Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Maszyna do polerowania felg... HOW TO?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Maszyna do polerowania felg... HOW TO?
Autor
Wiadomość
panda86
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Racibórz

Post#1 Post autora tematu 31 Maj 2007 13:04   

Maszyna do polerowania felg... HOW TO?

Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem do tego tematu - jeżeli nie to prosze przenieść ;)

Więc chce zbudować maszyne która posłuży mi do polerowania felg. Chciałem do tego celu wykorzystać wyważarke samochodową z tego względu że wchodzi na nią każda felga i nie trzeba kombinować z rozstawem śrub itd itp problem tylko ten że wyważarki takie są drogie...

Wie ktoś czy można dostać taki drążek jak do wyważarki i ten docisk?? bo to podstawowe i najważniejsze części do zdobycia w tym projekcie...

Maszynke chciałem napędzać silnikiem elektrycznym(nie wiem jakiej mocy jeszcze) i przenieść jego obroty za pomocą paska, przy okazji redukując znacznie obroty, być może trzeba będzie zrobić pare przekładni żeby uzyskać odpowiednią prędkość.

Może ktoś ma inne pomysły?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2007 13:04   

Powrót do góry

jozcho
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Oświęcim

Post#2 31 Maj 2007 16:11   

Re: Maszyna do polerowania felg... HOW TO?

Taką maszyna wypolerujesz felgi o gładkiej całej powierzchni ,a co jeśli będą karby, lub powierzchnia nierówna?. patrzę w tej chwili przez okno na samochody i z gładkimi felgami stalowymi nie zauważyłem ani jednego .Z aluminiowych może w jednym by wypolerował ,ale i tak aby ją wypolerować w całość trzeba by było użyć polerowania ręcznego,lub jakieś maszynki ręcznej by dostać się do zakamarków felgi.
Powrót do góry

panda86
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 31 Maj 2007 17:26   

myślałem że to jasne że mowa o felgach aluminiowych przede wszystkim ;)

a głównie chodzi o polerke rantów :) ale stwierdziłem że za duże koszta jak narazie i sie zastanawiam czy nie lepiej dać wypolerować, czy robić samemu...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2007 17:26   

Powrót do góry

jozcho
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Oświęcim

Post#4 31 Maj 2007 17:53   

Aby mieć deskę nie musisz kupować lasu.Nakładka do polerowania na wiertarkę , plus trochę potu i felgi zrobione(':D')
Powrót do góry

cypherius
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Płock

Post#5 31 Maj 2007 18:08   

nie tak latwo
usun lakier Scansolem - czasem wiele razy trzeba go nakladac :)
czysc papierkami powiedzmy od 400 w górę, aż do finalnej polerki pastą polerską (nie kazda jest dobra )
maszyny odpadają, spójrz na powierzchnię felg.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2007 18:08   

Powrót do góry

panda86
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 31 Maj 2007 23:20   

dziękuje za wskazówki, ale wiem już co nie co o polerowaniu :) scansol i automax już czeka, tak samo jak papiery od 500 do 2000 ;)

boje sie tylko że nie wypoleruje tych felg tak dobrze jak ktoś kto poleruje fele długo... miałem polerowałem różne rzeczy wcześniej ale nie felgi a niechciałbym ich spier...

dokładniej to boje sie tego że nie pojade papierem wszędzie tak samo równo - mam nadzieje że papier 2000 rozwiąże ten problem w końcowej części?

a i jeszcze jedno panowie, czy polerując już filcem mam jechać na wysokich czy niskich obrotach? bo puki co to na wysokich obrotach robiłem i było ok, chociaż czasami zostawały smugi - niby to z brudnego filca..

prosze o jakieś cenne wskazówki o których moge nie wiedizeć :)

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie sie tematem.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#7 01 Cze 2007 00:29   

Te smugi to nie brudny filc, tylko miejscowe przegrzanie materiału. Wbrew pozorom polerowanie to nie taka łatwa sztuka...
Powrót do góry

kleki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#8 01 Cze 2007 01:18   

Wyjątkowo się zgodzę. Alu ma tendencje do "zaciągania". Zmniejsz znacznie prędkość ruchu roboczego, albo spróbuj zwiększyć posuw i ilość powtórzeń. Musi być obrabiane na zimno, bo wyjdzie kaszana. Polerowanie bardzo rozgrzewa - bardziej niż obróbka skrawaniem. ;-)
Powrót do góry

251mz
Poziom 17
Poziom 17

Post#9 01 Cze 2007 11:13   

cypherius napisał:
nie tak latwo
usun lakier Scansolem - czasem wiele razy trzeba go nakladac :)
czysc papierkami powiedzmy od 400 w górę, aż do finalnej polerki pastą polerską (nie kazda jest dobra )
maszyny odpadają, spójrz na powierzchnię felg.

wiesz co ten srodek do o kant........... d.......... mozna sobie , na jedna felge bym chyba musial ze 2kg zeby mi zeszla cala farba.......
lepiej papierem sciernym wyszlifowac
pozatym polerka do zmudny proces
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#10 01 Cze 2007 11:19   

Zawsze można felgę wyszkiełkować. To taki sam proces jak piaskowanie, tylko materiałem ściernym są tu szklane kuleczki. Jest to delikatniejszy proces i pozostawia satynową powierzchnię materiału obrabianego. A zakłady się tym zajmujące potrafią szkiełkować na połysk i na mat. Ja płaciłem 40 zł od felgi. Licząc czas, jaki trzeba by na to poświęcić, to niewiele...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2007 11:19   

Powrót do góry

panda86
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 01 Cze 2007 11:41   

no tak tylko gdzie taki zakład znaleźć? doszedłem do wniosku że chyba dam felgi do zrobienia, przynajmniej ubytki uzupełnić i wyprostować ;) a polerke chyba też komuś zlece - ale jeszce nie wiem, zastanawiam się.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Maszyna do polerowania felg... HOW TO?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.059 seconds

elektroda.pl temat RSS