X

Jak wzmocnić sygnał w routerze bezprzowodym

Tomolej 21 Jun 2007 21:36
  • #1 21 Jun 2007 21:36
    Tomolej
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Na początku wyjaśnię, że sytuacja ma miejsce w Anglii. Mój problem polega na tym, że próbuje wzmocnić sygnał w routrze bezprzedowym bo na chwilę obecną osiąga sygnał na około 50m a chciałbym, żeby doszło do okolo 100 moze 150m. Nie wiem jak się do tego zabrać. Drugi problem to fakt, że jest to sygnał który wysyła mój sąsiad i nie wiem jaki ma na chwilę obecną router tak, żebym mógł coś bliżej powiedzieć. Chodzi mi o podsunięcie pomysłu w jaki sposób to zrobić, jaki sprzęt do tego użyć (firma model itp.) tak żeby miało to "ręce i nogi". Czy jest może urządzenie, które przechwyci sygnał z tamtego routera wzmocni go tak, żebym miał u siebie
  • #2 21 Jun 2007 22:32
    DooMinick
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Sa do kupienia repeatery, ktore przekazuja sygnal Wi-Fi dalej, mozna tez zamontowac anteny, pamietajac jednak o przestrzeganiu przepisow danego panstwa w kwestii mocy wypromieniowywanej.
  • #3 23 Jun 2007 20:16
    Tomolej
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    A czy możecie podać jakieś konkrente urządzenia, które by to zrobiły.
  • #4 23 Jun 2007 21:01
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Każdy AP posiadający tryb repeater się nada.
  • #5 24 Jun 2007 00:19
    ghambit
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Tylko po co pchać się w koszty? Ja jednak proponowałbym najpierw zmienić oprogramowanie (prawie każdy router czy ap ma dużo większą moc niż podaje producent, wgrywając odpowiedni bios można sporo zyskać - minusem jest fakt że może trochę bardziej się grzać). Domyślam się że w urządzeniu sąsiada jest standardowa antenka 2dBi? Można by kupić w miare tanio coś lepszego.
    http://www.allegro.pl/item204997194_mocna_antena_dookolna_tp_link_5_7dbi_2_4ghz_rp_sma.html << No wątpie żeby to miało 7dBi ale napewno będzie lepiej działać niż ta standardowa. Pozdrawiam
  • #6 24 Jun 2007 20:06
    Tomolej
    Level 13  
    Pieniadze nie odgrywają wiekszej roli. A co do biosa to sądze ze sie to nie uda bo jest bardzo sceptyczny zeby cos grzebac przy kompie. Ja znalazlem takie cos w necie co sądzicie na ten temat:

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/D_link/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/D_lin_AirPlus_Gk_Extender_DWL_G710/pelny,id,22374/
  • #7 24 Jun 2007 20:13
    arokau2
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Im więcej przeszkód (ściany, stropy, inne) tym słabszy sygnał.
  • #8 24 Jun 2007 20:38
    qryszard
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Nic nie piszesz na temat swojej anteny,A antena to podstawa.Jeżeli masz taki sygnał na tym małym "ogonku' lub antenie wewnętrznej ,to zastosowanie anteny zewnętrznej rozwiąże twój problem.
  • #9 24 Jun 2007 20:42
    ghambit
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    A czy ja pisałem o wgrywaniu biosa do komputera? Oczywiście chodziło mi o router/ap w anglii mieszkałem swojego czasu, i najbardziej rozchodzą się tam belkiny. Więc nie będzie problemu z "podrasowaniem" go. Skoro piszesz że kasa nie gra roli, kup nowego routera do niego jakąś osobną antene, sobie wymień karte i problem z głowy. Albo kup sobie takiego dlinka:
    http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&langId=-1&catalogId=10651&productId=706668

I problem z głowy.
  • #10 26 Jun 2007 22:11
    Tomolej
    Level 13  
    DZieki za sugestnie zobacze co sie da zrobic i napisze jak poszlo

Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products