Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali
Autor
Wiadomość
rokimail
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 22 Lip 2007 10:34   

Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali

Witam
Posiadam Fiata Siena 1.6 16v z instalacją LPG BRC JUST. Silnik na benzynie nie równo pracuje a na obroty zbiera się po chwili. Na gazie ładnie chodzi, równo tylko że spala 15 litrów przy spokojnej jeździe. Wymieniłem świece i te stare były czarne. Mam nowy filter gazu i powietrza. Jak zredukować zużycie gazu? POMOCY!!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2007 10:34   

Powrót do góry

mariusz@
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wadowice

Post#2 22 Lip 2007 10:58   

Re: Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali POMOCY!!!!!!!!

mam pytanko na benzynie tylko nie równo pracuje czy też dużo pali.
Powrót do góry

O S T R Y
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Olsztyn

Post#3 22 Lip 2007 11:08   

Re: Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali POMOCY!!!!!!!!

Przedewszystkim sprawdz sonde lambda, ewentualnie podlacz pod analizator spalin. Okopcone swiece wskazuja na zla mieszanke albo slaba iskre lub zle dobrane swiece. Jezeli lambda jest uszkodzona to moze ci zalewac swiece. Swieci ci sie jakas kontrolka od silnika na desce wskaznikow?
Powrót do góry

rokimail
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 22 Lip 2007 12:33   

Re: Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali

Nie wiem ile pali na benzyny bo tylko na niej odpalam i zaraz przełączam na gaz. Po uruchomieniu silnika wszystkie kontrolki gasną. Gdyby była uszkodzona sonda to świeciłaby jakaś kontrolka?
Świece są takie jak zaleca producent do tego silnika NGK BKR 6 EKC
Biorę także pod uwagę źle ustawioną mieszankę tylko czym wyregulować? Wygląda na to że gaz podaje silniczek krokowy.
Powrót do góry

mariusz@
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wadowice

Post#5 22 Lip 2007 17:52   

ja jednak radziłbym sprawdzić co się dzieje na benzynie wydasz kupę kasy u gazowników będą regulować i nic to nie zmieni. A regulacje najlepiej u doświadczonego gazownika możesz próbować regulacji na parowniku ale bez analizatora spalin może być trudno a silniczkiem krokowym steruje komp gazowy bez odpowiedniego sprzętu nie jesteś w stanie zmienić parametrów pracy silniczka krokowego
Powrót do góry

rokimail
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 22 Lip 2007 21:07   

Na parowniku znajduje się tylko jedna śrubka mosiężna. Może to właśnie ona zmniejsza ilość podawanego gazu?
Spalanie na benzynie trudno dokładnie sprawdzić bo raz pokazuje rezerwę i nie dolewając paliwa nagle mam 1/4 baku za jakiś czas znowu rezerwa itd... (wada fiatów siena). Jedno jest pewne na benzynie jest mułowaty i chodzi nie równo.
Słyszałem że można samemu przeinstalować oprogramowanie do tego typu instalacji. Jakby ktoś posiadał schemat jak zrobić kabel i gdzie zassać oprogramowanie, będę wdzięczny.
Oczywiście mile widziane wszystkie wskazówki.
Nie mogę znaleźć w mojej okolicy kogoś kto podjąłby się regulacji mojej instalacji. (woj. podkarpackie)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2007 21:07   

Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 22 Lip 2007 22:25   

konfigoracja Just bez uzycia komputera .- przed konfigoracja najpierw trzeba zresetowac

Załączniki:
Powrót do góry

MKCOFE
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 23 Lip 2007 07:43   

Witam
Jesli zresetujesz Just-a a będziesz miał niesprawna np sąde lambda to juz go nie ustawisz, just nie zakonczy samokonfiguracji i zostanie juz tylko jazda na bezynie. Pozatym jest szereg ustawień których nie zmienisz bez podpięcia do kompa.
Z której części podkarpackiego jesteś może mógłbym pomóc
Pozdrawiam
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 23 Lip 2007 20:18   

mysle ze niebedzie problemem sprawdzenie sondy . wiekszosc ustawien zrobi sie przelacznikiem . tylko trzeba troche wprawy . tylko niektore komputerem ale i tak te ustawienia rzadko sie zmienia tylko w wyjatkowych przypadkach silnikow
Powrót do góry

Marek_321
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Olecko

Post#10 10 Sie 2007 09:19   

Jaki jest stan silnika? Ciśnienie w cylindrach - jego częściowy brak też może powodować taki wygląd świec, zwiększone zużycie paliwa, nierówną pracę i żadne regulacje nie pomogą. Tak mam u siebie. Żadne regulacje nie zmniejszyły zużycia LPG. Czeka mnie teraz docieranie zaworów, bo pierścienie są w porządku. Potem liczę na minimum 2 litry mniej (teraz mam 10 litrów LPG/100km przy silniku 1,6 16v FORD), bo tyle wynosiło przed 30 kkm.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2007 09:19   

Powrót do góry

Azzx
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lubliniec

Post#11 10 Sie 2007 12:15   

Też mam instalacje JUSTa (Ford Sierra 2.0 DOHC) z początku jak go kupiłem paliła 13 litrów LPG, a na benzynie chodził jak by nie chciał.

Zresetowałem komputer benzyny, jeździłem na samej
benzynie chodził elegancko.

Pojechałem na regulacje gazu, zapłaciłem swoje
ale teraz auto pali mi 10 litrów.

Zauważyłem też, że jak na gazie daje mu w komin
to na benzynie potem chodzi w miare normalnie :)
Powrót do góry

vvaldek
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 10 Sie 2007 13:10   

trzeba zmienic emulacje sondy
Powrót do góry

Azzx
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lubliniec

Post#13 10 Sie 2007 13:57   

Ja mam u siebie emulacje 0-0,9 musze sprobowac zmienic na mase lub rozlaczenie czy cos zmieni.
Powrót do góry

rokimail
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 02 Wrz 2007 20:39   

Po całonocnym odłączeniu akumulatora problem zniknął. Teraz pali 9-10 litrów. Świece też są białe. Czyli wystarczył reset komp ale trochę dłuższy niż robiłem wcześniej.

Zamykam temat i dziękuję za wszystkie porady.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Instalacja gazowa BRC JUST dużo pali
Strona 1 z 1