Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Lip 2007 13:27
    mavi
    Poziom 19  

witam

mam taki problem

Moj ipod nie ładuje się po podpięciu go pod port usb. Próbowałem podpinac go pod wiele komputerów i pod ładowarkę z wyjsciem usb i niepojawia sie jedynie znaczek baterii z jedną kreską i ładowanie sie nie odbywa. W chwili gdy bateria ma jeszce w sobie nieco napięcia to po podpieciu ipoda do ładowania wyskakuje animowany znaczek baterii ładowanej ale tak na prawde nic sie nie ładuje. Jedynym sposobem naładowanie ipoda jest podpięcie go pod inną ładowarkę która ma napięcie wyjściowe 12v i widze, że we wtyczce tak na prawde styki są podłączone do innych pinów ipoda.

• #2 06 Lip 2007 13:35
    mikon88
    Poziom 19  

Bo w tym przypadku dla 12v i 5V są oddzielne tory. Musisz prześledzić tor 5V być może jakiś element jest uszkodzony. Jaki to ipod?

• #3 06 Lip 2007 14:19
    mavi
    Poziom 19  

Jest to 4G.
    Wiem, że kiedyś była tam wymieniana bateria. Ja niestety nie potrafię go rozłożyć. Może jest jakiś domowy sposób na otworzenie tego pudełka?

• #4 06 Lip 2007 14:26
    mikon88
    Poziom 19  

Chodzi o dokładniej model. Raczej ciężko Ci to będzie zrobić tam jest druk powierzchniowy SMD. Zobacz czy jakieś śruby tam są ew. zatrzaski. Możesz również zapodać zdjęcie

• #6 06 Lip 2007 20:14
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam !

Dwa dni temu spotkałem się z podobnym przypadkiem u kolegi - brak ładowania.
    Zastałem go siedzącego nad rozebranym Ipod-em z lupą w ręku i szukającym przerw w połączeniach. Osobiście zwróciłem mu uwagę na wypukłą baterię. Dzisiaj zadzwonił i stwierdził, że Ipod wykazuje ładowania i przyczyną była uszkodzona bateria.

pozdrawiam

• #7 07 Lip 2007 01:21
    mavi
    Poziom 19  

I miał dokładnie ten sam problem?? Podobno w moim ipodzie bateria była zmieniana wiec czy może aumulator nie spełniac jakiś wymogów przy których elektronika potrafi ją naładować??. Czy jest jakiś sposób by rozłozyć tego ipoda i nie uszkodzić przy tym obudowy?

• #9 03 Wrz 2007 09:18
    bartekjo
    Poziom 9  

Ipody 1,2,3,4 i 4Gen. Photo nie ładują się przez USB, one potrzebują ładowarki x>500mAh czyli najlepsza jest 1000mAh lub oryginalna.

Moderowany przez jankolo:

Tekst reklamowy usunąłem

• #10 09 Wrz 2007 21:56
    bialystok29
    Poziom 2  

Mialem podobny problem, objawy identyczne, udalo mi sie zaktualizowac oprogramowanie i teraz zamiast obrazka baterii naladowanej w 1/4 pokazuje mi sie obrazek ładowarki sieciowej. W innym wątku wyczytalem że trzeba oryginalną łądowarkę podłączyć i naladować nią a problem zniknie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty