzo wiem niestety co te bledy moga oznaczac. Mysle jednak, ze nie jest to wada sprezarki gdyz w ogole by nie zaskoczyla ponownie.
Bylbym wdzieczny za podpowiedz. Sprobuje wymienic czesc pokazana na zdjeciu. Przy okacji wymiany tej czesci wymienie wezyki i powiem mechanikom zeby sprawdzili turbine zgodnie z radami sznownych kolegow.

Helpful message? + -

Back to top

arto
Poziom 15
Poziom 15

Post#16 25 Mar 2008 23:33   

zeusaj wrote:

P1557 - Charge preasure control
P1155 - Manifold preasure ...
Nie bardzo wiem niestety co te bledy moga oznaczac. Mysle jednak, ze nie jest to wada sprezarki gdyz w ogole by nie zaskoczyla ponownie.

jest,rozbiorka i czyszczenie cie czeka

Helpful message? + -

Back to top

zeusaj
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 26 Mar 2008 23:27   

Dzi瘯i kolego.
To by t逝maczy這 s豉b moc turbinki. s豉bnie z dnia na dzie Sad Przy okazji b璠zie mo積a sprawdzi w篹yki doprowadzaj帷e ci郾ienie.

Helpful message? + -

Back to top

zeusaj
Poziom 2
Poziom 2

Post#18 29 Mar 2008 19:58   

I jednak pomogla wymiana elemantu, ktory widac na zdjeciach powyzej. W serwisie skody od razu powiedzieli, ze to wlasnei ten element jest wadliwy i ze jest to dosyc czesta usterka w tych silnikach.
Dziekuje za pomoc mimo wszystko.

Helpful message? + -

Back to top

welniany
Poziom 3
Poziom 3

Post#19 12 Apr 2008 20:06   

Witam.
Ja te mam skode oktavie 1.9 tdi 90 KM i j co " dusi " lecz od czasu do czasu jest wszystko ok. Wymieni貫m element zaznaczony na zdj璚iu i przep造wke lecz to nie pomog這 . B陰d jaki wyst徙i to "665 nieznany ", kole z ASO skasowa go i powiedzia 瞠 ma by wszystko ok. ale nie jest . :cry: Problem jest w tym 瞠 do obrot闚 1600 - 1800 jest wszystko dobrze a przy wy窺zych nie ma mocy . Turbina jest w porz康ku poniewa co jaki czas jej przechodzi i 鄉iga jak ta lala .

Pozdrawiam i prosze o porady.

Helpful message? + -

Back to top

arto
Poziom 15
Poziom 15

Post#20 12 Apr 2008 20:30   

to prosimy o logi 3,8,11
00665 Lampka ostrzegaj帷a o zapi璚iu pas闚 bezp. – K19 cos cienki ten serwis

Helpful message? + -

Back to top

welniany
Poziom 3
Poziom 3

Post#21 12 Apr 2008 23:30   

Dzi瘯i Smile stracili kli皻a . A co mam zrobi z tym fantem i jak doj嗆 do tego co jest grane , je郵i posprawdza貫m przewody i elementy o kt鏎ych pisali軼ie.Troche wstyt jak polonezy cie wyprzedzaj .

Helpful message? + -

Back to top

markom
Poziom 17
Poziom 17

Post#22 13 Apr 2008 00:27   

Zr鏏 logi w grupach 3,8,11

Helpful message? + -

Back to top

tomi_tuning
Poziom 10
Poziom 10

Post#23 13 Apr 2008 11:38   

Jest jeszcze jedna rzecz o kt鏎ej nikt nie powiedzia a cz瘰to si zdarza w octavii.Mianowicie zawiesza si (zaciera, przyciera ) zaw鏎 waste gate, kt鏎y steruje 這patkami turbiny. Dlaczego si tak dzieje?---poniewa turbina jest z ty逝 silnika a a zaw鏎 (taka grucha z pr皻em) jest zamonowana centralnie pionowo wi璚 po pewnym czasie ca造 brud s鏊 z pod k馧 osadza si na tym zaworze nie raz wystarczy這 go wyczy軼i i pomaga這. I z tego co wiem jest to do嗆 cz瘰ta wada octavii nie wiem ja reszty aut grupy VAG.Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

welniany
Poziom 3
Poziom 3

Post#24 14 Apr 2008 16:49   

Witam !!!!!!
Niestety, ale w豉郾ie pad mi zaw鏎 (wastegate), membrana p瘯豉 i po ptakach. Dowiadywa貫m si w serwisie i nie wymieniaj samego zaworu (wastegate - potocznie gruszka ) , lecz ca陰 turbin , a to s ju znacz帷e koszty Sad . Wszyscy sie dziwi 瞠 tak szybko pad 70 tys. km. przejecha貫m a auto zakupione w salonie wi璚 niema mowy 瞠by cos by這 kombinowane przy stanie licznika . Drugim sposobem iest regeneracja turbiny , ale s造sza貫m 瞠 wstawiaj zawory u篡wane wi璚 nie wiadomo jak d逝go b璠 dzia豉 bez zarzutu . Mo瞠 kto z Was szanowni koledzy mia z tym doczynienia i mi poradzi co ztym zrobi.
Pozdrawiam......

Helpful message? + -

Back to top

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Post#25 14 Apr 2008 17:46   

Do kolegi Welniany.
Napisz symbol silnika, moc, gruszka na nadci郾ienie czy podci郾ienie, poniewa naprawiamy volkswageny wi璚 mamy troch r騜nych zawor闚.
Mo瞠sz dzwoni jestem z Cz瘰tochowy.

Helpful message? + -

Back to top

welniany
Poziom 3
Poziom 3

Post#26 14 Apr 2008 22:24   

Do kolegi Trans-serwis .
Dzi瘯i za szybk reakcj.
Symbol silnika to ALH, moc 66 KW (90 KM), pojemno嗆 1,9 TDI. Niestety nie wiem czy gruszka jest na podci郾ienie czy na nadci郾ienie.
Z g鏎y dzi瘯uj.

Helpful message? + -

Back to top

welniany
Poziom 3
Poziom 3

Post#27 17 Apr 2008 17:11   

Dzi瘯uje za szybk i sprawn diagnostyke oraz naprawde tani naprawe koledze "trans-serwis" . Very Happy Polecam wszystkim , moje autko zn闚 jest sprawne i bez zarzutu . Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Pabloo23
Poziom 3
Poziom 3

Post#28 05 Feb 2009 21:04   

Witam koledzy
mam podobne problemy ze swoj skod co kolega"meniu86" tylko 瞠 u mnie wyskoczy造 b喚dy
17957 P1549 ZAW紑 KONTROLNY CI吉IENIA DOxDOWANIA zwarcie do masy, oraz b陰d zwi您any z czujnikiem temperatury paliwa w pompie wtryskowej .
czy m鏬豚y kto pom鏂???

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 05 Feb 2009 21:04   

Back to top

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Post#29 06 Feb 2009 02:24   

Pabloo23 nie napisa貫 jakie masz oznaczenie silnika ale je郵i masz taki sam elektrozaw鏎 N75 jaki zapoda na fotkach @marcom to masz turbin ze zmienn geometri 這patek i Tw鎩 problem jest natury czysto elektrycznej a naprawa polega na sprawdzeniu gniazdka oraz wtyczki przy tym elektrozaworze oraz wi您ki przewod闚 elektrycznych id帷ej od niego pod k徠em przetarcia izolacji lub innej usterki powoduj帷ej zwarcie przewodu zasilaj帷ego do masy,
je郵i masz elektrozaw鏎 w metalowej obudowie ale umieszczony r闚nie w tym samym miejscu co ten na fotkach @markoma to masz zwyk陰 turbin z zaworem wastegate i czynno嗆 przy N75 jak opisana wy瞠j,
co do czujnika temperatury paliwa w pompie wtryskowej to, o ile z pierwsz usterk powiniene da sobie rad, to tutaj nie wiem czy sam b璠ziesz si za to bra bo naprawa wymaga odkr璚enia nastawnika od pompy wtryskowej a jego monta wi捫e si z konieczno軼i ustawienia dawki paliwa kontroluj帷 jej warto嗆 VAG-iem, lepiej daj to komu do roboty co nie b璠zie mia z tym problem闚,
sam czujnik jest zaznaczony na poni窺zym foto :

i jeszcze jedna ma豉 uwaga do kolegi @welniany :

nie myl zaworu upustowego wastegate w turbinie z otwieraj帷ym go i zamykaj帷ym si這wnikiem czyli potocznie zwan "gruszk" (puszk ci郾ieniow) oraz "sztang" (ci璕nem 豉cz帷ym membran gruszki z o鄂 obrotu zaworu wastegate)

dla przyk豉du, to jest si這wnik przy turbinie

a to zaw鏎 wastegate

a tak turbina wraz z si這wnikiem

poza tym w silniku ALH jest turbina ze zmienn geometri 這patek i nie ma w niej zaworu wastegate.

Helpful message? + -

Back to top

Pabloo23
Poziom 3
Poziom 3

Post#30 06 Feb 2009 09:39   

->Sztomel
silnik 1.9tdi 110km oznaczenie silnika AHF i mam w豉snie turbo ze zmienn geometri , wszystkie kabelki posprawdza貫m oraz z豉czki wygl康aj na 100% sprawne. Czy mo瞠 by to jednak wina tego zaworu ?? poniewa po pod陰czeniu do Vaga raz widzi ten b陰d a raz go niewidzi, dodam jeszcze tylko 瞠 wczoraj kr璚i貫m j do 4 tysi i nieodcie豉 turbo, ale dzi rano ju przy 3000 obrot闚 ju tak dodam tylko tyle 瞠 zawsze na 2gim biego si to dzieje z g鏎y dzi瘯i za pomoc

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> skoda octavia 1.9 tdi k這pot z przyspieszeniem
Page 1 of 2 Go to page 12  Next
Similar topics
skoda octavia 1.9 tdi 98r k這pot ze swiecami zarowymi (22)
Skoda Octavia 1,9 TDi 115km (6)
Skoda octavia 2004 1.9 tdi (8)
Skoda Octavia 1.9 TDI - termostat ? (7)
skoda octavia 1.9 tdi 110km (3)
skoda octavia 2000r 1.9 tdi (8)
skoda octavia II 2006r. 2.0 TDI (4)
Skoda octavia 1.9 TDI 110KM Problem (1)
skoda octavia 1.9 tdi centralny zamek (10)
skoda octavia 1.9 tdi 90 km brak mocy (3)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.075 seconds

elektroda.pl topic RSS feed