X

Pasek języka, Win XP jak go przywrócić?

MarkoJag25 23 Jul 2007 08:35
  • #1 23 Jul 2007 08:35
    MarkoJag25
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak można przywrócić pasek języka.
    Po instalce pasek ten zamknąłem i teraz chciałbym go przywrócić.
    Dodam, że w ustawieniach regionalnych w Panelu Sterowania, w językach opcja Pasek Języka jest niedostęna.

Z góry dzięki.
  • #2 23 Jul 2007 08:53
    md
    Level 39  
    Helpful post? (+2)
    Prawym przyciskiem myszy na pasku zadań > PASKI NARZĘDZI > PASEK JĘZYKA
  • #3 23 Jul 2007 09:25
    MarkoJag25
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tej opcji nie ma w użyciu bo pasek został zamknięty.
  • #4 23 Jul 2007 09:48
    md
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    Który pasek został zamknięty?
    Jeżeli nie widzisz paska zadań, to zjedź myszą w miejsce, gdzie miałeś ten pasek (domyślnie jest na samym dole, może być przy górnej, lewej lub prawej krawędzi ekranu). Jeżeli nie pokaże się pasek zadań, naciśnij klawisz z ikonką windowsowego okna > praym przyciskiem myszy WŁAŚCIWOŚCI > zakładka PASEK ZADAŃ i tam wyłączasz autoukrywanie paska zadań.

Możesz też skorzystać z pomocy Windows - w pole wyszukiwarki wpisujesz "Pasek zadań" - czytasz i stosujesz się do wskazówek
  • #5 23 Jul 2007 10:07
    MarkoJag25
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Pasek zadań mam. Chodzi o pasek języka!!!
  • #6 23 Jul 2007 10:50
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Nie mam teraz XP ale chyba w ustawieniach regionalnych albo w ustawieniach klawiatury.
  • #7 23 Jul 2007 11:10
    md
    Level 39  
  • #8 23 Jul 2007 11:12
    MarkoJag25
    Level 17  
    Tzok. Tam szukałem i znalazłem gdzie się powinno włączyć, ale u mnie ta opcja jest niedostępna, dlatego też pytam jak go przywrócić.

Dodam jeszcze, że jest to komp w pracy i pracuje w sieci, logują się na nim dwie osoby i na tym drugim loginie pasek jest, bo nie został u niego zamknięty.
  • #9 23 Jul 2007 11:17
    md
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Odpowiedź masz pod adresem, który podałem wyżej, odrobina chęci i problem rozwiązany. Wyraźnie masz tam opisany właśnie taki problem i sposób jego rozwiązania, a ponieważ podaje go twórca systemu, nie ma podstaw wątpić w to co tam jest napisane.
  • #10 24 Jul 2007 09:51
    MarkoJag25
    Level 17  
    Co Microsoft napisał to jego, ale tak juz wcześniej pisałem, u mnie ta opcja była niedostęna.
    Jednak bo metodzie prób i błędów okazało się, że wystarczyło włączyć zaawansowane usługi tekstowe i pasek się pokazał.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
  • #11 25 Jul 2007 07:57
    md
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    MarkoJag25 wrote:
    Co Microsoft napisał to jego, ale tak juz wcześniej pisałem, u mnie ta opcja była niedostęna.

Jesteś nielicznym użytkownikiem Windows, u którego niedostępny jest edytor rejestru, a co napisał Microsoft? - masz cytat:
    W tym celu wykonaj następujące czynności:
    1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz regedit w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.
    2. Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft
    3. W menu Edycja wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Klucz.
    4. Wpisz nazwę MSCTF, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    5. Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz MSCTF, wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Wartość DWORD. Wpisz DisableCloseButton, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    6. Kliknij dwukrotnie pozycję DisableCloseButton, wpisz 1 w polu Dane wartości, a następnie kliknij przycisk OK.

Wystarczyło mnie posłuchać i w kilka minut problem rozwiązany.
  • #12 25 Jul 2007 10:25
    MarkoJag25
    Level 17  
    Chodziło mi o tą pierwszą część, co napisał Microsoft, czyli włączenia funkcji "pokaż pasek na pulpicie", do której nie mogłem dojść bo była niedostępna funkcja w panel sterowania/ustawienia regionalne/języki/szczegóły/ustawienia/preferencje, która się nazywa Pasek Języka.
    Natomiast ta część, którą przytoczyłeś jest wykonalna, ale u mnie nic to nie zmieniło.
    Tak jak już wcześniej pisałem, problem rozwiązałem poprzez włączenie zaawansowanych usług tekstowych.
  Search 4 million + Products
Browse Products