Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

pralko-suszarka : czy jest efektywna?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> pralko-suszarka : czy jest efektywna?
Autor
Wiadomość
dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 26 Cze 2007 12:19   

pralko-suszarka : czy jest efektywna?

Witam

Czy opłaca się kupować pralko suszarkę. Wiem ile zużywa wody i energii ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to czy ubrania wyciągnięte z takiej pralko suszarki są kompletnie suche czy trzeba dosuszać?
I czy cena gra rolę jeżeli chodzi o jakość suszenia?
Mam jeszcze jedno pytanie czy pralko-suszarki są bardziej awaryjne od pralek?

Mam zamiar kupić Aristo AMD129

Jeżeli temat się powtórzył to sory, ale nie widziałam podobnego w wyszukiwarce
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 26 Cze 2007 12:19   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: warszawa

Post#2 26 Cze 2007 13:07   

Re: pralko-suszarka : czy jest efektywna?

Myślę, że kupowanie pralko suszarki jest bezsensem, gdyż możesz wysuszyc najczęściej tylko 2.5 kg ciuchów, i choc są modele na 4, a nawet 6kg(Samsung) to te ubrania są strasznie pogniecione. Lepiej, nawet jeśli trzeba dopłacic, kupic sobie oddzielnie pralkę i suszarkę, a jak mało miejsca, to jest opcja postawienia jednego na drugim(albo na balkonie ;) ). Co do suchości: gorzej pracują sensory wilgotności w pralkosuszarkach, a czasem ich w ogóle nie ma, tylko suszarka przy wybranym stopniu wilgotności suszy przez określoną ilośc czasu. Ja posiadam pralkę i suszarkę oddzielnie, i prawie nie prasuję(tylko pościel do magla). Są w niej sensory, które sprawdzają wilgotnośc i jak ustawię "suche do szafy +" to są takie. Pamiętaj, żeby rzeczy wyjmowac zaraz po wysuszeniu(albo przez ok. godzinę po, jak jest program ciągle rozrzucający ciuchy po zakończeniu programu) to nie trzeba prasowac, tylko roztrzepac i poskładac, ew. koszule na wieszak. Mam urządzenia f-my GE i jestem bardzo zadowolony!
P.S. Sorry za brak kreseczki nad "c".
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 26 Cze 2007 13:18   

wielkie dzięki.

To mam do ciebie jeszcze kilka pytań.
Czy suszarka samodzielna też potrzebuje wody?
Jak długo pracuje?
ile twoja zużywa prądu?
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 26 Cze 2007 14:42   

Nie, nie potrzebuje wody. Jeśli wybierzesz suszarkę wywiewową(ewakuacyjną) to musisz ją podłączyc specjalną rurą do wentylacji. Jeśli kondensacyjną, zyskasz wodę odparowaną z prania, którą albo zbierasz we wmontowany pojemnik(wygląda jak szufladka na proszek w pralce) albo w kilku modelach można odłączyc taki cieniutki wężyk i spuszczac wodę do kanalizacji. Można ją także wykorzystywac jako wodę destylowaną do żelazka, wcześniej przepuszczając przez filtr, np. taki papierowy do ekspresu przelewowego do kawy. Ja mam pralkę i suszarkę sprowadzaną dla mnie specjalnie z USA, a z racji tego, że u nich suszenie w suszarce jest na początku dziennym(jak moim znajomym się zepsuła, to chodzili do sąsiadów. Tam nie wiedzą, co to są klamerki.) te urządzenia są dużo ekonomiczniejsze i wydajniejsze:
-moja na programie"Easy Care More Dry"(coś w stylu "Bez Zagnieceń Dośc Suche") 8 kg prania suszy w 1,25h, zużywa 1,50 kW prądu.
-w Polsce nie są dostępne suszarki na 8 kg, chyba że przemysłowe, max. waga to 6 kg. Na programie "Suche do szafy"(w ogólnodostępnych w Polsce suszarkach nie ma zbyt dużego wyboru programów) będzie suszyc 2h i zużyje jakieś 3,5 kW.
Poszukaj pralki i suszarki firm zachodnich takich jak Kenmore, GE, Maytag lub typowo amerykański Whirlpool. To jest prezentacja pralki i suszarki "Cabrio" tamtejszego Whirlpoola, mojego poprzedniego sprzętu: Wejdź nawww.whirlpool.com , pod "LAUNDRY ROOM" będziesz miała napisane "washers", kliknij to. Z lewej strony będzie "Feature Videos" a pod tym "cabrio Fabric care system" Kliknij, a otworzy się prezentacja. Są tam 3 filmy opisujące pralkę, 1 o suszarce. Trzeba trochę poczekac na otwarcie się każdego z nich, ale warto.

Powiadom mnie, co wybrałaś, ok?
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 26 Cze 2007 14:53   

Właśnie przed chwilą oglądałam te suszarki i wg. danych technicznych elektrolux wypada najlepiej i jest kondensacyjna. A ty co myślisz o elektrolux-sie?
Bo mi spokojnie wystarczy 6 kg, no i w opisie pisze że suszy bez zagnieceń, a w większości suszarek pisze że łatwe prasowanie. A mi najbardziej spasowała ta opcja że nie trzeba prasować

A widziałeś gdzieś może małe suszarki ? bo wszystkie te co patrzyłam do tej pory są wysokości 85 cm, to może mi spaść z pralki, jak ta będzie wirować

Ten film fajny, tylko taki sprzęt jaki oni mieli to nie na moją kieszeń, ja chcę wydać góra 2000zł

Co oznacza cyfra 60 przy - funkcja bez zagnieceń . Tutaj jest link z tym http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/3/subcatid/12/prodid/42406
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 26 Cze 2007 15:41   

2000 zł suszarka sama?
Dośc dużo. Nie myślałem o nowym, tylko o używanym sprzęcie zachodnim. Jaką masz pralkę? Też kupujesz, czy zostawiasz starą? Powiedz, to pomogę Ci wybrac suszarkę.
Suszarka nie spadnie z pralki. Pralka musi byc doskonale wypoziomowana, a suszarki mają specjalne listwy, które się dokupuje i montuje. Pamiętaj, że suszarka musi by tej samej firmy co pralka, z wyjątkiem:
- Siemens i Bosch można razem komponowac w kolumnę, bo to ta sama firma
- AEG i Electrolux j.w.
- Polar i Whirlpool(ten polski) j.w.
Pamiętaj, że suszarkę można postawic tylko na pralce o gł. 60cm, chyba że na slimie 45 cm gł.(otwieranym z boku, NIE OD GÓRY) taką małą, np.:http://www.electrolux.pl/node39.asp?ProdId=24647 ale jest strasznie mała i strasznie prądożrąca, bo na 3,5 kg zyżywa 3 kW, a suszarka na 6 kg przy pełnym załadunku zużywa 3,5kW. Jest duża różnica.

Dodano po 7 [minuty]:

Funkcja"Bez Zagnieceń" w tej suszarce nie oznacza, że urządzenie suszy bez zagnieceń, tylko tak jak mówiłem, po zakończeniu programu suszarka obraca pranie, aby po zbyt długim postoju się nie pogniotło. 60 oznacza, że to obracanie będzie trwało 60 minut po zakończeniu programu właściwego suszenia. Przez ten czas musisz wyjąc pranie i zrobic z nim, co masz zrobic.
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 26 Cze 2007 16:00   

pralkę mam gorenje WA942 ma 82 cm wysokości, niestety nie mogę zmierzyć głębokości bo obecnie stoi w kuchni i jest przykryta blatem, ale powinna mieć 60 cm. Chciałabym jednak przenieść ją właśnie do łazienki bo w kuchni zajmuje za dużo miejsca. Nie chcę kupować nowej pralki. A suszarkę chciałabym nową, najlepiej w Polsce kupioną, to tak to mi jej podczas transportu nie obtłuką.
Ta mała co mi pokazywałeś będzie za mała, bo jak piorę to zawsze mam pełną pralkę a nie chciałabym suszyć na dwa razy.

Ale jak mówisz że Whirlpool będzie najlepszy, to skusiłabym się na tego AWZ8676.

Czy suszarka może stać koło grzejnika? Bo znalazło by się dla niej miejsce tak żeby nie stała na pralce, ale przy grzejniku.
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 26 Cze 2007 16:27   

NIE!!! Whirlpool, ale nie polski! ZACHODNI!!! W Polsce skoligował się z Polarem i robią gó**o a nie urządzenia. Przy pralkach i suszarkach Gorenje nie trzeba tej listwy, bo suszarka ma przyssawki. Sprawdź ten model, bo innej firmy nie możesz kupic, jak chcesz postawic jedno na drugim: D62225. A tu masz opinię:http://www.ceneo.pl/;0158195-10.htm#productOpinions Nie powinna stac blisko grzejnika, jak każde urządzenie AGD.
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 26 Cze 2007 16:53   

No dzięki za link, ciekawie wyglądało więc weszłam na stronkę gorenje.
I mam dylemat bo tą http://www.gorenje.pl/15042?aid=6321 mogę kupić za 1500zł
A tą http://www.gorenje.pl/15042?aid=6323 za 1900zł

I zastanawiam się czy opłaca się kupować tą droższą?

I jest też problem z pralką bo udało mi się zmierzyć głębokość i ma54 cm a suszarki mają 60 z tym że liczyłam długość tego blatu zintegrowanego z pralką, a nie wiem czy on nie pęknie pod ciężarem suszarki. Nie wiem czy mnie rozumiesz, ten górny blat pralki jest dłuższy niż pralka.
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 26 Cze 2007 17:18   

A jaką ma pojemnośc pralka? Jak 5kg i wyżej to stawiaj śmiało.
Warto kupic tą droższą, bo ma programy suszenia. Ta tańsza posiada tylko suszenie czasowe. Mianem "programy" określam możliwośc wyboru wilgotności:"suche", "suche do szafy","suche do prasowania(te ciuchy co się bardzo gniotą pomimo suszenia w suszarce)itd. Bezsensem jest kupowac suszarkę czasową, bo albo niedosuszysz, albo przesuszysz, albo co 10 minut biegasz do łazienki i sprawdzasz każdą rzecz, czy już sucha(bo prędzej się wysuszą koszule niż jeansy, więc jak sprawdzisz tylko koszulę to jeansy wciąż wilgotne), więc tylko włączasz i czekasz na sygnał, że koniec. Dobrą rzeczą jest suszarka z opóźnionym startem, bo pierzesz, wrzucasz rzeczy do suszarki, ustawiasz, żeby było gotowe na siódmą rano i tuż po suszeniu możesz wyjąc(jak jest u mnie). Jeżeli natomiast takiej opcji nie ma, to musisz tak rozplanowac suszenie, żebyś była w domu jak się skończy, bo na wyjęcie masz 60 minut. Kiedyś nastawiłem suszarkę na noc z 4 koszulami i zapomniałem włączyc opóźnienia. Rano niestety musiałem iśc do sąsiada, bo ma takie śmieszne urządzenie Siemensa(zajmuje mu 1/4 pralni) do prasowania koszul(jakby manekin), bo moje żelazko nie dało rady. Mam zamiar je sobie kupic. W Polsce jednak jest dużo droższe, chyba 4500 zł, u nas 1200$. Powiedz, co wybrałaś.
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 26 Cze 2007 17:29   

Posłucham Ciebie i raczej wybiorę tą droższą. Ale jak będę już pewna na 100% to jeszcze Ci odpowiem.

W każdym bądź razie Serdecznie Ci dziękuję za pomoc, bez tych informacji podjęłabym złą decyzję, a teraz przynajmniej jestem zorientowana w temacie. Wielkie dzięki.

Słyszałam o tym manekinie, też o tym myślałam , ale nie wiedziałam czy już jest dostępny w Polsce i ile kosztuje, zaczekam aż będą tańsze:)
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#12 Post autora tematu 01 Lip 2007 16:23   

zamówiłam D62225, i teraz czekam aż dojdzie przesyłka. Jak przetestuję, to napiszę jak się sprawdza
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#13 06 Lip 2007 00:04   

Doszło? Podoba się?
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 07 Lip 2007 11:45   

jeszcze nie doszła, będzie prawdopodobnie koło czwartku, może w środę
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#15 Post autora tematu 17 Lip 2007 18:33   

Suszarka jeszcze nie doszła, dzwoniłam do tej firmy wysyłkowej ale do nich jeszcze nie dotarła. I czekam.
Ale mam pytanie bo nie wiem czy ją podłączać do odpływu, czy nie. Po jakim czasie napełnia się ten zbiornik, w który jest suszarka wyposażona?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lip 2007 18:33   

Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#16 17 Lip 2007 18:39   

Powinno się go opróżniać co każdy cykl, a jest to trochę kłopotliwe. Z tyłu jest wężyk który można odczepić i podłączyć od razu do odpływu, co jest dużo wygodniejsze. Co cykl musisz czyścić filtr pyłków, ale ogranicza się to do przejechania po nim wilgotną ręką.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lip 2007 18:39   

Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#17 Post autora tematu 18 Lip 2007 10:45   

ok, dzięki
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#18 Post autora tematu 06 Sie 2007 17:01   

suszarka jest świetna.
Większość odzieży faktycznie nie muszę prasować. A pościel po wysuszeniu jest miła w dotyku a nie taka sztywna i pognieciona jak do tej pory. Jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu.
Zazwyczaj włączam tryb suszenia wytrzymałych materiałów bo na tych trybach dla delikatnych tkanin nie suszy tak dokładnie. Przy czym jak włączam ten tryb całkowitego wysuszenia to włączam również taką opcję niższej temperatury ale dłuższego suszenia.
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#19 07 Sie 2007 14:42   

No to się bardzo cieszę, że Ci pomogłem(mam nadzieję) i że podoba się.
Powrót do góry

dorota2
Poziom 7
Poziom 7

Post#20 Post autora tematu 07 Sie 2007 19:22   

Pewnie że jestem zadowolona.
I jeszcze raz wielkie dzięki
Powrót do góry

MIBIA
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: GORZOW

Post#21 14 Sie 2007 11:14   

WITAM,

JA TAKZE POTRZEBUJE POMOCY PRZY WYBORZE SUSZARKI, MAM PRALKE FIRMY WHIRLPOOL, MAM MALO MIEJSCA W LAZIENCE DLATEGO BEDE MUSIALA POSTAWIC SUSZARKE NA PRALCE, DLA MNIE NAJWAZNIEJSZE JEST ABY NIE PRASOWAC, JAKA MI POLECICIE SUSZARKE, BO TOTALNIE NIE WIEM JAKA WYBRAC I CO JEST WAZNE PRZY WYBORZE, PROSZE O POMOC, DZIEKUJE
Powrót do góry

Alski1
Poziom 17
Poziom 17

Post#22 21 Sie 2007 11:57   

A może suszarka Electrolux Iron Aid EDI 95160W? Zawiera funkcję parowania pod ciśnieniem co daje efekty bardzo przybliżone do prasowania.
Powrót do góry

necka
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#23 25 Mar 2008 12:15   

Witam,
proszę o radę - jestem przed zakupem pralki - jednak znajoma bardzo mnie zacheca do zakupu pralko-suszarki. Przyznam się bez bicia :) że nie mam wiedzy na temat pralko-suszarek i dlatego proszę o rade...
Nie ukrywam, że skłaniam się w kierunku zakupu pralko-suszarki gdyż za moment ma mi się powiększyć rodzinka więc pewnie troszkę ułatwi mi to życie.
Jedyny mój problem - to mała łazienka (więc nie mogę kupić 2 oddzielnych urządzeń. Proszę o radę co wybrać...Myślę o kwocie do 2500 zł ale zależy mi na dobrym, sprawdzonym modelu
Powrót do góry

evqa
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#24 28 Lip 2008 22:22   

nie znalazłam tematu jaką kupić suszarkę kondensacyjną. wybrałam gorenje, czy ktoś posiada suszarkę tej firmy? czy też ktoś może polecić jakąs suszarkę kondensacyjną?
Powrót do góry

evqa
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#25 20 Sie 2008 09:25   

po przeszukaniu tego forum i radach innych kupiłam suszarkę kondensacyjną gorenje D63225. Nie mam porównania z innymi suszarkami więc nie wiem czy mogłoby być lepiej. Jestem zadowolona z tej suszarki, ma wiele programów, ładnie suszy (polecam program suche do szafy), nie gniecie ubrań. Jedyną wadą jest głośność, zwłaszcza na początku suszenia, bo te mokre rzeczy "stukają". Ja suszarkę mam w kuchi i jak jestem w pokoju, to nie przeszkadza. Jest nowszy model tej suszarki, bardziej energooszczędny. Ponieważ kupiłam tę suszarkę w promocji (1250zł), to uważam, że jak na tę cenę świetnie się sprawdza i polecam.
Powrót do góry

darajavahus
Poziom 9
Poziom 9

Post#26 11 Wrz 2008 14:03   

Moim zdaniem bez sesnu kupować pralko suszarkę, która pierze np. 6 kg a suszy już tylko 2 kg... całkowity non sens..musisz wyjąć część prania, aby wysuszyć... Candy ma pralko-suszarkę 5kg prania i 5 kg suszenia :http://www.candy.pl/produkty/26655 i przyzwoitą cenę. Z drugiej strony produkty 2 w 1 są zawsze gorsze niż zakup osobno pralki i suszarki ..ustawionej np. w kolumnie - jedna na drugiej.
Powrót do góry

azatunia
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin

Post#27 22 Mar 2009 23:45   

Ja mam słabą wentylacje w łazience i nie robiłam już suszarki nad wanna, bo to nie ma sensu, ubrania będą sie tam tylko "wędzić" dlatego chyba trzeba będzie zainwestować w pralko-suszarkę bo na oddzielne sprzęty nie mam miejsca. Pooglądałam te, które proponujecie i nad tą się zastanawiam, bo ma pozytywne komentarze: http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/232570_komentarze/
Powrót do góry

Jan_Werbinski
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Żary

Post#28 23 Mar 2009 23:27   

Nie ma sensu. Większość użytkowników pralkosuszarek nie używa suszenia. Wszyscy użytkownicy suszarek używają ich. Zastanów się czy chcesz kupić złudzenia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2009 23:27   

Powrót do góry

darajavahus
Poziom 9
Poziom 9

Post#29 24 Mar 2009 11:02   

Jan_Werbinski napisał:
Nie ma sensu. Większość użytkowników pralkosuszarek nie używa suszenia. Wszyscy użytkownicy suszarek używają ich. Zastanów się czy chcesz kupić złudzenia?

Większość użytkowników posiada modele 5 kg prania i 2,5 kg suszenia, co sprawia, że można w takich suszarkach prać ubranka dla lalek. Kupując pralko-suszarkę dla dorosłych np. 8 kg prania i 5 kg suszenia, okazuje się, że takie urządzenie nie ma sobie równych - szczególnie jeżeli brak miejsca na ustawienie zestawu kolumnowego pralka, a na niej suszarka.
Powrót do góry

Jan_Werbinski
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Żary

Post#30 24 Mar 2009 22:44   

Jeden cykl suszenia pełnego wsadu 2,5 kg pralkosuszarki zużywa więcej prądu niż suszarka oraz dodatkowo około 200 litrów wody.

Jeden cykl suszarki suszy 5-8 kg bielizny i zużywa podobną ilość prądu, co pralkosuszarka.

Suszarka nie zużywa wody tylko prąd.

Wysuszenie 8 kg w pralkosuszarce (trzy cykle po 2 godziny = 6 godzin): 10 kWh + 3x200 litrów wody do chłodzenia (10x0,50+0,6x7= 9,20 zł)*

Wysuszenie 8 kg w suszarce w 2 godziny: 5 kWh - 2,50 zł. *

Cztery razy taniej i trzy razy szybciej.

Pralkosuszarki mają problem z przesuszaniem i okropnym gnieceniem ciuchów. Suszą za bardzo co skutkuje trudnymi do wyprasowania zagnieceniami.

Suszarki mają czujniki wilgoci i susza tak, że spodnie i większość koszul nie wymagają prasowania. Można ustawić czy ma być lekko wilgotne do odprasowania, czy mocno do szafy.

* 1kWh 0,50 zł, Taryfa G11
1000 litrów 7 zł wraz ze ściekami
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> pralko-suszarka : czy jest efektywna?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny