Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audio w Alfa Romeo 156

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> Audio w Alfa Romeo 156
Autor
Wiadomość
PaAn
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Oswiecim

Post#1 Post autora tematu 27 Lip 2007 09:34   

Audio w Alfa Romeo 156

Witam,

Chcialbym poprawic system audio w takim samochodzie - nie mam fabrycznego BOSE tylko najnizszy poziom najnizszego standardu (po prostu rozpacz)
Zalozenia:
1. Radio pozostaje fabryczne ze wzgledu na sterowanie z kierownicy. Oparte jest ono na koncowce mocy TDA-7375, ktora to pracuje w mostku i osiaga ok 19W/kanal przy Rl=4Ω, U=14,4V, THD <= 1%. Mysle ze realnie moze dostarczyc ok 17-18W przy takim THD.
2. Nie przewiduje podpiecia przodu pod wzmacniacz. Ale jesli mialbym to juz zrobic to moze ktos prowadzil dodatkowe przewody przez zlacze w drzwiach (lub inaczej) i mi napisze czy to jest bardzo skomplikowane.
3. W bagazniku sub pod wzmacniaczem Kenwood KAC-846. Staaaara konstrukcja ale nie zamierzam jej zmieniac. Wg danych producenta osiaga: 4x50W, 4Ω, THD <= 0.08% @ 20Hz-20kHz lub 2x150W, 4Ω, 0.8% THD @ 1kHz. Moze pracowac w ukladzie trojkanalowym.
4. Drzwi przednie beda wygluszone, bagaznik w zaleznosci od potrzeby.
5. Muzyka - wszystko oprocz: D-Polo, Hip-Hop,Techno i podobnych rytmow, country. Jazz w dawce minimalnej.

Wymyslilem sobie ze:
1. Na przod pod radio pojda albo Helix Blue 6.2 (Dark Blue? - lepszy/gorszy?) lub Magnat Classic 216. Phonocarow Y-Line nie chce :) Mialem i chcialbym cos innego sprobowac.
2. Sub ma ladnie grac i nie musi robic zbyt duzo halasu. Myslalem o Magnacie Xpress 1000 (1001) jako pozycji niskobudzetowej. Wolalbym zeby sub wspomagal przod i wydaje mi sie ze obudowa zamknieta bylaby lepsza tyle ze nie pod ten glosnik. Prosze o sugestie odnosnie konstrukcji zamknietej do samochodu. Cena za glosnik od 100 do 400 PLN max.

Nie wiem co zrobic z glosnikami w tylnych drzwiach. Sa tam co prawda 16-tki ale co tam dac? Mysle ze odlaczenie ich bedzie najlepszym rozwiazaniem. No chyba zeby dobrze wygluszyc drzwi (ale uszczelnic sie ich nie da) i dac tam cos co bedzie wspomagac pasmo 80-200Hz, tylko czy jest sens skoro ma byc sub... a pieniadze z wygluszenia i glosnikow mozna przeznaczyc na przod lub sub.

PS
1. Zanim to napisalem uzylem funkcji szukaj...
2. Potrafie obslugiwac WinISD i wiem co to parametry T-S
3. Potrafie zrobic sobie obudowe o ile nie jest to szesnastokat nieforemny :)

Dzieki za dobrniecie do konca a tym samym poswiecony czas.
Pzdr,
ap2
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 09:34   

Powrót do góry

tplewa
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kamienna Góra/Warszawa

Post#2 27 Lip 2007 09:44   

Re: Audio w Alfa Romeo 156

Skoro masz wzmacniacz to warto pod niego podpiac przednie glosniki, jest to czterokanalowka wiec spokojnie zasilisz przodzik i niewielkiego sub-a...

Co do glosnikow jesli bys uzyl tego wzmaka to mozna pomyslec nad PB S-6C lub ES-6C. Tylnie oczywiscie odlaczyc...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 09:44   

Powrót do góry

qstosz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: wawa

Post#3 27 Lip 2007 14:17   

jestem jak najbardziej za użyciem wzmacniacza kenwood-a

te stare modele grają przyzwoicie głośniki j.w.

lub np .b quart-y
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 14:17   

Powrót do góry

PaAn
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Oswiecim

Post#4 Post autora tematu 27 Lip 2007 14:56   

Wiem ze macie racje z tym wzmacniaczem... ale jak sobie pomysle o tej calej dlubaninie :)
Z tym PB to pewnie dobry pomysl, tyle ze nie wiem czy sie "uwine" zanim promocja sie skonczy na te ES. A 600 PLN nie dam... niestety bo chwilowo nie mam.

A moze cos o subie? Jaki glosnik w obudowe zamknieta i pod ten wzmacniacz?
Wolalbym obudowe wyliczyc sam i sam ja zrobic (bo to bardziej cieszy), ale moze sa jakies gotowe konstrukcje?
W cenniku PB widzialem za 400 PLN S10Eco BassBox, zamknieta, glosnik 250 mm, zalecany wzmacniacz od 150W.Warto? (malawy taki jakis - 20L tylko)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> Audio w Alfa Romeo 156
Strona 1 z 1