Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC

Daniel_Zet 22 Lip 2007 17:04 14500 40
  • Witam, na poczatku chcialbym zaznaczyc ze to moja pierwsza konstrukcja, w przyszlosci planuje juz wszystko samodzielnie robic. Jakosc zdjec jest srednia, ale za to sa :).

Zaczelo sie od tego ze poczulem brak bassu w swoim pokoju, mam 2x alton 70 i poczatkowo WS502, a teraz Leak 3200 (z tej zmiany jestem zadowolony). Postanowilem to nadrobic subwooferem. Zaczelem od przegladania allegro i wpadl mi w oko Audion, chcialem go kupic wpakowac w jakas skrzynke i cieszyc sie dudnieniem. Ale na szczescie przypadkowo wpadlo mi pod reke to forum i poczytalem troche o w/w Audionie, po czym zrezygnowalem z niego i zaczelem rozgladac sie za jakims tanim i dobrym przetwornikiem troche poczytalem i znalazlem STX 32-300-8 SC. Nie slyszalem wczesniej o tej firmie, ale jak poczytalem forum to od razu zdecydowalem sie na ten przetwornik. Zamowilem na www.stx.pl po czym przyszlo moje malenstwo :). Na poczatku subik mialbyc pasywny, lecz po wplywie funduszy po urodzinkach zdecydowalem sie na aktywny.

To moze przejdzmy do sedna.

Glosnik przyszedl bez problemu i dosc szybko, jestem zadowolony z zakupow u stx'a. Po otwarciu paczki moim oczom ukazalo sie:

Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC

Jako ze nie mam miejsca, narzedzi, ani nawet zdolnosci to poszedlem do stolarza za skrzynka. Zdecydowalem sie na wymiary 40x40x40cm wew.

Otrzmalem takie cudo, tutaj juz zaczelem szpachlowac i szlifowac o ile pamietam to druga warstwa juz:

Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC

Po tym jak skonczylem rownac cala skrzynie przeszedlem do oklejenia okleina drewnopodobna samoprzylepna. Po czym efekt wyszedl taki:

Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC Subwoofer aktywny na STX 32-300-8 SC

Pierwsza przymiarka:

Jak na zdjeciach widac nie mam talentu do oklejania i krawedzie mi zle wyszly, ojciec wymyslil zeby listewki przyczepic, zeby sie gorzej nie rozwalaly, tak wiec zrobilem. Poczatkowo gralo pod wzmaczniaczem starym WS502, gdzie to z dzwiekiem mialo malo wspolnego, nie lubilem tak sluchac. W tym czasie oczekiwalem na wzmacniacz od Matronixa o modelu WXP3K.

W miedzy czasie pudlo cale uszczelnilem siliconem, zamontowalem br sklejony z dwoch, wygluszylem gabka, przykrecilem glosnik no i przykleilem na silicon listewki i tak czekalem do czasu pojawienia sie w moich drzwiach listonosza z paczka od Matronixa. Gdy to cudo przyszlo wiedzialem ze to juz bedzie koniec mojej konstrukcji i uslysze co ten glosnik potrafi. Przylutowalem kabel 2x2.5mm (miedz beztlenowa) do glosnika. Przykrecilem wzmacniacz na tylnia scianke. Ukazal mi sie taki obraz:

Pierwsze wrazenie odluchowe mnie zszokowalo, nie spodziewalem sie takiego czegos, to jest piekny bass. Niestety nie mam do czego porownac tego glosnika, dlatego jestem zachwycony dzwiekiem jaki wydobywa z siebie. Z zalozenia mial uzupelnic dolne pasmo moich kolumn i przydac sie przy filmach. Co wyszlo znakomicie. Zostalo mi do przykrecenia grill i jakies kolce. Stroilem BR srednicy 9.8cm i dlugosci 22cm. Niestety tylko taki dostalem w elektronicznym. Na zycznenie screeny z WinISD.

Maly kosztorys:
    - przetwornik (STX 32-300-8 SC) 126zl + przesylka
    - wzmacniacz (Matronix WXP3K) 399zl + przesylka
    - kabel 5zl
    - skrzynia + koszty stolarza 50zl
    - bass-reflex 20zl
    - grill na przod 15zl
    - okleina 3mb po 5.5zl = 16.5zl
    - listewki na krawedzie 8zl
    - szpachla 3zl
    - silicon mialem
    - wkrety, papier scierny mialem

RAZEM: 669,5zl

Na pewno cos pominelem, ale chyba sie zmiescilem w tych 700zl :) no i przesylek nie liczylem.

W niedalekiej przyszlosci wrzuce filmik w dobrej jakosci, bo narazie mam tylko w slabej, na zyczenie moge wrzucic.

Chetnie odpowiem na pytania i postaram sie pomoc. Jezeli cos zle zrobilem prosze napisac, chetnie uslysze krytyke, musze uczyc sie na wlasnych bledach. :)

PS. Przepraszam za nie uzywanie polskich znakow.

Fajne!
  • #2 22 Lip 2007 17:52
    gucio.
    Poziom 22  

witam

no niestety znowu oklepany STX ale pomijając to wyłożyłeś 700zł na suba na STXie za te pieniądze zrobiłbyś na RAVEMASTERZE BSW 124-II wystarczyło wejść na Allegro i poszukać są tanio Ravemastery na allegro

Ogólnie wykonanie na przyzwoitym poziomie

Ja liczyłem ile mnie wyniesie sub na BSW 154-II (38cm) i wyszło mi ok 900zł ze wzmacniaczem na Hexfetach 400wat

pozdrawiam

niestety to tylko STX

• #3 22 Lip 2007 17:57
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Wiem, szukalem na allegro ale ciezko jest znalesc BSW 124-II sam popatrz, http://allegro.pl/search.php?string=ravemaster sa tylko zwykle wersje, a w jakims sklepie widzialem za 350zl, no to chyba za duza cena jak na ravemaster BSW 124-II, ale jak znajde jakas okazje na allegro, a szukam caly czas, to kupie.
    Jeszcze planuje za jakis czas cos do samochodu wsadzic i chyba bedzie to BSW 124-II lub 154-II zalezy co bedzie pod reka

• #4 22 Lip 2007 18:00
    gucio.
    Poziom 22  

wiesz ja jak liczyłem na Ravemaster BSW-154-II (nowy za 450zł) to aktywny sub ze wzmakiem 400wat (hexfet) wyjdzie mnie 900zł

Dodano po 58 [sekundy]:

powiem Ci że zamiast tego STX'a mogłeś dać Tonsila 30/100/11 lub 30/120/1 było by o niebo lepiej

• #5 22 Lip 2007 18:10
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Byc moze to wpadnie do samochodu, a do domu pod kino zrobie na Tonsilku, wtedy mialem malo funduszy, wiec jest jak jest, ale bedzie lepiej :) Ale sam jeszcze nie wiem, zobaczymy jaki bedzie fundusz i wtedy cos wymysle :)

• #7 22 Lip 2007 18:48
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Oczywiscie ~35hz :)

• #8 22 Lip 2007 22:10
    norman1991
    Poziom 10  

Mi tam sie podoba:D jedyne co mi sie nie podoba to umieszczenie tego br al każdy ma swój gust ocena 8/10

• #9 23 Lip 2007 22:25
    Nevon
    Poziom 21  

gucio. napisał:
    wiesz ja jak liczyłem na Ravemaster BSW-154-II (nowy za 450zł) to aktywny sub ze wzmakiem 400wat (hexfet) wyjdzie mnie 900zł

Dodano po 58 [sekundy]:

powiem Ci że zamiast tego STX'a mogłeś dać Tonsila 30/100/11 lub 30/120/1 było by o niebo lepiej

gucio słyszałeś wszystkie te 3 głośniki ??
    Przyznam gdn 30/120 to już monster niszczyciel z jakością.BSW nie znam.

Ale ten STX to nie aż taka porażka. najszybszy z STX'ów (no może poza 27-300)
    gra też dośc miękko i z niemałym kopem jedynie to że trochę monotonnie.
    Za to nie wymaga ogromnej obudowy żeby wydobyło sie z niego 50Hz, spokojnie wytrzyma znamionową.
    Lecz za obecną cenę już bym go nie kupił.

• #10 23 Lip 2007 22:28
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Obecnie gra na 320w u mnie i wytrzymuje to bez problemu, mysle ze wiecej tez by lyknal :)
    Oj... cos sie napalilem na tego Tonsilka ;)

• #11 23 Lip 2007 22:38
    Nevon
    Poziom 21  

tylko do tosia za mała obudowa, dodam jeszcze że sześciany to najgorszy typ obudowy obok walców, lecz te niekorzystne właściwości nie powinny dawać znaku przy subwooferze

• #12 23 Lip 2007 23:17
    gucio.
    Poziom 22  

witam

tak słyszałem wszystkie głsoniki i powiem szczerze że bardziej podoba mi sie 30/100/11 niż 30/120 a BSW podobnie jak Tonsilki :)

pozdrawiam

• #13 24 Lip 2007 09:43
    Zamerstary
    Poziom 26  

Mam pytanie.

Jak podlaczyles tego matronixa do Swojego wzmacniacza?

P.S Fajna konstrukcja - podoba mi sie :)

• #14 24 Lip 2007 20:21
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

nie podlaczylem matronixa do wzmaka zadnego :)

wlasnie patrzylem na tonsilka duza pake dla niego trzeba zrobic... niestety...

nevon to jakie obudowy robic ?

• #15 24 Lip 2007 20:58
    gucio.
    Poziom 22  

pod 30/100/11 obudowa 66L strojona na 36hz BR śr 10cm dł 22cm

• #16 24 Lip 2007 22:18
    Zamerstary
    Poziom 26  

Daniel_Zet: A jak go podłączyłeś do żródła tak aby gałką głośności zmieniac głośność w subie i w satelitach?

• #17 25 Lip 2007 18:39
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

no wlasnie i tu jest problem, nie podlaczylem tak oddzielnie zmieniam glosnosc w subie i oddzielnie na wzmaku, na raz moge sciszyc tylko w komputerze ;/ ew moge poczlaczyc pod wejscie sluchawkowe w wzmaku i uzywac wszystkich wyjsc, ale nie chce bo chyba bedzie gorsza jakosc

• #18 26 Lip 2007 10:35
    Zamerstary
    Poziom 26  

Spróbój podłączyć pod słychawki i napisz czy jakośc coś sie zmieniła.

• #19 27 Lip 2007 16:39
    Milenium Bass
    Poziom 16  

Mam ten głośnik tzn STX i w porównaniu do Tonsilka 30-100-8 8Ω wypada kiepsko (chodzi o jakość) z a t o natęrzeniem szamie Tonsila jak chce.

do gucio.

Ale nigdy niedałbym głośnika na piance do suba -> dość szybko pęka, wiem z doświadczenia.

PS. Moja 32 siedzi w 55l 40Hz wzm. 300W. Używam go tylko do łupania na baletach.

PS2. Wyglądu nie oceniam (gusta :D ) ogólnie 7,5/10 :D

• #20 27 Lip 2007 19:22
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Nie widzialem zeby STX byl na piance, nie wiem jak te nowsze tonsile, w altonach mam na piance.

Zaraz bede testowac w wiekszym (ponad 25mkw) i powiem jak to gra, od razu sprawdze jak pod tym wejsciem sluchawek bedzie mykac z Leaka bo na laptopie mam tylko 2-kanalowa karte dzwiekowa.

• #21 27 Lip 2007 19:27
    gucio.
    Poziom 22  

Milenium Bass: głupoty piszesz ( ale sie uśmiałem z tego) :) to jest nieprawda !! twoim zdaniem pęka? dlaczego? może miałeś bardzo stare głosniki umni e wkolumnach dostają moc 2 x taką jak producent podaje i nic im niej est :)

• #22 27 Lip 2007 21:55
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Mnie tez sie zdawalo ze pianka moze sie wykruszyc tylko ze starosci jak jest duzo nie uzywana.

Testowalem dzis subik w pomieszczeniu ponad 20mkw i ladnie gra, lez podlaczony pod te wyjscie sluchawkowe to dostaje jakos wiecej mocy, nie podoba mi sie to co sie dzieje...

• #23 28 Lip 2007 13:36
    Usunięty
  • #24 28 Lip 2007 14:24
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Wiem, ja praktycznie wszystko zebralem do kupy i obrobnilem wizualnie...

O jakie deseczki Ci chodzi? o te listewki na krawedziach? one sa z plastiku :P

Co do podlaczenia uzywam oddzielnych wyjsc w karcie dzwiekowej, tylko na tamtym tescie nie mialem jak inaczej podlaczyc.

Dla mojej siostry (u ktorej test robilem) bardzo spodobal sie subwoofer, wiec moze go sprzedam i zrobie cos nowego na bsw 124 II albo 154II(o ile natrafie na takie) lub Tosnilku jakims. Ale raczej juz to do samochodu wtrafi, wiec wzmacniacz dam CP HPB 1502. Tylko mysle czy dla BSW 154 II dobry bedzie ten wzmak. Co innego mozna wrzucic zamiast HPB1502? no i chcialbym sie zmiescic w 700-800zl :)

• #25 28 Lip 2007 14:28
    Milenium Bass
    Poziom 16  

do ducio.

W kolumnach może i tak ale zwróć uwagę że suby są troszke inaczej strojone. Co za tym idzie osiągaja szybciej max wychylenie. I nie pisz mi że glupoty pisze bo to przetestowalem już na 3 Tonsilach.

A to że pianka utlenia sie to normalne nawet jak są używane.

Dodano po 57 [sekundy]:

A i jeszcze jedno Tonsil 20/80 jest na gumie ;) to mówi samo za siebie ;)

• #26 29 Lip 2007 21:04
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

Witam, zostawilem subka u siostry i juz nie dziala :( wzmacniacz poszedl... musze odeslac na gwarancje...

• #27 05 Sie 2007 13:01
    siero
    Poziom 16  

Żal, ale mialem podobnie, u mnie to byl zle ustawiony prad spoczynkowy (ktos pokrecil potkiem po ustawieniu).

Co do zawieszenia - tekstylne jak np. w Eminence. :)

• #28 06 Sie 2007 10:25
    Pogromca
    Poziom 15  

Fajny subwooferek pochwała lecz nex razem weś coś lepszego od stx . Nie lepiej było kupić Ravemastera BSW 124 II ?? . Jak patrze na ten głośnik to jakoś mnie odpycha . Jeszcze stalowy kosz eh:-/ . Za 170zł znalazł byś oryginalnego Ravemastera tyle że bez pudełka . Słyszałem u kumpla STX i powiem jedno do BSW mu bardzo daleko . A mam pytanko dla ciebie nie masz świstu przez bas reflex bo jakos zaokrąglenia w środku zero ??

• #29 06 Sie 2007 10:57
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

zaokraglenie jest na br tzn to sa 2 br polaczone ze soba koncowkami, a swisty mialem tylko jak mi sie silicon odklejal z laczenia br, ale poprawilem i nie ma. Tak na marginesie to jak mozna w dobry sposob polaczyc br ?
    Jeszcze pokaz mi gdzie mozna kupic takie BSW, co prawda wolal bym 154 II, ale 124 II nie jest zle, z tym ze na zadnego nie mozna wtrafic.

• #30 07 Sie 2007 00:00
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam :) szanowne grono :P
    piękny subbik :D
    ale koszta mnie odstraszają :D
    wykonanie niczym prosto z firmy :) hehe

Z ciekawości pytam co można zrobić w cenie 150zł za przetwornik (4ohm - tak z 200w)

Pozdrawiam uszol

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme