Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowy komputer. Nie działa monitor. PC nie włącza się.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Nowy komputer. Nie działa monitor. PC nie włącza się.
Autor
Wiadomość
romanik99
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: rzeszow

Post#1 Post autora tematu 23 Lip 2007 00:17   

Nowy komputer i problem

dzisiaj mi wujek przywióżł nowy komputer, mieszka ode mnie 40 km i kupił go u jakiegos znajomego co kompy sklada i wyszlo mnie taniej,

moj konfig to:

C2D E4300
Abit Ab9
Geil 2x 1GB 800mhz
Dysk samsung 320GB
GeForce 8600 GT Palit Sonic

I jest problem, a w zasadzie dwa:

1. monitor mam stary czyli d-sub, włączam go i pisze brak sygnału i świeci sie zielona lapmka. zakładam samą przejściówkę D-SUB/ DVI na kabel od monitora(nie podłączając do kompa), monitor gaśnie i zapala się żółta lampka, nie wiem czy tak ma być?

2. Sam komputer się nie uruchamia, przy właczeniu Power-a, komputer startuje, wszystkie wiatraki pracuja, ale włącza sie pulsacyjny, ciągły alarm i nie mam pojecia czy komputer startuje czy nie bo na ekranie nic nie widać, w wyniku problemu opisanego powyżej.

jutro zadzwonie do tego goscia co mi to składał, ale chciałbym wiedziec dzisiaj o co chodzi

prosze o pomoc,
Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja). TONI_2003
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2007 00:17   

Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#2 23 Lip 2007 00:25   

Re: nowy komputer i problem

Zobacz sam: http://bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm
Wszystko wskazuje na zły montaż procesora lub układu chłodzenia prosesora.
Powrót do góry

MarekPPN
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Post#3 23 Lip 2007 00:27   

Jaki dokładnie alarm słychać ? Ilość powtórzeń, sygnał krótki bądź długi ?
Powrót do góry

romanik99
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: rzeszow

Post#4 Post autora tematu 23 Lip 2007 00:32   

sygnał trwa ciągle i jest pulsacyjny taki sam czas narastania sygnału jak i jego "gaśnięcia", ale nie jest specjalnie szybki

aha chłodzenie mam pentagram hp100,

P.S.

Zaobserwowalem jeszcze jdeną rzecz. kompyter odłączony od zasilania, uruchamiam wszystko zaczyna sie krecić, na wyświetlaczu pokazuje sie 8.E. i wszystko staje, cały czas słychac ten sygnał, gdy włacze ponownie power (nie odłączając od zasilania) to wszystko chodzi, na wyświetlaczu mam 2 A ( juz bez kropek) i mógłby takl chodzic cały czas praktycznie, bo teraz juz sie nie wyłacza

8.E. - wg instrukcji - check CPU fan speed, a tego 2A nie ma
Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja). TONI_2003
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2007 00:32   

Powrót do góry

michal_549
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wschód

Post#5 23 Lip 2007 09:02   

Check CPU fan speed - sprawdź prędkość wiatraka procesora.
Możliwe, że masz problem z chłodzeniem - nie włącza się dlatego, że jest za mała prędkość obrotowa wiatraka lub za wysoka temperatura.
Natomiast sygnał ciągły o którym mowa w starszych płytach z biosem Award występował mi przy spaleniu procesora Intela...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lip 2007 09:02   

Powrót do góry

TONI_2003
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Tychy

Post#6 23 Lip 2007 09:37   

Re: Nowy komputer i problem

:arrow: Do kolegi romanik99 :idea:
Proszę edytować ten post przyciskiem: Nowy komputer. Nie działa monitor. PC nie włącza się. i dokonać stosownych zmian w pisowni.
Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
Popraw posty i temat!
Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"
Sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia...

Powrót do góry

Marcin230
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 23 Lip 2007 12:25   

Załóż standardowy cooler i wtedy zobaczysz.
Jeżeli u mnie wentylator kręci się poniżej 1100 obr./min, to bios pokazuje zero obrotów.
Nie wiem czy coś piszczy, bo mi głośnik nie działa od zawsze, ale mam w BIOSie opcję alarmu na wypadek upadku chłodzenia.
Powrót do góry

qwerty10
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Szczecin

Post#8 24 Lip 2007 23:17   

Spróbuj sprawdzić połączenie wszystkich elementów, a więc czy wszystkie karty są dobrze włożone, czy pamięć RAM jest do końca włożona. Czasami gdy któraś z kart nie styka to może pojawić się ten problem. Można spróbować docisnąć , lub ewentualnie wyjąć i włożyć każdy element ponownie (oprócz procesora). :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2007 23:17   

Powrót do góry

K!lleR
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chełmża

Post#9 25 Lip 2007 10:14   

Jeśi chłodzenie procesora było kupowane osobno (pentagram), to niech kolega zamontuje oryginalne, to które było dołączone do procesora.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Nowy komputer. Nie działa monitor. PC nie włącza się.
Strona 1 z 1