Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka gitarow 2x12"

METALOWIEC 15 Cze 2007 22:39 3372 7
  • Witam. Przez ostatni tydzień wykonałem kolumnę gitarową na dwóch głośnikach Eminence Legend V12. Jako materiał budulcowy wykorzystałem sklejkę 15mm oraz dość grube listwy sosnowe 40x50. Kolumna jest oklejona czarnym skajem z delikatną imitacją skóry. Rączki metalowe, narożniki i nóżki plastikowe. Maskownica jest zrobiona z ramki drewnianej z listew 14x20mm i zamocowana "na wcisk". Paczka ma wymiary: szerokość 75cm, wysokość 60cm, głębokość 31cm. Jako, że ma ona za dużą pojemność dla tych głośników, wkleiłem do środka trochę styropianu celem zmniejszenia pojemności - w końcu nie waży to prawie nic, a jakieś 15-20L ubyło.... Dodam jeszcze, że w werskji ostatecznej kolumna będzie miała przełącznik impedancji 4R/16R oraz możliwość rozłączenia głośników celem podłączenia jej pod stereofoniczną końcówkę mocy. Pograłem na niej dzisiaj trochę na niewysokiej głośności i prawdę mówiąc zagadało to bardzo ładnie. Zauważyłem, ze kolumna przenosi dobrze całe pasmo gitary. Gra ładnym i przyjemnym basem ale sopranu jej też nie brakuje. Wcześniej grałem na małej kolumnie 1x12" na takim samym głośniku jak w tej kolumnie są, z tym, że tamta kolumienka miała z przodu otwór. Miała być to tymczasowa paczka i wsadziłem do niej przód od innej kolumny... okazało się, że grałem na niej przez rok czasu :D Muszę przyznać, że ta gra nie o jedno ale o dwa nieba lepiej od poprzedniej :) Jutro pogram na niej głośniej i zobaczymy jak będą głośniki pracować przy zmniejszonej pojemności, gdyż wcześniej membrany miały zbyt duże wychylenia własnie przez za dużą pojemność skrzyni. Zdjęcie mam niestety tylko jedno...

Paczka gitarow 2x12"

Fajne!
  • #2 15 Cze 2007 23:10
    megabit
    Poziom 18  

mmm pelna profeska;]

co to za material na przodzie? Jak sa ustawione glosniki obok siebie czy po skosie?

• #3 15 Cze 2007 23:16
    METALOWIEC
    Poziom 18  

ten materiał zakupiłem w jednym z radomskich sklepów jako "materiał na kolumny oraz półki samochodowe". W istocie jest to zwykły materiał dźwiękoprzepuszczalny, taki jaki się stosuje w maskownicach :) Pewna osoba stwierdziła, że to wygląda jak telewizor przez to zestawienie kolorów :D Głośniki są ustawione oba na linii poziomej biegnącej przez połowę wysokości kolumny.

• #4 16 Cze 2007 14:55
    dodo_1989
    Poziom 13  

Bardzo ładna praca. Jednak jakbym miał robić 2x12 to myślę, że lepiej by było po skosie. Ze zniecierpliwieniem będę czekał na próbki :). No i myślę, że przydałby się case do takiego cacka. Jest to na prawdę duży 2x12 :). Pozdrawiam!

• #5 27 Cze 2007 23:46
    METALOWIEC
    Poziom 18  

a oto jak się paczuszka prezentuje (na drugim planie) z nową maskownicą i moim logo :)

Paczka gitarow 2x12"

• #7 28 Cze 2007 14:32
    gófer
    Poziom 34  

No i elegnacko :] Faktycznie jak na 2x12 wyszło to naprawde duże. Może opisz jak gra na dużych głośnościach.

• #8 29 Cze 2007 18:49
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Po zmiejszeniu pojemności głońiki nie wychylają się juz tak bardzo. Na dużych głośnościach potrafi na prawde narozrabiać. Może to moje przyzwyczajenie do wysokich głośności i wydaje mi sie troche ciche to to(bo moge spokojnie wytrzymać przy kolumnie grając na maksymalnej głośności wzmacniacza lampowego 50W) ale ta kolumna trzęsie wszystkim dookoła. Szyby w oknach tej sali w której graliśmy tak sie telepały, że aż je słychać było. Kolumna naprawde robi wrażenie swoim potężnym brzmieniem, któe wzbudza wszystko w zasięgu wzroku. Powiem jeszcze że mam w planach budowę heada 100W do tej kolumny, już nawet niektóre części posiadam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME