Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Renault Megane wyświetlacz komputera

guliwerr 09 Lip 2007 22:17
  • #1 09 Lip 2007 22:17
    guliwerr
    Poziom 1  

Wiatm
    Kupiłem Renault Megane Coupe rocznik 2000 i mam problem z wyświetlaczem komputera.

Po zapaleniu (przekręceniu stacyjki) pokazuje się okólny przenieg samochodu oraz napis oil ok, po chwili napis oil OK gaśnie i pozoataje sam przebieg samochodu, brak jest natomiast przebiegu dziennego, spalania itp.
    Wciskam przełącznik funkcji w manetce wycieraczek i nic się nie pokazuje cały czs jest jesdynie ogólny przebieg auta.

Może ktoś miał podobny problem - proszę o poradę

• #2 15 Lip 2007 10:47
    RomekRud
    Poziom 15  

Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem masz mały przycisk do kasowania zegara, gdy świeci "oil ok", wciśnij go a powinien wyświetlić się bargraf obrazujący poziom oleju. Jeżeli tak, to sterowniki dobre, jeżeli nie, to odkręć osłony kolumny kierownicy i sprawdź połączenia na wtyczkach.

• #4 20 Sie 2007 22:25
    mfordon
    Poziom 2  

witam mam 1,9 dci megana i jest to samo oil ok po wcisnieciu przycisku kasowania pokazuje balgraf z olejem a potem wszystko ginie pozostaje przebieg calkowity. co z tym zrobic?

• #5 09 Sty 2008 22:16
    skalia81
    Poziom 2  

panowie to o czym piszecie nie jest komputerem pokladowym tylko licznikiem elektronicznym.komputer pokladowy znajduje sie z lewej strony predkosciomierza .jezeli nie posiadacie tego wyswietlacza to znaczy ze nie ma rownierz komputera pokladowego ktory pokazuje zuzycie chwilowe paliwa oraz inne bajerki .pozdrawiam.ps zalaczam plik w ktorym dokladnie widac jak wyglada komputer i co wyswietla

Załączniki:
  • #6 17 Paź 2008 04:47
    picior
    Poziom 12  

u mnie w megance komputer wyświetła swoje dane własnie tam gdzie pojawia się napis OIL OK. i też mialem problemy z załączeniem tych parametrów. Problem tkwił w przycisku manetki. Spryskalem go środkiem do styków elektryczych i pomogło.

• #7 16 Kwi 2009 19:31
    syriusz183
    Poziom 2  

witam...
    Poczebuje pilnie pineologie licznika laguna II z komputerem pokładowym pośrodku zegarów...

• #8 28 Kwi 2009 12:02
    ripper007
    Poziom 2  

Gdyby miał ktoś opis pinów licznika do Megany I PH I
    Może udało by się zrobić przejściówkę dzięki której dało by się wstawić licznik od PH II.

• #9 23 Sie 2010 23:39
    snozer
    Poziom 17  

Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty