Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 21 Cze 2007 21:36
    Tomolej
    Poziom 13  

Witam,

Na początku wyjaśnię, że sytuacja ma miejsce w Anglii. Mój problem polega na tym, że próbuje wzmocnić sygnał w routrze bezprzedowym bo na chwilę obecną osiąga sygnał na około 50m a chciałbym, żeby doszło do okolo 100 moze 150m. Nie wiem jak się do tego zabrać. Drugi problem to fakt, że jest to sygnał który wysyła mój sąsiad i nie wiem jaki ma na chwilę obecną router tak, żebym mógł coś bliżej powiedzieć. Chodzi mi o podsunięcie pomysłu w jaki sposób to zrobić, jaki sprzęt do tego użyć (firma model itp.) tak żeby miało to "ręce i nogi". Czy jest może urządzenie, które przechwyci sygnał z tamtego routera wzmocni go tak, żebym miał u siebie

• #2 21 Cze 2007 22:32
    DooMinick
    Poziom 20  

Sa do kupienia repeatery, ktore przekazuja sygnal Wi-Fi dalej, mozna tez zamontowac anteny, pamietajac jednak o przestrzeganiu przepisow danego panstwa w kwestii mocy wypromieniowywanej.

• #3 23 Cze 2007 20:16
    Tomolej
    Poziom 13  

A czy możecie podać jakieś konkrente urządzenia, które by to zrobiły.

• #4 23 Cze 2007 21:01
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Każdy AP posiadający tryb repeater się nada.

• #5 24 Cze 2007 00:19
    ghambit
    Poziom 24  

Tylko po co pchać się w koszty? Ja jednak proponowałbym najpierw zmienić oprogramowanie (prawie każdy router czy ap ma dużo większą moc niż podaje producent, wgrywając odpowiedni bios można sporo zyskać - minusem jest fakt że może trochę bardziej się grzać). Domyślam się że w urządzeniu sąsiada jest standardowa antenka 2dBi? Można by kupić w miare tanio coś lepszego.
    http://www.allegro.pl/item204997194_mocna_antena_dookolna_tp_link_5_7dbi_2_4ghz_rp_sma.html << No wątpie żeby to miało 7dBi ale napewno będzie lepiej działać niż ta standardowa. Pozdrawiam

• #7 24 Cze 2007 20:13
    arokau2
    Poziom 1  

Im więcej przeszkód (ściany, stropy, inne) tym słabszy sygnał.

• #8 24 Cze 2007 20:38
    qryszard
    Poziom 20  

Nic nie piszesz na temat swojej anteny,A antena to podstawa.Jeżeli masz taki sygnał na tym małym "ogonku' lub antenie wewnętrznej ,to zastosowanie anteny zewnętrznej rozwiąże twój problem.

• #9 24 Cze 2007 20:42
    ghambit
    Poziom 24  

A czy ja pisałem o wgrywaniu biosa do komputera? Oczywiście chodziło mi o router/ap w anglii mieszkałem swojego czasu, i najbardziej rozchodzą się tam belkiny. Więc nie będzie problemu z "podrasowaniem" go. Skoro piszesz że kasa nie gra roli, kup nowego routera do niego jakąś osobną antene, sobie wymień karte i problem z głowy. Albo kup sobie takiego dlinka:

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&langId=-1&catalogId=10651&productId=706668

I problem z głowy.

• #10 26 Cze 2007 22:11
    Tomolej
    Poziom 13  

DZieki za sugestnie zobacze co sie da zrobic i napisze jak poszlo

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty