Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najczesciej modyfikowane kolumny

djdinitro 19 Lip 2007 21:20 3268 20
  • Te kolumny co zmontowałem pare lat temu juz chyba sto nascie razy przerabiałem poczawszy od zmian głosnikow na kablach konczac i gniazdach przyłaczeniowych.Dobrałem tak jakosc dzwieku ze nieoddam ich za zadne pieniadze.Ba nawet same głosniki zmodyfikowałem np basowe maja lepsze cewki inny dolny resor i pomalowane membrany a driver pod kopułką ma wypukły plastik co zmniejsza jego komore i poprawia skutecznosc w pewnym zakresie. a tak to wyglada....... Najczesciej modyfikowane kolumny

Fajne!
  • #2 19 Lip 2007 21:46
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Napisz co to za glosniki...

• #3 19 Lip 2007 21:57
    djdinitro
    Poziom 25  

Bas RaveLand-cewka wymieniona na EV a tuba z driverem JBL ale tuba osobno dokupywana była.

• #4 19 Lip 2007 23:16
    ige
    Poziom 35  

napisz cos o zwrotnicach itp wiecej szczegolow technicznych no i przyadalo by sie wiecej fotek

• #5 20 Lip 2007 10:05
    djdinitro
    Poziom 25  

Zwrotka to standartowy układ 6db jedna cewka 1,5mh i kondensator Visatona 3,3mf prawie dobre połaczenie lekka dziura w srednim zakresie ale tak chciałem by było.Wiecej technicznych szczegułów hmm ale co takiego,to ze kable sa Monstera Z1 na basie dla wysokich tonow Cable Talk Studio.Zacisk zakrecany i wejscie Speacon.Uchwyty wykonane przezemnie tylko gniazdo pod statyw metalowe.Waga 30kg pasmo od ok 80hc do 12000hc moc 600wat ale traktowane jest połową,spl 95db max 124db (testowane)

• #6 21 Lip 2007 12:28
    Tarru
    Poziom 15  

Oczywiście po zmianie cewki głosnik zmierzyłeś chociażby dla uzyskania podstawowych parametrów T-S, i dzięki temu wiesz że nadaje się on do obudowy bassreflex ??;]

• #7 22 Lip 2007 10:25
    djdinitro
    Poziom 25  

Niemierzyłem takich parametrow ale były testowane w komorze bezechowej,pozatym cewke jak kupowałem to miała juz byc od samego poczatku robiona scisle do głosnika wysokiej mocy i do obudowy bass reflex a ludzi co to robili musieli sie na tym znac.Teraz wiem ze odwalili kawał swietnej roboty bo ja dobrali idealnie tak jak by te cewki były tylko do tych głosników.

• #8 22 Lip 2007 14:00
    Tarru
    Poziom 15  

Taaa... z tym, że to nie sama cewka nadaje się do obudowy bass reflex a cały głośnik już po zmontowaniu ma swoje parametry które o tym decydują ;]

• #9 22 Lip 2007 16:04
    djdinitro
    Poziom 25  

No wiec mowie ze dobrałem głosnik tak by sie do tego nadawał.fakt miał za lekka membrane,i cos zwrotka nie pomagała go odciazyc wiec z poczatku latał jak chorągiewka-najpierw mocniejszy filtr,pomalowanie membrany farba by była ciezsza,i impregnowanie resoru dolnego,troche gabki w srodek,wydłuzenie bass reflexu i teraz jest idealnie.Nieraz prosta metoda mozna poprawic to i owo mi jak zawze sie udało.

• #10 22 Lip 2007 22:30
    ige
    Poziom 35  

ciekawe tylko jakie ma teraz pasmo ten glosnik i efektywnosc

• #11 22 Lip 2007 23:24
    <SUB>
    Poziom 13  

pewnie ładnie grają, jbl to juz pierwsza klasa, woofera nie znam, grają do 12khz - to przydałby sie jakis driver jeden chyba bo ucho ludzkie słyszy do 20khz ale dokładnie to niewiem jak jest z tymi wysokimi częstotliwościami, wykonanie estetyczne, buda jest trapezem??, jaki masz litraż i jaką średnice ma ten woofer??
    pozdrawiam

• #12 23 Lip 2007 11:33
    djdinitro
    Poziom 25  

ige pasmo jest tak prawde mowiac od 80hc do 12khc nie piesze tego jak co niektore firmy od 20 do 20 a prawda inna jest.jesli chodzi o sam bas to jak grał w budzie dla suba potrafił zejsc do 45hc bez zbednego zniekształcenia.efektownosc głosnika wyszła 95db. <SUB> prawda ze ładnie graja chociaz mozna by lepiej ale koszta nie pozwalaja staram sie zawsze z czegos taniego zrobic cos grajacego.Driver jest przecie jeden na kolumne.Buda jest lekkim trapezem front 44cm tył 38cm,litrazu nie obliczałem ale jest mniejsza jak miała by byc do własciwosci głosnika 38cm tegosz woofera.

• #13 23 Lip 2007 18:10
    gófer
    Poziom 34  

Ogólnie nawet nieźle sie prezentują...tylko ta efektywność 95 db, jak na estrade nie jest zbyt powalająca...

• #14 23 Lip 2007 18:28
    50146
    Usunięty  
  • #15 24 Lip 2007 00:07
    djdinitro
    Poziom 25  

No tak wyszło z ta efektywnoscia gdzies siedzi bład moze wina wzmacniacza co nie wydoi z nich wiecej? jak dla mnie i moje imprezy jest ok wole niech to gra dosc głosno ale i czytelnie.No teraz to juz sa nowe basowce sprawdzimy ile pograja i pewnie znowu wymiana cewy bedzie.Mi tam drivery daja rade sie zdziwiłem nieraz jak potrafia zagrac na innym filtrze w koncu maja 2,5cala cewke i 15cm magnes waza ze 2kg,co do tuneli to dałem je tak jak maja JBL'e albo Velemany dawno temu juz tak robiłem i jest ok.

• #16 26 Lip 2007 02:12
    _jjb
    Poziom 11  

Ale litraz rowniez wziales z tych JBL'i i Velemanow?

• #17 26 Lip 2007 10:00
    djdinitro
    Poziom 25  

Wsumie litraz jest nieco zmieniony bo głębokosc obudowy jest prawie równa szerokosci przodu,ale zweża sie z tyłu,w srodku sa rozpurki,wzmocnienia głosniki,uchwyty gniazda na statyw wiec to zabrało troche litrażu.tak wiec wymiary sa w miare dobre jak dla tego głosnika.68cm wysokie 44cm szerokie i 45cm głebokie +- 4cm poprawki.

• #19 26 Lip 2007 20:14
    djdinitro
    Poziom 25  

Jak to gdzie graja? wszedzie sa dla mnie podstawowym nagłosnieniem,na imprezy roznego typu i w roznych miejscach.

• #20 26 Lip 2007 20:22
    DJ Max
    Poziom 30  

W lokalach (na ile osób?), w domach, na otwartym powietrzu?

• #21 30 Lip 2007 10:51
    djdinitro
    Poziom 25  

Tak dokładnie! robie imprezy w lato taki Open Air w pozostałosciach jakiejs fabryki ok 250mkw i jest głosno ze trzeba sie drzec do ucha no ale w odległosci ok 15m od nich juz raczej nie trzeba by pogadac,czasem jakis lokal,domowka tak ok 30... 50 osob.Jak juz wspomniałem nie robie głosnych do bulu imprez bo jednak policja moze nadjechac a na Reve'ach to jest prawdopodobne.Wole jednak dobra zrozumiałosc i jakosc dzwieku.

barthezz napisał:
    Jeśli siedzi tam marny jbl 2412h(1) to nazywanie tego pseudo driverka profesjonalnym głośnikiem to tak jak wypicie trzech litrów wiśniówy i wsiadanie do ciągnika rolniczego by pracować - taniusi Selenium DH200EE kładzie go w każdym względzie. Na temat reszty się nie wypowiem, ale cewka "EV" niczym się nie różni od tych co stosuje beyma czy RCF, więc pisanie takich bzdur można sobie wsadzić (zwykłe aluminium nawijane płaskownikiem, rzadko inny materiał karkasu). Kable mają pomijalny wpływ na brzmienie - liczy się przekrój. Kondensatory dobrej marki to przyznam, bynajmniej ich parametry nie są naciągane. Konstrukcja jak na początek może być, chodź ja bym to trochę jeszcze dopracował.

Teraz od strony dobrej fachowej rady konstruktora: nie daje się tuneli między głośnikami, czyż nie uczono, żeby jak najbardziej zbliżyć do siebie centra akustyczne?.
    Chciałem dodac ze nie dało sie ich dac inaczej,bo pomiedzy tuba a basem jest rozpurka-usztywnienie przedniej scianki w p[oprzek tez przechodzi wiec jak wymieniam głosniki to modle sie by tam nic nie zawadzało.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME