Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosta skrzynka na bsw12" + cp 602

CJ_Basseer 16 Cze 2007 15:53 4205 15
  • Glosnik:
    Ravemaster BSW 12"

Naped:
    Carpower hpb602

Jednostka sterujaca:
    Pioneer DEH-3900MP

Obudowa:
    48l brutto, strojona na ok. 43Hz, oklejona czarnym materialem. Z wykonczenia jestem bardzo zadowolony:) laczen pratycznie nie widac, wszystko wyszlo niemalze idealnie:)

Odsluch w aucie (golf II):
    Poczatkowo bsw mialem pod samym radiem (z braku funduszu na zakup wzmaka), juz wtedy widac bylo potencjal glosnika. Co prawda nie gralo to jakos rewelacyjnie ale dalo sie tego sluchac.
    Po zakupie cp602 olsnilo mnie:) jakis czas temu majac suba na 27/170/4ss i sluchajac go w aucie bylem w niebo wziety... teraz stwierdzam ze to zamulacz:) BSW gra... nie zamula, nie gubi sie. Basu w samochodzie jest pod dostatkiem... jak ma byc miesko to rzuci miesem... kopnac tez potrafi. Przydalby sie do niego tylko mocniejszy wzmacniacz. cp602 nie jest zly, ma sporo mocy ale bsw potrzebuje czegos mocniejszego.
    Porownojac bsw 12" do buszmena - taki z srebrnamembrana, na allegro chodzi za ok 150zl, to jest niebo a ziemia.
    Jesli ktos chce "poszalec" z muzyka w aucie to bsw tez sie sprawdzi. Potrafi dobrze "rozruszac" mojego golfika.

Odsluch w domu (pokoj ok 10mk):
    W domu mam zdecydowanie za slabego wzmaka do niego... 80w to on zjada na sniadanie...
    W domu pokazuje swoj charakterek... w filmach sprawdza sie znakomicie, w muzyce jest jeszcze lepiej. W moim skromnym pokoju na tych 80w potrafi zrobic konkretne zamieszanie... Moze odstraszac jego wyglad - wyglada jak typowo "tani" i dresiarski glosnik lecz jest naczej. Gra z pelna kulturka.

Cennik:
    Glosnik - 240zl
    Carpower - 160zl
    Kable do wzmaka - 60zl
    Obudowa - cos kolo 15zl, nie pamietam za dobrze
    Material - ok 15zl
    Klej - mialem
    Br - 14zl
    Termianal - 2zl

Koszt calkowity:
    ok. 500zl :)
    Koszt samego subwoofera:
    ok 280zl

Podsumowanie:
    Ravemaster BSW 12" to glosnik z charakterem. Zeby pokazac na co go stac potrzebuje minimum cp602. W zaleznosci od muzyki gra nisko i miekko, badz kopie... Glosnik ma spory spl dzieki czemu potrafi zrobic niezle zamieszanie o czym przekonalem sie nie raz.
    Polecam go kazdemu ktorzy wachaja sie co kupic do ok 300zl.

Fotki (niestety z budowy nie mam):
    Prosta skrzynka na bsw12" + cp 602 Prosta skrzynka na bsw12" + cp 602 Prosta skrzynka na bsw12" + cp 602 Prosta skrzynka na bsw12" + cp 602

Fajne!
  • #2 16 Cze 2007 17:03
    Gilotyn@
    Poziom 30  

subik jak subik nic specjalnego. Głośnik to bardzo dobry wybór ;-) z tego ci widać w miarę ładny wykonany. Mogłeś pochylić przednią ścianę i tam dać głosnik.

• #4 17 Cze 2007 23:17
    lobo14
    Poziom 13  

Mi tam sie podoba
    Prosto i ładnie a najważniejsze że dobrze gra (domyślam sie bo go nie mam:P) 5+/6

• #5 17 Cze 2007 23:30
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Kondrax, mi sie w bagaznik komponowac nie musi, moge calego zawalic...
    Pianka glosnika jest juz czarna, nie mam cyfraka zeby zdj pstryknac.
    Mialem robic kompletna zabudowe ale brak funduszy sklonil mnie do prostej skrzynki. Dla mnie nie liczy sie jak to wyglada (w bagaznik i tak nikt nie patrzy) ale jak to gra...

• #6 18 Cze 2007 10:13
    Kondrax
    Poziom 18  

Wiesz jak dla mnie jak robić to od początku z głową i pomysłem a nie robić aby zrobić. Nie chodzi o zabudowę bagażnika ale można było skrzynkę zrobić wyższa z tylna ścianką skośna, pól bagażnika nie zajęte i nie wygląda jak wrzucona skrzynka po królikach wożona w bagażniku :D Takie moje zdanie troszkę wiem jak się bezmyślnie suba zrobi i leży w bagażniku jak worek z kartoflami a potem trzeba plecak wsadzić i nie ma gdzie wcisnąć, mam takiego kumpla co ma tak zrobione i proszę nie mów mi ze bagażnik możesz mieć zawalony cały czas bo czasem trzeba coś przewieść.

• #7 18 Cze 2007 11:33
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Hmm... powiem Ci ze torby mi sie do bagaznika mieszcza... wystarczy suba dobrze do klapy bagaznika przysunac i nei ma problemu. Wysokosc jest na styk... jak stoi - glosnikiem do tylnej klapy to akurat sie miesci - na gorze jest wzmacniacz. Dlatego nie mow mi ze jest zrobiony bezmyslnie. Nie jest zroobiony na pale...

• #8 18 Cze 2007 12:14
    15jacek15
    Poziom 21  

jak dla mnie obudowa oki choc ja wykonał bym ją inaczej (wymiary). proponował bym zastosowac maskownice zeby przetwornikowi się krzywda nie stała.

testowales tego suba na kawałkach amerykanskiego rapu ??

Pozdrawiam 15jacek15

• #9 18 Cze 2007 16:14
    gófer
    Poziom 34  

Ten głośnik średnio nadaje sie do rapu...jego żywiołem są szybkie utwory z dynamicznym basem :]

• #10 19 Cze 2007 19:56
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Maskownicy nie ma i nie bedzie:P nic mu sie tam w bagazniku nie stanie:)
    Testowalem go juz chyba we wszystkich gatunkach muzyki:P Co do hh i rapu to on sie srednio nadaje. Nie mowie ze sie nie nadaje, ale to tego celu sa inne glosniki. Tak jak napisal gófer, ten glosnik jest do szybszych bitow, ale z wolniejsza muzyka tez sobie dobrze radzi:)

• #11 26 Cze 2007 22:10
    norman1991
    Poziom 10  

Witam....Bardzo ładna konstrukcja ciekaw jestem jak gra ten głośnik jeszcze nie miałem okazji posłuchać ocena 5/6

• #12 09 Lip 2007 23:17
    Rabe
    Poziom 15  

Mam pytanie liczyłem pod ten głosnik obudwe za pomocą programu WinIsid i optymalnie wyszło podobnie ale przy najwiekzej mocy SPL sięga tylko 110 dB czy to nie mało?? czy program dobrze liczy?

• #13 09 Lip 2007 23:53
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Hmm... powiem CI szczerze ze nie wiem jaki to ma max spl...
    Ja go mam w samochodzie i basu jest naprawde sporo ;] w sobote jade na ATS do Slupska to moze zobacze ile db wycisnie :P

• #15 31 Lip 2007 02:16
    djsebartus17
    Poziom 15  

witam
    osobiście również jestem za tym modelem ravemaster'a. konstrukcja estetycznie wykonana, aczkolwiek ja wybrałbym troszkę inny kształt, ale to kwestia gustu i zaplecza technicznego:D

pozdrawiam

Bart

• #16 31 Lip 2007 10:48
    czaroslaww
    Poziom 26  

kolega sprzedaje to na allegro, prawda?
    skad w chojnicach jestes?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME