Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno telewizora LCD w sklepie internetowym.

emus 13 Lip 2007 12:10 5014 7
  • #1 13 Lip 2007 12:10
    emus
    Poziom 16  

Wtam,

Chcę kupić telewizor LCD w sklepie internetowym.
    Dzwoniłem do kilku sklepów z pytaniem czy telewizory przed wysłaniem do klienta są sprawdzane w celu wykrycia martwych pixeli, świecących stale subpixeli itp.
    Wszystkie sklepy do których dzwoniłem odpowiedziały, że telewizory nie są sprawdzane bo są w orginalnie zapakowane i tak są przesyłane do klienta.

Mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z kupnem telewizora LCD w sklepie internetowym?

pozdrawiam

emus

• #2 13 Lip 2007 12:27
    mayekk
    Poziom 23  

kupno jak w kazdym innym sklepie, w razie czego nie ma sensu wysylac LCD do sklepu tylko trzeba sie udac prosto do serwisu producenta na miejscu w miescie (polska karta gwarancyjna), a tak w ogole to niektorzy producenci dopuszczaja pewna ilosc martwych pikseli, ktora nie moze byc przyczyna reklamacji...

• #3 13 Lip 2007 13:16
    emus
    Poziom 16  

mayekk napisał:
    a tak w ogole to niektorzy producenci dopuszczaja pewna ilosc martwych pikseli, ktora nie moze byc przyczyna reklamacji...

To wiem.

Jeśli się kupi telewizor z wszystkimi dobrymi pixelami, a później w trakcie eksploatacji jakieś uszkodzone wyskoczą (w ilości nie uzasadniającej reklamacji) no to mówi się trudno takie jest życie.

Jednak przy kupnie telewizora (płacę przecież swoje ciężko zarobione pieniądze) chcę mieć telewizor i pixele sprawne.

• #4 13 Lip 2007 21:15
    mayekk
    Poziom 23  

wiem rozumiem ale jak nie patrzec to kilka pixeli na tak duzej matrycy nie jest juz widzialne z odleglosci 2-3m....(tym bardziej ze najczesciej nie jest to pelne uszkodzenie pixela)
    zupelnie inaczej wyglada sprawa monitorow...tu patrzy sie z bliska :(

tak wiec jesli producent nie gwarantuje w 100% sprawnej matrycy to pozostaje szukac wsrod innych marek... (chyba zaden nie daje takiej gwarancji, ale moge sie mylic...)

sprawa gwarancji wyglada tak jak napisalem - mozna ja zrealizowac w calym kraju, natomiast jesli chodzi o reklamacje to tylko u sprzedawcy (wtedy trzeba wyslac)

• #5 27 Sie 2008 16:38
    Markus192
    Poziom 9  

Przy zakupie przez internet przysługuje ci prawo zwrotu towaru wciągu 10 dni bez podania przyczyny. Dlatego jak tylko będzie coś nie tak z telewizorem to go zwrócisz.

• #6 16 Wrz 2008 10:15
    tomas888
    Poziom 2  

dokladnie towar mozesz zwrocic do 10 dni ! unikaj jednak sklepow jak SIRIUS.pl, totalna porazka, a wiekszosc sprzetu, ktory maja na prawde tanio pochodzi za granicy !!

• #7 25 Wrz 2008 12:00
    rtomek
    Poziom 17  

jaki TV LCD jest obecnie na topie do ok 3tys ?

• #8 28 Wrz 2008 21:59
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Są sklepy, gdzie (za opłatą) zrobią test na okoliczność bad i hot pixeli.

Towar można oczywiście do 10 dni zwrocić (odstapic od umowy), ale ......
    koszt wysyłki nie jest zwracany,a w przypadku duzych gabarytowo TV LCD - są to koszty nie małe.

Osobiście także kupiłem wysyłkowo, gdyz cena jest sporo przyjaźniejsza, poza tym kupując w sklepie stacjonarnym także raczej nie ma możliwości przetestowania sprzętu na miejscu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme