X

Jak zmienić .flac --> .mp3 ?

pa2olo 19 Jul 2007 18:05
  • #1 19 Jul 2007 18:05
    pa2olo
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam takie pytanie - czy jest jakaś możliwość zmiany rozszerzenia .flac w .mp3? Może znacie jakiś program do tego bo CD-ex nie daje rady...
    Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
  • #2 19 Jul 2007 18:58
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Witam, przecież wystarczy wpisać w google: "flac to mp3". Żeby nie było że nie pomagam, jeden z wyników to "Arial CD Ripper". Ale zastanów się czy przeróbka ma sens ? Jeśli chcesz to wrzucić na przenośny odtwarzacz bez obsługi FLAC, to tak, ale jeśli chcesz posłuchać to absolutnie nie. FLAC to format bezstratny i dzieli go jakościowa przepaść od mp3.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • #3 20 Jul 2007 22:31
    m4mach
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    krzychoocpp wrote:
    FLAC to format bezstratny i dzieli go jakościowa przepaść od mp3.
    Z tą przepaścią to bym nie przesadzał. Założę się że nie odróżniłbyś utworu mp3 (192 kbps) od wav'a mając do dyspozycji tylko swój słuch. :D

Bezpośrednio z FLAC do MP3 się nie da a to dlatego że oba formaty używają innych koderów. Zatem trzeba FLAC zdekompresować do WAV a następnie skompresować do MP3. Ten drugi etap oczywiście w CD-ex można wykonać. Co do pierwszego, to zobacz tu http://flac.sourceforge.net/download.html
  • #4 20 Jul 2007 22:49
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    m4mach - bez problemu slychac roznice, a przepasc jest szeroka i gleboka (chyba, ze ktos tego wav'a zrobil z mp3 hehe).

A bezposrednio z flac do mp3 da sie, np wpisujac w google "flac to mp3". Co za roznica, czy dane zapiszsz w miedzyczasie na dysku, czy w pamieci ram.
  • #5 20 Jul 2007 23:01
    pa2olo
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za pomoc... :)
    Udało mi się znaleźć plug-in do WinAmp'a, który przetwarza .flac'i na mp3...

pozdrawiam
  • #6 20 Jul 2007 23:18
    m4mach
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Platon, zaraz mi napiszesz, że słyszysz infradźwięki :) Poczytaj trochę o maskowaniu częstotliwościowym i czasowych, o ciśnieniu dźwięku składowych tonowych i nietonowych poniżej absolutnego progu słyszenia, o ...

... wtedy efekt placebo zniknie jak ręką odjął :)
  • #7 13 Jan 2013 21:46
    pa2olo
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Temat już dawno powinien być zamknięty, a mogę to zrobić tylko mając napisanego ostatniego posta.
    pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products