Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wyniki egzaminu zawodowego...

david875 30 Lip 2007 14:50
  • #1 30 Lip 2007 14:50
    david875
    Poziom 12  

No właśnie wie ktoś kiedy są wyniki egzaminu zawodowego (technik elektronik) 2007 ?

• #2 30 Lip 2007 17:21
    djskate8
    Poziom 19  

W Sosnowcu ponoć 31 Sierpnia.

• #3 30 Lip 2007 22:10
    david875
    Poziom 12  

To w Łodzi pewnie tez tego samego dnia?

• #4 03 Sie 2007 11:53
    matezzz
    Spec od GSM

jakieś wiadomości może na ten temat się poawiły? może jednak szybciej będa wyniki?

• #5 17 Sie 2007 12:54
    hanibal_lekter
    Poziom 11  

a kiedy w mazowieckim ??

• #6 18 Sie 2007 21:50
    ratik2
    Poziom 15  

A ktoś wie kiedy w Krakowie? Przegięcie z tymi wynikami ;/

• #7 25 Sie 2007 13:14
    slooz
    Poziom 1  

w krakowie tez 31 sierpnia ;-)

• #8 26 Sie 2007 10:04
    hanibal_lekter
    Poziom 11  

to na mazowszu też pewnie jakoś koło 31 śerpnia bo to chyba wszystkie szkoły bedą miały wtedy wyniki

• #9 30 Sie 2007 12:37
    aniolekkk21
    Poziom 1  

Witam wszystkich z tego co się dowiedziałam w wielkopolskim tez mają być 31 sierpnia a to już jutro także wszędzie jest chyba tak samo życzę wszystkim powodzenia i uśmiechu po zobaczeniu świadectwa:)

• #10 31 Sie 2007 14:14
    wacho_czk
    Poziom 10  

A może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób mamy być informowani o tych wynikach??

• #11 31 Sie 2007 14:23
    rrkk11
    Poziom 2  

czy ktoś wie jak sprawdzic na internecie wyniki egzaminu zawodowego z technikum gastronomicznego

• #12 31 Sie 2007 21:35
    danielkk
    Poziom 30  

Wyniki juz są. Na szczeście zdałęm egzamin i jestem dyplomowanym technikiem elektronikiem. Tylko szkoda mi tych co nie zdali;/ zdałem tylko ja jedyny na całą klase;/ 1 z 19. Podobno tak sie dzieje w całęj polsce ze nie wszyscy sobie radza z egzaminem. Co o tym myślicie???? czy nie lepiej powrocic do staego sposobu egzaminowania pracami dyplomowymi??????

• #13 31 Sie 2007 22:31
    arkolesz
    Poziom 26  

Kryteria oceny egzaminow zawodowych zostaly wypracowane w calkowicie niezrozumialy sposob. Zeby go zdac wymagane jest 70% (czy 75%, bo juz mi sie pomieszalo?) poprawnie wykonanych zadan. Porownujac te kryteria ze zwyklymi szkolnymi kryteriami oceny wiadomosci ucznia okazuje sie, ze to ~70% to przeciez ocena conajmniej "dobra". W jaki sposob w takim razie uczen "trojkowy" ma zdac taki egzamin?
    Druga sprawa to nieprzygotwanie samych uczniow do tych egzaminow. Konstrukcja egzaminu jest nieco inna niz konstrukcja typowych spradzianow wiadomosci ktore przeprowadzane sa w calym toku nauki. Do tego wiekszoc uczniow po prostu nie majac pewnosci co do odpowiedzi boi sie "strzelac" - to wielki blad. Sprawdzajacy nie patrza na zle odpowiedzi - dla nich liczy sie jedynie to czy wsrod nich znajduje sie odpowiedz poprawna.
    Duzo moznaby dyskutowac o wadach tego typu egzaminu. Miejmy nadzieje, ze tak jak w przypadku nowych matur, z czasem jego forma bedzie sie "docierac".

• #14 01 Wrz 2007 00:44
    david875
    Poziom 12  

Mi też się udało zdać elektronika. Na egzamin trzeba się nauczyć i tyle. Poprzeczka jest wysoka i trojka nie wystarczy, żeby mieć zawód. Takie jest moje zdanie. Jak już coś robić to robić to dobrze...

• #15 01 Wrz 2007 11:27
    rrkk11
    Poziom 2  

no racja racja ale ja wciąż nie wiem jak mam sprawzic czy zdalam jestem za granica wiec jak mam to zrobic??? napiszcie mi jak sprawdzic na necie jestem taka ciekawa blagam

• #16 01 Wrz 2007 14:46
    danielkk
    Poziom 30  

na necie nie sprawdzisz. wyślij ktoregos rodzica do szkoły to ie dowiedzą wszystkiego i bedziesz wiedział.

• #17 01 Wrz 2007 14:53
    Helmans
    Poziom 20  

Jeśli chodzi o egazminy to nie ma co się martwić. Zawsze pierwsze roczniki to są 'króliki doświadczalne'. Powiedcie jak ktoś kto uczył się w technikum z myślą że będzie robił prace dyplomową zda ten egzamin. Co do prac dyplomwych to wiadomo jak to było. Dało się elektronikowi który całą robotę wykonał za nas a samemu wystarczyło opisać prace co i jak. Zdaję mi się
    że egzamin to lepszy sposób sprawdzenia wiedzy ucznia niż praca dyplomowa. To jest prosta zasada albo się jest fachowcem albo nie. Poprzeczka jest wysoka (70-75%) więc ci co zdadzą to widać że się znają na rzeczy.

P.S danielkk opisz jak wyglądał ten egzamin bo jestem ciekawy, a szczególnie z częsci praktycznej? Pozdrawiam

• #18 01 Wrz 2007 15:07
    danielkk
    Poziom 30  

Były dwa etapy. W pierwszy dzien był egzamin teoretyczny. Pierwsza część egzaminu teoretycznego miała 50 pytan ktore odnosiły sie do zagadnien elektronicznych. Druga część etapu pisemnego to 20 pytań z wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości. Z pierwszej częsci trzeba mieć 50% a z drugiej 30%. Druga część pseudo praktyczna była. Dostaliśmy arkusz z pytaniem do opracowania. Mianowicie trzeba było opracować zakres badań związanych z uruchomieniem i sprawdzniem pracy wzmacniacza akustycznego. Mielismy do dyspozycij schemat tabelke z wynikami pomiarow i pytania. Trzeba było pisac pisac pisac i pisac. chodzi dokłądnie o to ze tzreba opisywać po kolei czynnosci jakie by sie wykonywało w realu. Wg mnie egzamin nie jest trudny tylko jedną jego wadą jest brak udostępnionego klucza przez egzaminatorow. i nie wiadomo na co trzeba zwracac uwage pisząc. W tym roku egzamin był identyczny jak w tamtym roku tylko ze inny rodzaj urzadznia trzeba było opracowac.

• #19 01 Wrz 2007 17:40
    tasiorski
    Poziom 10  

ja również zdałem egzamin i jestem technikiem elektronikiem. z mojej szoły zdalo 10 osób z 2 klas. statystyki mówią same za siebie

• #20 01 Wrz 2007 18:31
    DJ MHz
    Poziom 24  

o f... za 3 latka i mnie to czeka :D

• #21 02 Wrz 2007 16:28
    rrkk11
    Poziom 2  

no ja tez ponoć zdalam technika żywienia fajnie miec to za soba maturka itd....uffffffff a teraz tylko9 praca............................

• #22 02 Wrz 2007 16:54
    masster90
    Poziom 16  

DJ MHz napisał:
    o f... za 3 latka i mnie to czeka :D

Mnie również za 3 latka:D Ale siedząc na elektrodzie można się dużo dowiedzieć:idea:

• #23 03 Wrz 2007 13:04
    Chrzaszczu18
    Poziom 13  

A ja jestem technikiem telekomunikacji (wyniki:70%/65%/86%) z całej szkoły dyplom dostało 5 osób (dwie z mojej klasy dwie z równoległej i jedna zeszło roczna) wiecie może gdzie mogą sprawdzić wyniki ci co nie zdali?

• #24 03 Wrz 2007 16:06
    FCBeny
    Poziom 10  

Zdałem też elektornika :D
    Ale na 55 osób zdało 5 :/

• #25 04 Wrz 2007 13:28
    djskate8
    Poziom 19  

Zdałem i jestem technikiem elektronikiem Sosnowiecki Elektronik na 25 osób w klasie zdało 13 a wcale nie byliśmy jacyś wybitni. Gratuluje innym Technikom i a reszcie radzę spróbować za rok( jest na to 5 lat na poprawę)

• #26 04 Wrz 2007 18:22
    elvis1987
    Poziom 13  

Ja zdałem egzamin zawodowy. Na 24 osoby z klasy zdały 2. (legnicki energetyk). Nawet nie zdał najlepsz uczeń, któr jeździł na konkursy i był zachwalany przez dyrektorke. Moim zdaniem zdać ten egzamin było łatwo. Wystarczyło ściągnąć przykładowy arkusz z rozwiązaniem i go przeanalizować. Ja tak zorbiłem i zdałm na 87%
    Ale w sumie był łatwy. W instrukcji było napisane:
    np.
    − wykaz działań związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem wzm
    − schematy układów pomiarowych do badania wzm
    − opis sposobu pomiarów podstawowych parametrów wzm
    − wskazania eksploatacyjne dla użytkownika wzm z założonych warunków technicznych dotyczące zasilania, obciążenia oraz warunków środowiskowych wymaganych podczas działania urządzenia.

To czy tak trudno było odpowiedzieć na te pytania?
    np.
    1. Wykaz działań związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania zasilacza stabilizowanego impulsowego małej mocy
    1.1. Określenie na podstawie parametrów katalogowych wzm warunków zasilania.
    1.2. Narysowanie schematów układów pomiarowych z wykorzystaniem dostępnej aparatury kontrolno -pomiarowej do pomiaru wielkości charakterystycznych dla pracy wzm
    1.3. Sporządzenie wykazu aparatury kontrolno-pomiarowej.
    1.4. Zmontowanie układów pomiarowych.
    1.5. Wykonanie pomiarów i zapisanie wyników w tabelach.
    1.6. Obliczenie wielkości elektrycznych.
    1.7. Porównanie uzyskanych wyników pomiarów i obliczeń z danymi technicznymi oraz opracowanie wniosków o prawidłowości działania wzm.
    1.8. Opracowanie wskazań eksploatacyjnych dla użytkownika wzm.

itd.
    Coś trudnego tutaj było? ja nie widzę, ten kto nie zdał może się wstydzić.
    Pozdrawiam Rafał.

• #27 09 Wrz 2007 19:16
    R4iN.
    Poziom 2  

Zgadzam się z 'elvis1987' - "Wystarczyło ściągnąć przykładowy arkusz z rozwiązaniem i go przeanalizować." :) ja tak zrobiłem i otrzymałem 82% a zdały 3 osoby w szkole (technika elektronika), gdyby nie to ze źle narysowałem wszystkie wykresy :D miałbym pewnie trochę więcej :P A tak ogólnie etap praktyczny raczej był na inteligencje i czytanie ze zrozumieniem =)

• #28 09 Wrz 2007 21:08
    elvis1987
    Poziom 13  

Dzięki za poparcie R4iN. A ja się z Tobą zgdzę, że "etap praktyczny raczej był na inteligencje i czytanie ze zrozumieniem"

• #29 18 Wrz 2007 16:33
    Casmillo
    Poziom 10  

A ja panowie niemiałem tyle inteligencji a może też i szczęścia co wy.
    Otóż z części praktycznej uzyskałem 64%, mimo iż dokładnie przeanalizowałem przykładowy arkusz z internetu. Część pisemna to była bajka zawsze miałem db i bdb oceny z przedmiotów zawodowych.
    A co do szkoły to wstyd mówić, nikt nie zdał.
    Moim zdaniem egzamin praktyczny powinni zmienic ponieważ ani troche nieprzypomina mi on praktycznego i niewymaga zbyt dużej wiedzy elektronicznej tylko właśnie czytania ze zrozumieniem i inteligencji.

• #30 18 Wrz 2007 16:43
    antrykot
    Poziom 20  

Casmillo napisał:

Moim zdaniem egzamin praktyczny powinni zmienic ponieważ ani troche nieprzypomina mi on praktycznego i niewymaga zbyt dużej wiedzy elektronicznej tylko właśnie czytania ze zrozumieniem i inteligencji.

Jak najbardziej, tam liczy sie umiejętność przepisania 8 razy tego samego z arkusza w odpowiedniej kolejności. Ten kto to wymyślił powinien wiśieć za ... :P

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty