Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Termostat do pieca CO

roooobert 23 Paź 2003 23:49
  • #1 23 Paź 2003 23:49
    roooobert
    Poziom 10  

Szukam schematu termostatu do sterowania nawiewem powietrza i pompką wodną do pieca centralnego ogrzewania. Wiem, że można kupić gotowy moduł ale to rozwiązanie odpada.
    Z góry dziękuję.

Przeniesiony z "Szukam schematu" <gorg>

• #3 25 Paź 2003 12:29
    roooobert
    Poziom 10  

Dzięki, widziałem to. Chodzi dokładnie o schemat sterownika opisanego przez Kavma.

• #4 01 Lis 2003 14:56
    francu
    Poziom 16  

Układ o opisanych właściwościach jest w EdW 12/2002 w Forum Czytelników pt. "Sterownik pieca węglowego". Autor projektu wykorzystał AT89C4051.

Pozdrawiam.

• #5 01 Lis 2003 16:37
    telesystem
    Poziom 21  

Jestem w tej samej sytuacji, mysle o wykonaniu sterownika do pieca weglowego jaki bedzie sterowal pompka i silownikiem do regulacji wlotu powietza przez dolne drzwiczki pieca, poszukuje dosc dlugo jakiegos gotowego podobnego projektu jesli nie to bede musial sprobowac swoich sil, jestem aktualnie w fazie wymiany pieca i musze tymczasowo zastosowac jakis prosty sterownik pompki moze ktos ma jakis schemat takiego sterownika co sa dostepne w sklepach w cenie 70-90 zl. a bedac z zamiarem zastosowania jakiegos sterownika jaki mysle ze powstanie w najblizszych tygodniach to kupno takiego zwyklego jest bezsesem wiec jak ktos ma jakis prosty projekcik to bede wdzieczny, oczywiscie jak dorwe jakis ciekawy projekcik to bedzie on napewno na elektrodzie.

• #7 02 Lis 2003 12:29
    telesystem
    Poziom 21  

Opis godny uwagi ! ale szukajmy czegos dalej... a moze ktos ma schemat tego prostego sterownika pompki do co ? gdzies to kiedys widzialem ale niemoge teraz spotkac bylo to chyba na kilku tranzystorach albo na 7741 jak ktos ma to bardzo prosze o namiary.

• #8 04 Lis 2003 20:44
    roooobert
    Poziom 10  

francu może masz schemat z EdW 12/2002 "Sterownik pieca węglowego" albo adres strony na, której można to znaleźć ?
    Będę wdzięczny

katialuk(malpa)poczta.onet.pl

• #10 05 Lis 2003 21:06
    goscu
    Poziom 16  

Co do sterownika pompki to nic prostrzego. To jest zwyczajny termostat który załącza pompkę w temperaturze ok 35 stopni. Jak cgcesz tanio to wykorzystaj bimetalowy termostat ze stykiem który jest zamknięty po przekroczeniu temperatury. So takie w www.tme.pl Osobiście wykonałem kilka sztuk sterowników do kotła miałowego. Steruje on dmuchawą i pompką. Niestety schemat został pochłonięty przez wirusa i mam tylko słabą kopię z wydruku próbnego. Ale za to mam rysunek płytki w autotraxie ( nawet jedną zrobiłem na zapas). Regulator jest moim pomysłem i pracuje od kilku lat u mnie i u kilku osób u których go zamontowałem (sprzedawałem takie regulatory po 280 zł). Jeśli jesteście zainteresowani to słuźę materiałami. Zbudowałem go na układach cyfrowych 9(bez mikrontrolera). teraz wykorzystałbym 8051 ale jak go projektowałem to o programowaniu nie miałem pojęcia

• #11 05 Lis 2003 21:49
    ledziopraca
    Poziom 10  

Jeżeli chcesz tanio i szybko wykonać sterowanie pompom CO polecam termostat od pralki PS-a .Wystarczy zamontować (przylgowo) na rurze wyjściowej z pieca i włączyć w szereg z pompom. Termostat ma zakres 30-54*C czyli załączy pompe przy 54*C i wyłączy przy 30*C .Myśle że nic prostrzego nie znajdziesz.

• #12 05 Lis 2003 22:02
    goscu
    Poziom 16  

Nie wiem dokładnie ale termostat do pralki raczek wyłącza grzałkę przy zadanej temperaturze ( wyłączałby pompkę). Więc potrzybny byłby jeszcze przekaźnik. A to się juź nie opłaca.

• #13 06 Lis 2003 15:01
    ledziopraca
    Poziom 10  

Nie masz racii . Termostat PREDOM TERMET TW-4 jest podwujnym termostatem który :
    1-3 styk zwiera przy 54*C i rozwiera przy30*C
    1-2 styk rozwiera przy 40*C

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty