Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer-ek by Kamil

kdaudio 19 Lip 2007 07:52 3886 11
  • Witam wszystkich !!!

Oto mój nowy Subwoofer-ek :D

Założenia:

Miał to być sub inny od wszystkich szczególnie w wyglądzie, złużyć mi miał do muzyki i kina.

Przewrotnik:

Zdecydowałem się na początek na LW1000 - 4R, wiem nie cieszy się on zbyt dobrą opinia ale jakoś go się zdecydowałem .

Napęd:

Jak na razie TDA7294 z filtrem DP na jednej płytce według projektu Irka. Wyciskam z niego przy 4R spokojnie około 70rmsu. Już w planach na tranch wzmak :D

Obudowa:

No to zaczynamy:

Pojemność obudowy wynosi około 40litrów. Całość jest z płyty wiórowej 18mm, mdf, oraz hdf-ki, całość sklejana klejem RAKOL i skręcana na mase wkrętów poszło około 60sztuk. Jako wykończenie użyłem forniru Machoń oraz lakieru akrylowego czarnego mat, fornir lakierowałem lakierem DOMALUX pół mat.

Proces budowy:

1.Na początek należało wszystko pomierzyć i powycinać, następnie skleiłem i skręciłem

Subwoofer-ek by Kamil

2.No i przyszedł czas na boki z płyty HDF, pierwszą warstwę przykleiłem jest i przykręciłem,

Subwoofer-ek by Kamil

Następną warstwę tylko przykleiłem na sam klei

Subwoofer-ek by Kamil

3. Okrągły tył to kanapka MDF, żeby wykonać taki kształt musiałem się niezle namęczyć z pilnikiem i szpachlą ale po 6 szpachlowaniach jest PERFECT

Subwoofer-ek by Kamil

Subwoofer-ek by Kamil

4. No i wykończenie. Na początek szpachlowano i czyszczenie, uzywałem szpachli samochodowej. Fornir przykleiłem metodą na żelasko bo nie dało rady inaczej fornirować tych okrągłych boków. Front i tył pomalowałem. Fornir lakierowałem 2 razy, a fornt 3 razy sprayem a tył 2 razy.

Subwoofer-ek by Kamil

Odsłuch:

Jak na razie bardzo mi się podoba ma niezłego kopa i nie łapie zadyszki, cóż TDA jest dla niego za mały ale na razie jakoś gra . Mi się na razie bardzo podoba i to najważniejsze.

Efekt końcowy – fotki:

Subwoofer-ek by Kamil

Subwoofer-ek by Kamil

Subwoofer-ek by Kamil

Subwoofer-ek by Kamil

Tak na koniec napisze wam ze konstrukcja takiej obudowy jest bardzo żmudna, i ja żeby uzyskać taki efekt musiałem siedzieć z 3 tygodnie po troszeczku. Ogólnie nie polecam budować takiej budy wczesnym konstruktorom bez większego doświadczenia … :D

Pozdrawiam !!!

Fajne!
  • #2 19 Lip 2007 09:21
    Vitu
    Poziom 20  

Witam . Nareszcie trochę ambitniejszy kształt niż standardowe subwoofery to mi sie bardzo podoba . Obudowa wzmacniana to tez jest duzy plus , starannie wykonane , zaszpachlowane i dobrze oklejone fornirem . Co do tego glosnika można by sie czepiać ale kto co lubi. Mnie osobiscie psuje ten bardzo dobry subwoofer wizualnie tym logiem alpierda.

• #3 19 Lip 2007 09:43
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Jak przyłozysz ręke do bocznej sciany przy wiekszym basie odczuwasz mocniejsze drgania ? :cunning: ale odpowiedz szczerze...

• #4 19 Lip 2007 09:50
    kdaudio
    Poziom 9  

Powiem szczerze ze nie ma nic, choć jedni uwieża a drudzy nie, ale jest wzmacnienie na środku wiec nic nie drga

• #5 20 Lip 2007 18:35
    Krzychu_185
    Poziom 16  

Witam wszystkich
    Mi sie ten subwooferek podoba wszystko bardzo starannie wykonane jedynie jest taka mała różnica miedzy fornirem a tym czarnym tyłem fornir jest troszkę wyższy ale wszystkiego mieć nie można :) . Z tego co wiem to ktoś powie, że ten głośnik jest za przeproszeniem do d*** ja jestem innego zdania. Byłem dziś u konstruktora na testach subika i powiem tak daje bardzo ładnie nikt mu nie powie ze basu jest mało bo aż na balkonie blacha wali o barierkę w rytm basu :) . Jedyne co mógł by zmienić to wzmak bo Tadeusz sobie nie radzi, dobrze by było jak by zrobił jakiś wzmak na tranach około 150W

• #6 21 Lip 2007 00:19
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Krzychu_185 każdy ma swoje zdanie na każdy temat :) Bardzo dużo ludzi nie słyszało alpha ale twardo go oceniają i pokazują jacy to oni nie sa znawcy. Ja jestem tego zdania że każda firma ma swoje wzloty i upadki... Ale słyszałem chyba 3 głośniki alpharda ten sam model i podobało mi się ich brzmienie... stosunek cena/jakość oceniłbym 5/4 w przypadku tego modelu co słyszałem... Równie dobrze czasem Hertz sie gdzieś pomyli, Magnat czy nawet nasz dobry polski tonsil... nie ma rzeczy idealnych... Krytykować można tylko to co się widziało albo słyszało :)

Teraz pora na ocenę pudełeczka :D
    Wykonanie bomba :) nareszcie cos nowego a nie wiecznie te kwadracioki :)
    Estetycznie i z wyobraźnią wykonane.
    PS. ja nie wierze że nie drga ścianka jak mu więcej do pieca dasz :) to jest nie możliwe :) zawsze są jakieś malutkie drgania :)

• #7 21 Lip 2007 09:18
    Krzychu_185
    Poziom 16  

Lord_Wejder napisał:
    Krzychu_185 każdy ma swoje zdanie na każdy temat :) Bardzo dużo ludzi nie słyszało alpha ale twardo go oceniają i pokazują jacy to oni nie sa znawcy. Ja jestem tego zdania że każda firma ma swoje wzloty i upadki... Ale słyszałem chyba 3 głośniki alpharda ten sam model i podobało mi się ich brzmienie... stosunek cena/jakość oceniłbym 5/4 w przypadku tego modelu co słyszałem... Równie dobrze czasem Hertz sie gdzieś pomyli, Magnat czy nawet nasz dobry polski tonsil... nie ma rzeczy idealnych... Krytykować można tylko to co się widziało albo słyszało :)

I tu masz absolutną racje. Sa tacy co nawet czegoś nie widzieli i nie słyszeli a będą krytykować "bo konstruktor mógł kupic inny głośnik". Najważniejsze żeby konstruktorowi podobało sie jak gra
    Pozdro

• #8 21 Lip 2007 13:09
    norman1991
    Poziom 10  

Witam...Konstrukcja bardzo mi sie podoba estetycznie nie będę wypowiadał sie na temat głośnika bo nigdy nie miałem okazji słyszeć jak gra ocena 9/10.....pozdrawiam

• #9 21 Lip 2007 15:27
    czaroslaww
    Poziom 26  

moim zdaniem to jest przerost treści nad formą.... obudowa jest śliczna... głośnik nijaki, aczkolwiek rozumiem kwestie finansową.... :)
    pozdrawiam.

• #10 25 Lip 2007 23:15
    mejson
    Poziom 11  

czesc

Widze że główne założenia zostały spełnione i jest to subwooferek inny niż inne ;p , ładnie wszystko starnnie wykonane, co do głośnika to sie nie wypowiem bo go nie słyszałem , ale ogólnie fajnie ci to wyszło, aczkolwiek czegoś mi brakuje na froncie , nie wiem może to, że nie ma jakiś zaokrąglen albo skosów na krawędziach? Może jakaś maskownica by to zmieniała? Ale z czystym sumieniem moge dać 5/5 bo cały czas klocki budują ...

A swoją drogą to tył tego suba zalatuje mi kogoś podłogówkami tutaj z forum ;)

• #11 14 Sie 2007 23:37
    JendrekMak
    Poziom 15  

chłopie napracowałeś się nad tą obudową i taki głośnik. 10 za obudowę i 1 za głośnik

• #12 21 Sie 2007 15:32
    yoji
    Poziom 14  

widze ze konstrukcja pierwszej klasy, wykonanie rowniez tylko ten glosnik troche psuje efekt. Mysle ze konstrucja jak najbardziej udana. pozdro

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme