Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akumulatory samochodowe - jakie najlepsze?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Akumulatory samochodowe - jakie najlepsze?
Autor
Wiadomość
shadowwelder
Poziom 8
Poziom 8

Post#181 16 Gru 2005 11:44   

Re: Akumulatory samochodowe - jakie najlepsze?

Ja mam akumulator Boscha i nie narzekam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2005 11:44   

Powrót do góry

karol99
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Wołomin

Post#182 18 Gru 2005 22:32   

Mam centre jest ok. Uwaga w niektórych Oplach "bez obsługowych" korki zaklejone są nalepką . Wystarczy wyciąć nalpkę odkręcić korki i dolać wody. Akumulator jak nowy.
Powrót do góry

sfinx
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lubliniec

Post#183 19 Gru 2005 21:14   

Mialem w swoim seacie Boscha wytrzymal 7 lat. Nastepny jaki kupie to Hoppecke.
Powrót do góry

tkski
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Jaworzno

Post#184 28 Gru 2005 23:42   

Mnie własnie padł Bosch Silver. Próbuje go odratowac i ładuje się. Jeździł w Oplu Omedze 2.0 i dzisiaj wymiękł - nie do końca wiem dlaczego - może jakieś zwarcie w układzie - dziwna sprawa autko zgasło na światłach (na skrzyżowaniu) i już nie odpaliło a jak mnie gość pociągnął to odpaliło i dojechałem do domciu ledwo ledwo ale już nie gasło - na podwórku jednak po zgaszeniu nie odpalił - zmieniłem na starą Centrę z Poldka i jest na razie ok. Omesię kupiłem 1 tydz. temu i chciałem ustalić ile lat ma ten Bosch
- może ktoś wie jak ustalić datę produkcji takiego akumulatora - nie doszukałem się nigdzie takiej informacji ? Będe wdzięczny za poradę :)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Usunięty

Post#185 30 Gru 2005 16:34   

Z baterią to chyba zawsze muszą być jakies problemy bo inaczej to było by za dobrze jeszcze w zimie. Miałem raz Centre Exide i po 1 roku urwała się płyta (chodnikowa). potem miałem Bosha i było całkiem nieźle, ale niebo jest od kiedy zostałem szczęśliwym posiadaczem Centry Futura :) miodzio.:D
Powrót do góry

esem
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#186 30 Gru 2005 18:46   

esem napisał:
A na MATIZa macie pomysł?
Akumulator ma on symboliczny (34Ah) o ściśle określonych wymiarach.
Poszukuję zamiennika o większej pojemności :?:

Nabyłem drogą kupna Centrę 34Ah za 155PLN.
Jakoś na Boscha 40Ah nie zdecydowałem się...
Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#187 30 Gru 2005 19:05   

Mam oryginalny akumulator VOLVO siudmy rok działa w drugim aucie i jest bardzo dobry:D
Powrót do góry

GRP
Poziom 4
Poziom 4

Post#188 31 Gru 2005 18:08   

Witam wszystkich, ja polecam Bannera to austryiacka odmiana boscha ale lepsza o mniejszej rezystancji. Miałem taki przez 4 lata w fordzie escorcie 1.8TD i niec się nie działo.
Powrót do góry

wnuczek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Piotrow tryb..

Post#189 04 Sty 2006 10:33   

Mialem kiedys rownolegle w dwoch autach dwa akumulatory bezobslugowe Centry, jeden mi wybuchl przy ladowaniu (prawdopodobnie zapchany przewod odpowietrzajacy), w drugim tydzien pozniej urwala sie cela-w zwiazku z tym nie polecam tej marki. W kolejnym kupionym aucie byl juz nowy aku Budget w ktorym po 6 miechach takze urwala sie cela, jednak na szczescie byl jeszcze na gwarancji. Majac niezbyt dobre doswiadczenia z polska marka moj wybor padl na austriackiego Baerena, w porownaniu z Centra rozrusznik na nim krecil jak oszalaly. Rewelacyjna marka ,no i ma jeszcze jedna zalete ze nie jest produkowany w Polsce:) Ciekawostka, ogladalem ostatnio na niemieckiej tv test akumulatorow w ktorym bralo udzial kilkanascie marek. Bosch silver jako jeden z najdrozszych uklasyfikowal sie na jednym z ostatnich miejsc!!
Pozdrawiam
Powrót do góry

genios
Poziom 6
Poziom 6

Post#190 04 Sty 2006 23:28   

A ja powiem ze tylko centra w moim pasku 1.6 tdi przez 7 lat miałem centre (a oceniam gdzies na 8-9 lat) dopiero w tym roku wymieniłem bo silnik nie pierwszej młodości i trzeba trochę pokręcić , latem by jeszcze spokojnie pochodziła
Oczywiscie wymieniłem na centre future zobaczymy jak będzie sie sprawować.
Powrót do góry

sebek1111
Poziom 14
Poziom 14

Post#191 11 Sty 2006 11:28   

JA bedac na slowacji kupilem AKUMA KOMFORT, po tym jak zdechl mi ZAP Piastow bez ostrzezenia:) Akuma chodzi super juz od 3 latek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2006 11:28   

Powrót do góry

Piuter
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#192 22 Sty 2006 00:03   

REKORD: akumulator w 126p 30-to letni i pali od kopa

A u mnie w 126p aku jest już 30 lat i odpala przy -18.
Jest to własnej konstrukcji aku złożony z 90 baterii 4,5 V (takich od latarek) połączonych tak aby dawały 13,5 V.

Ludzie! Z Waszych wypowiedzi w większości nic nie wynika (również z mojej powyższej). Co to za opinia np. że "akumulator jakis tam padł po roku i z tego powodu jest do d...."? A może w ciągu tego roku 20 razy był całkowicie wyładowany albo latał sobie luzem nieprzymocowany? Żaden aku tego nie przeżyje! Owszem część wypowiedzi jest pouczajaca (np. "zwarła czy odłączyła się cela"). To dziwne, że na tyle wypowiedzi na temat "ktróry aku jest lepszy" nie pojawił się skrót DOD - a to jeden z ważniejszych w tym temacie. Szkoda gadać... - odsyłam do http://www.mpoweruk.com/life.htm. Sam też nie jestem ekspertem, więc może znajdzie sie ktoś, kto ma jakieś testy lub wie gdzie można znaleźć testy porównawcze akumulatorów, bo właśnie jestem na kupnie. Myślę o CENTRA FUTURA 75 AH.
Liczę na rzeczowądyskusję.
Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#193 22 Sty 2006 16:52   

Przeczytałem cały topic o dochodzę do wniosku, że trwałość akumulatora jest kwestią niemalże losową...
A może jednak DOD? To by się trzymało kupy. Z mojej obserwacji wynika, że problemu z akumulatorami mają szczególnie np. taksówkarze i pomoce drogowe. Nie tylko dla tego, że często odpalają i gaszą silnik (bo przecież więcej jeżdżą, więc akumulator ma czas się naładować), ale dla tego, że siedzą przy włączonym świetle i radiu czekając na klienta. To by wyjaśniało dla czego producenci reklamują często akululatory trakcyjne jako "taxi". Ktoś tu argumentował, że akumulatory małe, ale z dużym prądem mają kiepską trwałość. One mają po prostu cieńsze płyty, co daje większą powierzchnię i większy prąd. A te "trakcyjne" mają z kolei płyty grubsze - mają mniejszy prąd, ale można wyczeczerpać z nich prawie cały prąd.
Akumulatory do ciężarówek mają też cechy akumulatorów trakcyjnych - są stosunkowo mało wydajne, tzn. mają duże prądy, ale nie aż tak duże jakby można by się spodziewać patrząc na pojemność (np. "osobowe" 100Ah daje 700A EN, a "ciężarowe" 230Ah daje 1050A EN). A kierowcy ciężarówek też potrzebują prądu na postoju.

Może więc o to chodzi?

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

mzulinski
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Sosnowiec

Post#194 22 Sty 2006 21:24   

A w moim Daewoo Lanosie oryginalny bezobsługowy ładowany chyba tylko raz DELKOR wytrzymał 8 lat. Dzisiaj niestety padł (-17) :( Zobaczymy ile wytrzyma Centra :)
Powrót do góry

Piuter
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#195 22 Sty 2006 22:45   

"Dzięki" mzulinski - nic tylko kupować akumulatory DELKOR - przecież jak wytrzymał 8 lat to musi być najlepszy. Może nawet jest lepszy od wspomnianych moich 90 sztuk 3R12.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2006 22:45   

Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Post#196 23 Sty 2006 01:10   

Teraz powiniem ktoś wyjechać, że ma boscha silver albo hoepke albo delphi i że padła po pół roku. Tak na serio, to ja obstaję przy swojej teorii (10 lat obserwacji pewnego pojazdu, używanego na pomocy drogowej).

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

prometeusz12
Poziom 4
Poziom 4

Post#197 23 Sty 2006 10:32   

niestety w moim wlasnie dzis padla "centra+" roczna a dodanm ze juz raz byla ladowana jakies 2 mies temu.
Jakos mam pecha do nich.
Obecnie zastanawiam sie na warta lub "centra futura" i zdecydowanie mocniejszy tym razem
Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Post#198 23 Sty 2006 11:34   

A potrafisz napisać w jakich okoliczościach ci "padła". Bo zastanawia mnie dla czego niektórzy mają aku 8 lat a inni rok.

I co rozumiesz przez padnięcie - to że samochód nie chce zapalić? Ładowałeś akumulator prostownikiem? Bo wiesz, zdaża się, że ludziom pada w 2 tygodnie, bo np. diody mają rozgiełdane.

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

dardek1
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ząbki k/Warszawy

Post#199 23 Sty 2006 23:07   

Witam!
A ja mogę napisać tyle:
- akumulator OPEL (nie wiem jaki producent ukrywa się pod marką GM'a),
- 36Ah, 180A,
- siódmy sezon zimowy, Corsa nie garażowany,
- nie doładowywałem go w tę zimę ani razu, a w poprzednie do 3 razy prądem do 3A przez góra 3-4 godziny (także DOD bardzo korzystny),
- nie zakręcił dopiero dziś!, po nocy gdy temp. spadła do -29*C (była to tak naprawdę czwarta, mroźna noc w tę zimę) i musiałem pożyczyć prądu,
- także dziś wyjąłem go i trzymam w cieple doładowując.

Napiszcie, czy mam się tym martwić i go wymienić, czy jeszcze da radę? A rozglądam się za czymś takim (MOLL M3 plus, http://www.megarolex.com/cms/go/pl/800).
Powrót do góry

barozi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bydgoszcz

Post#200 24 Sty 2006 21:43   

Mam problem z moim akumulatorem. Model Delphi S45AL. DWa dni temu już nie udało mi się odpalić samochodu więc wziąłem akumulator do domu, aby się trochę nagrzał. I tak akumulator leżał dwa dni w domu. Dzisiaj włożyłem go spowrotem jednak znów nie zapalił więc postanowilem go naładować. Niestety kiedy podłączyłem go do prostownika, prąd ładowania wskazywany przez prostownik wynosi 0. Nie wiem co to znaczy? Czy ktoś może mi pomóc. Zastanwiam się czy nie lepiej kupić nowy?

Aha. Dodam że na akmulatorze napisane jest bezobsługowy (nie mogę zdjąć zaślepki).
Powrót do góry

maci22
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Tarnów

Post#201 25 Sty 2006 12:09   

Witam
A co powiecie na ten test http://www.moll-batterien.pl/adaceurotest.html ?
ozdr
Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Post#202 25 Sty 2006 14:25   

Jak nie ciągnie prądu, to znaczy że jest trup:( Z tą bezobsługowością, to też różnie jest, oprócz optimy nie ma baterii w 100% bezobsługowych, co najwyżej są takie, w których producent utrudnia obsługę, bo twierdzi, że nic nie trzeba robić (najlepiej kupić nowy akumulator, przynajmniej dla fanryki akumulatorów to najlepsze rozwiązanie).

A DOD ma chyba spore znaczenie - u nas właśnie padły (tzn. rano trzeba szarpać) dwie centry plus (92Ah, instalacja 24V, 4 litrowy diesel). Mają trzy lata, pracują ostro na wyciągarce elektrycznej i jako zasilanie domku na działce w lecie. Ale jak się podładują po odpaleniu z szarpnięcia, to już jest ok.

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

Frogg85
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Węgrów/Wawa

Post#203 25 Sty 2006 14:46   

Z tego co mi wiadomo to bosch jest najlepszy z konkurencyjnych cen i nie jest wiele drozszy,ja mam w samochodzie akumulator o wiekszej mocy rozruchowej i mowili mi ze elektryka siadzie,wrecz przeciwnie w te mrozy daje sobie dobrze pewnie dlatego ze ma wieksza moc rozruchowa,a pojemnosc ma mala tylko 40 Ah
Powrót do góry

nowy9999
Poziom 9
Poziom 9

Post#204 27 Sty 2006 10:19   

Witam.
Kiedy tak czytam te posty nie sposób dorzucić swoich trzech groszy:

BAREN profil 100Ah– eksploatacja w MB W123 240D ( dla niewtajemniczonych = kręcenie rozrusznikiem 2-3min żeby silnik zaskoczył i tak 2x dziennie jak temp spadnie poniżej -10stC (czyli cała zima)) przez cztery lata doładowywany zimą w okresie największych mrozów raz czasem dwa. Niestety sprzedałem go z autem a nie wykazywał żadnych oznak zużycia i teraz tego żałuje.

Pozdrawiam wszystkich.
PS. Wnioski we własnym zakresie :)
Powrót do góry

Mateuss
Poziom 16
Poziom 16

Post#205 27 Sty 2006 10:28   

Mój brat pracuje w Volkswagenie a Volkswagen daje Varte. Generalnie powiem tak:

Ludzie przyjeżdząją i kupują Centrę bo jest wmiarę dobra w stos do ceny
a baardzo często przywożą Boshe i Varty. Generalnie nie polecają tych dwóch producentów. Moje zdanie jest podzielone. Jeśi się jeździ w ciągu dnia tylko 15 km to w taki mróz żaden akumulator niezdąży się podładować i zz ranka napeno będzie kłopot:| i tak samo jest z centrą czy boshem czy z akumą
Powrót do góry

przemkrzych
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Miasto w centralnej polsce

Post#206 29 Sty 2006 10:07   

ja miałem kilka akumulatorów kilku producentów ala obecnie mam DELPHI
FREDOM PLUS ten ten akumulatorek mnie zachwycił bo po całkowitym rozładowaniu było 4v bez problemu się naładował i tak jeżdze nim już drugi rok w zime nie ma z problemów ,a wszystkie inne co miałem po pełnym rozładowaniu traciły dużo ze swojej pojemnosći nie można już ich buło wpełni nadaładować,wszystkim polecam.
Powrót do góry

tskiper
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Łask k.Łodzi

Post#207 05 Lut 2006 09:57   

Oststnio ogladalem profesjonalny test akumulatorow i bylo tam pare naprawde dobrych marek jak bosh , centra, varta , zap, i jakies inne badziewia. W programie tym przetestowano je pod katem wytrzymalosci na rozne sposoby na czas ciaglego poboru pradu podczas rozruchu, na ilosc zasysanej wody, na czas oswietlenia naszych autek w razie awarii altka. I co sie okazalo szczerze zgodnie z programem polecam BOSHa oraz VARTE i CENTRE we wszystkich testach miedzy nimi prawie nie bylo roznicy.
Powrót do góry

Nadajnik
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Puławy

Post#208 07 Lut 2006 09:12   

Panowie a czy możecie mi powiedzieć jaki powinienem wybrać akumulator tzn.
VW Passat 1,8CL rok 91`
do tej pory miałem akumulator Hoopecke 55Ah 255 DIN 420 SEA
muszę już kupić bo nie chce mi sie z nim codziennie spacerować :)
Zawsze palił z pierwszego bez problemu ale nigdy nie kręcił jak szalony.
Ta zima jest mroźna i poległem na -30oC i wtedy założyłem inny z Corsy (nie wiem co to było) i kręcił jak szalony a 44Ah no i właśnie nie wiem jaki prąd rozruchowy (wogóle którą wartość sie bierze DIN czy SEA??).
Więc proszę o pomoc... jestem raczej za Centrą :)

Włączając sie do rozmowy DELKOR`a mam sprawdzonego z Lanosa nie do zajeżdżenia 6 lat w Lanosie, 1 rok w Fiesta i 0,5 w Sierra.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2006 09:12   

Powrót do góry

chrisp
Poziom 1
Poziom 1

Post#209 26 Lut 2006 02:52   

przemkrzych napisał:

FREDOM PLUS ten ten akumulatorek mnie zachwycił bo po całkowitym rozładowaniu było 4v bez problemu się naładował

No właśnie, to jest ważne, mi się również zdarzyło długo nie jeździć i MOLL M3 Plus się rozładował prawie do zera i także nie stracił poważnie ze swojej pojemności, więc polecam...
Powrót do góry

B o n u s
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lublin

Post#210 02 Maj 2006 21:17   

ostatnio w jakims magazynie był test zimowy i dwa akumulatory przeszły go pomyślnie była to VARTA i cos jeszcze niestey nie pamiętam nazwy drugiego (nie był to bosch ani centra)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Akumulatory samochodowe - jakie najlepsze?
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  123456789  Następny