Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitoring: Rejestrator czy komp + karta?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> Monitoring: Rejestrator czy komp + karta?
Autor
Wiadomość
-Baranek-
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 04 Lip 2007 06:37   

Monitoring: Rejestrator czy komp + karta?

Witam kolegów
Jako iż nie mam w dziedzinie monitoringu a raczej rejestracji pojęcia chciałbym zaciągnąć Waszej opinii na ten właśnie temat.

Czy lepiej zakupić rejestrator np. AVC760 na allegro po około 750 zł czy lepiej kompa + do tego kartę DVR

Cenowo będzie wyglądać to podobnie ale chodzi mi o bezproblemową eksploatację i obsługę.

Cały system ma być mały max 3 kamerki

Sam rejestrator ma być schowany w czeluściach mieszkania i raczej nie ma tam być zbyt często zaglądanie.
Przegląd nagrań ma się odbywać poprzez LAN i kompa użytkowego dodatkowo chciałbym mieć możliwość przeglądania on line bieżącego stanu na komórce.
Oczywiście rejestrator ma pracować 24h/356 dni tak samo jak i router.

Wszelkie sugestie i wasze doświadczenia będą pomocne
Powrót do góry

al777
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#2 04 Lip 2007 07:18   

Re: Monitoring: Rejestrator czy komp + karta?

Z moich obserwacji i doświadczeń z tego typu sprzętem, w sytuacji gdy nagrywać będziemy z 4 kamer :
- za rejestratorem : taniej, mniejszy pobór mocy, mniej się grzeje, rzadko się zawiesza (w porównaniu do kompa), nie straszne mu wirusy, zajmie mniej miejsca, przy awariach zasilania raczej przeżyje bez konieczności grzebania w ustawieniach
- za komputerem : większe możliwości, zwykle większa kompresja obrazu (więcej zapisu na takim samym dysku), możliwość praktycznie dowolnego konfigurowania zapisu (ilość klatek/sek, detekcja ruchu działa lepiej niż w rejestratorach), ogólnie trochę wygodniejsza obsługa i robienie kopii fragmentów "od ręki" (jeśli zainstalujemy jakąś wypalarkę - nie wszystkie rejestratory to mają), przy karcie na 4 kamery można na kompie jeszcze coś w międzyczasie robić .
Ogólnie sporo zależy od tego co chcemy uzyskać i z jaką kartą komputerową porównujemy (wszystkie te rzeczy o których wspominałem przy komputerze dotyczą znanych mi kart NOVUS, HICAP i GeoVision, przy innych może być nawet gorzej niż z rejesrtatora :D ).
Mam nadzieję że trochę pomogłem.
Powrót do góry

szwagros
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#3 04 Lip 2007 07:21   

Jeżeli masz kupować nowego kompa, to zdecydowanie taniej wychodzi rejestrator. Niedawno instalowałem taką instalację, wlaśnie na 3 kamery + rejestrator. Nie pamiętam jego modelu, ale ma naprawde dużo funkcji, np nagrywanie o określonych godzinach, detekcja ruchu itp. Podgląd jest możliwy zarówno przez sieć LAN, jak i WAN przez przeglądarkę internetową. No i oczywiście jest możliwość zainstalowania dodatkowego dysku twardego.
Podsumowując - jeśli masz kupować sprzęt od podstaw, kup rejestrator. Jeśli masz kompa, którego możesz wykorzystać do monitoringu, zastanów się nad zakupem karty. Pamiętaj tylko, że komp do monitoringu to powinien być trochę lepszy sprzęt, wymagania minimalne znajdziesz na stronie producenta karty.
Pozdrawiam
Powrót do góry

s6spn6
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#4 04 Lip 2007 07:35   

szwagros napisał:
Jeżeli masz kupować nowego kompa, to zdecydowanie taniej wychodzi rejestrator. Niedawno instalowałem taką instalację, wlaśnie na 3 kamery + rejestrator. Nie pamiętam jego modelu, ale ma naprawde dużo funkcji, np nagrywanie o określonych godzinach, detekcja ruchu itp. Podgląd jest możliwy zarówno przez sieć LAN, jak i WAN przez przeglądarkę internetową. No i oczywiście jest możliwość zainstalowania dodatkowego dysku twardego.
Podsumowując - jeśli masz kupować sprzęt od podstaw, kup rejestrator. Jeśli masz kompa, którego możesz wykorzystać do monitoringu, zastanów się nad zakupem karty. Pamiętaj tylko, że komp do monitoringu to powinien być trochę lepszy sprzęt, wymagania minimalne znajdziesz na stronie producenta karty.
Pozdrawiam

jeśli instalacja juz jest większa powiedzmy 8-16 to polecał bym komputer

Dlaczego ?
proste do komputera można podpiąć większa ilość dysków co za tym idzie więcej miejsca do nagrywania
Jeśli cos sie popsuje wymieniamy popsuta cześć a nie cały rejestrator wiec części zamienne są dostępne od reki w każdym sklepie komputerowym inaczej jest w przypadku rejestratora
podgląd przez net to chyba standard
no i nie musze przypominać ze komputer ten może tez robić jako serwer do aplikacji firmowej lub serwer wymiany plików
do tego na komputerze można dodatkowo zainstalować firewalla co podnosi bezpieczeństwo przed niepowołanym dostępem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2007 07:35   

Powrót do góry

-Baranek-
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 04 Lip 2007 09:38   

Dzięki serdecznie za odpowiedzi

kompa myślałem kupic z demobilu oczywiście ta by był optymalny dla wymagań stawianych przez kartę tylko dysk chciałem kupić nowy bo będzie to newralgiczna część
kompa w zasadzie bez monitora itp tylko płyta karta i lan będzie on i tak schowany a obsługa przez pulpit zdalny więc w zasadzie nawet grafika nie potrzebna do tego typu kompa lub byle jaka
na dysku wingroza i obsługa karty na serwer na tym kompie chyba sie nie zdecyduje.

Zasilanie będzie buforowe z AQ samochodowego bo będzie wykorzystywane jeszce do instalacji alarmowej

nie przewiduje instalacji więcej niż 4 kamerty ma to byc dla moich celów więc najwyzej będe zły sam na siebie ;)

narazie po podpowiedziach chyba skłaniam się w strone rejestratora ale czekam na dalsze argumenty
Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bialystok

Post#6 04 Lip 2007 17:42   

Baranek, pulpit zdalny?? Hmmm to proponuje D79094 - 4 kamery, 25kl/s PAL(720x572) czyli nie obciety PAL, MPEG4, mozliwosc instalacji 2hdd 2x750GB, USB 2.0
http://www.gv.com.pl/?location=produkt_pokaz.php&id=218&content=yes&description=DynaColor%20OEM%20D%2079094

+ maly panel sterujacy wynosny - D7323 (po RS485 - czyli 1000m)
http://www.gv.com.pl/?location=produkt_pokaz.php&id=47&content=yes&description=D7323B

Cena rejestratora 1600zł Netto + klawa za 700zł Netto.

Taniej niz komp, do tego porzadny LAN (przez przegladarke IE, poglad live, playback, pelna konfiguracja rejestratora), oczywiscie oprogramowanie CMS!.

To jest rozwiazanie najlepsze, bo masz pulpit z prawdziwego zdarzenia, a do komputera i karty bardzo trudno jest cos podciagnac na dalsza ogleglosc...

Komputer to dobre rozwiazanie ale dla systemow rozbudowanych i praktycznie bezobslugowych, czyli nagrywa sie, a ty tylko patrzysz na zdarzenia lub logi. Jezeli chcesz sam sterowac kamerami itp no to rejestrator dobry.

Ahh zapomnialem ze oczywiscie klawiatury kupowac nie musisz, mozesz podglad zrobic sobie przez LAN! Oprogramowanie CMS nagrywa obraz, a co najwazniejsze rejestruje logi alertow z rejestratora!

CMS - centralna stacja monitoringu - mozesz na jednym monitorze (max 64 kamery na ekranie) podgladac kamery z wielu rejestratorow, otrzymywac informacje o zdarzeniach, nagrywac kamery, sterowac przez LAN PTZ!, konfigurowac rejestratory, eksportowac.... itp
Powrót do góry

-Baranek-
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 08 Lip 2007 20:34   

ładne cacka ale chcę przeznaczyć na rejestrator bądź komp z kartą ok 1000 zł
system ma być prosty i podstawowy jak pisałem 2-3 kamer
zależy mi na podglądzie on line przez www i komórke
Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 09 Lip 2007 22:28   

1000 zl? komp z karta to odpada.... no chyba ze komputer jakis z demobilu... + karta za 50zł z allegro, no ale wtedy nie licz na stablinosc dzialania.

1000 zł no to avc 760 plus hddk 200gb.... podglad przez www jest, niestety przez komorke nie bedzie podgladu... do tego avc760 nie ma wentylatora nawet, dlatego czesto sie zdarzaja awari samego rejestratora.

Jezeli bardzo chcesz podglad www i podglad na komorce no to karte GV-250 na 2 kanaly ~~ćos kolo 400zł. Nowa wersja oprogramowania 8.12 oferuje podglad w komorce nawet wielu kamer (tutaj potrzeba g3), ale tez podglad pojedynczych kamer. Ale tutaj jest problem bo trzeba zlozyc dobrego kompa ktory bedzie chodzil 24h. za 600zł to jest praktycznie niemozliwe.

Proponuje dolozyc jeszcze 600zł i rejestratora lepszego kupic lub zlozyc lepszego kompa do karty GeoVision.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lip 2007 22:28   

Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 10 Lip 2007 14:10   

no coz...
ja pozostawie kwestie kart do 300zł daleko w tyle - sa tragiczne!

jezeli cena gra tak istotna role, a mimo to chce Pan niezawodny sprzet... najlepszym rozwiazaniem bedzie tak jak kolega wspomina karta GV.

karta na 2 kamery: http://geovision.sklep.pl/product_info.php/cPath/2/products_id/3

karta na 4 kamery: http://geovision.sklep.pl/product_info.php/cPath/2/products_id/4

ceny moze i nie sa male... ale wydaje mi sie ze tak skromna ulotka powinna zostawic wszelkie kwestie daleko w tyle:
http://gv.com.pl/content/product_catalogue/geovision_v81_dm_pl_compressed.pdf

ponadto moze Pan sie wgłębić w instrukcje aby sprawdzic co karta potrafi:
http://gv.com.pl/content/manuals/manual_geovision_multicam_v80_pl_pdf_chapters_1-13.rar

certyfikat: http://gv.com.pl/content/certificate/gv-250_ce.pdf

sam osobiscie mialem taka karte i wiem jak dziala - nie znajdzie Pan lepszego producenta kart wizyjnych!

Dodano po 17 [minuty]:

Cytat:
za rejestratorem : taniej, mniejszy pobór mocy, mniej się grzeje, rzadko się zawiesza (w porównaniu do kompa), nie straszne mu wirusy, zajmie mniej miejsca, przy awariach zasilania raczej przeżyje bez konieczności grzebania w ustawieniach

nie zgadzam sie z ta wypowiedzia...
faktycznie moze i jest mniejszy pobor pradu, ale jesli chodzi o awarie zasilania rejestratory padaja o wiele bardziej niz komputery

mozliwosci sieciowe:
- rejestrator - cienizna
- komputer + GV - wypas

jesli chodzi o kwestie wirusow i etc... no coz... ktos kto pisze posta ze do kompa dostaje sie wirus zyje chyba bez wyobrazni... czemu?
przyklad:
Pan Kowalski decyduje sie na zakup systemu monitoringu. System monitoringu pełni role nadzowu wideo lub audio. Kupuje rejestrator ktory nagrywa. Jesli kupi komputer to ma pełnic identyczna role.

Jak "kazdemu" wiadomo wirusy do komputera nie przylatuja razem z bocianami. Wiec zagrozenie wirusem to tylko i wylacznie z braku kompetencji uzytkownika i ta cecha nie wolno, a nawet nie mozna porownywac rejestratora i komputera.
Powrót do góry

al777
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#10 11 Lip 2007 06:57   

Cytat:
Jak "kazdemu" wiadomo wirusy do komputera nie przylatuja razem z bocianami

Proszę zwrócić uwagę, że komputer ma mieć połączenie z internetem - najczęściej jest to połączenie bezpośrednie (bez routera z NAT) a programy typu firewall czy nawet obowiązkowy ostatnio antywirus są instalowane rzadko, a czym to skutkuje chyba wszyscy wiedzą - więc nie uważam żebym się pomylił stawiając taką ocenę.

Co do awaryjności - proszę spróbować kilkakrotnie wyłączyć po prostu zasilanie komputerowi który akutat nagrywa obraz z karty wizyjnej (mam na myśli "średnio obciążający" przypadek, czyli 8 kamer, 50kl/s) i tą samą operację z rejestratorem. W komputerze najpewniej padnie system, co oznacza naprawę lub przeinstalowanie (wymaga pewnych umiejętności od wykonującego i oczywiście czasu). W rejestratorze najwyżej po włączeniu uzyskamy komunikat "Błąd twardego dysku. Czy chcesz sformatować ?" . A po wybraniu TAK wszystko wraca do normy.

Żeby nie rozpoczynać niepotrzebnej i zupełnie bezwartościowej sprzeczki napiszę tylko, że to są MOJE obserwacje dotyczące kilkunastu komputerów i podobnej liczby rejestratorów, pracujących w otoczeniu niewykwalifikowanych i czasem dość niedbałych osób. Pana doświadczenia mogą być oczywiście zupełnie inne, co bynajmniej nie znaczy, że któryś z nas się myli.
Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#11 11 Lip 2007 09:54   

Cytat:
Proszę zwrócić uwagę, że komputer ma mieć połączenie z internetem - najczęściej jest to połączenie bezpośrednie (bez routera z NAT) a programy typu firewall czy nawet obowiązkowy ostatnio antywirus są instalowane rzadko, a czym to skutkuje chyba wszyscy wiedzą - więc nie uważam żebym się pomylił stawiając taką ocenę.

Powtorze sie ostatni raz. Decydujac sie na system monitoringu opierajacy sie na rejestratorze uzytkownik pozbawiony jest internetu i etc... Skoro wybiera komputer ktory ma pelnic taka sama role czemu wiec do systemu ma sie dostac wirus? Sam od siebie? Wirus dostaje sie tylko i wylacznie przez brak kompetencji/znajomosci zagadnien komputerowych. Wirus nie przylatuje sam z nieba!!!

Cytat:
Co do awaryjności - proszę spróbować kilkakrotnie wyłączyć po prostu zasilanie komputerowi który akutat nagrywa obraz z karty wizyjnej (mam na myśli "średnio obciążający" przypadek, czyli 8 kamer, 50kl/s) i tą samą operację z rejestratorem. W komputerze najpewniej padnie system, co oznacza naprawę lub przeinstalowanie (wymaga pewnych umiejętności od wykonującego i oczywiście czasu). W rejestratorze najwyżej po włączeniu uzyskamy komunikat "Błąd twardego dysku. Czy chcesz sformatować ?" . A po wybraniu TAK wszystko wraca do normy.

O czym my tu mowimy? O komputerze z reala z systemem Windows 95 czy 98? Komputer z systemem Windows XP ktorego dotyka wielokrotnie awaria komputera musi i bedzie pracowac stabilnie. Kwestia poprawnego skonfigurowania oprogramowania i dobory odpowiedniego, kompatybilnego sprzetu. Wystarcyz zrezygnowac z zasilaczy kupionych na bazarze (zainwestowac conajmniej w zasilacz MODECOM), plyte glowna oparta na chipsetach INTEL (moze byc nawet plyta intel z zintegrowana grafika, muzyka i lanem). Wszystko bedzie dzialac idealne! Skad wiem? I to niestety nie sa tylko moje obserwacje, lecz znajomych takze.

Duzo razy mialem okazje zaznajomienia sie z gotowymi zestawami od firmy GV Polska ( http://www.gv.com.pl/images/advertising/promocja_2007_05_23_gv-dvr/index.html ) ktore zostaly przygotowane w taki sposob, aby dostarczyly jak najlepsza jakosc swojego dzialania - wszystko przez to ze nie inwestowalo sie w komputery z allegro!

Ponadto ciekawa funkcja kart wizyjnych GeoVision, a wlasciwie oprogramawnia jest skuteczna blokada pulpitu.

Temat uwazam za zamkniety.
Powrót do góry

marcelon
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Gubin

Post#12 11 Lip 2007 12:53   

nie bardzo rozumiem dlaczego temat uważasz za zamknięty , z wypowiedzi Twojej i kolegi jpl (oraz miejscowości Nowy Sącz) wnioskuję , że obaj jesteście pracownikami GV Polska , więc tu ostre parcie na systemy GV , jak napisał autor postu interesuje go sprzęt w granicach około 1000zł , niestety na podzespołach GV wyjdzie to wiele drożej
co do kart dvr poniżej 300zł - mam ich na obiektach około 20 sztuk i przy braku ingerencji pracownika czy to ochrony czy dozoru w kompa (własne gierki , internet itp) zaglądam tam tylko po to aby odkurzyć komputer (i sprawdzic logi programu monitorującego działania ww panów) , sprzet działa stabilnie i spełnia wymogi kontrahentów
co do polecenia czy komp czy rejestrator bardziej skłaniałbym się w stronę rejestratora - włączasz i zapominasz , chociaz zdażyło mi się stworzyć system CCTV (na żądanie klienta , bo takiego kompa miał) na cztery kamery na karcie DVR 204 na kompie którego bym o to nie podejrzewał - płyta na chipie SIS procek jakies marne AMD 650 i 128Mb ramu - działa stabilnie i bez dojazdów do klienta , że mu system nie działa
Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 11 Lip 2007 16:52   

heh :)
ja nie jestem pracownikiem GV ;p
jelsi chodzi o ostre parcie...
na poczatku mialem stycznosc z kartami tanimi...
pozniej troszke drozszymi i wkoncu najdrozszymi
niestety GV bije je wszystkie na glowe
moglbym przeciez powiedziec - po co Ci Marcedes skoro "Maluch" tez ma 4 kola
Zauwazmy jeszcze jedno ... karta monitoringu ponizej 300zł to zawsze "made in china". Jesli rejestrator jest lepszy ... uyhm to chyba nie rejestrator ponizej 2000zł?

Kazdy jest przekonany swojego sprzetu... jeden bedzie sobie d*%$ papierem sciernym podcieral, drugi velvet'em...

Uwazaj topic za zamkniety poniewaz powstaje rozmowa jak pomiedzy uzytkownikami Windows<>Linux
Powrót do góry

Jectiv
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lublin

Post#14 11 Lip 2007 22:13   

xfield

To nie twój post, więc go nie zamykaj - autor być może sobie tego nie życzy.

Dlaczego w systemie opierającym się o rejestrator użytkownik pozbawiony jest internetu i etc...?

-Baranek-

Kilka uwag za i przeciw:

Pobór mocy:
rejestrator - mały
komputer - duży

Prostota eksploatacji:
rejestrator - instalujesz zapominasz
komputer - wymaga częstszej kontroli poprawności działania + zabiegi konserwacji typu defragmentacja dysków itd...

Prostota obsługi aplikacji służącej do CCTV:
rejestrator, komputer - porównywalna, zależna od oprogramowania

Zasilanie awaryjne 12V:
rejestrator - są modele przystosowane do zasilania 12V, ewentualnie mała przetwornica
komputer- tylko przetwornica i wielkie akumulatory

Wielkość przestrzeni dyskowej:
rejestrator - maksymalna wielkość jest określona przez model urządzenia
komputer - nieograniczona pod warunkiem że, po zapełnieniu dysku oprogramowanie karty DVR obsługuje możliwość automatycznego przeniesienia zapisu na następny

Funkcjonalność:
rejestrator - trzeba znaleźć model, który posiada potrzebne nam funkcje
komputer - trzeba znaleźć model karty DVR posiadającej oprogramowanie, które pozwala na zaimplementowanie potrzebnych nam funkcji

Możliwość zdalnej obsługi przez LAN:
rejestrator - jest
komputer - jest

Kilka uwag natury ogólnej:

-Baranek- zakładasz ograniczenia ekonomiczne.
W związku z powyższym należy zastanawiać się nad systemem tanim w zakupie ale również tanim w eksploatacji.
Zastosowanie komputera daje nam w pewnych przypadkach większe możliwości funkcjonalne okupione wyższymi stałymi kosztami.
W praktyce, po pierwszych kilku tygodniach okazuje się że, używamy tylko kilku faktycznie potrzebnych nam funcji, oraz jaka częstotliwość odświerzania i jaki długi czas archiwizacji jest nam naprawdę potrzebny.
Wypada zastanowić się, czy lepiej znaleźć dedykowane urządzenie z potrzebnymi funkcjami, czy mieć mnóstwo możliwości, o których co miesiąc przypomina rachunek z elektrowni.
Szczególnie że chcesz to dla siebie.

pozdrowienia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2007 22:13   

Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 12 Lip 2007 14:26   

http://www.avtech.com.pl/

maja bardzo tania propozycje...

Cytat:
Prostota eksploatacji:
rejestrator - instalujesz zapominasz
komputer - wymaga częstszej kontroli poprawności działania + zabiegi konserwacji typu defragmentacja dysków itd...

w komputerach nie trzeba takze sprawdzac poprawnosci dzialania... dobrze postawiony system sie nie zawiesi
ponadto defragmentacja jest calkowicie niepotrzebne ze wzgledu iz zapis jest realizowany w sposob ciagly... (od 1 sektorow dysku do konca i tak w kolko...)

Cytat:
Prostota obsługi aplikacji służącej do CCTV:
rejestrator, komputer - porównywalna, zależna od oprogramowania

aplikacja komputera zazwyczaj trudniejsza w obsludze ze wzgledu na wieksze mozliwosci systemu

Cytat:
Wielkość przestrzeni dyskowej:
rejestrator - maksymalna wielkość jest określona przez model urządzenia
komputer - nieograniczona pod warunkiem że, po zapełnieniu dysku oprogramowanie karty DVR obsługuje możliwość automatycznego przeniesienia zapisu na następny

to juz kilka lat temu stalo sie standardem dla oprogramowania komputerowego

Cytat:
Funkcjonalność:
rejestrator - trzeba znaleźć model, który posiada potrzebne nam funkcje
komputer - trzeba znaleźć model karty DVR posiadającej oprogramowanie, które pozwala na zaimplementowanie potrzebnych nam funkcji

generalnie dobre karty komputerowe maja maja wiecej funkcji i mozliwosci jak rejestratory
Powrót do góry

-Baranek-
Poziom 11
Poziom 11

Post#16 Post autora tematu 14 Lip 2007 00:01   

Dziękuje za gorącą dyskusję

Cenę 1000 zł dałem na początek bo wydawało mi się że jakiś komp i karta i wystarczy
Jednak widzę że nie bardzo
Przejrzałem ulotki kart i widzę że komp musi dobrze ciągnąć
Na allegro komp z winem z demobilu ale 2GHz około 500-600 zł do tego oczywiście dysk nówka bo w używane nie wierze
Karta chyba jednak lepszą by był trzeba kupić niż potem żałować czyli liczę około 600 zł
Czyli z 1000 zł zrobi się ok. 1600 a jak znam życie dojdzie do 2000 no i plus kamery oczywiście

Są darmowe programiki ze można przeglądać na jednym kompie przez LAN co się dzieje na drugim coś na zasadzie 2 komy oddalone od siebie i jeden monitor

Rachunkami z energetyki się nie przejmuje i tak płace duże więc troszkę większe nie obciążą mnie aż tak bardzo ;)
Zasilanie i tak chce zrobić buforowe z akumulatora samochodowego (przetwornica i ładowarka w jednym) bo oprócz monitoringu alarm jeszcze na tym ma wisieć a (na razie wisi na żelowym akumulatorku który do tego nadaje się idealnie po zaniku prądu) no i jakiś router oczywiście
Z orientacyjnych obliczeń by coś padło prądu musiało by nie być koło 4 dni przy AQ 45Ah

Jectiv
Cytat:
W praktyce, po pierwszych kilku tygodniach okazuje się że, używamy tylko kilku faktycznie potrzebnych nam funcji, oraz jaka częstotliwość odświerzania i jaki długi czas archiwizacji jest nam naprawdę potrzebny

to stwierdzenie daje jednak do myślenia i na pewno jest prawdziwe

Inna kwestia czy rejestrator skoro ma podgląd przez internet również można podglądać przez VAP?
Chodzi mi o podgląd OnLine przez komórkę a nie przeglądanie tego co zapisane tylko bieżąco co się dzieje

Jeszcze raz dziękuje i proszę o dalsze podpowiedzi bo w kwestii monitoringu stawiam pierwsze kroki
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: warszawa

Post#17 15 Lip 2007 14:34   

Witaj

Tak króciutko :-) , na karty do kompa bym nie patrzył bo;
1. żaden komp nie jest przystosowany do pracy non stop , wiec wczesniej czy pózniej...... :-(
2. karty GV tylko z instrukcji sa takie super , a calkiem przyjemnie wciagaja RAM i PROCKA :-( wiec demobil nie koniecznie
3. po co wywalac otwarte drzwi skoro spokojnie mozna kupic rejestrator triplex z LAN , pilotem i miejsecem na dwa twarde dyski do 250Gb firmy OPTIVA (nie mam nic z ta fima wspolnego) za cenę 680 pln netto (lub mniej) nie bede podawał nazwy firmy bo mozna znalezc w necie.

od 3 lat nie postawilem zadnego koma z kartą i nigdy nie postawie szkoda czasu i zdrowia a pieniadze trzeba wydawać nie wyrzucać .

Pozdr.
RX/TX

Dodano po 34 [minuty]:

Co do WAP-a to przez WAP-a nie istnieje mozliwosc podgladu ( wogóle)

Jak chcesz miec podglad przenosny to sa dwie drogi albo instalujesz specjalna aplikacje na telefonie (przewaznie w jawie) lub podglad przez strone WWW i to jest moim zdaniem lepsze rozwiazanie bi nie musisz nic wgrywac a streaming obsługuje wiekszosc nowych telefonów.

Pozdr.
RX/TX
Powrót do góry

s6spn6
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 15 Lip 2007 20:05   

rx/tx napisał:
Witaj

Tak króciutko :-) , na karty do kompa bym nie patrzył bo;
1. żaden komp nie jest przystosowany do pracy non stop , wiec wczesniej czy pózniej...... :-(

RX/TX

I tu sie kolego z tobą NIEZGODZE ;) bo jakby to była prawda na świecie nie byłoby serwerów ;)

Jakbym miał możliwość to bym ci pokazał komputerek w banku który od około 2000 roku nie był ani razu resetowany i nie miał minuty przerwy

Różnica miedzy takim Kampem polega na tym ze kosztuje znacznie drożej jak widzę ze ktoś robi wycenę a na wycenie są 4 kamery szybkoobrotowe i do tego multiplexer 4 kanałowy z 25 Klatkami to idąc do klienta ze swoja wycenę nawet mu jej nie wręczam bo to niema sensu albo chce mieć profesjonalny niezawodny sprzęt albo W Ogóle nie róbmy niczego nadmieniam iż za każdym razem jak klientowi zamontują system kamer to mówię ze jak mu to zamontują to przyjdę i zobaczymy jak to chodzi Mam pod sobą Pewna Ilość Banków które montuje, serwisuje, konserwuj Systemy SSWIN, CCTV, KD, LAN/WAN, i już ich na samym początku poinformowałem ze lepiej kupić droższy sprzęt i lepszy niż go w ciągu roku wymieniać raz albo 2 razy bo cos się psuje lub nie dzieła prawidłowo
Bo pani przyjdzie pokłuci się ze jej 10 złotych nie dali i teraz jest siedzenia i 30 minut dedukowania czy dali jej te 10 złotych czy nie bo poprzednia firma zamontowała najtańszy sprzęt najtańszym kosztem
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 15 Lip 2007 20:32   

Nie zabardzo rozumiem o czym piszemy czy o wyborze czy twoich osobistych osiagnieciach :-) ktore jak widze sa spore ;-) kolego s6spn6
(nie gniewaj sie tylko)

Ale ale do tematu (o bankach pisac nie bede bo to tajemnica ;-) )

1. Serwery sa ale nie o tym tu mowa skoro chcemy bys super profesjonalni to powinnismy zachaczyc o kamery megapixel ale to nie jest temat postu (pozatym sa i rozne karty a mowimu to o najtanszych)
2. karta GV o ktorej byla mowa ma wady bo wymaga oddzielnego urzadzenia do dzialnia i oddzielnego softwaru , istnieje cos takiego jak optmalizacja a tutaj wypada byle jak
3. komp jast do wysztkiego czyli do niczego
4. max rozdzielczosc GV to 480x640 i tutaj zasadzka z ktora spotkali sie ci ktorzy zakladali te karty efekt "pochodni" za poruszajcym sie obiektem wynikajacy z niedopasowania rozdzielczosci (widac przykamerach o duzej i niskiej rozdzielczosci)
5. nikt ale to nikt z kolegów nie napisał ci ze GV dra sie z chipsetami VIA !!! choc producent robi co moze aby temu zaradzić
6. komp wczesniej czy pozniej zacznie niedomagać (oczywiscie sa wyjatki potwierdzjace regułę)
7. system autoresetu kompa NIE JEST rozwiazaniem bledu "wieszania"sie a jedynie go maskuje
6. sam osobiscie mam sentyment do GV oj sporo tego zalozylem ale niesty z rejestratorem mam mniej klopotów , siegam po GV w systemch łączonych z POS bo tu dzialaja super (integracja obrazy z wydrugiem np. z kasy fiskalnej na obrazie)

dlaczego rejestrator

1. cena nizsza
2. wymiary (ten o ktorym pisze 15x4x23cm) newet mini tower jest wiekszy
3. szum i temperatura (mniejszy wiatrak i tylko jeden) mniej elementów się nagrzewa
4. zasilanie i tu najwazniejsze (znowu nikt z kolegów o tym nie pisze) sa wersje na 12V wiec dokladasz akumulator i masz spory back-up . Druga sprawa nawet wersja 230V pobiera moc 4/5 razy mniejsza od kompa zatem ten sam UPS przy rejestratorze bedzie działał conajmniej 3/4 razy dluzej
5. na "pokladzie" wejscia i wyjscia alarmowe i techniczne co przy karcie GV jest za doplata i to sporą
6. wyjscie LAN i serwer WWW tak jak w kompie ale bez stresu wystawiasz na adres publiczny i nie masz " syfu " z netu tak jak przy kompie gdzie musisz stawiac firewale
7. rejestrator został zbudowany do rejestracji i tylko do niej wiec pracuje jako rejestrator DUŻO lepiej niz dowolny komp
8.pilocik ;-) niby nic ale.... np. dajemy modulator w domciu podlączamy do instalacji antenowej (rejestrator w skrzyneczkę na strych) , mamy zatem obraz na telewizorkach a dalej przedłużacz pilota (radiowy) i mamy pełną obsługe rejestratora z dowolnego miejsca w domciu , włłacznie z odczytem zapisanych obrazów na TV . Przy karcie i kompie jest takie rozwiazanie prawie nieralne ( mozna pokombinowac ale obsługa bedzie tragiczna)

czyli namawiam na rejestrator

Pozdr.
RX/TX
Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 16 Lip 2007 11:45   

ale bzdury...
Cytat:
4. max rozdzielczosc GV to 480x640 i tutaj zasadzka z ktora spotkali sie ci ktorzy zakladali te karty efekt "pochodni" za poruszajcym sie obiektem wynikajacy z niedopasowania rozdzielczosci (widac przykamerach o duzej i niskiej rozdzielczosci)

po pierwsze pisze sie odwrotnie... 640x480... po drugie karty GV dzialaja w rozdzielczosci 720x576! (patrz specyfikacja w broszurze: http://gv.com.pl/content/product_catalogue/geovision_v81_dm_pl_compressed.pdf )

Cytat:
1. Serwery sa ale nie o tym tu mowa skoro chcemy bys super profesjonalni to powinnismy zachaczyc o kamery megapixel ale to nie jest temat postu (pozatym sa i rozne karty a mowimu to o najtanszych)

profesjonalna kamera megapixelowa to min. 2000zł netto - wiec to co napisales calkowicie mija sie z postem... no jesli chcesz kupic kamere za 600zl to zycze conajmniej udanych wakacji
sam osobiscie stawialem zwyklego pc'ta kilka lat temu na bardzo dobrej plycie intel'owej z chlodzeniem pasywnym... przez ok. 3-4 lat ani razu nikt go nie dotykal i do dzis pracuje bez problemu

Cytat:
3. komp jast do wysztkiego czyli do niczego

hAh! jeszcze sie dziwie ze go przez okno nie wyrzuciles :)
powiem Ci cos kolego... kazdy rejestrator komputerowy budowany jest na podzespolach komputerowych - nie mowie tu o dyskach twardych, ale plyty glowne dzialajace na MIPS'ach lub ARM'ach. Mozna tez spotkac plyty w takich rejestratorach oparte o chipsety i procesory Intel. Ponadto chipy do przechwytywania obrazu w takich rejestratorach sa identyczne jak na kartach GV - sa wyjatki... np. AVTECH produkuje swoje procesory

Cytat:
6. komp wczesniej czy pozniej zacznie niedomagać (oczywiscie sa wyjatki potwierdzjace regułę)
wystapil brak zrozumienia - poprostu nie rozumiem o co Ci chodzi...

Cytat:
5. nikt ale to nikt z kolegów nie napisał ci ze GV dra sie z chipsetami VIA !!! choc producent robi co moze aby temu zaradzić

fakt... nikt tego nie napisal... poniewaz nikt nie chcial zeby ten Pan kupowal syf na VIA :) ponadto w broszurze informacyjnej pisze na ten temat... i zapewniam Cie GeoVision nic nie robi w tym kierunku zeby to dzialalo z VIA - chipsety VIA to dna dostarczajace tylko brak stabilnosci w dzialaniu... wiec nie ma sensu wspierac czegos co mogloby zaszkodzic opinii na temat kart GeoVision

Cytat:
7. system autoresetu kompa NIE JEST rozwiazaniem bledu "wieszania"sie a jedynie go maskuje

jak juz wczesinej pisalem ... dobrze postawiony komp ni ebedzie sie wieszal...
autorestar ma za zadanie wspierac przywrocenie utraconego obrazu z kamer - mozna go wylaczyc jezeli komus to przeszkadza :)

Cytat:
6. sam osobiscie mam sentyment do GV oj sporo tego zalozylem ale niesty z rejestratorem mam mniej klopotów , siegam po GV w systemch łączonych z POS bo tu dzialaja super (integracja obrazy z wydrugiem np. z kasy fiskalnej na obrazie)

wydaje misie ze to jest tylko i wylacznie kwestia lenistwa, braku kompetencji lub znajomosci komputera...

Cytat:
1. cena nizsza

jezeli tak wysoko Pan mierzy...

Cytat:
2. wymiary (ten o ktorym pisze 15x4x23cm) newet mini tower jest wiekszy

tak myslalem... bardzo wysoko Pan mierzy

Cytat:
3. szum i temperatura (mniejszy wiatrak i tylko jeden) mniej elementów się nagrzewa

w zaleznosci jakie Pna ma doswiadczenie jesli chodzi o budowanie chlodzenia do komputerow

nie chce mi sie juz wiecej pisac... i trak strata czasu... ja bede sie jednak upieral ze dobrze skonfigurowany system GV zapewni:
1) lepsza jakosc w dzialaniu
2) wiecej mozliwosci
3) i przede wszystkim satysfakcje i swiadomosc posiadania dobrego systemu monitoringu
Powrót do góry

s6spn6
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 16 Lip 2007 17:11   

„xfield „ Sprostowałeś post i odpowiedziałeś w sposób profesjonalny, ja nie odpisywałem bo stwierdziłem ze nie ma sensu tłumaczyć komuś cos co i tak nie zrozumie... Więcej takich ludzi jak ty w branży to może przestanie człowiek oglądać fuszerek po innych :)
Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 16 Lip 2007 17:25   

s6spn6 - dokladnie, przynajmniej porzadna odpowiedz jest... ja mam conajmniej duze watpliwosci do profesjonalizmu pana rx/tx... no ale tak bywa ze czasami trafiaja sie ludzie . ale moze sprostuje co do tej rzodzielczosci 640x480 w GV'kach. TAK to prawda, karty te zapisywaly material w takiej rozdzielczosci ale to bylo 2-3 lata temu. 1,5 roku temu GeoVision zrobil upgrade hardware'u kart, i teraz zapisuja w 720x576 czyli pelny PAL (D1). Pozdro
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#23 16 Lip 2007 17:48   

Panie Xfield

Panski post potwierdza ze czytac a rozumiec to dwie odrebne sprawy , podobnie z kolegą s6spn6 ktory nie wiadomo czemu wysnuwa wnioski iż czegos nie rozumiem a na jakiej podstawie , zranionej ambicji ?? A fuszerki co maja z ty wspolnego ?? Czy pisanie spójnych logicznie postów jest juz nieosiagalne ?? Ale dobrze postaram sie jeszcze raz moze teraz bedzie ok.

1. Masz racje pomylilem sie
2. Kolego ROZUMIEJ nie czytaj sam cytujesz mnie wiec przeczytaj ze chcialem o te kamery zaczepic nie o nich pisać , dalej piszesz o kompie z chlodzeniem pasywnym ktorego sie nie da kupic za 1000 PLN jak pytał kolega zakladajacy ten temat , prosba logika i spokoj bo nie wiadomo o co ci chodzi , mowimy o innym rozwiazaniu najtanszym i najprostrzym , jak chcesz sie gdzies pochwalic osiagnieciami prosze cie bardzo daj zanc z chęcia zjaże (to samo do kolegi s6spn6) panowie to nie JEST argument w poważnej dyskusji
3.tak tylko zapominasz o jednym o niepotrzebnych ukladach w kompie ktore komplikuja budowe i pochlaniaja energie , jak swiat stary jest jedna zasada im cos prostrze tym bardziej skuteczne. Po co mi podwójny mostek PCI ?? jeden w kompie drugi na karcie ?? po co mi port RS po co mi koncentrator USB ?? po co mi ...... i tak w nieskonczoność . Po co bootowanie z twardego dysku , po co mi software na hardware do dzialnia karty ?? czy to nie przypadkiem troszke zbyt skomplikowane dla NOWICJUSZA (znajdz co to slowo znaczy) a takim jest nasz kolega ktory prosi o POMOC jest nowicjuszem i szuka prostego i TANIEGO rozwiazania.
4. z szacowania ryzyka w systemach SSWiN i CCTV wynika ze rejestrator bedzie statystycznie pracował mniej awaryjnie od kompa z karta bo jest prostrzy , chyba nie musze podsyłac odpowiednich PN o szacowaniu ryzyka bo jak widze mam do czynienia z profesjonalistami i wracajac do tematu oznacza to dla kolegi stawiajacego pierwsze kroki zmniejszenie ryzyka awarii. (do do niedomagania kompa)
5.Znowu mylisz pojecia oceniajac wszystko z swojej pozycji piszac zle o chpset VIA masz na mysli karty GV a jak z innymi bo jakos sobie radzą , dalej czy gdziekolwiek napisałem ze GV sa zle lub nie dobre ?? nadal nie rozumiesz jak czytasz przeczytaj to co napisalem jeszcze raz.
6.no zabijasz mnie, mogles juz tego nie pisac ma za zadanie przywrócenie obrazu z kamer ???? to co on gnie , dobrze postawiony komp nie powinien sie wieszać , nie powinien ???? o czym ty pieszesz o pobożnych zyczeniach a jaki masz wplyw na Win od wujka BG , żaden.
7. możesz mi wierzyć lub nie ale moje kompentencje sa wystarczajace a i z kompami nie mam wiekszego problemu , chodzi o cos innego co moze przyjdzie ci z czasem. Jest to uniwersalne ..... maksimum mozliwosci i stabilności w jak najprostrzy sposób , na calym swiecie wszystkie urzadzenia upraszcza sie , firmy konsoliduje wiec ci wszyscy ludzie sie mylą ?!?!

I teraz szybciutko do konca W TEMACIE POSTU dziekuje za dostarczenie mi argumentów aby ten mlody adept systemów CCTV wybrał rejestrator gdyż Panskim zdaniem musi sie znac na komputerach ich chlodzeniu , ich konfigurowaniu , na sofcie i i na koniec na samych kamerach , kupujac rejestrator podłącza i działa czyli to jest dla niego jako dla nowicjusza.

To ze nie chce sie Panu pisac jest zrozumiale brak tresci w Panskim poscie jest widoczy , rozumiem ze nie jest Pan zwyczajny do konstruktywnej polemiki a szkoda bo z Panskim i moim doswiadczeniem moglibysmy koledze pomoc , szkoda ze nie odniósł sie Pan do sprawy zasilania awaryjnego i jego wydajnosci w porównaniu KOMP i REJESTRATOR lecz rozumiem ze część argumentów jest wygodnie pominąć (podobnie z wyjsciami).
Mysle ze jesli chce Pan dalej pomagac koledze to prosze przedstawic zestawinie sprzetu w cenie do 1000 na kompie i karcie tak aby pytajacy mial porównanie i wtedy mozemy wykazywać co lepsze .

Z nadzieją na normalana polemikę nie profesjonalista ;-)
RX/TX

Dodano po 2 [minuty]:

W odpowiedzi dla Pana JPL tak nie urzywałem kart GV od 2 lat , wiec nie wiedzialem o zmianie rozdzielczosci , ale czy to swiadczy o braku profesjonalizmu , chyba nie ?? Jak Pan chce mozemy pogadać o upgrade dla systemów ULTRAC czy moze PELCO VMX300-E (taki maly fajny systemik ;-) ostatnio mialem szkolonko ).

RX/TX
Powrót do góry

SQ5NAN
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Góra Kalwaria

Post#24 16 Lip 2007 22:37   

Ze swojego doswiadczenia musze sie z RX/TX zgodzić , bo np jak zbudować zestakowane :-) hardwar'owo (nie na jakims sofcie ) rejestratory np. 4x16ch (tylko np. po rs485). Jak zainstalowac wyniesioną klawiature z dżojem do strowania kamer np. 3 klawiatury dwie w ochronie i jedna np. u szefa administracyjnego budynku do tego po dwa monitory dowolnie konfigurowalne na każdy z rejestratorów , a moze pilot u prezesa i podłaczenie do plazmy w jego gabinecie .
Niestety tutaj rejestratory zdezydowanie wyprzedzają karty , komu sie bedzie chcialo się klikac w kompa jak mozna sterowc kamera dżojem .
Zresztą skoro mowimy o kartach do zastosowan profesjonalnych to teraz funkcją na topie jest wykrywanie 'bezruchu' ktorej to opcji GV niestety nie ma wiec nie ma co sie napinać iż sa takie ach i och , sa to solidne karty do zastasowan prawie profesjonalych. Cóz takie moje zdanie :-)

Pozdr.
Mariusz

PS. Wykrywanie bezruchu polega na wykrywaniu kiedy dany przedmiot zniknie z pola widzenia a całkowite ignorownie tego co sie wokół niego dzieje , mam zasobą systemik w muzeum gdzie taki system pilnuje obrazów , super sprawa , jakbym mial wybierac to rejestrator :-) nie karty.
Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#25 17 Lip 2007 14:46   

rx/tx napisał:
Panie Xfield

Panski post potwierdza ze czytac a rozumiec to dwie odrebne sprawy , podobnie z kolegą s6spn6 ktory nie wiadomo czemu wysnuwa wnioski iż czegos nie rozumiem a na jakiej podstawie , zranionej ambicji ?? A fuszerki co maja z ty wspolnego ?? Czy pisanie spójnych logicznie postów jest juz nieosiagalne ?? Ale dobrze postaram sie jeszcze raz moze teraz bedzie ok.

1. Masz racje pomylilem sie
2. Kolego ROZUMIEJ nie czytaj sam cytujesz mnie wiec przeczytaj ze chcialem o te kamery zaczepic nie o nich pisać , dalej piszesz o kompie z chlodzeniem pasywnym ktorego sie nie da kupic za 1000 PLN jak pytał kolega zakladajacy ten temat , prosba logika i spokoj bo nie wiadomo o co ci chodzi , mowimy o innym rozwiazaniu najtanszym i najprostrzym , jak chcesz sie gdzies pochwalic osiagnieciami prosze cie bardzo daj zanc z chęcia zjaże (to samo do kolegi s6spn6) panowie to nie JEST argument w poważnej dyskusji
3.tak tylko zapominasz o jednym o niepotrzebnych ukladach w kompie ktore komplikuja budowe i pochlaniaja energie , jak swiat stary jest jedna zasada im cos prostrze tym bardziej skuteczne. Po co mi podwójny mostek PCI ?? jeden w kompie drugi na karcie ?? po co mi port RS po co mi koncentrator USB ?? po co mi ...... i tak w nieskonczoność . Po co bootowanie z twardego dysku , po co mi software na hardware do dzialnia karty ?? czy to nie przypadkiem troszke zbyt skomplikowane dla NOWICJUSZA (znajdz co to slowo znaczy) a takim jest nasz kolega ktory prosi o POMOC jest nowicjuszem i szuka prostego i TANIEGO rozwiazania.
4. z szacowania ryzyka w systemach SSWiN i CCTV wynika ze rejestrator bedzie statystycznie pracował mniej awaryjnie od kompa z karta bo jest prostrzy , chyba nie musze podsyłac odpowiednich PN o szacowaniu ryzyka bo jak widze mam do czynienia z profesjonalistami i wracajac do tematu oznacza to dla kolegi stawiajacego pierwsze kroki zmniejszenie ryzyka awarii. (do do niedomagania kompa)
5.Znowu mylisz pojecia oceniajac wszystko z swojej pozycji piszac zle o chpset VIA masz na mysli karty GV a jak z innymi bo jakos sobie radzą , dalej czy gdziekolwiek napisałem ze GV sa zle lub nie dobre ?? nadal nie rozumiesz jak czytasz przeczytaj to co napisalem jeszcze raz.
6.no zabijasz mnie, mogles juz tego nie pisac ma za zadanie przywrócenie obrazu z kamer ???? to co on gnie , dobrze postawiony komp nie powinien sie wieszać , nie powinien ???? o czym ty pieszesz o pobożnych zyczeniach a jaki masz wplyw na Win od wujka BG , żaden.
7. możesz mi wierzyć lub nie ale moje kompentencje sa wystarczajace a i z kompami nie mam wiekszego problemu , chodzi o cos innego co moze przyjdzie ci z czasem. Jest to uniwersalne ..... maksimum mozliwosci i stabilności w jak najprostrzy sposób , na calym swiecie wszystkie urzadzenia upraszcza sie , firmy konsoliduje wiec ci wszyscy ludzie sie mylą ?!?!

I teraz szybciutko do konca W TEMACIE POSTU dziekuje za dostarczenie mi argumentów aby ten mlody adept systemów CCTV wybrał rejestrator gdyż Panskim zdaniem musi sie znac na komputerach ich chlodzeniu , ich konfigurowaniu , na sofcie i i na koniec na samych kamerach , kupujac rejestrator podłącza i działa czyli to jest dla niego jako dla nowicjusza.

To ze nie chce sie Panu pisac jest zrozumiale brak tresci w Panskim poscie jest widoczy , rozumiem ze nie jest Pan zwyczajny do konstruktywnej polemiki a szkoda bo z Panskim i moim doswiadczeniem moglibysmy koledze pomoc , szkoda ze nie odniósł sie Pan do sprawy zasilania awaryjnego i jego wydajnosci w porównaniu KOMP i REJESTRATOR lecz rozumiem ze część argumentów jest wygodnie pominąć (podobnie z wyjsciami).
Mysle ze jesli chce Pan dalej pomagac koledze to prosze przedstawic zestawinie sprzetu w cenie do 1000 na kompie i karcie tak aby pytajacy mial porównanie i wtedy mozemy wykazywać co lepsze .

Z nadzieją na normalana polemikę nie profesjonalista ;-)
RX/TX

Dodano po 2 [minuty]:

W odpowiedzi dla Pana JPL tak nie urzywałem kart GV od 2 lat , wiec nie wiedzialem o zmianie rozdzielczosci , ale czy to swiadczy o braku profesjonalizmu , chyba nie ?? Jak Pan chce mozemy pogadać o upgrade dla systemów ULTRAC czy moze PELCO VMX300-E (taki maly fajny systemik ;-) ostatnio mialem szkolonko ).

RX/TX

nie bede tego czytac bo nie mam potrzeby...
kulturalne okreslenie "leń" ... bez cenzury nazwalbym Pana opi...
tyle z mojej strony... czasem trzeba chciec czegos zeby naprawde bylo dobre...
takie cos w styl wlacz do pradu i dziala = malo mozliwosci...
EOT
dyskusja z Panem zostawia wiele do myslenie... skad sie tacy ludzie biora...

Dodano po 3 [minuty]:

SQ5NAN napisał:
Ze swojego doswiadczenia musze sie z RX/TX zgodzić , bo np jak zbudować zestakowane :-) hardwar'owo (nie na jakims sofcie ) rejestratory np. 4x16ch (tylko np. po rs485). Jak zainstalowac wyniesioną klawiature z dżojem do strowania kamer np. 3 klawiatury dwie w ochronie i jedna np. u szefa administracyjnego budynku do tego po dwa monitory dowolnie konfigurowalne na każdy z rejestratorów , a moze pilot u prezesa i podłaczenie do plazmy w jego gabinecie .
Niestety tutaj rejestratory zdezydowanie wyprzedzają karty , komu sie bedzie chcialo się klikac w kompa jak mozna sterowc kamera dżojem .
Zresztą skoro mowimy o kartach do zastosowan profesjonalnych to teraz funkcją na topie jest wykrywanie 'bezruchu' ktorej to opcji GV niestety nie ma wiec nie ma co sie napinać iż sa takie ach i och , sa to solidne karty do zastasowan prawie profesjonalych. Cóz takie moje zdanie :-)

Pozdr.
Mariusz

PS. Wykrywanie bezruchu polega na wykrywaniu kiedy dany przedmiot zniknie z pola widzenia a całkowite ignorownie tego co sie wokół niego dzieje , mam zasobą systemik w muzeum gdzie taki system pilnuje obrazów , super sprawa , jakbym mial wybierac to rejestrator :-) nie karty.

nastepny neptyk...
http://gv.com.pl/content/virtual_demos/geovision/object_search/PartII-MissingObject/
Prosze... detekcje zaginionego obiektu!!!
Wystarczy tylko poszukac! od czego sie ma google?

prosze:
http://gv.com.pl/index.php?location=download_geovision_wirtualne_dema.php

jest tu duzo filmikow demo jak konfigurowac karte ... w ktorych to mozna zobaczyc co potrafia karty geovision
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#26 17 Lip 2007 15:21   

Szkoda ze nadal nie jast w stanie Pan , Panie xfield niesc kaganek oswiaty innym ociemnialym iz nie uchli pan rąbka swego geniuszu , swej jasnosci umysłu nam bladzącym we mgle :-)))

I nie napisze Pan cos na TEMAT , wycieczki osobiste tylko maskuja Pańska ułomność w zakresie na który stara się Pan nieudolnie wypowiadać , nadal nie widze sestawienia sprzętu dla kolegi zakladajacego ten TEMAT

Polemika z Panem niestety nie jest pomocna innym forumowiczom wiec ja zakonczę gdyz przypomina dialog z głuchym intelektualnie.

Pozdrawiam jak zwykle serdecznie
RX/TX

PS. przepraszam autora tematu za post nie na temat ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lip 2007 15:21   

Powrót do góry

xfield
Poziom 8
Poziom 8

Post#27 17 Lip 2007 15:23   

wypowiedzi na forum nie tycza sie zawsze jednego tematu... widac nie wie Pan co to swoboda wypowiedzi... fakt... zakonczmy ta dysksuje... czuje sie jakbym rozmawial z ulomnym czlowiekiem... ponadto nie chce mi sie juz czytac pana postow :)
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#28 17 Lip 2007 15:40   

A teraz troszkę na temat

Panie Xfield znowu apeluje CZYTAĆ i starać sie ZROZUMIEC , podsyla Pan linki do filmiku jak znaleźć obiekt ktory był a ktorego nie ma , czy zrozumial Pan wypowiedź kolegi SQ5NAN ?? chyba nie !! napisał o reakcji w czasie rzeczywistym na znikniecie obiektu z kadru , nazywa sie to próbkowaniem klatki kluczowej i ma na celu okreslenie na ile obraz z kamery odbiega od wzorca i czy jest to kryteriu alarmu czy nie. Kolega SQ5NAN nie bez kozery napisał o muzeum !! dla bystrych oznacza to ze system ten pełni role systemu alarmowego aby w ciagu dnia nikt nie wyniósł obrazu (a były juz takie akcje) podobnie w nocy . Jak widze Panska wiedza ogranicza sie do filmików szkoleniowych i jak widze na dlugo tak pozostanie , po co komu system w ktorym PO kradzieży wejdzie w zapis i zobaczy ze mu 15 godzin temu zwineli obraz ze sciany , ot i wszystko czytać i rozumieć.
Swoja drogą podobna detekcje jak tą ktora Pan opisuje mialy jakies 4-5 lat temu karty firmy FES z Gdanska .

Ot i wszysko

Co do tematu podstawowego to polecam rejestrator VODVR04M4 ktory powinien koledze wystarczyć a ma sporo ciekawych funkcji w tym zapis w pełnym PAL'u , sam zainstalowałem kilka takich i jestem z nich zadowolony , cena jest również przystępna.

Pozdr.
RX/TX

Dodano po 5 [minuty]:

Panie Xfield problem jest taki ze twierdzi Pan iz rozmawia Pan z ułomnym czlowiekiem wiec nie ze mną gdyz nie wiem czy zauważył Pan iż piszemy nie prowadzimy rozmowy , zatem z kim Pan rozmawia ??
Apeluje o rozumowanie i podawanie argumentów bo iaczej wychodzi Pan na osobe niepowazną (tak jak z rozmawianiem niewiadomo z kim)

Pozdr.
RX/TX
Powrót do góry

-Baranek-
Poziom 11
Poziom 11

Post#29 Post autora tematu 23 Lip 2007 00:28   

Koledzy proszę o zrozumienie

po pierwsze naprawdę to będzie mój pierwszy system monitoringu
po drugie będzie on wyłącznie na moje potrzeby

Podumałem troszeczkę i chyba postawie na rejestrator
dlaczego
mniej mogę spierniczyć poprzez "gałkologię pierwszego rzędu" czyli sprawdzenie wszystkiego co możliwe do czego służy i co się stanie
po drugie jak popatrzyłem na ceny kompa do wymogów karty to troszke sie zdziwiłem a więc sam zakup rejestratora będzie tańszy
nie bez znaczenia jest fakt że jeszcze muszę dokupić kamery 1 lub 2 zewnętrzne i jedna wewnętrzna
jedną zewnętrzną chciałbym miec obrotową ale wszystko się będzie rozbijać o całkowity koszt zakupu systemu

Pomysł miałem; założenia cenowe także ale życie to zweryfikowało szybciutko

prosze o zrozumienie nie chce polemiki o wyższości jednego nad drugim ale coś co będzie funkcjonalne i proste dla amatora i laika w dziedzinie monitoringu

na sam rejestrator chciałbym przeznaczyc około 1000 (dysk ostatecznie mogę dokupić osobno) zł plus do tego kamery zewnętrzne w cenie ok 300 zł
co moglibyście polecić z tego przedziału cenowego
patrząc głównie o prostotę obsługi i bezawaryjność
Powrót do góry

rx/tx
Poziom 14
Poziom 14

Post#30 23 Lip 2007 17:20   

Witaj serdecznie

proponuje ci optive ktora juz wczesniej ci opisywalem ma sterowanie PTZ (głowic obrotowych ) w wiekszosci znanych standardów , jak pisałem powiesilem ;-) juz kilkanascie takich i jest ok. rozważ sprawe zasilania czy 220 czy 12 V , proponowałbym tez triplex zamiast simpexu .
Triplex-nagrywa,odtwarza lokalnie i udostepnia przez LAN jednoczesnie , simpex - tylko jedno w w/w w danej chwli czyli jak przegladasz nagrania to nie nagrywa :-) .Sa jeszcze duplksery i inne ale jest w tym analogia do w/w .
jakbys mial jakiekolwiek pytania to simalo

pozdr.
rx/tx
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Co kupić Archiwum -> Monitoring: Rejestrator czy komp + karta?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny