Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problemy z dyskiem twardym.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Problemy z dyskiem twardym.
Autor
Wiadomość
misio_2008
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 30 Maj 2007 17:47   

Problemy z dyskiem twardym.

Witam wszystkich ! ! !
Tak jak w temacie mam problemy z moim dyskiem twardym. Dysk ma pojemnośc 20GB. Problem polega na tym że podczas pracy nie kiedy tak jakby strzelał czy coś w tym rodzaju i komp się sam gasi i przez dłuższy czas nie wykrywa dysku a nie kiedy podczas pracy normalnie pracuje i słychać jak zwalnia jego prędkość i też komp samoczynnie gaśnie. CO to może być? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam:D
Powrót do góry

Usunięty

Post#2 30 Maj 2007 17:51   

Re: Problemy z dyskiem twardym.

Bady moga to powodowac. Prosze o screen s.m.a.t.u z hdtune i sprawdzenie powierzchni Victoria i po skanowaniu powieszchni prosze o screena z wynikami skanu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Maj 2007 17:51   

Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kattowitz

Post#3 30 Maj 2007 18:04   

A dysk jest marki dysk i jego model to 20GB?
Powrót do góry

misio_2008
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 31 Maj 2007 07:22   

Witam ponownie.

Mam pytanie do Nirwanowca czy mółgby mi Pan napisać punkt po punkcie co należy zrobić? Bo napewno dobrze Pan to napisał tylko że ja nic nie rozumiem bo nie jestem aż tak dobry w komputerach.Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawaim.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2007 07:22   

Powrót do góry

Usunięty

Post#5 31 Maj 2007 07:58   

Przed wszystkim to napisz jaki masz dysk (producent i model).

Opis pasuje do dysków WD psujących się z powodu błędu konstrukcji. Czasami daje się uratować, ale w wielu przypadkach po czymś takim nadają się tylko jako podpórka pod chwiejące się biurko.

Niemiej jednak na razie podałeś zbyt mało informacji by pisac cokolwiek pewnego.

Jeśli to faktycznie WD to poszukaj listów kolegów okzo i bigolsen (mam nadzieje że dobrze napisałem). Pomogli ludziom w kilku przypadkach więc nie ma co się powtarzać.
Powrót do góry

Dydzio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kattowitz

Post#6 31 Maj 2007 08:07   

misio_2008 napisał:
Witam ponownie.

Mam pytanie do Nirwanowca czy mółgby mi Pan napisać punkt po punkcie co należy zrobić? Bo napewno dobrze Pan to napisał tylko że ja nic nie rozumiem bo nie jestem aż tak dobry w komputerach.Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawaim.

1. Instalujesz HDTune http://www.hdtune.com/hdtune_253.exe
2. Robisz screenshot zakładki Health http://www.hss.pl/infopage.php?id=162
3. Obrazek wklejasz na forum korzystając z Załaduj zdjęcie pod oknem z wpisywaną wiadomością...
Powrót do góry

misio_2008
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 31 Maj 2007 15:11   

Witam ponownie.
Dysk jest firmy FUJITSU o symbolu MPG3204AT (20GB). Ale mam jeden problem nie moge teraz nawet zainstalować tych programów i zacząć coś działaś bo teraz nawet się włączyć nie chce to znaczy pierwsza strona idzie włańcza się logo windows xp z tym n iebieskim paskiem i zaczyna strzelać i jakby go coś przycinało takie łiiii łiiiiii i samoczynnie robi restarta i tak w kółko.
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 31 Maj 2007 16:38   

misio_2008 napisał:
Witam ponownie.
Dysk jest firmy FUJITSU o symbolu MPG3204AT (20GB). Ale mam jeden problem nie moge teraz nawet zainstalować tych programów i zacząć coś działaś bo teraz nawet się włączyć nie chce to znaczy pierwsza strona idzie włańcza się logo windows xp z tym n iebieskim paskiem i zaczyna strzelać i jakby go coś przycinało takie łiiii łiiiiii i samoczynnie robi restarta i tak w kółko.

MPG3204AT tego dysku jezeli dane nie sa potrzebne nie ma sensu repirowac.
problem z tym ze ten model adaptywny, prosta wymiana elektroniki nic nie da , nu jezeli kolega gotow na takie zabawki => ftp://82.135.223.228/pub/upload/talpinti%20cia/cl_30.avi .
http://www.project857.narod.ru/topic/hard/fujitsu3.htm
http://www.project857.narod.ru/topic/hard/fuj_01.htm
http://www.project857.narod.ru/topic/hard/fujitsu2.htm
http://yura.projektas.lt/files/fujitsu/index.html
Powrót do góry

syriuszblack
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 31 Maj 2007 22:43   

Fakt, tego dysku nie opłaca się ratować. 20GB z Samsunga albo WD kupisz za 50zł.

Offtop: boże, a mówią, że polak potrafi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2007 22:43   

Powrót do góry

BIGOLSEN
Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Miasto: RADOMSKO

Post#10 01 Cze 2007 07:41   

misio_2008 napisał:
Dysk jest firmy FUJITSU o symbolu MPG3204AT (20GB). Ale mam jeden problem nie moge teraz nawet zainstalować tych programów i zacząć coś działaś bo teraz nawet się włączyć nie chce

Wszystko , czego teraz możesz użyć to programu Victoria w wersji np. 3.5 , a w niej funkcji Remap Fujitsu . Jeśli to nie pomoże , to dysk praktycznie do lamusa .

Pozdrawiam .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Problemy z dyskiem twardym.
Strona 1 z 1