Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Peugeot 206 2.0HDI pompa paliwa

emilgaw 30 Lip 2007 08:14
  • #1 30 Lip 2007 08:14
    emilgaw
    Poziom 13  

Witam.

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem peugeota 206 2.0 HDI 2001r. Niestety autko od czasu gdy przyjechało Francji nie zapaliło. Objawy są następujące. Po przekręceniu kluczyka, słychać jakieś dzwięki , tak samo po wyłączeniu kluczyka i pozostawieniu go w stacyjce. Jednakże po załączeniu zapłonu nie słyszę w ogóle pompy paliwa. Czy ktoś wie jak jest ona zasilana? Poza tym auto przeszło w tryb ekonomiczny. nie mogę także znaleźć nigdzie wyłącznika wstrząsowego. Przed oddaniem auta na diagnostykę chciałbym spróbować w miarę możliwości uruchomić je sam.

Dziękuję za wszelkie informacje.

• #2 30 Lip 2007 08:19
    mactronic
    Poziom 20  

Wyłącznik wstrząsowy za akumulatorem (niedaleko pompy hamulcowej), bezpiecznik pompy nr 25 w skrzynce obok akumulatora.
    Po włączeniu stacyjki pompa chodzi przez ok 2 sek.

• #3 30 Lip 2007 08:54
    emilgaw
    Poziom 13  

Niestety nie mogę znaleźć bezpiecznika o tym numerze. poniżej przedstawiam zdjęcie skrzynki. Bezpieczniki w niej są wszystkie dobre. wyłącznik wstrząsowy -brak.

Peugeot 206 2.0HDI pompa paliwa

• #4 30 Lip 2007 09:18
    zbyniuś
    Poziom 26  

Pompa jest na 2 jak podasz tam napięcie pompa powinna działać.

• #5 30 Lip 2007 21:24
    emilgaw
    Poziom 13  

Niestety autko nie chce nadal odpalić. Próbowałem połączyć się Euroscanem ze sterownikiem i nawet nie może nawiązać połączenia.Co prawda Euroscan obsługuje modele Peugeota 2.0 Hdi do 2000r jednakże myślę iż powinien połączenie jakieś nawiązać z moim rocznikiem 01.Podejrzewam jeszcze brak jakiegoś zasilania na sterownik Bosch EDC1502. Czy wie ktoś na jakich pinach powinienem sprawdzić czy są właściwe napięcia?

• #6 31 Lip 2007 09:11
    zbyniuś
    Poziom 26  

A ta pompa działa na krótko ? Zasilanie sterownika jest z tej skrzynki ze zdjęcia ,w środku są ukł.elektroniczne,może była zalana wodą.

• #7 31 Lip 2007 16:27
    emilgaw
    Poziom 13  

Jak na krótko podłaczę zasilanie to pompa paliwa działa. Podłączyłem się oscyloskopem pod pompowtryskiwacze. Nie wiem o jakim napięciu powinny być impulsy wtrysku, ale wg wykresu wychodził peak 0,5 V/wtrysk. To chyba stanowczo za mało by otworzyć pompowtryskiwacz.

• #8 04 Sie 2007 07:31
    emilgaw
    Poziom 13  

Z czym wiąże się wymiana komputera Bosch EDC15C2? Czy po wymianie na inny także z tego samego modelu peugeota i tego samego silnika, należy go jeszcze zaprogramować , skomunikować z BSI, czy też na wymianie się kończy?

• #9 04 Sie 2007 08:39
    zbyniuś
    Poziom 26  

Za wcześnie na taką diagnozę.Najpierw solidna diagnostyka DIAG-em.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty