Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NeVonowy słuchawkowiec

Nevon 22 Lip 2007 17:10 1758 4
  • Witam

Jest to prosta aplikacja opamp + tranzystory.
    w moim przypadku są to tranzystory bd139 i bd140 - znalazłem u siebie 4szt (po 2szt 139 i 140 ) o takiej samej becie - więc super materiał.
    Op amp który użyłem to standardowy NE5535.
    Sam wzmacniacz - był to pierwszy mój wzmacniacz z użyciem tranzystorów :D

Zasilanie : trafo od tunera satelitarnego :D - ma symetryczne uzwojenia na 8,5V(AC) - więc akurat.
    Dalsza cześć zasilania - diody wytargane z zasilacza komputerowego - do czegoś muszą sie przydać, zrobiłem z nich 2 mostki według audiofilskiego przepisu, dalej jest filtracja 2000uF + 100nF ceramik + 10nF foliowy

w torze audio są 2 elektrolity - mi nie przeszkadzają.. jak będzie mi sie chciało to zmienię na WIMA
    Regulacja odbywa się dzięki potkowi NOBLE 50k log.
    Dałem też superled, ale zmniejszyłem jego oczojebnośc i całkiem fanie se świeci :)

obudowa : dół płyta wiórowa :P 18mm góra - resztki z zasilacza komputerowego - chyba nasza ulubiona marka.
    Blaszkę najpierw dopasowałem wysokością, później skróciłem i poczęstowałem szlifierką oscylacyjną i papierem 80 :D wyglądała dość dziwnie jak stare maszyny z lat 40'tych, później sam złapałem 160tke. na to cienka warstwa lakieru nitro.

Przód była sklejka ale mi se nie podobała zbytnio i przyprasowałem fornir, tył .. ja to nazywam karton.
    Elementy drewniane sklejone vikolem.
    Pokrętło zmienie jak znajdę jakieś ładne.

Ogólnie - bez wodotrysków ale dobrze - jestem zadowolony, wzmacniacz nie dodaje słyszalnych przeze mnie szumów - były ale te dodatkowe ekranowania je wyeliminowały. Wzmacniacz ma bardzo fajną dynamikę i w porównaniu jak podłączam same słuchawki do kompa - bas jest bardziej hmm no ładniejszy :) pozostałe tony chyba bez zmian.
    Fajnie słychać różności które łapie kabel :D
    Używam razem z słuchawkami statone dj pro 60.

Zapewne za jakiś daleki czas będzie na sell

NeVonowy słuchawkowiec

NeVonowy słuchawkowiec

NeVonowy słuchawkowiec
    NeVonowy słuchawkowiec
    NeVonowy słuchawkowiec

Fajne!
  • #2 22 Lip 2007 17:56
    lolek_stal
    Poziom 14  

Bardzo podoba mi się to polączenie blachy ze sklejką, fajnie się komponuje, tylko trochę krzywo przypiłowane krawędzie.
    Jesli jesteś z niego zadowolony to wszystko gra, o to właśnie chodzi. Powodzenia w dalszych projektach

• #3 24 Lip 2007 22:30
    coolleś
    Poziom 12  

Całkiem ładny wzmacniaczyk. Dobrze że na tranzystorach a nie na układach scalonych. Ogólnie mi się podoba ale ten panel z przodu mógłby być dokładniej zrobiony.

• #4 25 Lip 2007 00:46
    Vitu
    Poziom 20  

Witam , widzę pożadek w środku , ładnie i estetycznie .Nic więcej nie da sie dodać ;] co do dźwięku skoro ci sie podoba to jest to w 100 % udana konstrukcja.

• #5 23 Sie 2007 13:40
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Super konstrukcja, estetyczna i zadbana. Pokrętło jest bardzo fajne.
    Lecz mam pare pytań:
    Jaki jest kosztorys, i ile pobiera prądu??
    pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME