X

Termostat do pieca CO

roooobert 23 Oct 2003 23:49
  • #1 23 Oct 2003 23:49
    roooobert
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Szukam schematu termostatu do sterowania nawiewem powietrza i pompką wodną do pieca centralnego ogrzewania. Wiem, że można kupić gotowy moduł ale to rozwiązanie odpada.
    Z góry dziękuję.

Przeniesiony z "Szukam schematu" <gorg>
  • #2 24 Oct 2003 23:58
    toldi
    Level 2  
  • #3 25 Oct 2003 12:29
    roooobert
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki, widziałem to. Chodzi dokładnie o schemat sterownika opisanego przez Kavma.
  • #4 01 Nov 2003 14:56
    francu
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Układ o opisanych właściwościach jest w EdW 12/2002 w Forum Czytelników pt. "Sterownik pieca węglowego". Autor projektu wykorzystał AT89C4051.

Pozdrawiam.
  • #5 01 Nov 2003 16:37
    telesystem
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Jestem w tej samej sytuacji, mysle o wykonaniu sterownika do pieca weglowego jaki bedzie sterowal pompka i silownikiem do regulacji wlotu powietza przez dolne drzwiczki pieca, poszukuje dosc dlugo jakiegos gotowego podobnego projektu jesli nie to bede musial sprobowac swoich sil, jestem aktualnie w fazie wymiany pieca i musze tymczasowo zastosowac jakis prosty sterownik pompki moze ktos ma jakis schemat takiego sterownika co sa dostepne w sklepach w cenie 70-90 zl. a bedac z zamiarem zastosowania jakiegos sterownika jaki mysle ze powstanie w najblizszych tygodniach to kupno takiego zwyklego jest bezsesem wiec jak ktos ma jakis prosty projekcik to bede wdzieczny, oczywiscie jak dorwe jakis ciekawy projekcik to bedzie on napewno na elektrodzie.
  • #6 02 Nov 2003 02:05
    francu
    Level 16  
  • #7 02 Nov 2003 12:29
    telesystem
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Opis godny uwagi ! ale szukajmy czegos dalej... a moze ktos ma schemat tego prostego sterownika pompki do co ? gdzies to kiedys widzialem ale niemoge teraz spotkac bylo to chyba na kilku tranzystorach albo na 7741 jak ktos ma to bardzo prosze o namiary.
  • #8 04 Nov 2003 20:44
    roooobert
    Level 10  
    francu może masz schemat z EdW 12/2002 "Sterownik pieca węglowego" albo adres strony na, której można to znaleźć ?
    Będę wdzięczny

katialuk(malpa)poczta.onet.pl
  • #9 05 Nov 2003 20:30
    roooobert
    Level 10  
    Znalazłem sterownik węglowego kotła CO z Elektroniki Praktycznej. Nie wiem czy to jest ten sam układ co w EDW. Jeśli tak to dajcie znać.
  • #10 05 Nov 2003 21:06
    goscu
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Co do sterownika pompki to nic prostrzego. To jest zwyczajny termostat który załącza pompkę w temperaturze ok 35 stopni. Jak cgcesz tanio to wykorzystaj bimetalowy termostat ze stykiem który jest zamknięty po przekroczeniu temperatury. So takie w www.tme.pl Osobiście wykonałem kilka sztuk sterowników do kotła miałowego. Steruje on dmuchawą i pompką. Niestety schemat został pochłonięty przez wirusa i mam tylko słabą kopię z wydruku próbnego. Ale za to mam rysunek płytki w autotraxie ( nawet jedną zrobiłem na zapas). Regulator jest moim pomysłem i pracuje od kilku lat u mnie i u kilku osób u których go zamontowałem (sprzedawałem takie regulatory po 280 zł). Jeśli jesteście zainteresowani to słuźę materiałami. Zbudowałem go na układach cyfrowych 9(bez mikrontrolera). teraz wykorzystałbym 8051 ale jak go projektowałem to o programowaniu nie miałem pojęcia
  • #11 05 Nov 2003 21:49
    ledziopraca
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli chcesz tanio i szybko wykonać sterowanie pompom CO polecam termostat od pralki PS-a .Wystarczy zamontować (przylgowo) na rurze wyjściowej z pieca i włączyć w szereg z pompom. Termostat ma zakres 30-54*C czyli załączy pompe przy 54*C i wyłączy przy 30*C .Myśle że nic prostrzego nie znajdziesz.
  • #12 05 Nov 2003 22:02
    goscu
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem dokładnie ale termostat do pralki raczek wyłącza grzałkę przy zadanej temperaturze ( wyłączałby pompkę). Więc potrzybny byłby jeszcze przekaźnik. A to się juź nie opłaca.
  • #13 06 Nov 2003 15:01
    ledziopraca
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Nie masz racii . Termostat PREDOM TERMET TW-4 jest podwujnym termostatem który :
    1-3 styk zwiera przy 54*C i rozwiera przy30*C
    1-2 styk rozwiera przy 40*C
  Search 4 million + Products
Browse Products