X

Kosiarka spalinowa "wyrzuca" paliwo

12 Jun 2007 19:16 PEpeter1001
  • #1 12 Jun 2007 19:16
    peter1001
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam wszystkich, mam taki problem z moją kosiarką spalinową, mianowicie przy ostatnim koszeniu kilka dni temu silnik zaczął "wyrzucać", "tryskać" paliwem z baku przez korek od baku. Na korku są trzy takie malutkie dziurki(odpowietrzniki) i po chwili od startu silnika zaczyna wypływać z nich paliwo. Nic nie pomogło zatkanie tych dziurek bo silnik przestaje pracować bo do baku nie dochodzi powietrze:(
    Gdy odkręciłem korek od baku i włączyłem silnik to zobaczyłem że benzyna w środku "bulgocze" tak jak woda podczas gotowania. Jest z tym problem, bo dosłownie nie da się z tym kosić po pierwsze paliwo jest marnowane a po drugie znaczna część dostaje sie na korpus silnika i boje sie o samozapłon od temperatury. Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę, bo nie wiem co jest przyczyną tego "plucia" paliwem!!!
  • #2 12 Jun 2007 21:45
    darga104@op.pl
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam .Myślę że to sprawka pompy paliwa.Powinna być między zbiornikiem
    a układem mieszania (gażniczek).Trzeba to zobaczyć .
    Pozdrawiam
  • #3 16 Jun 2007 19:57
    wow
    Level 27  
    Helpful post? (-1)
    Pompy paliwa? Gdzie w kosiarce masz pompe?

Jest zwykły wężyk i on idzie do gaźnika...

Przyczyną bulgotania mogą być wibracje, np niedokrecony silnik lub krzywe ostrze!
  • #4 16 Jun 2007 20:38
    Removed
    Helpful post? (0)
    Quote:

Przyczyną bulgotania mogą być wibracje, np niedokrecony silnik lub krzywe ostrze!

Nic z tych rzeczy. W korku powinna znajdować się tekturowa podkładka, jeżeli jej brak to wystarczy dociąć i po sprawie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products