X

Audi a4 1.8t quatro automatyczna skrzynia tiptronic

26 Jul 2007 17:12 GRgrisz99
  • #1 26 Jul 2007 17:12
    grisz99
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam problem z skrzynią biegów w Audi a4 2003r 1.8t quatro.
    Skrzynia nie działa tak jak trzeba. Przy zmianie biegów zapalają się wszystkie pozycje na liczniku PRNDS i auto nie chce za bardzo jechać. Trzeba wyłączyć zapłon i włączyć ponownie.
    Program Vag com pokazuje kod usterki 17090 P0707 mechaniczna usterkę jakiegoś czujnika.
    Moze ktoś miał już taki przypadek i wie jak to naprawić.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • #2 26 Jul 2007 17:59
    fructon
    Level 33  
    Helpful post? (-1)
    sensor wyboru biegu f125 daje ci popalic dlatego takie sa objawy niestety w twoim aucie jak sobie przypominam jest on zabudowany z tyłu skrzyni razem ze sterownikiem
  • #3 26 Jul 2007 21:48
    grisz99
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam a czy ten sterownik jest pod miska olejowa czy gdzies na zewnatrz? Prosze o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam.
  • #4 26 Jul 2007 21:57
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Wewnatrz miski olejowej,widoczny dopiero po jej zdemontowaniu
  • #5 01 Feb 2009 10:53
    Tomasz G.
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    a co najgorsze... nie chce koledze psuć humoru ale zeby zdemontowac miske olejową w audi a4 to trzeba zdjąć całą przednią oś wraz z chłodnicą i zderzakami i należy potem czymś podnieść silnik... jak wczoraj rozwaliłem miske i dzisiaj(niedziela) bede musiał ją ściągnąć i dać do spawania... tak pisze w książce co do demontarzu miski olejowej. czy ktos wie jak inaczej mozna ściągnąć miske bez większych kombinacji?
  • #6 01 Feb 2009 14:21
    fil2006
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Podaj wydruk z kompa. Jaka to skrzynia? Pewnie multitronik numer skrzynki czy kod albo numer nadwozia.
  • #7 01 Feb 2009 14:45
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Tomasz G. wrote:
    a co najgorsze... nie chce koledze psuć humoru ale zeby zdemontowac miske olejową w audi a4 to trzeba zdjąć całą przednią oś wraz z chłodnicą i zderzakami i należy potem czymś podnieść silnik... jak wczoraj rozwaliłem miske i dzisiaj(niedziela) bede musiał ją ściągnąć i dać do spawania... tak pisze w książce co do demontarzu miski olejowej. czy ktos wie jak inaczej mozna ściągnąć miske bez większych kombinacji?

Twoja miska olejowa wystepuje w innej bajce(tej o silniku),tu mowa o misce skrzyni biegow
  • #8 01 Feb 2009 14:52
    fil2006
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    JAK TO MASZ BŁĄD BO NIE PAMIETAM TERAZ ALE RACZEJ NA PEWNO TRANSMISION RANGE SENSOR TO MUSISZ WYMIENIC STEROWNIK SKRZYNI BIEGÓW JEST ON W SRODKU NIE PAMIETAM JAK W QUATRO SIE WYMIENIA DAJ NUMER RAMY TO CI SPRAWDZE ,JEST TEZ TAKA PROCEDURA SERWISOWA ABY WYMONTOWAC TEN STEROWNIK I WYCZYSCIC Z OPIŁKÓW ALE JESZCZE NIGDY SIE TO NIE POWIODLO I JOZ NAWET NIE PRUBUJEMY BO STRATA CZASU

Dodano po 1 [minuty]:

TO JEST STEROWNIK SKRZYNI WRAZ Z CZUJNIKIEM WYBORU BIEGU I DLATEGO SIE ZAPALAJA WSZYSTKIE NA DESCE BO JEST BŁĘDNY

Dodano po 2 [minuty]:

TAK I NIE MA TAM ZADNEJ MISKI W PRZEDNIM NAPEDZIE TO NIE JEST TAK WIELE ROBOTY TRZEBA ZRZUCIC DUPKE SKRZYNI OBUDOWE TAK ZWANA I POD NIA TEN STEROWNIK JEST ZAMONTOWANY NATOMIAST W QUATRO BEDZIE WIECEJ ROBOTY

Dodano po 2 [minuty]:

I ZAPOMNIJ O UZYWCE BO STRATA CZASU POZA TYM TRAFISZ NA TAKI SAM ,OCZYWISCIE JESZCZE CZY NIE MA BLEDOW W INSTALACJI ALE JAK WYWALA 17090 TO NIE OD INSTALACJI
  • #9 01 Feb 2009 17:01
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    TRANS.RANGE SENSOR to nie sterownik skrzyni(ani blok zaworowy ani TCM) ale tzw.pozycjoner.Dostepny bez problemu,siedzi na osi wybieraka trybu pracy,na skrzyni
  • #10 01 Feb 2009 17:23
    carmedic
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    wymień czujnik pozycji dźwigni zmiany biegów. Pozdrawiam
    http://obrazki.elektroda.net/98_1233504990.jpg
  • #11 01 Feb 2009 21:24
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Po poscie kolegi carmedic to nawet moja corka sobie poradzi:D
  • #12 01 Feb 2009 22:54
    fil2006
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    nie napisał jaka skrzynia od 2003 konca szły józ ze sterownikiem w srodku i sensor jest jedną częscia sterownika

Dodano po 2 [minuty]:

chyba ze mowa o starej ,jak zaczynasz post kolego na takie tematy to podaj kod silnika i skrzyni biegow ,trzy literki albo wydruk z kompa
  • #13 22 Mar 2009 23:01
    aniolko17
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    witam wszystkich uzytkownikow forum i mam prozbe i prosze o pomoc. Mam audi a4 2001 rok benzyna, triptonic. I mam problem wyskoczyl mi kod blendu 17090 - transmission range sensor circuit range/ performance no symptom intermittent prosze o pomoc, i ile kosztuje w polsce czujnik
    pozycji dzwigni zmiany bieguw. silnik ALT, a numer nadwozia WAUZZZ8EZ1A055077. bardzo bende wdzienczny za pomoc. Przepraszam za niewiedze jak pisac na forum bo jestem nowy i nigdy nie uzywalem internetu
  • #14 13 Aug 2009 22:36
    synor
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    Panowie jak macie jakiś problem ze sterownikiem skrzyni biegów to skontaktujcie się ze ...... Ja do niego przyjechałem autem i po zweryfikowaniu stwierdził uszkodzenie sterownika oczywiście zdjął naprawił założył i fura jak nowa . Przestały mnie wkońcu wkurzać migające wszystkie kontrolki biegów.
    Moderated By Pawel wawa

Reklama usunięta!

• #15 15 Apr 2010 13:42
    jamino
    Level 10  
    Helpful post? (+3)
    Witam, mam problem bardzo zbliżony tematem. Nie mam na ekranie audi 1,8T oznaczeń biegów SNPitd... Do tego nie pali mi się światło cofania, a raczej czasem się pali a czasem nie. W czym może tkwić problem.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products