Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Megane wyświetlacz komputera

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Renault Megane wyświetlacz komputera
Autor
Wiadomość
guliwerr
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 09 Lip 2007 22:17   

Renault Megane wyświetlacz komputera

Wiatm
Kupiłem Renault Megane Coupe rocznik 2000 i mam problem z wyświetlaczem komputera.

Po zapaleniu (przekręceniu stacyjki) pokazuje się okólny przenieg samochodu oraz napis oil ok, po chwili napis oil OK gaśnie i pozoataje sam przebieg samochodu, brak jest natomiast przebiegu dziennego, spalania itp.
Wciskam przełącznik funkcji w manetce wycieraczek i nic się nie pokazuje cały czs jest jesdynie ogólny przebieg auta.

Może ktoś miał podobny problem - proszę o poradę
Powrót do góry

RomekRud
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 15 Lip 2007 10:47   

Re: Renault Megane wyświetlacz komputera

Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem masz mały przycisk do kasowania zegara, gdy świeci "oil ok", wciśnij go a powinien wyświetlić się bargraf obrazujący poziom oleju. Jeżeli tak, to sterowniki dobre, jeżeli nie, to odkręć osłony kolumny kierownicy i sprawdź połączenia na wtyczkach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lip 2007 10:47   

Powrót do góry

milejow
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#3 15 Lip 2007 12:21   

Wcale nie musi miec komputera pokladowego,moze wymieniony byl przelacznik wycieraczek na ten z przyciskiemADAC.Obok wyswietlacza na zegarach masz przycisk,nim zmieniasz przebieg(sumaryczny/okresowy)

Dodano po 57 [minuty]:

Poczytaj sobie jeszcze to:

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lip 2007 12:21   

Powrót do góry

mfordon
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: poznan

Post#4 20 Sie 2007 22:25   

witam mam 1,9 dci megana i jest to samo oil ok po wcisnieciu przycisku kasowania pokazuje balgraf z olejem a potem wszystko ginie pozostaje przebieg calkowity. co z tym zrobic?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2007 22:25   

Powrót do góry

skalia81
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: włocławek

Post#5 09 Sty 2008 23:16   

panowie to o czym piszecie nie jest komputerem pokladowym tylko licznikiem elektronicznym.komputer pokladowy znajduje sie z lewej strony predkosciomierza .jezeli nie posiadacie tego wyswietlacza to znaczy ze nie ma rownierz komputera pokladowego ktory pokazuje zuzycie chwilowe paliwa oraz inne bajerki .pozdrawiam.ps zalaczam plik w ktorym dokladnie widac jak wyglada komputer i co wyswietla

Załączniki:
Powrót do góry

picior
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: google

Post#6 17 Paź 2008 04:47   

u mnie w megance komputer wyświetła swoje dane własnie tam gdzie pojawia się napis OIL OK. i też mialem problemy z załączeniem tych parametrów. Problem tkwił w przycisku manetki. Spryskalem go środkiem do styków elektryczych i pomogło.
Powrót do góry

syriusz183
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sosnowiec

Post#7 16 Kwi 2009 19:31   

witam...
Poczebuje pilnie pineologie licznika laguna II z komputerem pokładowym pośrodku zegarów...
Powrót do góry

ripper007
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#8 28 Kwi 2009 12:02   

Gdyby miał ktoś opis pinów licznika do Megany I PH I
Może udało by się zrobić przejściówkę dzięki której dało by się wstawić licznik od PH II.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2009 12:02   

Powrót do góry

snozer
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#9 23 Sie 2010 23:39   

Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Renault Megane wyświetlacz komputera
Strona 1 z 1