Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki car audio w Seicento

ŁukaszN 21 Lip 2007 18:50 9289 8
  • Witam

Właśnie zakończyliśmy wytłumiać drzwi w SC braciszka a oto relacja z tej ciężkiej pracy bo temperatura w słońcu była dość duża :cool: Zresztą zobaczcie termometr, no ale dekarska się świetnie kleiła i można był opaleniznę poprawić ;)
    No ale do rzeczy najpierw rozebranie drzwi i tam zobaczyłem matę app twardą którą zostawiłem w spokoju bo to zawsze jakieś usztywnienie.
    Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento
    Teraz w ruch wyrzynarka i wycięte dziury trochę się tego obawiałem b się nie dało drzwi zdjąć no ale jakoś wyszło bo przecież głośniczek musi oddychać
    Potem czas na tłumienie kupiłem 10m/15cm taśmy dekarskiej czarnej. Zapytacie czemu nie app bo wielu na nią narzeka a dekarską już nie jedna osoba wychwalała i miała racje moim zdanie. Ale niestety moje obliczenia się nie sprawdziły i mi jej nie starczyło więc wytłumiłem zewnętrzną część blachy i wewnętrzną od środka tyle ile zdołałem bo dziury małe i dostęp jest bardzo trudny.
    Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento
    No to kupiłem następną rolkę 10m/15cm tym razem aluminiowej więc miałem jej pod dostatkiem to położyłem drugą warstwę na zewnętrzną blachę ale nie wszędzie bo bym musiał 3 rolkę kupować. Bezpośrednio za głośnikiem poszło po 4 paski :D
    Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento
    Następnie zrobiłem tak jak mi polecił jeden kolega z innego forum wykleiłem drzwi od środka mata polietylenową taką jak się kładzie pod panele podłogowe. Wody nie chłoną w zasadzie nic a różnice podobno czuć – bas jest taki bardziej miękki wydaje się niższy nie taki pusty brzęczący i w środku fajnie mięciutko jak w kolumnach ;)
    Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento
    Teraz przyszedł czas na wierzch wiec najpierw zakleiłem otwory technologiczne dekarską od środka potem z braku blachy otwory zatkałem grubą tekturą czy czymś takim i na wierzch poszła dekarska i musze powiedzieć że dziury są bardzo sztywne od tej tektury powiedział bym bardziej niż jakaś blach aluminiowa bo ona się gnie a ją było ciężko zagiąć a że jest zaklejona z obydwóch stron to woda jej nie dorwie
    No i na sam koniec pod tapicerkę znowu mata polietylenowa żeby jeszcze bardziej uszczelnić i usztywnić konstrukcje.
    Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento Początki car audio w Seicento
    No i na tą chwile to wszystko teraz czekam na żywice i włókno szklane i biorę się za panele a jak będą wyglądać zobaczycie a pomysł mam fajny ;)
    A zapomniał bym gniazdko uwiłem pod DLS MS6A
    Czekam na wasze opinie.

Fajne!
  • #2 22 Lip 2007 12:04
    Dogu
    Poziom 17  

Ja jestem pod wrażeniem!!:))
    Ile cię kosztowało to wytłumienie drzwi???
    i czy robiłeś próby przed i po wytłumieniu jak dźwięk??
    pozdro Dogu

• #3 22 Lip 2007 12:17
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Generalnie na tyle na ile nic mi sie na elektrodzie nie podoba to tu jestem w stanie powiedzieć ze robione jest porzadniej. Ale zrąbałes z ta tektura i nie jestem do konca przekonany ze ta gąbka sie nie zacznie odklejac.

• #4 22 Lip 2007 12:32
    mukade
    Poziom 31  

Właśnie: czym przykleiłeś tę matę polietylenową? Czy zamierzasz też tłumić tę dolną część blachy, tam gdzie będą panele? Pozdrawiam.

• #5 22 Lip 2007 13:02
    ŁukaszN
    Poziom 16  

Gąbka jest sprawdzona bo kolega z innego forum ma ją już 3 latka i nic się nie dzieje.Doklejałem ją budaprenem i bardzo dobrze się trzyma.
    Tektura też jest sprawdzona.Tam gdzie będą panele jest dobrze wytłumione od środka.A ta część gdzie będzie panel będzie wysmarowana żywicą tzn naciągne materiał na blachę i nasącze go żywicą więc to będzie najtrwalsze i najsztywniejsze miejsce w tych drzwiach
    Co do prób to jest duża różnica :D a koszta to na razie niwielkie bo wszystko miałe załątwiane no ale dekarska 100zł i tyle. Żywice itp będę miał za free:D
    Pracy 2 soboty od rana do południa.

• #6 22 Lip 2007 17:25
    leon 6
    Poziom 11  

Nie można przejść obok takiej pracy jaka Ty wykonałeś! Gratuluje, bardzo fajnie zszyte na miarę:D Dobrze ze wybrałeś mate dekarską, miejmy nadzieje ze dźwięk zaskoczy słuchaczy. PZDR oby tak dalej.

• #7 23 Lip 2007 08:51
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tym dziale przedstawiamy skończone konstrukcje. Zamykam i czekam na wiadomość od autora celem odblokowania tematu.

• #8 23 Lip 2007 11:40
    ŁukaszN
    Poziom 16  

A to sorki myślałem że moge powoli fotorelacje bo drzwi są skończone:) a panela to moża potraktowac jak kolejny projekt.
    Więc prosił bym o nie zmaykanie:cry:

• #9 24 Lip 2007 14:39
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fotorelacja jak najbardziej ale wtedy kiedy będzie przedstawiała wszystko - od początku do końca.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME