Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wiertarka Celma i uszkodzony stojan

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Wiertarka Celma i uszkodzony stojan
Autor
Wiadomość
Kamilo89
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Ruda Śląska

Post#1 Post autora tematu 27 Lip 2007 17:25   

Witam kiedyś dostałem wiertarkę firmy CELMA od znajomego jako dawcę organów dla drugiej. Z tego co pamiętam nie dała rady i sie coś spaliło a wyłącznik termiczny też nie działał jak i jego wyrzucenie i zmostkowanie. Dziś podczas sprzątania garażu odnalazłem sprzęt i na stojanie zauważyłem przerwany przewód czy mogę połączyć ten pęknięty drucik za pomocą lutownicy czy grozi to jakimiś konsekwencjami?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 17:25   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 27 Lip 2007 17:41   

Re: Wiertarka Celma i uszkodzony stojan

Możesz połączyć przerwę cyną,jednak radziłbym (jeżeli jest możliwość) obskrobać z lakieru troszkę więcej drutu (po ok.2 mm).Robiłem kiedyś tak samo i działa do dzisiaj (pod warunkiem że nie ma innych uszkodzeń)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 17:41   

Powrót do góry

Kamilo89
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 27 Lip 2007 18:29   

No to spróbuje to połączyć jeszcze pozostało mi rozgryzienie sposobu połączeń. Włącznik ma dwa zaciski takie jak w kostce i są wolne. Wychodzi jakis wolny kabelek i kończy się niczym jest też drugi z stojanu który kończy się niczym wydaje mi się, że pomiędzy nimi był ten wyłącznik termiczny i nie wiem czy mogę to skręcić bo kabelek wychodzący z przełącznika wyraźnie łączy się z zaciskiem w włączniku. Poddaję też wątpliwości stan wirnika bo nie wiem czy wiertarka nie była jakoś mocniej przypalona.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 18:29   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 27 Lip 2007 19:05   

Zajżyj tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=673132&highlight=wiertarka+celma&sid=7db247e16c16d0dae98c56e6cf607982
Powrót do góry

Kamilo89
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 27 Lip 2007 19:45   

Oglądałem ale nie mam przekonania co do tego bo kondensator mam wpięty w punkty 1 i 3 a wolne zaciski są oznaczone strzałkami i nie wiem czy w te miejsca mogę podpiąć przewód zasilający. Dołączam obrazek jeśli się mylę to poprawcie dwa przewody, przy których jest "?" mam zmostkować tak ten grubszy czarny łączy się z jednym zasilającym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2007 19:45   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 28 Lip 2007 15:54   

Dokładnie tak jak napisałeś,w miejscu ??? był bezpiecznik,możesz te przewody połączyć.
Powrót do góry

Kamilo89
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 28 Lip 2007 17:23   

Witam rano dzisiaj zrobiłem tak jak na obrazku. Wcześniej rozebrałem sprawną aby sie upewnić co do połączeń. Sprzęt działa elegancko jedynie brakuje elementu przełącznika zmiany biegów, bo przez lata jakie wiertarka leżała gdzieś się zawieruszył. Dziękuje za udzieloną pomoc. Pozdrawiam Kamil.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Wiertarka Celma i uszkodzony stojan
Strona 1 z 1