Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy
Autor
Wiadomość
wojpan
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 24 Lip 2007 14:13   

Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów posiada doświadczenie w domowej naprawie takiej pompy?

Pewnego dnia wspomaganie przestało pracować.
Po demontażu pompy i otwarciu plastikowej pokrywy z płytką elektroniki, widoczne zwęglenie jednego z tranzystorów mosfet. Wymiana nie przyniosła poprawy. Dodam, że silnik i sama pompa nie są zatarte.

Właściciel samochodu zaopatrzył się w drugą, używaną pompę, która nie nosi wyżej wymionionych - widoczych gołym okiem - usterek.
Po zamontowaniu w pojeździe wspomaganie nadal nie działa.

Oczywistym jest, że najlepiej byłoby wymienienie pompy na nową, jednak jest to baaaaardzo drogie rozwiązanie.

Jeżeli posiadacie jakąkolwiek wiedzę na ten temat, to bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2007 14:13   

Powrót do góry

caytolls
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: iłowo

Post#2 22 Sty 2009 15:00   

Re: Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy

Witam. Po co szukac domowych rozwiazań . Ja mialem podobny problem i poddalem swoja pompe regeneracji nowej płyty sterujacej. tu masz link www.mercedes-benz.org.pl 137 zlotych z roczna gwarancja . Ja płaciłem jeszcze 120 zlotych kilka miesiecy temu. Koles rozeznany w temacie wie co potrzebne daje gwarancje i pompe naprawilem za male pieniadze . Pozdrawiam.
Powrót do góry

ainal
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żywiec

Post#3 28 Paź 2009 12:40   

Witaj. Jakiego typu są to tranzystory, macie może oznaczenia? Ja mam teraz taką pompkę ale wszystkie 3 są tak zwęglone że nie da się odczytać z nich nic. Wiem że można dać komuś do naprawy ale mnie to nie interesuje.

Pozdrawiam
G
Powrót do góry

jtb1
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Łódź

Post#4 06 Lis 2012 17:50   

Witam,

mam podobny problem. Brak wspomagania. Po demontażu pompy okazało się. że wszystkie /cztery/ tranzystory mocy BUZ 111 S/ są spalone.
Czy ktoś ma sposób, żeby je wylutować, ja nie mam bo płytka jest ceramiczna i przyklejona do aluminiowego podłoża i nie można jej odpowiednio rozgrzać, albo

ma ktoś może namiary na naprawę lub wymianę takiej płytki. Tylko nie regeneracja całej pompy bo to mam z allegro za 800,-PLN. Sama pompa tzn silnik elektryczny i pompa są w porządku, kręci się i pompuje, chodzi jedynie o sterowanie. Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy
Powrót do góry

milosz671
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: bydgoszcz

Post#5 11 Lis 2012 11:57   

witam mam aklase z 2001 1.7disel przy malych obrotach i przy ruszaniu ciezko kreci sie kierownica po dodaniu gazu odrazu wspomaganie chodzi przy sketach niebuczy wspomaganie nic niepiszczy a co jest tego niewiem czy pompa do wymiany czy inne podzespoly auto ma nakrecone male 470tys jest niezawodne szkoda mi go sprzedawac pomozcie zgory dziekuje

Dodano po 1 [minuty]:

witam mam jeszcze aklase a 140 chce zmienic silnik na disla czy mocowanie i zawieszenie silnika bedzie pasowalo czy ktos przeprowadzal taka operacje
Powrót do góry

koclaw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wrocław

Post#6 18 Lut 2013 15:23   

Witam,
Panowie pomóżcie. Nagle podczas jazdy wysiadło mi wspomaganie. Można jechać autem ale ciężko się steruję. Posiadam a169 180. Czy mogę wyciągnąć silniczek wspomagania i dalej jeździć autem? Obecnie przebywam w Oslo i chciałem wysłać do Polski uszkodzony silniczek do regeneracji płytki. Jak zdemontować silniczek w aucie? Macie namiary na kogoś kto serwisuje pompy i jest sprawdzony. Wcześniejsze linki niestety już nie są aktywne;/.
Dziękuję i pozdrawiam z zimnego Oslo
Powrót do góry

Pawel wawa
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Miasto: Warszawa

Post#7 18 Lut 2013 15:33   

Nie każdą elektronikę pompy da się naprawić. Otwierałeś chociaż maskę, patrzyłeś jak jest zamontowane wspomaganie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2013 15:33   

Powrót do góry

koclaw
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 18 Lut 2013 15:52   

Tak. Wygląda na to że silniczek jest zamontowany do góry nogami. Ciężko będzie go zdemontować ale chyba po odkręceniu zbiornika na płyn do spryskiwaczy powinno się udać. Żeby było ciekawiej dzisiaj cały dzień pada śnieg i już jest z pół metra więc będę musiał trochę poczekać aż chociaż przestanie padać. Po podniesieniu maski nie widać żeby były jakieś pęknięcia na wspomaganiu. Jak pogoda pozwoli jutro rozkręcę co będę mógł i zrobię fotki. Szczęście na razie nie dopisuję;]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2013 15:52   

Powrót do góry

cardiag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: gniezno

Post#9 19 Lut 2013 22:40   

witam,
Naprawie kazda taka pompe od A-classy, nawet z calkowiecie uszkodzona elektronika, zakladamy wtedy nowa elektronike naszej produkcji ktora także posiada "miekki start" pompy w celu zabezpieczenia elektroniki samochodu przed przeciazeniami. Prosze spytac konkurencji czy te za 100pare zlotych posiadaja miekki start - oczywiscie nie.
Powrót do góry

koclaw
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 19 Lut 2013 23:00   

Ile taka naprawa kosztuje? Co trzeba dostarczyć? Ile jest gwarancja? Jak długo trzeba od dnia dostarczenia. jestem w nietypowej sytuacji i na dodatek nie mam drugiego auta zastępczego. Jakiś numer tel proszę podesłać to zadzwonię
Powrót do góry

cardiag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: gniezno

Post#11 21 Lut 2013 18:38   

kolego, naprawa trwa 1 dzien, koszt to 450pln za calkowita naprawe pompy. gwarancja 6 miesiecy.
Powrót do góry

Sylciaa
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#12 20 Cze 2013 16:39   

Mogłabym ślicznie poprosić o numer telefonu do Pana który regeneruje pompy wspomagania do w/w mercedesa a klasy? Dzwoniłam już w jakieś 15 miejsc i wszędzie mnie odsyłali z kwitkiem, może Panowie pomogą?:)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Pawel wawa
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Miasto: Warszawa

Post#13 20 Cze 2013 21:24   

Kolega wyżej, do mnie możesz przysłać, do wyboru masz.
Powrót do góry

Woohoooo
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: warszawa

Post#14 14 Paź 2013 09:35   

Witam!
Poszukuję osoby, która zajęłaby się moim Mercedesem. Tak jak w temacie, wysiadła pompa, a w warsztacie chcą ją wymienić na nową. Poszukuję tańszego rozwiązania, auto nie jest nowe. Dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Paź 2013 09:35   

Powrót do góry

Komforox2
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin

Post#15 14 Paź 2013 21:15   

Woohoooo napisał:
Witam!
Poszukuję osoby, która zajęłaby się moim Mercedesem. Tak jak w temacie, wysiadła pompa, a w warsztacie chcą ją wymienić na nową. Poszukuję tańszego rozwiązania, auto nie jest nowe. Dziękuję za pomoc.

Witam,
Mam do sprzedania pompę, ale musisz określić typ auta. Moja jest do W 169 z 2005 r. Mam ją na zbyciu bo kupiłem sądząc, że ona jest przyczyną " ciężkiego kręcenia". Okazało się, że to nie wina pompy tylko magla i łożysk w macpersonach.
Jeszcze jedno - nie próbuj jej naprawiać u "gościa" koło Wa-wy bo leci sobie w bambuko. Moje auto stało unieruchomione sześć tygodni bo wcześniej wysłałem pompę do naprawy. Po półtora miesiąca zwodzenia stwierdził, że ta pompa jest sprawna i nie wymaga naprawy.
P.S.
Jeśli nie chcesz kupić ode mnie to kup sobie na Allegro. Ja za pompę zapłaciłem 600 pln. Mogę Ci ją odstąpić za 500 z gwarancją rozruchową.....Taniej nie dostaniesz pompy sprawnej. Za naprawę krzyczą od 250 do 450 zł, ale to lipa....
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mercedes A klasa - pompa wspomagania kierownicy
Strona 1 z 1