Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja kolumna :)

DACOIT 30 Lip 2007 22:33 4881 19
  • Przedstawiam kolumnę amatorskiej domowej roboty :)
    Głośnik średniotonowy dostelem za darmo od kolegi.
    Wymiary(wys./szer./dł.) 80/30/30 cm

KOSZTY:

Gł. niskotonowy -- 25cm BLG 1010 2/4/8 Ohm 400W mocy muzycznej 200W mocy RMS -- 70zł + wysyłka ładnie gra :D
    Gł. średiotonowy -- 13cm Alphard 80W będzie wymieniony, poszukuje z zamnnietym koszem ale ciężko o taki :(
    Gł wysokotonowy -- Alphard 40W -- 30 zł
    Zwtornica HowardHanssen 400W -- 37 + wysyłka
    Dwa wyloty BassRelex śr.5cm -- 4zł
    Gniazdo -- 8zł
    Kabel 2m -- 3zł
    Okleina -- 25zł

Łącznie = około 200zł z wysyłką

Druga kolumnę dorobię w późniejszym czasie. Aktualnie składam kolejną, wymiary(wys./szer./dł.) 111/31/31 cm, tylko nie wiem jaki głośnik niskotonowy do niej zamontować, pewny jest tylko rozmiar 25cm. Na allegro są glośniki firmy depsi czy coś o podobnej nazwie dobre to bedzie ??, jeśli nie to poproszę o jakieś stronki gdzie sprzedają dobre głośniki.

.
    .
    .

Fajne!
  • #2 30 Lip 2007 22:48
    izbic
    Poziom 28  

To twoja 1 konstrukcja??Jak tak to nawet nieźle ci to wyszło choć ten niskotonowy to taki jakiś "podejrzany" za te cene mogłbyś chociaż jakiegoś STXa dać, no ale tego BLM nie slyszałem wiec sie nie wypowiadam. Liczyłeś skrzynie czy na oko? Jeszcze żeby przetworniki były blizej siebie wyglądałoby o wiele lepiej;)A co do średniego to Tesle chyba mają zamknięte kosze.

• #3 30 Lip 2007 23:09
    DACOIT
    Poziom 11  

Tak to moja pierwsza konstrukcja. obudowę wyliczyłem, ale nie wiem czy dobrze, korzystałem z programu WinISD Pro. W tym programie nie mogłem dodać parametrów tego głośnika co mam, wiec znalazłem podobny i pokazał optymalną pojemność 70litrów, ja mam 72. Pod dobrym wzmacniaczem ładnie gra. U mnie w mieście raczej nie będzie głośników tesla brak takiego profesjonalnego sklepu. STX-y wypróbuje na innych kolumnach :). Mam zamiar zrobić jeszcze 3 kolumny i subwoofer. Aktualnie robie kolumnę ale nie mam pojęcia jaki głośnik wstawić. Przydałby sie jakiś dobry prosty program do takich rzeczy, ale nie wiem z kąd można go wziąć i jeśli ktoś ma adres dobrych sklepów z głośnikami to niech napisze post z adresem.

• #4 30 Lip 2007 23:24
    bogdan3010
    Poziom 15  

poweim ci tak zniosna konstrukcjia jak na pierwszy raz tlyko mogles njapierw zanim sie za to wzioles popytac ludzi jakie glosniki itd. za te cene mogles kupic stx glosniki lub jeszcze innne i jakso to by gralo po drugoie zaduze odstepy miedzy glosnikami,na drugi raz najpierw pytaj potem rob bo szkoda kasy naprawde
    p.s nie kupuj dibesi czy jakei innych gownien typu 666,777,888 czy inne kupy jak chcesz tanio i dobzre to kup najlpeij jkiegos stx np tego http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=54&vItemDB=itemdb

a napewno duzo lpeiej ci zgra niz te kupy alpierdy i dibesi jak mozesz napisz jescze jakim wzmacniaczem je napedzasz

• #5 30 Lip 2007 23:24
    izbic
    Poziom 28  

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz zrobić kilka róznych kolumn?Lepiej sklep sobie jakiś zestaw. No troche za dużo te 70l-45 by spokojnie wystarczyło, a jak tak sie upierasz na te 70 to daj jakieś wzmocnienia. Szkoda, że bude liczyłeś na podstawie innego głośnika skoro tutaj http://www.allegro.pl/item221018361_blg_bs_1010_alumin_25cm_400w_2_4_8_ohm_dwucewkowy.html masz podstawowe parametry T/S do wyliczenia litrazu. Co do srednich tesli kupisz tutaj http://www.sklep-audio.pl/katalog.php?kat=5&pkat=13 albo poszukaj na allegro. Doraźnie mozesz tez przykręcić jakiś doniczki do tego Alpharda co masz;)

• #6 31 Lip 2007 00:05
    DACOIT
    Poziom 11  

Mam kiepski wzmacniacz pioneer SX-209RDS
    pożera 370wat, a daje około 50-60wat. słyszałem łapszy dźwięk.
    Miałem wcześniej technics-a, ale niestety musiałem go zwrócić, bo miał usterkę. Planuje również kupno wzmacniacza, na pewno to będzie technics.
    O ile pamiętam to zamieszczałem taki wątek o pomoc przy kupnie głośników i wzmacniacza, ale odpowiedzi nie uzyskałem.
    Nie nie zamierzam zrobić kilka różnych kolumn tylko jeszcze jedną taką jak na zdjęciu oraz kolejne dwie nieco wyższe. Właśnie zabrałem sie za te wyższe.
    "izbic" jestem dosyć młody i nie orientuje się za dobrze w elektronice, wiec sam tego nie wyliczę.
    Alphard ma zamkniętą obudowę, ale dolne zawieszenie jest sklejone na stałe, taki dostałem za free.

Potrzebuje jeszcze głośnik do subwoofera i też nie mam nic konkretnego na oku. planowana pojemność subwoofera ok. 30l

• #7 31 Lip 2007 00:25
    izbic
    Poziom 28  

Sub ma być rozumiem aktywny??Jeśli ekonomicznie to polecam coś z STXów (www.stx.pl) Do 30l to ja wiem moze 22-120 Sc lub SS. Ja mam suba na 27-150-8 SS i nie narzekam jak narazie;)Jeśli będziesz to chciał napędzić jakims Amplitunerem to polecam jakąś używaną Yamahe przynajmniej sprawdzone a na allegro za niecałe 300 zł moze coś znajdziesz:)Jeśli mozesz rozkręcic jeszcze tą kolumnie to moze daj jakąś przegrode tak zeby tego BLG jakoś oddzielić powiedzmy na oko na 40l.

• #8 31 Lip 2007 00:31
    DACOIT
    Poziom 11  

A czy wytłumiać tą kolumnę ? bo jedni mówią ze tak, a inni nie

• #9 31 Lip 2007 00:38
    izbic
    Poziom 28  

To zależy od ciebie ogólnie BRy tłumimy słabo ewentualnie mozesz dać jakąs gąbke ale jak juz mówiłem trzeba poeksperymentować:P Poczytaj jeszcze ten artykuł moze ci sie troszke rozjaśni http://diyaudio.pl/portal.php?show=10

• #10 31 Lip 2007 00:50
    DACOIT
    Poziom 11  

ostatnie pytanie, a glośnik średniotonowy lepiej otwarty czy zamknięty

• #11 31 Lip 2007 00:55
    izbic
    Poziom 28  

Najlepiej jeśli dasz taki jak ten co pokazywałem. Niekoniecnie musi byś TVM, ale dobrze zeby miał jakiś "kubełek" z tyłu, a jeśli nie to zamknięty jak najbardziej. Jesli się mylę to mnie porawcie:) Wazne tez zeby wysokotonowiec był odseparowany.

• #12 31 Lip 2007 01:07
    Shadowek
    Poziom 31  

I dzięki takim jak ty obniżamy poziom elektrody...
    Co do kolumny, wygląda badziewnie, i zapewne gra badziewnie.
    Kolumna, właśnie 1 kolumna, a nawet nie przemyślana, zrobione na "pałe" I na dodatek najgorsze co może być w tej kolumnie jest...

• #13 31 Lip 2007 01:53
    djsebartus17
    Poziom 15  

ja powiem tak: nie jest to mercedes, ale każdy jakoś zaczynał, tylko nie każdy się chwalił swoimi konstrukcjami, i nikt mi nie wmówi, ze za pierwszym razem wyszło wam tak jak chcieliście i w jak najlepszym porządku.
    Na twoim miejscu poczekałbym i dozbierałbym kasiorki bo:
    "piniądze to niewszystko, ale wszystko bez piniędzy to ch*j " :D

• #14 05 Sie 2007 12:02
    Iro1986
    Poziom 16  

Następna konstrukcja będzie napewno na lepszym przetworniku użyj tonsila bo te błyskotki odstraszają.Te metalowe membrany to patelnie do smarzenia a nie membrany.Niedługo chinole wymyślą membrany z granitu albo ze szkła.Ludzie po co wy kupujecie te podroby!!!

Dodano po 2 [minuty]:

Aha tonsil ma zamknietego sredniaka choćby 16/80 stosowanego w miltonach.

• #15 06 Sie 2007 14:39
    januss73
    Poziom 31  

Cześć
    Głośniki jak głośniki, jeśli ty jesteś zadowolony to chyba najważniejsze.
    Ponieważ zamierzasz się w to bawić dalej pozwole sobie doradzić, że rozmieszczenie głośników ma dość spore znaczenie. Zwłaszcza WT powinien być możliwie niesymetrycznie, w przeciwnym razie ścianki podbijać ci będą jedną częstotliwość. Rozmieszczeniem przetworników można nawet zniwelować pewne ich niedociągnięcia, ale tu już bez pomiarów się nie da obyć.
    Jeśli chodzi o tłumienie, to jest z tym różnie. Generalnie przy za dużej objętości bas może ci się rozwlec, i wtedy jak najbardziej jest to wskazane. Nawet jakieś 2/3 pojemności zostawiając miejsce tylko w obrębie rury BR, Ale to już trzeba robić doświadczalnie i szukać optymalnego dla siebie basu.
    pozdr

• #16 10 Gru 2007 13:46
    miszal
    Poziom 19  

sorki ze odkopuje troche stare tematy ale;
    jak sie sprawuja te blg?
    ladny jest bas?

• #17 10 Gru 2007 13:54
    bass
    Poziom 15  

Na 10000% jest fajny bas ten głośnik schodzi masakrycznie nisko!

• #18 10 Gru 2007 13:58
    halogen0
    Poziom 15  

miszal w tej cenie to raczej duzo nie uzyskasz.... na twoim miejscu bym dozbierał troche i kupił chodxby stx GDN 30-300-4-AP a to juz pewniak przez wiele osob sprawdzony

• #19 10 Gru 2007 14:29
    dzetix
    Poziom 18  

Witam,głośnik jest chiński ale jak za taką cenę ale powiedz jaki bass wydaje??? pozdrawiam :D

• #20 10 Gru 2007 16:03
    miszal
    Poziom 19  

wszyscy tylko stx, stx a powiem że miałem już ich kilka i to jest złom po prostu ;/
    dzetix to samo napisalem w moim pytaniu, wiec niepotrzebnie je dopisywales ;]
    a pozatem kolega ma blg te same tylko 20 cm i mu niezle graja ;] ale chce sie dowiedziec o tym.
    p.s. podlaczyles go na 8, czy 4 ohm-y??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME