Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na Tonsilach

Lizak86 07 Cze 2007 08:59 3816 3
  • Witam chciałbym przedstawic moja konstrukcje... (jest bo jest lepszej nie wymysliłem) oparta na głosnikach Tonsil:
    -GDN 30\120\1
    -GDM 10\80\2
    -GTC 11\130
    Pudło BR posiada objętość 49 litrów plus odjecie kosza głosnika GDN i dwoch plastykowych Walców (komory dla średniaka i wysokiego) które maja łacznie z 2.5 litra. BR dłuości 260mm Φ80
    Wykonana z Płyty wriorowej bardzo mocno wysuszonej(lezała u mojego kolegi w piwni pod domem i mial tam taki ciepło ze sie wysuszyła:) pokryta juz fornirem naprawde pod podemem upał jakby smok zial ogniem!

Jak dla mnie to jest naprawde malina, bas bardzo przyjemny i dość mocno odczuwalny jak na taki mały pokój. W porównaniu z STX 27-150-8SS które miałem wcześniej w tym samym układzie kolumny to bas nie był taki... Teraz bardzo mozna rozoznic częstotliwości niskich tonów kick to kick a jak czasem przeciagnie to naprawde:)
    Zwrtotnice pochodzą od Altusów 110 lub 140 nie pamietam...
    Wiem poszedłem na łatwizne bo możnaby wszystko odpowiednio dobrać a nie narzucić głośnikom...
    Średnie tony sa dość slyszalne w miare "orginalne z prawda" ponadto Yamaha posiada regulacje własnie średnich tonów.
    wysokie tony bardzo przywzoite lecz czasem mam niedosyt jak jest ciszej
    bo w miare przybywania mocy jak przykrece z gały to wtedy cyknie i bardzo czysto

Zasilam to Yamaha AX900... Wiecej nie mam do powiedzenia Wzmak krowa, choć nie powiem ze Te tonsile to lubia mocy poczuc i chyba dam al-13 x 2 na tonsile

Muze słucham z kopmjuterra głównie Elemento odpowidzialny za dźwiek w kompie to Sound Blaster Audigy wsparcie dla 24bit 96khz. (Mam ustawione standart czyli 16bit 48khz i jest najlepiej dlatego ze takie mam Mp3 jak sie nie myle.
    Dobrym bajerem jest regulacja niskich częstotliwości z przedziału 10-200Hz + podgłoszenie jej o ileś tam decybeli (heh)
    Na moje schodza bardzo nisko mam ustawione 30Hz i tak ładnie mrucza i wytwarzaja takie ciśnienie w poim pokoju 4mx3m zastawionego komodami:\ to głosnik w moim Subie ktory jest w trakcie budowy rusza sie razem z nimi o góry a nie jest zasilany bo konćowka mocy jest w trakcie budowy:) altron al-13. 2x55 ≈ ±76 500VA STX27-300-8SS buda 36BR-Wymaga przedłuzenia...Φ80

Najgorsze jest to ze przy ustawianiu głosnika wysokotonowego pod dziure zeby ładnie wyglądało zjechalem nim za bardzo w dół po czym zabrał ze soba sredni i BR:\ według mnie

Fajne!
  • #2 07 Cze 2007 10:20
    thebeast
    Poziom 16  

Konstrukcja całkiem całkiem... zmieniłbym ich gabaryty troszkę żeby były z 1,5cm wolnego miejsca koło niskiego np żeby listewki od maskownicy się zmieściły. Jak skończę moje kolumny to też zaprezentuję na forum ale póki co troszke je poszpachlowałem i zastanawiam się czym je wykończyć. Fajnie, że na tonsilach to zrobiłeś wszystko a że efekt zadowalający to fakt bo tonsil jest dobry :) Zwrotnice swoją drogą nie mogłeś inną zastosować tzn chodzi mi o podział pasma ale pokombinowałbym z leszpej jakości elementami m.in. cewki nawinięte grubszym drutem... Ale to tak z nudów już.

• #3 15 Lip 2007 19:32
    gucio.
    Poziom 22  

witam

przyczepić sie można tylko do wykończenia a raczej jego braku :)

mam też kolumny na Tonsilach tylko że na 30/100/11 i powiem Ci że jak chcesz zobaczyć co potrafią twoje kolumny naprawdę daj im minimum 200wat 8R wtedy sie przekonasz

pozdrawiam

• #4 17 Lip 2007 21:20
    Lizak86
    Poziom 16  

Witam
    Fakt wykonczenia brak-brak czasu i forniru...
    koszta to
    2 GDN'y 380 zł
    2 Wysokie 200 zł
    2 GDM 100 zł
    -zwrotki z komorami na gdm 50 zł
    -płyty od kolegi przyciecie 20 zł
    - wygłuszenie miałem
    -BR 10zł za dwa
    Bas bardzo szybki i dynamiczny, jakby je zapakowal jeszcze do wiekszych pudeł to pewnie zeszlyby niżej...
    Gucio musze odpalic je jak ukoncze al-13 dam je rownolegle i zobacze jak beda grzmiec:)
    Bo po dłuzszym testowaniu stwierdzam ze yamaha moglaby miec ciut wiecej mocy, bo kolumny sa chlonne pradu
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME