Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Omega B 2.0 DTI -problemy z silnikiem

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Omega B 2.0 DTI -problemy z silnikiem
Autor
Wiadomość
antenek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 08 Cze 2007 22:39   

Omega B 2.0 DTI -problemy z silnikiem

Witam . Mam problem z taka właśnie omega B z 99 roku . Silnik 2.0 DTI na elektronicznej pompie . Sprawa wygląda tak że auto odpala i jeździ normalnie . Przy cieżkim katowaniu jest wszystko ok . Ale przy spokojnej jeździe nagle zapala sie kontrolka silnika i silnik przechodzi w dość poważny tryb awaryjny . Przestaje reagować na gaz i trzyma równo 1500 obrotów/min . Ponowny powrót do normalnej jazdy to cofnięcie klucza . Napewno dostaje informacje z czujnika ciśnienia w dolocie bo po odłączeniu auto jeździ normalnie tylko jest słabe co jest normalne . Turbina sprawna , końcówki wtrysków też raczej ok . CO dziwne silnik nawet przy duzym i nagłym obciążeniu nie kopci . Oznacza to ze ma ubogą dawkę ustawiona przez nastawnik w pompie . Miał ktoś taki problem ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2007 22:39   

Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#2 08 Cze 2007 23:12   

Re: Omega B 2.0 DTI -problemy z silnikiem

Się nie znam, tylko gdybam - może potencjometr przy pedale przyspieszenia, bo jeśli dobrze kojarzę to tam jest "elektroniczny pedał gazu".

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2007 23:12   

Powrót do góry

antenek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#3 Post autora tematu 09 Cze 2007 03:14   

no to jest raczej oczywiste że jest elektroniczny. I raczej logiczne poszukiwanie też jest ze jakiś element nie trzyma ciągłości wskazań . Jutro podłącze ja pod techa i zobaczymy :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2007 03:14   

Powrót do góry

achi3
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: słupsk

Post#4 03 Lip 2007 16:53   

Ja mam ten sam problem .tylko moja omcia nie blokuje sie na stałe tylko podczas jazdy w dolnym zakresie obrotów tak okolo do 2300 zapala sie kontrolka silnika , a po nacisnięciu gazu gasnie. Natomiast po analizie w serwisi wyskoczył kod 1125 co niby u innewgo Fachowca dowiedziałem sie ze to bład doładowania.Jeszcze wyrzuciłem katalizator i zamieniłem przewody podcisnienia na tych dwóch zaworkach z przodu.Pomogło bo przed tym manewrem po osiągnięciu 3000 obrotów wchodził w tryb awaryjny i dopiero sie resetował po zgaszeniu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Omega B 2.0 DTI -problemy z silnikiem
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.056 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony