Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kupno auta w Belgi, kilka pytań...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kupno auta w Belgi, kilka pytań...
Autor
Wiadomość
blaksan
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: zielona góra

Post#1 Post autora tematu 07 Lip 2007 13:55   

Kupno auta w Belgi, kilka pytań...

Jak ogólne to może i o tym.

Mam taką sprawe do wszystkich, którzy maja pojecie o temacie.
Planuje kupic uzywane auto w Belgii, podstawowa sprawa jest załatwiona: mam sprzedawce-mam auto;) Dodam ze jest to auto nadal sprawne i w stalym uzytku, z przegladem waznym do stycznia 2008.

Kilka pytan:
- czy moge spisac umowe kupna-sprzedazy na formularzu niemiecko-polskim? (czy w tym wypadku obejdzie sie bez tlumacza? niemiecki co prawda nie jest jezykiem urzedowym w Belgii ale dosc powrzechnie uzywanym-rozumianym)

- jakie papiery powinienim dostac od sprzedajacego? czy to prawda ze jakis różowego koloru brief (ew zaswiadczenie z polsicji o pochodzeniu auta ??), dowód rejestracyjny? (w sensie ten tzw twardy?)

- czy to prawda ze tablice tymczasowe-celne bez wzgledu na wsyztsko kosztuja 250E i tzreba czekac na nie 2 dni?

- czy jest moze taka mozliwosc sprowadzenia auta: zanim Belg je wyrejestruje ja wroce nim do kraju, bez zadnych oplat i strachu przekrocze granice-jescze na aktualnych belgijskich blachach, zostawie je w domu a w drodze powrotnej zabiore tablice (i tak wroce do Belgii i tak)
Czy jest podobnie jak w Poslce ze po zakupie auta moge jezdzic na blachach ok miesiaca-czy moze ze wzgledu na transfer miedzunarodowy ten "przywilej" odpada
Niemniej jesli tak sie nie da, czy moge po prostu przyjechac tym autem do Polski (rzekomo zanim spiszemy umowe i uisczze oplate), jak pisalem pozniej odwiozlbym wlascicielowi blachy a sam na miesjcu w Polsce dokonal reszty fatygi zwiazanej z rejestracja (jak to sie mialoby odnosci do oplaty celnej)???

Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI
pozdrawiam

Moderowano przez _PREDATOR_:
Caps Lock w temacie/ poprawiłem - regulamin!
Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2007 13:55   

Powrót do góry

jony15
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: okolice Tarnowa

Post#2 07 Lip 2007 20:00   

Re: Kupno auta w Belgi, kilka pytań...

co do umowy w dwóch językach to możesz taką sporządzić i nie trzeba jej tłumaczyć; ja taką miałem ( włosko-polska )
co do magicznego "bref" bez tego nie zarejestrujesz auta w Polsce. Na inne pytań nie znam odpowiedzi kupiłem auto od pośrednika i oprócz "bref - a" dostałem jeszcze jeden papierek; w zasadzie do dzisiaj nie wiem co to jest za papier. koszt całości ( przerejstrowanie ) to ok 1500zł.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic773910.html

Moderowano przez _PREDATOR_:
Nowe zdanie rozpoczynamy wielką literą!

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Kupno auta w Belgi, kilka pytań...
Strona 1 z 1