Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy sub:) GDN-25-100-4-SC

Diazd 29 Maj 2007 22:37 4506 13
  • Witam!
    Korzystając z wakacji postanowiłem, że wreszcie coś zbuduje i oto efekt mojej pracy:)

Ogólnie zajęło mi to 4 dni, zostało jeszcze kilka drobiazgów. Ale główne prace wykonane :D

Zacznijmy od początku:

Głośnik:
    STX GDN-25-100-4SC

Materiały:
    Wiór 22mm na przednią ściane i 18 na reszcie
    Watolina do wygłusznia
    obicie do wykładzina za 6zł m2

Koszty:
    Głośnik 60zł
    płyty: 15zł
    wkręty: 5zł
    wikol: 6zł
    watolina 13zł
    grill, gniazdo, uszczelki: 20zł
    kabel 2x4 1m: 6zł
    wykładzina 12zł

razem: 137zł

Projekt:

Postanowiłem zudować suba do swojej vitary, na początku myśleł o czymś prostopadłościennym, ale w końcu odkręciłem fotel i stwierdziłem, że będzie ścięta:)

Obudowa zamknięta ma wewnętrzne wymiary 40x40x40 ścięta pod kątem 45
    objętośći to ok 32l w całości wypełniona watolina i skręcana wkrętami co 5cm. Grill, założe tylko musze jeszcze uszczelkę przykleić na głośnik.
    Głośnik i gniazdo uszczelnione uszczelkami do okien, a reszta obudowy wikolem.

Jak to gra?

Szczerze mówiąc nie moge jeszcze powiedzieć, bo odpalałem to narazie podpięte do 6 Ohmowej wieży i musiałem uważać, żeby nie spalić. Na razie podpiąłem pod rozkręconego tarabana2 i pod kompa,żeby zobaczyć jak działa i na tych 5W to przy 38-50HZ ma fajną górkę:) (Bawiłem się generatorem częstotliwości) Jak znajdę jakiś lepszy wzmak, to opowiem wrażenia. Musze powiedzieć, że jestem zadowolony z efektu(za taką kasę!), mam nadzieje, że mnie jeszcze mile zaskoczy na mocniejszym wzmaku. Musze sobie kupic coś do samochodu, co byście polecili do tego(najelpiej, żeby miało zapas) tak do 150zł?

Proszę o ocenę:)
    Pozdrawiam
    Diazd

Fajne!
  • #2 29 Maj 2007 22:48
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

strasznej jakości te zdjątka
    powinieneś zastosować cięcie suba!!"
    5/6 moja ocena

pozdro
    dan

• #3 30 Maj 2007 00:26
    Diazd
    Poziom 15  

sorry, za jakość, ale nie mam aktualnie cyfrówki pod ręką. Co do cięcia to wiem, ale nie mam do tego filtra, bo kupie wzmacniacz do auta z wbudowanym:)

• #4 30 Maj 2007 15:59
    15jacek15
    Poziom 21  

jak chcesz tanio napedzać tego subika w autku to kup alphard mf-2s, mysle ze nic mocniejszego nie bedzie Ci potrzebne. włączysz sobie filtr dolnoprzepustowy i subwooferek będzie stukał.

postaraj się o lepszej jakości zdjęcia :)

Pozdrawiam 15jacek15

• #5 12 Cze 2007 16:45
    moro93
    Poziom 9  

po co napchałeś tam tyle watoliny?
    mogłeś tylko na ścianki
    ale nie jest źle

• #6 12 Cze 2007 19:32
    15jacek15
    Poziom 21  

napchał tyle watoliny poniewaz jest to obudowa closed, a takie wypełnia sie w całości w środku, np. watolina.

Pozdrawiam 15jacek15

• #7 16 Cze 2007 21:43
    Diazd
    Poziom 15  

Zarobiłem troche kasy i kupie wzmacniacz:) Niedługo powiem jak to śmiga i dam lepsze zdjęcia:)

• #8 17 Cze 2007 00:43
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Kupiles jeden z gorszych glosnikow stxa....
    Co do napedu to poszukaj jakiejs uzywki balupunkta...
    na wzmaki alpierda wogole nie patrz

Dodano po 2 [minuty]:

15jacek15, wytlumienie dobiera sie na sluch...
    nie jest mowione ze closed sie mocno tlumi...
    Swoja droga to subwoofera wogole nie trzeba wytlumiac, trzeba eksperymentowac...

• #9 17 Cze 2007 15:56
    tgaudio
    Poziom 13  

...gdybyście znali choc podstawy elektroakustyki to byście wiedzieli że zamkniętą pownno sie wytłumiać-mało kto wie ale podczas wypchania środka np watoliną zmienia sie przemiana z adiabatycznej w izotermiczną i prędkość fali dźwiekowej w środku spada wiec w tym samym czasie fala robi większą drogę wiec potrzeba mniejszej objętości niz bez wytłumienia. Można przez to zaoszczędzić do 40% objętości. Np skrzynka z watoliną bedzie o objętości 30l bedzie miec faktycznie objętość 42l.
    Co innego to zmiana brzmienia-z wytłumieniem bas niżej schodzi ale jest mniej twardy.
    W bass-reflex wytłumia sie obudowę by wypłaszczyć przebieg dobroci uzyskać niższe zejscie kosztem efektywności przy max rezonansu.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi-mniejszą drogę oczywiście a nie większą ;)

• #10 26 Cze 2007 22:27
    norman1991
    Poziom 10  

Witam.... nie powiem bo jak za 140zł to wyszło ci to ładnie czekam na zdjątka lepszej jakości........
    pzdr

• #11 30 Cze 2007 18:43
    crazy_88
    Poziom 42  

Dokładnie ja też poprosze o ładniejsze fotki mogłeś coś z mdfu zrobić ale ogólnie jest okey:) pozdrawiam i życze motywacji do dalszych prac:)

• #12 30 Cze 2007 20:19
    marcin elek
    Poziom 17  

Bardzo fajna konstrukcja tylko te fotki.

• #13 28 Lip 2007 22:27
    miszal
    Poziom 19  

fajna konstrukcja
    głosniczek też niczego sobie ale jakosc foooot.
    postaraj sie o lepsze!!
    pozdro

• #14 28 Lip 2007 22:29
    crazy_88
    Poziom 42  

Dokładnie ja też przyłączam się z prośbą o lepsze fotki ogólnie konstrukcja jest względna:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME