Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym?
Autor
Wiadomość
laggiero
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 04 Lip 2007 22:53   

Jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym?

Mam pytanie jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym? jestem uzytkownikiem sieci plus i chcialbym sprawdzic czy mam podsluch bo takie mam przczucie.Slyszalem ze wystarczy wpisac jakis kod i zadzwonic pod niego i wtedy jezeli beda trzaski to mamy podsluch..... POMÓŻCIE !!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2007 22:53   

Powrót do góry

York
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Katowice

Post#2 04 Lip 2007 23:07   

Re: Jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym??

Witam.Każdy operator sieci komórkowej ma obowiązek nagrywania rozmów przez okres od 1 m do 3 mięsięcy.Jedynym ratunkiem jest wyjęcie aku z komórki, nawet mając telefon włączony do sieci ale wylogowany może cię zdalnie podsłuchac bez twojej wiedzy, nawet ci wyświetlacza nie włączy i to jest normalne, a jak ma adres komóry to jest po tobie, zmień komóre i zmień karte i po sprawie
Powrót do góry

hobbyelektronik
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: podkarpacie.

Post#3 04 Lip 2007 23:10   

Według oficjalnych danych , podsłuch może zlecić prokuratura ale nigdy nic nie wiadomo, zresztą poczytaj:

http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=71

http://www.bron.pl/bron_pl/detektywistyka/nowosci/nokia_6600_spyphone_podsluch_przez_telefon_komorkowy

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pods%C5%82uch+w+telefonie+kom%C3%B3rkowym&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

i wszystko jasne.
Powrót do góry

yulu
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ojciec Serwisant

Post#4 05 Lip 2007 00:22   

@ York, skąd ty masz takie informacje? toż to Orwellowska wizja świata ;)

chyba z najlepszy opis jak podsłuchać telefon gsm znalazłem w czasopiśmie hack3r polecam, naprawde dokładnie opisali zagadnienie.

...ostatnio i ja mam coraz więcej próśb o sprawdzenie czy telefon nie jest na podsluchu, w tym w ostatnim czasie już dwie osoby przyszły z taką prośbą. Nie wiadomo co się z tymi ludźmi dzieje... :/
Powrót do góry

lechu12
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 05 Lip 2007 00:46   

A koledzy, jak zrobić podsłuch??, w telefonie gsm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lip 2007 00:46   

Powrót do góry

lelekx
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 05 Lip 2007 00:52   

Najprościej przykleić duży mikrofon w pobliże głośnika i podłączyć od spodu magnetofon szpulowy. Druga metoda to udać się do prokuratury i złożyć doniesienie przestępstwa na siebie.
A na serio, korzystanie z podsłuchu jest karalne, nie jestem pewien, czy samo założenie również. Nie licz na odpowiedź jak to zrobić; pewna wskazówka w poście yulu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lip 2007 00:52   

Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 05 Lip 2007 07:33   

Jezeli podsłuch ma byc niezależnym urzadzeniem to wystarczy rozebrac telefon i sprawdzić. Nagrywanie rozmów to standart (jak pisano wyzej). Nie sądze zeby była możliwość podsłuchu gsm ' na żądanie', żaden producent by sie nie zgodził na takie zabiegi w swoich produktach, chyba ze teoria światowego 'spisku' to prawda.
Powrót do góry

konrad940
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#8 02 Lis 2007 09:49   

Witam od dluższego czasu interesuje sie podsluchami i jest taka mozliwosc podsluchu przez gsm takie cos kosztuje od 300 do nawet 1500zl ale sa one nie wykrywalne poniewaz pluskwa jest komurka jest ona specjalnie do tego przystosowana ma wykasowane wszystkie dzwieki i inne bzdety ma tylko za zadanie odbierac polaczenia
Powrót do góry

blazej36
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: DSW

Post#9 02 Lis 2007 10:01   

Miałem kiedyś okazję naprawiać "podsłuchową" 3310 - telefon był zmodyfikowany - miał wyjęty głośnik i buzer, był tylko mikrofon i zmodyfikowany soft aby sam odbierał połączenia w chwili kiedy ktoś potrzebuje "posłuchać". Generalnie prosta sprawa, problemem jest tylko zasilanie takiego aparatu, bateria ma określony czas czuwania, ale do jednorazowych akcji w zupelnosci wystarcza:) Poza tym koszt 3310 to ok 30-60zł + jakiś starter do środka, więc to bardzo tani podsłuch:)
Powrót do góry

FranekDolas
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kamienna Góra

Post#10 02 Lis 2007 10:29   

Fyszo napisał:
Jezeli podsłuch ma byc niezależnym urzadzeniem to wystarczy rozebrac telefon i sprawdzić. Nagrywanie rozmów to standart (jak pisano wyzej). Nie sądze zeby była możliwość podsłuchu gsm ' na żądanie', żaden producent by sie nie zgodził na takie zabiegi w swoich produktach, chyba ze teoria światowego 'spisku' to prawda.

W ciągu ostatnich słusznie minionych dwóch lat skala nadużyć w podsłuchiwaniu rozmów abonentów sieci komórkowych wzrosła przerażająco jednakże sama operacja wiąże się ze współpracą operatorów i zwykły szary ludzik może zapomnieć o podsłuchiwaniu szyfrowanych przecież połączeń GSM(wyłączając jakieś tam idiotycznie spreparowane aparaty).Mam conajmniej kilkunastu znajomych parających się różnymi zajęciami na krawędzi lub poza prawem którzy z pewnością są "słuchani".Ludzie ci regularnie zmieniają aparaty i karty na raz a jednak dalej służby jakoś sobie radzą z ich inwigilacją.
W Niemczech działa nawet podobno system rozpoznawania rozmówcy po tembrze głosu co wyjawił mi klient z branży "motoryzacyjnej" a dowiedział się od tamtejszych przesłuchujących w "sanatorium" w którym przebywał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2007 10:29   

Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 02 Lis 2007 14:11   

Fyszo napisał:

Są conajmniej 3 sposoby podsłuchu. Niezależna pluskwa w telefonie, podobnie jak w stacjonarnych. Zmodyfikowany aparat i oprogramowanie w nim - tu producentom raczej zależy na wyeliminowaniu takich praktyk oczerniających ich samych, więc nie sądzę żeby w nowych aparatach były gotowe rozwiązania tego typu. 3 sposób to podsłuch przez infrastrukturę operatora - tu możliwości są nieograniczone. Nagrywanie rozmów i sms, lokalizowanie numeru itp. - w celach 'bezpieczeństwa' oczywiście. Przy takim rozmachu resortów bezpieczeństwa w Polsce nie zdziwiłbym się gdyby te służby miały pełny dostęp do nagrań operatorów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Jak sprawdzic czy mam podsluch na telefonie komorkowym?
Strona 1 z 1