Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny łezki

kangel 15 Cze 2007 23:23 3585 17
  • Witam. Potrzebuje pomocy przy obliczeniu zwrotnic i bass reflexu. co do konstrukcji jest to obudowa z płyty i sklejki 4 mm w 4 warstwach na każdej ściance. okleina czereśnia. Masa jednej sztyki ok 25 kg. Co do odsłuchu...hmm jestem naprawde bardzo miło zaskoczony. nie spodziewałem sie ze z głośnikow alpharda moze wydobywać sie taki ładny bas. Kolumny są na etapie szlifowania, następnie woskowanie, bejcowanie i lakier, albo politura i profli z czereśni na sopran. Obudowa ma ok 40 L

Fajne!
  • #2 16 Cze 2007 05:36
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Lojezus :P
    Co do wogole za model... mierzyles t/s glosnika czy buda na pale?
    Co to za glosnik na gorze?
    Tak czy siak buda i tak wydaje sie duzo za duza... srednich to pewnie wogole nie ma... z nudow mozna takie cos zrobic ale zeby sie tym zachwycac...

• #3 16 Cze 2007 06:40
    maniutek43
    Poziom 12  

Szkoda takie głośnika wkładać do takiej fajnej budy...Pewnie głośniki stanowią ułamek kosztów wykonania obudów.Nie skończona buda już mi sie podoba:)Widziałbym tam vive i tonsila a przynajmniej tesle.Za nie skończone budy5\6(bo mnie urzekły od 1 wejrzenia)a za głośnik 2\6.Razem 3+ i czekam na na zdjęcia gotowej konstrukcji

• #4 16 Cze 2007 08:48
    Gilotyn@
    Poziom 30  

W tym dziale prezentujemy ukończone konstrukcje.

• #5 16 Cze 2007 08:52
    thebeast
    Poziom 16  

Ja też myślę, że szkoda alpharda ładować do "pracochłonnej" obudowy, takiej ładnej... Wymień ten głośnik :/ To jedyne do czego mozna się na tym etapie przyczepić. No comments...

• #6 16 Cze 2007 10:07
    Dj_Stone
    Poziom 12  

A co tam, już dawno nie napisałem żadnego postu, to teraz mogę :P
    40-to litrowe standy?? to monitory czy jak? bo trochę bycze paczki na takiej cienkiej nóżce :| Powinszować stolarki, ale proporcje, wymiary i pomysł... ehhh...

• #7 16 Cze 2007 10:55
    kangel
    Poziom 9  

Dodano po 5 [minuty]:

co do głośników to napewno trzeba będzie je zmienić, ale narazie brak funduszy. Planuje jakieś 18 ale to moze za miesiącno i soprany. Jeżeli ktoś moze to prosze o porade, planuje boshmann ALT-7 1 cal

Dodano po 1 [minuty]:

co do cienkiej nóżki to to zdjęcia tak wyszło zrobie jakieś lepsze zeby było widać jak to w rzeczywistości wygląda

Dodano po 2 [minuty]:

co do głośników basowych też bym prosił o jakąś porade najlepiej jakies 18 w przystępnej cenei i zeby do 40 L pasowały

• #8 16 Cze 2007 11:24
    Armosus
    Poziom 26  

Bboschmann? Eej no bez przesady...buda ladna to i glosniki musza byc porzadne. 18cm do 40L szczerze watpie... Jesli juz to jakas 20cm i te 40 to i tak moze byc za duzo. Podaj wymiary frontu i ile masz kasy na glosniki.

Jak wyzej ktos pisal tez bym tam widzial jakas Vife albo Visatona.

• #9 16 Cze 2007 11:35
    kangel
    Poziom 9  

28x56 co do funduszy to tak 200 zł przynajmniej narazie na basowe, a soprany muszą być samochodowe, takie jak b&w stosowało tak w 100 150 zł zebym sie zmieścił. bo same obudowy kosztowały mnie zdecydowanie więcej niż przypuszczałem. więc narazie ciężko z funduszami, ale mam nadzieje, ze coś w tym przedziale cenowym sie znajdzie. no i jescze zwrotnice jakieś trzeba dobrze zrobić..ehhh

Zdania zaczynamy z wielkiej litery [_P_]

• #10 16 Cze 2007 11:48
    postiga
    Poziom 25  

Jak dla mnie to twoja praca poszla na marne. Zrobiles ladne obudowy, ale glosnik jaki tam wsadziles to pozal sie boze. Teraz ciezko bedzie skombinowac tak zeys wstwic tam cos innego. No chyba ze w dalszym ciagu chcesz tam miec jeden glosnik ;)

Moderowany przez _PREDATOR_:

Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.

• #11 16 Cze 2007 19:43
    Helmans
    Poziom 20  

Te tonsile będą 100 razy lepsze od tych co są.

• #12 16 Cze 2007 22:54
    DEMON-FX
    Poziom 22  

Proponuje tonsila 20/80/2 i do tego sc10n jeżeli to ma byc budżetówka.

Pozdrawiam

• #13 17 Cze 2007 01:02
    Jareen
    Poziom 21  

Kangel, wiesz co do tych kolumn ja bym starał się dopasować STX'a jakiegoś, nie znam modelu, ma czarną membranę i dużą kopułkę, wtedy czereśnia okleina, potem sopran i średni jako nadbudówki i będą wyglądały jak B&W. Nie ładuj tu alpharda czy sony, zainwestuj bo zniszczysz te śliczne budy !

• #14 18 Cze 2007 17:00
    kangel
    Poziom 9  

mam pytanie. Czy bliskość sopranu od głośnika basowego bedzi emiała jakiś wpływ na dźwięk?
    tzn jezeli sopran będzie 6 cm od basu to nie będzie zadnych zakłuceń? i co lepiej wybrać tonsila czy teslę basowy będzie tonsil 20 to sopran też dac tonsila?

• #15 18 Cze 2007 17:04
    Jareen
    Poziom 21  

lepiej żeby były bliżej siebie. jakie masz wymiary przedniej ścianki ?

• #16 19 Cze 2007 23:25
    kangel
    Poziom 9  

czyli jeżeli będą bardzo blisko siebie nie będzie im to przeszkadzało. to dobrze bo to mi ułatwi zadanie. I jeszcze jedno pytanie jaki sopran tonsila będzie najlepszy. tzn taki który bedzie delikatnie grał.

Do wszystkich w temacie!
    Zdanie rozpoczynamy wielką literą :evil: !
    [_P_]

• #17 30 Cze 2007 22:53
    224106
    Usunięty  
  • #18 28 Lip 2007 22:24
    miszal
    Poziom 19  

Ładne obudowy - ale dziwne :P
    Głośnik - szajs nieziemski i do tego o wieeele za mały.
    Ale ogólna ocena - 4/6 - za głośnik i stojaki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME