Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki młot udarowy?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki młot udarowy?
Autor
Wiadomość
zemki
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Brzeg

Post#1 Post autora tematu 13 Lip 2007 23:23   

Re: Jaki młot udarowy?

Witam wszystkich.
W najbliższym czasie zaczynam robić mieszkanie i startuje z elektryką.
Potrzebuję młot udarowy bo nie mam zamiaru poświęcić 3 miesięcy na kuciu młotkiem i przecinakiem. Też nie chce pożyczać od znajomego budowlańca bo posiada sprzęt Hilti i w razie problemów nie mam zamiaru odkupować mu sprzętu jak się zepsuje (często to się zdarza jak się coś pożycza).
Interesuję mnie sprzęt do 450zł.
Siedziałem troszkę na aukcjach i jest tego troszkę do wyboru. Najbardziej mnie zainteresował: MŁOT 800W SKIL-BOSCH PROFI +WALIZKA +OSPRZĘT FV (model 1760 firmy SKIL) za 369zł.
Zastanawiam się czy jest dobry jak na tą cenę.
Może znacie coś lepszego.
Z góry dzięki za przydatne odpowiedzi.

Dodano po 4 [minuty]:

Czym mam się kierować przy zakupię? Na jakie informację mam w pierwszej kolejności zwracać uwagę?
Powrót do góry

szpara
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Tarczyn

Post#2 14 Lip 2007 09:11   

Ta cena co podałeś to jest nawet dobra za ten młot.Bardzo ważnym parametrem jest energia uderzenia.Im wyższa tym lepsza.Tego typu(te tanie) urządzenia dobrze sprawdzają sie przy wierceniu ale przy kuciu już nie bardzo.

P.s
Jak zmieniałem instalacje w domu to mimo, że mój młot ma energię 4J to ani razu go nie użyłem.Ponacinałem ścianę diaksem (dwa nacięcia obok siebie) i elegancko skuwałem zwykłym młoteczkiem i przecinakiem.
Powrót do góry

zemki
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 15 Lip 2007 12:08   

MŁOT 800W SKIL-BOSCH PROFI +WALIZKA +OSPRZĘT FV (model 1760 firmy SKIL) posiada 2 J. Chyba troszkę za mało?
Na aukcji znajduje sie również MŁOT UDAROWY 2100W SDS-MAX EUROTEC - Germany. Moc 2100W, energia uderzenia 7,3 J. Ciekawe tylko jak to się ma do rzeczywistości?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lip 2007 12:08   

Powrót do góry

szpara
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Tarczyn

Post#4 15 Lip 2007 13:13   

Generalnie większa energia wiąże się z większą wagą, co może nie być wygodne przy dłuższym kuciu.
Nie znam tego EUROTEC'a ale jeżeli miałby faktycznie te 7,3 J to już można podłubać.
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#5 15 Lip 2007 14:22   

EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#6 15 Lip 2007 15:23   

Ja mam starą "Celme", nadaje sie znakomicie. Koszt uzywanej- 300 - 500 zl na giełdach.
Powrót do góry

zemki
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 16 Lip 2007 00:48   

Używałem kiedyś "Celme" i rzeczywiście dawała rade (pożyczona na jeden pokój). Tylko na giełdzie nie dostane gwarancji.
W tytule aukcji pisze "BOSCH-SKIL". Może wiecie dokładnie na jakich częściach Boscha jest zrobiony Skil? Niestety posiada siłę uderzenia 2 J i waży 3,3 kg(379zł). Dla porównania: EINHELL GLOBAL 1400 Watt BH-G 1500 - 4 J i 8,4 kg (219zł); Einhell E-BH 950 950W - 4J i 5,9 kg (329zł); EUROTEC RH217 7,3 J i 6,9 kg (moc w tytule 2100W a w spec. 1650W) - 285zł; FALON TECH FTEH 5010J 7,3 J i 6,9 kg 1650W (265zł) Chyba najlepiej prezentuje się EUROTEC RH217 i FALON TECH FTEH 5010J?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2007 00:48   

Powrót do góry

emuemi
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#8 30 Sie 2008 13:10   

Topolski Mirosław napisał:
EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.

Toya jest firmą Wrocławską a ja jako rodowity wrocławianin moge na 100% zapewnić, że nie jestem chinczykiem. reszta firm wymieniona powyżej również nie ma nic wspólnego z azją.
Panie Mirosławie proszę nie udzielać rad jak Panu brakuje fachowej wiedzy.
Powrót do góry

Dais
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wieluń

Post#9 01 Sty 2009 11:36   

Firma TOYA ma tylko siedzibe we Wrocławiu. A fabryki w Chinach i produkuje najgorsze sprzęty jakie są dostępne w sprzedaży (czytaj jednorazówki)
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#10 01 Sty 2009 17:57   

emuemi napisał:

Toya jest firmą Wrocławską a ja jako rodowity wrocławianin moge na 100% zapewnić, że nie jestem chinczykiem. reszta firm wymieniona powyżej również nie ma nic wspólnego z azją.
Panie Mirosławie proszę nie udzielać rad jak Panu brakuje fachowej wiedzy.

Czy Ty masz pojecie o czym piszesz?Ja w tej branży jestem kilkanaście lat i wiem co piszę.Toya jest wrocławską firmą jak ja afrykanerem-to że jakaś firma ma filię w danym mieście to już jest polska?-idąc takim tokiem rozumowania to i Einhell jest wrocławską firmą a co Bosch jest firmą warszwską a Makita z Bielska-Białej itd.-długo by wyliczać.
Powrót do góry

jaukaszek
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: swindon

Post#11 16 Cze 2009 19:11   

Hej kupiłem "clme PRwg 35" i codziennie chodziłem do serwisu Tak ze nigdy więcej czegoś takiego!!Serwisant powiedział "ze ten model często trafia do serwisu". Miałem do kucia tylko dwie ścianki w domu i nie podołała temu zadaniu! Jeśli chodzi o sie udaru mechanicznego to jest kolo 5J i jest wystarczająca do rozbiórki ścian.Tu jest link do do opisu technicznego tego produktu: http://www.celma.com.pl/serwis/mlotki/prwg_35.html pozdrawiam
Powrót do góry

Lech06
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Świdnik

Post#12 05 Lip 2009 10:30   

Od jakiegoś czasu używam młotowiertarki Skil 1758 750W, działa bez zarzutu. Zależy do czego się używa. 8 godzin dziennie na budowie to nie wytrzyma. Ale w domu sporadycznie wywiercić otwory pod szafki, czy jakąś suszarkę, idealnie. Tam gdzie zwykła wiertarka miała problemy, to tą młotowiertarką idzie jak w masło.
Powrót do góry

don dawido
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 01 Wrz 2009 12:44   

cześć!

skil, którego wymieniłeś będzie chyba najlepszym wyborem w tej cenie. możesz ew. rzucić okiem na model 1765 (profi) 950W 2,3J uderzenia taki jak tutaj SKIL 1765

jak robisz całą instalację to świetną sprawą jest bruzdownica (wypożyczalnia). nacinasz rowki a potem elegancko skuwasz SDS'em.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Wrz 2009 12:44   

Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 01 Wrz 2009 13:04   

Einhell jest chiński? Hahahahaha puknij się pan. Einhell to prawdziwa niemiecka marka
Powrót do góry

invx
Poziom 20
Poziom 20

Post#15 02 Wrz 2009 09:46   

Cytat:
Einhell to prawdziwa niemiecka marka

:D
Powrót do góry

_LBX_
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 02 Wrz 2009 17:05   

invx napisał:
Cytat:
Einhell to prawdziwa niemiecka marka

:D

No może taka idealna nie ale wytrzymała ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki młot udarowy?
Strona 1 z 1